Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: C5 BREAK około 2002 rok - co wybrac 2.0 HDI czy 2.2 HDI???  (Przeczytany 3459 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Łukasz Bojarski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: Iłowa
  • Posiadany samochód: Xantia I
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Iłowa
Być moze jest juz gdzies takie zapytanie, ale prosze zrozumcie że nie mam czasu szukac - potrzebuje szybkiej fachowej porady... Zamirzam jutro (tzn musze jutro) kupic autko. Z racji tego ze byłem juz szczesliwym posiadaczem Xantii wybór padł na citroena - dokładnie na C5 kombi i koniecznie w dieslu. Podstawowe pytanie - co wybrac - 2.0 HDI (słyszałem i wiem z doswiadczenia słuzbowego auta że jest żywotny) czy 2.2 HDI (jest mocniejszy co by mio pasowało - 136 koni , ale boje sie ze jest awaryjny bo sie nasłuchałem od znajomych). Poradzcie prosze. Powiem szczerze ze mam na oku piekny okaz z silnikem 2.2 HDi i z automatyczną (4-ro biegową) skrzynia... warto - czy lepiej posukac manuala albo wogule zejsc do opcji 2.0HDI??? Pomóżcie prosze.

Offline Marcin Golonka

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 513
  • Skąd: Puławy
  • Posiadany samochód: Citroёn C5 SX Automatic 2.0 HDi Break 2003r
  • Miejscowość: Puławy
Re: Pomocy - C5 BREAK około 2002 rok - co wybrac 2.0 HDI czy 2.2 HDI???
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 13, 2010, 16:51:45 »
jak masz do kupienia 2.2 po opłatach to bierz, ale jak masz kupić DO opłat to odpuść bo za dużo wydasz na opłaty. Ja mam 2.0 w automacie ale tylko i wyłącznie wziałem ten silnik bo ściągałem auto z holandii i przy większym silniku opłaty by mnie zjadły :) Co do automatu to nie miałem większego problemu i nie mam. Tylko musiałem poprawić układy elektroniki na niej i wszystko jest ok. Najważniejsze przy automacie to pomoc fachowca w sprawdzeniu stanu bo jak kupisz automat a będzie coś nie tak z samą skrzynią to zapomnij o naprawie, bardziej opłaca się kupić nową używaną lub całkowicie nową. To się tyczy tylko jakiejść poważniej usterki bo np sprzęgło/konwerter można kupić (po regeneracji). Warto przy zakupie automatu sprawdzić czy dobrze redukuje przy wyprzedzaniu czyli czy dobrze zbija bieg o jeden w dół. Pozatym standardowo - diagnostyka samego stanu samochodu.

Podsumowując: jeśli znasz nie na mechanice sam sobie wszystko posprawdzasz podczas jazdy próbnej ale jeśli się nie znasz to weź kogoś do pomocy, kogoś kto bardzo dobrze zna się na francuskich autach.

Offline Łukasz Bojarski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: Iłowa
  • Posiadany samochód: Xantia I
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Iłowa
Re: Pomocy - C5 BREAK około 2002 rok - co wybrac 2.0 HDI czy 2.2 HDI???
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 13, 2010, 17:17:24 »
Mysle konkretnie to http://moto.allegro.pl/item1036367762_citroen_c5_kombi_2_2_hdi_automat_klima.html - jest po opłatach i wygląda ciekawie. Wszystko niby ok - jest bez wypadku (tak sie zarzekaja - jak co mam tester lakieru) ale malowany był (jest z Włoch a tam obijają auta na potege). Co myslicie?? Ile to pali??? - raporty podają 9 w miescie , 7 mieszanego i 5,5 w trasie - to prawda??

Offline Mirosław Piotrowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 243
  • Skąd: Roma
  • Posiadany samochód: C5 kombi 2.2HDI Excl. 2002r
  • Miejscowość: Giżycko
Re: Pomocy - C5 BREAK około 2002 rok - co wybrac 2.0 HDI czy 2.2 HDI???
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 13, 2010, 17:48:23 »
Mam 2,2 HDI w manualu 2002rok. Sprowadzony też w włoch a właściwie to tylko przerzucony na polskie tablice ze względu na koszty ubezpieczenia. Kupiony z przebiegiem 50tys km. obecnie ma nakręcone ok 200tys. Do jazdy - super, silnik bez problemowy trochę ogólnych usterek typu tylna szyba, łozyska tylnej belki, klamka lewych drzwi ale to typowe usterki.
Cena na aukcji moim zdaniem atrakcyjna ale przy tym roczniku będzie nie długo do wymiany sprzęgło, tarcze hamulcowe i klocki, płyn do FAPa a i pewnie czyszczenie samego FAPa bo tego przed sprzedażą nikt nie robi. Potarguj bo zaraz po kupnie będziesz miał trochę wydatków. Ciekawe z których rejonów Włoch bo jeśli z południa lub centralnych to prawdopodobnie  przez swój żywot śniegu i soli nie widział a to ważne.

