Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Samowłacząjące się wycieraczki - Citroen C5 (MKII)  (Przeczytany 4436 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szymon hrapkowicz

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Skąd: bielsko biała
  • Posiadany samochód: citroen c5 kombi
  • Miejscowość: bielsko biała
Samowłacząjące się wycieraczki - Citroen C5 (MKII)
« dnia: Maj 30, 2010, 18:13:44 »
Takiego problemu na forum nie znalazłem więc rozpoczynam pogawędkę

Ostatnio w moim C5 MKII (2005 1.6 HDI), przy wyłączonym zapłonie (brak kluczyka w stacyjce i np. zamknięty lub otwarty samochód) wycieraczki przednie i światła mijania same się włączają! Działają sobie do czasu aż nie otworzę lub nie zamknę samochodu pilotem. Pomaga oczywiście tylko odłączenie akumulatora.

Pierwszy raz zauważyłem coś dziwnego kilka tygodni temu. Gdy otwierałem samochód wycieraczki przejeżdżały raz po szybie...
Pewnej nocy (podczas dużych opadów) wycieraczki i światła same się włączyły. Na początku pomagało otwarcie i zamknięcie pilotem. Z czasem usterka się nasilała aż do tego stopnia, że na dłuższych postojach muszę zawsze odłączyć akumulator.

W serwisie podłączyli mnie do komputera, potestowali, wzięli 140 zł i powiedzieli, że może przeschnie i minie... Oczywiście mogli dalej szukać po 100 zł za godzinę pracy (Auto Gazda Bielsko)...


Podczas normalnej jazy wszystko jest w porządku i nic dziwnego się nie dzieje. No ale usterki zignorować nie mogę bo po 1wsze aku mi padnie, a po 2gie zajadą się mi pióra na sucho...

HELP!!!

Offline Mirosław Wilk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 29
  • Posiadany samochód: C5 II 2.0HDI break 2007r.
Re: Samowłacząjące się wycieraczki - Citroen C5 (MKII)
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 30, 2010, 19:17:43 »
Cud to być nie może. Chociaż tak wygląda.
Pomyśl czy coś robiłeś z elektryką. Jeżeli tak, to sprawdź co było robione i gdzie ręce były wkładane.
Jeżeli nic nie było robione... to tak jakby samoistnie wzbudzał się jakiś obwód (czujnik deszczu?) i zaczynała się zabawa. A to wygląda na jakiś przekaźnik, który działa losowa na "zwarciu".
Wyłącz funkcję automatycznych wycieraczek, wyłącz automatyczne włączanie świateł mijania... i daj znać co się dzieje.

Offline Mariusz Szawernoga

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 600
  • Skąd: wrocław
  • Posiadany samochód: C4 II 1.6 HDI i trochę innego sprzętu
  • Zainteresowania: samochody , fotografia
  • Miejscowość: wrocław
Re: Samowłacząjące się wycieraczki - Citroen C5 (MKII)
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 31, 2010, 11:34:00 »
zobacz czy ci nie przecieka antena na dachu . u mnie swego czasu kapało na lampkę oświetlenia wnętrza i zaczynała się dyskoteka - włączało się oświetlenie wnętrza pojazdu , nie można było czasem uruchomić auta , nie działały zegary , itp . wszystko ucichło po wyrwaniu chwasta w postaci lampki  - jest pod anteną i przy opadach deszczu /częstych w tym kraju/ auto głupiało strasznie . a jak nie to szukaj innych źródeł zawilgocenia instalacji .
"Ludzie nadal będą używać koni. Samochód to tylko ciekawostka, przelotna moda"