Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Pytanie o mape benzyny  (Przeczytany 1243 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Pytanie o mape benzyny
« dnia: Maj 20, 2010, 21:01:29 »
Czy mapa benzyny moze sie tak rozjechac ze juz sie nie nauczy nowych ustawien ?Co odpowiada za to cala mape czasy wtryskow itp ?Ecu?Map sensor?
Cos powoduje ze po odpaleniu sonda stoi na 0,56V i nie rusza sie wtedy sa drgania ale obroty sa jak najbardziej ok moze -50,potem niby pracuje ale nie w calym zakresie .Punkt neutralny sondy jest 0,5V dla sondy 0-1V prawda? Wiec zanim ecu zacznie korzystac z sondy to nie powinien ustawic sie w punkt neutralny?I korzystac z mapy ktora zapisal sobie albo ktora ma zapisana.ktos to przerabial?Po przelaczeniu na gaz jak reka odjal silnik chodzi rowniutko ,gaziarz regulowal wolne obroty ostatnio bo tez cos fiksowalo chyba z reduktorem i wymienilem go i teraz juz jest dobrze.Ale meczy mnie ta benzyna.

Offline Adam Harych

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 692
  • Skąd: Przygodzice
  • Posiadany samochód: E46 zastąpiło Xsare, Volvo S40 1.9Di 102km, E46 320D 136km, Mercedes A-class 1.7CDI 90k
  • Miejscowość: Przygodzice
Re: Pytanie o mape benzyny
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 20, 2010, 22:19:36 »
Marek wypytujesz, zakładasz nowe tematy, a widać skutku to nie przynosi żadnego. Byłeś na kompie?? Mapa musi się ustawić na nowo, coś masz zepsute skoro ci telepie autem i pewnie będzie to jakiś czujnik albo coś.
Co do pytania to mapę masz zapisana w ECU, zanim sonda zacznie pracować musi się bardzo mocno rozgrzać, tak samo nie pracuje pod dużym obciążeniem.


Będę za nią tęsknił :)

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Re: Pytanie o mape benzyny
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 20, 2010, 23:23:17 »
Bylem na kompie i wskazal blad sondy lambda.Probuje sam dojsc co jest nie tak dlatego pytam o rozne skutki i objawy zeby to potem wywnioskowac i skreslic z "listy" kolejne przyczyny,chyba to jest najoszczedniejszy sposob niz jechanie do warsztatu i wymienianie po kolei co padnie i brak efektu a kasy coraz mniej.Na wymiane czesci zawsze jest czas bo nie problem pojsc do sklepu i pokupowac nowych czujnikow i powymieniac kwestia zasobu portfela.Narazie jest taka pogoda jaka jest wiec samemu tez sie nic nie pogrzebie wiec pozostaje popytac o rozne przczyny i skutki po to jest forum.Sonde mam kupiona juz wiec tez jak pogoda sie poprawi to wymienie chociaz watpie zeby to pomoglo ale stara sonda tez juz na bank rewelacyjnie nie pracuje.

Offline Piotr Sobczak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 835
  • Skąd: Warszawa
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Pytanie o mape benzyny
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 20, 2010, 23:31:44 »
Jesli masz blad sondy Lambda to albo cos jest nie tak z sama sonda albo z jej wiazka co sie czesto zdarza gdy gazownicy podpinaja sie ze swoimi wynalazkami pod sonde.
Piotrek
kiedyś: Saxo 1.1i SX, Xsara I VTS 1.8i 16V, Xsara II VTS 2.0i 16V, Xantia II 2.0i 16V SX+, C4 by Loeb 2.0i 16V, Berlingo B9 1.6HDi Multispace i XTR

Offline Adam Harych

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 692
  • Skąd: Przygodzice
  • Posiadany samochód: E46 zastąpiło Xsare, Volvo S40 1.9Di 102km, E46 320D 136km, Mercedes A-class 1.7CDI 90k
  • Miejscowość: Przygodzice
Re: Pytanie o mape benzyny
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 20, 2010, 23:37:34 »
Tak jak Piotrek wspomniał sprawdź przejście kabli od sondy do (chyba) ECU bo możesz mieć gdzieś coś strzelone.


Będę za nią tęsknił :)

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Re: Pytanie o mape benzyny
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 20, 2010, 23:40:15 »
tak w sonde mam wpiety gaz pod kabelek od napiecia i masy zeby gaz korzystal z jej odczytow.Wiec co zrobic najpierw?Skoro juz moze kupilem ta sonde ta ja wymienie a jak dalej bedzie sie to powtarzalo to poeksperymentuje z odlaczeniem kabli gazu do sondy i sprawdzeniem ogolnie kabli i stykow.W programie od gazu mozna tez sonde wylaczyc ale podejrzewam ze zle by sie to skonczylo dla katalizatora.

Offline Maciej Mielniczek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 94
  • Skąd: Stargard Szczecinski
  • Posiadany samochód: xsara 1,6 2000r
  • Zainteresowania: Motoryzacja
  • Miejscowość: Stargard Szczecinski
Re: Pytanie o mape benzyny
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 21, 2010, 17:42:30 »
podłacz emulator sondy wtedy sonda bedzie pokazywać cały czas prace prawidłowa sondy też tak mialem ale z mojej winy poprostu zmieniałem wałek roz na sportowy głowica była [po przeróbkach  kpl układ  wydech i sonda zgłupiała

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Re: Pytanie o mape benzyny
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 21, 2010, 17:45:01 »
Ale u mnie nic nie bylo przerabiane.A jak sonda CI zglupiala to jakie miales objawy?

Offline Maciej Mielniczek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 94
  • Skąd: Stargard Szczecinski
  • Posiadany samochód: xsara 1,6 2000r
  • Zainteresowania: Motoryzacja
  • Miejscowość: Stargard Szczecinski
Re: Pytanie o mape benzyny
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 21, 2010, 18:21:59 »
wiem u mnie wolne obroty były dziwne spalanie na gazie sie zwiekszylo i ogólnie dziwnie jezdził