Offline Marcin Golonka

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 513
  • Skąd: Puławy
  • Posiadany samochód: Citroёn C5 SX Automatic 2.0 HDi Break 2003r
  • Miejscowość: Puławy
Re: Pomocy - C5 BREAK około 2002 rok - co wybrac 2.0 HDI czy 2.2 HDI???
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 13, 2010, 17:52:44 »
coś za mało chcą jak na auto "bezwypadkowe" pozatym przebieg napewno kręcony. Może to ze względu na kolor który mi osobiście się nie podaba. Ja bym go osobiście bardzo dokładnie sprawdził. co do spalania to mój w mieście pali około 10-11l/100km a w trasie około 6-8l/100km a jak już pisałem wcześniem mam silnik 2.0HDi w automacie.

Offline Marek Bor

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 644
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 3.0 HDI 241KM 2012 rok Exclusive
  • Zainteresowania: Po za Citroen ujeżdżam jeszcze motocykl Honda Shadow vt750 ACE
  • Miejscowość: Olsztyn
Re: Pomocy - C5 BREAK około 2002 rok - co wybrac 2.0 HDI czy 2.2 HDI???
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 13, 2010, 18:56:36 »
Pamiętajcie koledzy, że nie wszystkie silniki mają FAP. Ja mam dwie C5 w kombi 2.0 HDI. Jedna z 2001 roku druga z 2005 obie fabrycznie bez FAP.
U mnie zmiana!!! To już szósta C5 tym razem 2012 rok 3.0HDI oczywiście też w kombi na full wypasie Exclusive.

Offline Marcin Golonka

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 513
  • Skąd: Puławy
  • Posiadany samochód: Citroёn C5 SX Automatic 2.0 HDi Break 2003r
  • Miejscowość: Puławy
Re: Pomocy - C5 BREAK około 2002 rok - co wybrac 2.0 HDI czy 2.2 HDI???
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 13, 2010, 19:03:51 »
potwierdzam, ja też nie mam FAP'a

Offline Kamil Krawczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 216
  • Skąd: Oleśnica
  • Posiadany samochód: C5
  • Miejscowość: Oleśnica
Re: Pomocy - C5 BREAK około 2002 rok - co wybrac 2.0 HDI czy 2.2 HDI???
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 13, 2010, 19:22:58 »
Witam,
jak chcesz to zadzwoń, tel w moim profilu. Przerabiałem temat auta z Włoch. Też malowanego. W tym już na zdjęciach sporo widać. Pisałem Ci długiego posta, ale "znikł" :-)
Pozdrawiam

Offline Przemek Ignatowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C3 I 1,4 8V Furio Toyota C-HR 1.8 Hybrid
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Pomocy - C5 BREAK około 2002 rok - co wybrac 2.0 HDI czy 2.2 HDI???
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 13, 2010, 19:40:34 »
Cytuj

Łukasz Bojarski napisał:
Mysle konkretnie to http://moto.allegro.pl/item1036367762_citroen_c5_kombi_2_2_hdi_automat_klima.html - jest po opłatach i wygląda ciekawie. Wszystko niby ok - jest bez wypadku (tak sie zarzekaja - jak co mam tester lakieru) ale malowany był (jest z Włoch a tam obijają auta na potege). Co myslicie?? Ile to pali??? - raporty podają 9 w miescie , 7 mieszanego i 5,5 w trasie - to prawda??

to jest minimalne możliwe do osiągnięcia ze sporym wysiłkiem spalanie przy tym aucie
w praktyce miasto ponad 10 (chyba że nie masz korków i świateł), trasa koło 7,5 (jeśli zgodnie z ograniczeniami i wiatrem można zejść do 6)
były:
C5 II 2.0 HDi AM6 Break
C5 I 2.2 HDi Break
C5 I 2.2 HDi
Xsara Picasso 1.6 HDi
Xsara II 1.6 16V

