Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Panel klimatyzacji  (Przeczytany 2160 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paweł Pacanowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 72
  • Skąd: Pyrzyce
  • Posiadany samochód: Citroen XM 3.0 V6 24v 92r
  • Miejscowość: Pyrzyce
Panel klimatyzacji
« dnia: Maj 07, 2010, 18:38:05 »
Dziwna sprawa, przynajmniej dla mnie. Mianowicie: Panel klimatyzacji ładnie się świeci prócz głównego wyświetlacza. Jednak nie można nic na nim zmienić, można klikać, stukać, pukać i nic się nie włączy. Nie wiem czy klima działa bo nie potrafię sprawdzić ale ciągle dmucha ciepłe powietrze a przy większych prędkościach nawet gorące. Nie miałem okazji podpiąć innego panelu chociaż nie wiem czy by pomogło. Nie wiem czy w kostce jest napięcie ale skoro panel się świeci to chyba jest. Jeśli temat już był to wybaczcie, ja nie znalazłem.
XM OR NOT XM, THAT IS THE QUESTION

Offline Artur Majewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 715
  • Skąd: Żyrardów
  • Posiadany samochód: Drugi XM MKI V6 24v 200KM- :) :) :) SGI Stag Premium
  • Zainteresowania: rowerowe szaleństwa,mechanika
  • Miejscowość: Żyrardów
Re: Panel klimatyzacji
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 09, 2010, 15:59:51 »
Od czego zacząć ? Najlepiej od sprawdzenia szerokiego złącza w panelu i kostki zasilania.Gdy panel nie pracuje nie steruje trzema serwomechanizmami obiegu powietrza.Pozostają one w ostatnim położeniu gdy dostawały zasilanie.Zmiana położenia klap "na siłę" może jedynie spowodować uszkodzenia mechaniczne bo silnik serwa ma duże przełożenie spowalniające obrót osi przeniesienia napędu.
malibu

Były:125p ,ze trzy 126p,Fiat 131 Mirafiori , Wartburg, VW golf GTI (150 KM) , Opel Kadett Berlina , Renault Fuego GTS (przez 18 lat !!!) , Renault Trafic , Citroen BX , Mazda MPV, XM V6 24v Pallas (200HP :) )

Offline Michał Sieńkowski-Siekiera

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 146
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Niecytryna :(
  • Zainteresowania: Różne...
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Re: Panel klimatyzacji
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 10, 2010, 11:40:27 »
Hej!

Sprawdź jeszcze skrzynkę bezpiecznikow w komorze silnika (ta mała przy lewym reflektorze, od kierowcy). Tam jest główny bezpiecznik od klimatronika i lubą się wypalać styki w jego gnieździe.
Jeśli się wypaliły trzeba przepiąć kable do innego, wolnego gniazda.
Pozdrawiam
MSS
Michal Siekiera, Bydgoszcz
były: BX 19TRI '88(?) R.i.P :(
XM 2.0i '89 - R6A
XM 3.0V6 12v '96/97 - szkoda
siekiera(zwierzak)gmail.com

Offline Paweł Pacanowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 72
  • Skąd: Pyrzyce
  • Posiadany samochód: Citroen XM 3.0 V6 24v 92r
  • Miejscowość: Pyrzyce
Re: Panel klimatyzacji
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 13, 2010, 18:41:45 »
Dzięki wielkie, napewno sprawdzę jak tylko będę miał chwilkę.

Mam jeszcze jeden problem. Nie chcę zaśmiecać forum nowymi tematami więc napiszę tutaj. Mianowicie mój Citroen ma niesamowite przyspieszenie (0-88 km/h w jakies 2 sek) bynajmniej na liczniku :) jak przyśpieszam do ok 40-50 km/h to wskazowka poleci do tych 88 km/h i się zatrzyma nawet jesli przekroczę ok 120 km/h to i tak nie ruszy. Jeśli będę zwalniał to wskazowka tez opadnie jednak nie bedzie pokazywała prawdziwych wartosci. Jednak gdy pojeżdżę dłużej (ponad 1h) to załapie, a czasami nawet od razu po uruchomieniu działa jednak zaraz wraca do swojego pierwotnego stanu. W mieście czuję się jak pirat drogowy, a na trasie jak emeryt :D
XM OR NOT XM, THAT IS THE QUESTION

Offline Paweł Pacanowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 72
  • Skąd: Pyrzyce
  • Posiadany samochód: Citroen XM 3.0 V6 24v 92r
  • Miejscowość: Pyrzyce
Re: Panel klimatyzacji
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 22, 2010, 10:28:01 »
Wracając do panelu klimy; sprawa okazała się banalnie prosta. Sprawdziłem bezpieczniki jak kolega wyżej zaproponował - wszystkie są w porządku. Poprzecierałem palcami styki, obróciłem bezpieczniki o 180 stopni i włożyłem z powrotem. Efekt? Wszystko ładnie działa. Prócz klimy, niestety nie jest nabita.
XM OR NOT XM, THAT IS THE QUESTION

Offline Michał Sieńkowski-Siekiera

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 146
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Niecytryna :(
  • Zainteresowania: Różne...
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Re: Panel klimatyzacji
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 23, 2010, 22:48:23 »
Hej!

Cieszę się, że pomogło, lecz proponuję rozebrać tą skrzynkę i sprawdzić ganiazdo bezpiecznika od klimy, bo to wygląda na zły kontakt w gnieździe (czyli grzanie się i spalanie styków). To tak na przyszłość.
Co do prędkościomierza. Wygląda na uszkodzenie licznika (może pomoże czyszczenie ale ja tego nie robiłem więc mogę się mylić). Ewentulane inne problematyczne miejsca to rozdzielacz linki (czy wspomaganie działa poprawnie czyli jego siła zmienie się liniowo z prędkością?) lub sam mechanizm w skrzyni. I jescze jest czujnik prędkości do HA/komputera (łączenie linek).
Pozdrawiam
Michal Siekiera, Bydgoszcz
były: BX 19TRI '88(?) R.i.P :(
XM 2.0i '89 - R6A
XM 3.0V6 12v '96/97 - szkoda
siekiera(zwierzak)gmail.com

Offline Maciek Slyk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 13
  • Skąd: Radom
  • Posiadany samochód: Xantia 1.9 D
  • Miejscowość: Radom
Odp: Panel klimatyzacji
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 09, 2018, 08:16:25 »
To i ja się podłączę do tematu. Mam problem z klimatyzacją... nabita i chłodzi, problemem jest  siła nadmuchu. Oczyszczony wentylator, Panel klimatyzacji świeci normalnie, ale prędkość wentylatora dochodzi jakby do trzeciego biegu i na tym poziomie pozostaje. Wciśnięcie Auto też nie powoduje przyspieszenia wentylatora. Czy to panel może powodować, czy też gdzie indziej jeszcze szukać przyczyny