Offline Rafał Mieszko

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 55
  • Skąd: okolice Wrocławia
  • Posiadany samochód: Citroen Berlingo 1.9 Spacelight
  • Miejscowość: okolice Wrocławia
Re: Pomocy - C5 BREAK około 2002 rok - co wybrac 2.0 HDI czy 2.2 HDI???
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 13, 2010, 22:47:55 »
Jak dla mnie to podejrzanie wyglądają te wszystkie białe listwy i do tego w ogóle nigdzie nie uszkodzone  :| Poza tym: brak podłokietnika, brak zapalniczki, urwana zasłonka od drugiej zapalniczki, kołpaki raczej nie z tego rocznika. A to widać tylko ze zdjęć, więc w rzeczywistości może być tylko gorzej. Cena znikąd się nie bierze :D

PS. 4 zdjęcie, prawy przód. Nikt mi nie powie, że tam nie było nic robione  :evil:
Morgen, morgen nur nicht heute sagen alle faulen Leute ;)

Offline Mariusz Fałczyński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 108
  • Skąd: Choszczno
  • Posiadany samochód: C5 2.2 HDI 2001
  • Zainteresowania: CapsLock
  • Miejscowość: Choszczno
Re: Pomocy - C5 BREAK około 2002 rok - co wybrac 2.0 HDI czy 2.2 HDI???
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 13, 2010, 23:05:43 »
Wydaje mi się że jednak coś jest nie tak. Malowane listwy są chyba (w 2.2HDi) w wersji Exclusive ale wtedy miałby ksenony i elektryczne fotele w wersjach sx nie malowali listew. A co do bez-wypadkowości to wyjątki się zdarzają np moja Cytrynka ale sprowadzony i jeszcze z Włoch to byłby cud. Cena czy ja wiem czy taka atrakcyjna:
13500 + sama akcyza 3000 + 160 przegląd +160 zwolnienia z vat + 700 rejestracja z ekologią = 17500

Offline Tomasz Omiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 278
  • Skąd: Polkowice
  • Posiadany samochód: C-elysee 1.6 Vti, Cactus 1.2 82KM
  • Miejscowość: Polkowice
Re: C5 BREAK około 2002 rok - co wybrac 2.0 HDI czy 2.2 HDI???
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 14, 2010, 07:41:54 »
Lewa lampa tylna - brak zaślepek

Offline Kamil Krawczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 216
  • Skąd: Oleśnica
  • Posiadany samochód: C5
  • Miejscowość: Oleśnica
Re: C5 BREAK około 2002 rok - co wybrac 2.0 HDI czy 2.2 HDI???
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 14, 2010, 08:36:29 »
Właśnie tego wszystkiego co napisaliście nie miałem czasu wczoraj przepisać :-) No to ja jeszcze dołożę brak nadkola prawy przód, pewnie osłony silnika też nie ma, brak emblematu "HDi" na klapie z tyłu, i w ogole bardzo wątpliwy prawy tył. Emblemat chyba był standardem w HDi MKI ?
Do Łukasza - sama przygoda blacharsko - lakiernicza jeszcze nie jest dramatem. Ale tu była chyba duża przygoda... Ja po spotkaniu z lisem mam nowy praktycznie cały zderzak łącznie z halogenami, nadkolem i osłoną silnika. I też ktoś kiedyś powie - malowane było. Ważna jest skala :-)

Offline Jarosław Kruk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 30
  • Skąd: Radom
  • Posiadany samochód: C5 2.2 HDI 2003 automat Break Exclusive
  • Miejscowość: Radom
Re: Pomocy - C5 BREAK około 2002 rok - co wybrac 2.0 HDI czy 2.2 HDI???
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 14, 2010, 09:12:35 »
Cytuj

Przemek Ignatowski napisał:

to jest minimalne możliwe do osiągnięcia ze sporym wysiłkiem spalanie przy tym aucie w praktyce miasto ponad 10 (chyba że nie masz korków i świateł), trasa koło 7,5 (jeśli zgodnie z ograniczeniami i wiatrem można zejść do 6)


Mam autko z automatem i takim samym silnikiem i mogę potwierdzić powyższe wyniki spalania. W trybie mieszanym (2/3 po trasie i 1/3 po mieście) po pokonaniu 628 km średnie spalanie (wyliczone na podstawie tankowanie) wyszło mi 8,4 co zgadzało się z tym co pokazywał komputer.

Offline Marcin Golonka

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 513
  • Skąd: Puławy
  • Posiadany samochód: Citroёn C5 SX Automatic 2.0 HDi Break 2003r
  • Miejscowość: Puławy
Re: Pomocy - C5 BREAK około 2002 rok - co wybrac 2.0 HDI czy 2.2 HDI???
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 14, 2010, 09:25:19 »
a widzisz, ja mam automat i mniejszy silnik a spalanie większe. Jeżdżę tylko i wyłącznie na automacie i nie używam manualnej zmiany biegów.

Offline Jarosław Kruk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 30
  • Skąd: Radom
  • Posiadany samochód: C5 2.2 HDI 2003 automat Break Exclusive
  • Miejscowość: Radom
Re: C5 BREAK około 2002 rok - co wybrac 2.0 HDI czy 2.2 HDI???
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 14, 2010, 09:39:46 »
Ja również nie korzystam z manualnej zmiany biegów. Mam za to dziecko które bardzo źle znosi jazdę samochodem (zdarzały mu się przypadki że zwracał po przejechaniu dosłownie 3 km) i z jego powodu nauczyłem się jeździć nie przyśpieszając i nie hamując gwałtownie.

Offline Adam Chutnik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 96
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 BREAK ASB 2.2 HDI NO_FAP EXLUSIVE 2002
  • Miejscowość: Łódź
Re: C5 BREAK około 2002 rok - co wybrac 2.0 HDI czy 2.2 HDI???
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 14, 2010, 15:42:28 »
Kolego ja też mam 2.2 HDI kombi z automatem. Odnośnie samego samochodu zanim kupiłem jeździłem również 2.0HDI. Zacznę od mniejszego silnika. Jest wystarczający, ale tylko przy manualnej skrzyni biegów. Na automacie szczególnie w mieście nie jest to nawet dynamiczne auto. Jeżeli jeździsz spokojnie to nie jest to problem. 2.2HDI w mieście jest przeciętny dopiero powyżej 70km zaczyna się ożywiać. Automaty w obu przypadkach 4 biegowe. W 2.0 francuski AL4 w 2.2 niemiecki ZF 4HP20. Jak dla mnie "płynniejsza i bardziej kulturalna" w działaniu jest skrzynia niemiecka (często jeźdżę C5 2.0 w benzynie teścia). Musisz pamiętać że ceny niektórych części w 2.2 są sporo wyższe niż w 2.0 np. półośka prawa. Co do spalania miasto od 10 jazda bez korków po 14 w mega korkach (średnio 12l z samego miasta wychodzi). Na trasie znacznie lepiej. Udało mi się osiągnąć w ramach testu 6.5 ( przy 70km/h). Normalnie bez problemu 7.5l przy jeździe 90-110. Najwięcej mi spalił 9l w drodze do Poznania autostradą, ale tam prędkość oscylowała pomiędzy 140-210. Dodatkowo chipowałem silnik na 160 koni. Start nadal kiepski ,ale jak przy 70 wrzuca"3" to robi się przyjemnie. Od czasu tuningu nie używam sekwencyjnej zmiany biegów bo przy większej mocy i lepszym momencie obrotowym nie ma to sensu. Odnośnie FAP to 2.0 nie wszystkie go miały, natomiast 2.2 wszystkie. Nie jest to jednak problem. Jeżeli nie jesteś zatwardziałym ekologiem za 400zł pozbędziesz się go raz na zawsze i o nim zapomnisz.
Na okazje się nie łaś bo nikt za darmo dobrego auta nie oddaje. Jeżeli kupisz automat dokładnie go przetestuj bo może się okazać że po tygodniu jazdy sypnie skrzynia, a to pare tysięcy z reguły kosztuje.
Pozdrawiam wszystkich.

Czarny wieloryb 02'  :-)
Citroen Xantia 1.8 96' - off
Citroen ZX 1.4 avantage 93' - off

Offline Marcin Golonka

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 513
  • Skąd: Puławy
  • Posiadany samochód: Citroёn C5 SX Automatic 2.0 HDi Break 2003r
  • Miejscowość: Puławy
Re: C5 BREAK około 2002 rok - co wybrac 2.0 HDI czy 2.2 HDI???
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 16, 2010, 11:08:42 »
i co Pan kolega Łukasz Bojarski kupił?