Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkI 2003] Zawieszenie nie chce się podnieść  (Przeczytany 6360 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wiesław Mazurek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 92
  • Skąd: Warszawa-Mokotów
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.2 HDI rok prod.2003 automat
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Warszawa-Mokotów
[MkI 2003] Zawieszenie nie chce się podnieść
« dnia: Czerwiec 12, 2010, 18:17:39 »
Witam, mam problem z moją C5, zawieszenie obniżyło mi się do poziomu minimalnego, czyli tego używanego np. do załadunku i nie chce się podnieść, próbowałem wymienić bezpieczniki, które odpowiadają za zawieszenie, ale nic to nie dało, co może być nie tak, czekam na pomoc



-----
[color=FF0000]Proszę oznaczyć temat wg regulaminu !!![/color]
rodosik

Offline Marek Bor

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 644
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 3.0 HDI 241KM 2012 rok Exclusive
  • Zainteresowania: Po za Citroen ujeżdżam jeszcze motocykl Honda Shadow vt750 ACE
  • Miejscowość: Olsztyn
Re: [MkI 2003] Zawieszenie nie chce się podnieść
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 12, 2010, 22:39:46 »
Zacząłbym od wizualnego sprawdzenia całego układu zawieszenia czy nigdzie nie widać żadnych wycieków płynu LDS. Następnie działanie pompy no i sprawą oczywistą jest, czy w układzie znajduje się płyn.
U mnie zmiana!!! To już szósta C5 tym razem 2012 rok 3.0HDI oczywiście też w kombi na full wypasie Exclusive.

Offline Krzysztof Jagła

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Lanos - już na złomie, Citroen C5 Break 2,2 HDI 2001r. - rozbity, aktualnie C5MkIII 2,0HDI 2009r Tourer
  • Miejscowość: Maniów k. Szczucina
Re: [MkI 2003] Zawieszenie nie chce się podnieść
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 12, 2010, 23:10:15 »
a słychać pompę?

Offline robert jankowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 11
  • Skąd: zabrze
  • Posiadany samochód: c5 2,2 hdi 2001r
  • Miejscowość: zabrze
Re: [MkI 2003] Zawieszenie nie chce się podnieść
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 13, 2010, 06:57:26 »
witam u mnie w samochodzie dokładnie to samo sie stało pompę słychać układ odpowietrzyłem i wycieków nie widać może ktoś pomorze z góry dziękuje

Offline Łukasz Całus

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 213
  • Posiadany samochód: PEUGEOT 508 II SW GT FE
Re: [MkI 2003] Zawieszenie nie chce się podnieść
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 13, 2010, 10:25:28 »
Miałem też taką sytuację po wymianie przewodu cisnieniowego od zawieszenia.Poziom lds'u max ,pompa chodzi,a auto się nie podnosiło.W nerwach złapałem za przednie nadkole i ręcznie podniosłem go do góry,zrobiłem tak kilka razy i zaskoczył podniósł się do góry.

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 181
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Re: [MkI 2003] Zawieszenie nie chce się podnieść
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 13, 2010, 11:58:40 »
Cytuj

Łukasz Całus napisał:
...W nerwach złapałem za przednie nadkole i ręcznie podniosłem go do góry,zrobiłem tak kilka razy i zaskoczył podniósł się do góry.


Zawsze wiedziałem, że do citroenów należy podchodzić nieszablonowo:D
Floating on ;)

Offline Michał Koman

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 726
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: C5 2.0 HDI 2001
  • Miejscowość: Łódź
Re: [MkI 2003] Zawieszenie nie chce się podnieść
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 13, 2010, 12:32:26 »
Cytuj

Łukasz Całus napisał:
Miałem też taką sytuację po wymianie przewodu cisnieniowego od zawieszenia.Poziom lds'u max ,pompa chodzi,a auto się nie podnosiło.W nerwach złapałem za przednie nadkole i ręcznie podniosłem go do góry,zrobiłem tak kilka razy i zaskoczył podniósł się do góry.


No jestem pod wielkim wrażeniem :-) Pudzian chyba powinien zacząć się obawiać o swoje medale  :D

A tak na serio: o podnoszeniu auta jest sporo tematów, a wyszukiwarka działa całkiem nieźle. Chociażby przy dyskusji: podnosić czy nie podnosić do wymiany koła, o bezpiecznikach od pompy i sporo innych.

Pozdrawiam i powodzenia :-)

Offline robert jankowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 11
  • Skąd: zabrze
  • Posiadany samochód: c5 2,2 hdi 2001r
  • Miejscowość: zabrze
Re: [MkI 2003] Zawieszenie nie chce się podnieść
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 13, 2010, 13:25:39 »
jak pisałem wszystko posprawdzałem koła nie wymieniałem auto obnizyło sie podcza jazdy i juz od tamtej pory sie nie podnosi a w wyszukiwarce nic nie znalazłem
pozrawiam

Offline Krzysztof Jagła

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Lanos - już na złomie, Citroen C5 Break 2,2 HDI 2001r. - rozbity, aktualnie C5MkIII 2,0HDI 2009r Tourer
  • Miejscowość: Maniów k. Szczucina
Re: [MkI 2003] Zawieszenie nie chce się podnieść
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 13, 2010, 14:24:24 »
jeśli jest płyn i pompa "chodzi", to może być uszkodzona część "pompowa". wiem, że to brzmi jak "masło maślane", ale tak na prawdę pompa składa się z części elektrycznej - napędowej i części "pompowej właściwej". to, że pompę słychać, znaczy, że silnik się kręci. nie znaczy to jednak, że pompa daje ciśnienie - może być np. urwany wirnik, albo wytarte uszczelnienia. myślę, że trzeba poświęcić jakieś 200 zł i dać zarobić komuś, kto się na tym lepiej zna.

Offline krzysztof kulesza

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 83
  • Skąd: wysokie mazowieckie
  • Posiadany samochód: citroen C5 2001r 2.0 HDI
  • Miejscowość: wysokie mazowieckie
Re: [MkI 2003] Zawieszenie nie chce się podnieść
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 13, 2010, 17:06:06 »
Witam

Zgadzam sie z moim przedmówcą. Nawet na allegro widziałem jak ktoś sprzedawał pompę w elementach, tj silnik czesc tlocząca oraz sterownik.
Proponuję jak pompa pracuje poluzować jedną z rurek którymi idzie ciśnienie do przedniej i tylnej osi i zobaczyć czy leci LDS. Prosze sprawdzić to na obu rurkach jeśli nic nie leci to najlpiej kupić drugą pompę.

Offline Wiesław Mazurek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 92
  • Skąd: Warszawa-Mokotów
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.2 HDI rok prod.2003 automat
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Warszawa-Mokotów
Re: [MkI 2003] Zawieszenie nie chce się podnieść
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 15, 2010, 19:14:18 »
Sukces.U mnie problemem był bezpiecznik ,który w instrukcji jest zarezerwowany dla ASO ale dobry elektryk doszedł i wymienił i po problemie.Te bezpieczniki znajdują się pod pokrywą silnika pod bezpiecznikami,są to duże 40 a nawet 50.Pozdrawiam
rodosik

Offline Krzysztof Jagła

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Lanos - już na złomie, Citroen C5 Break 2,2 HDI 2001r. - rozbity, aktualnie C5MkIII 2,0HDI 2009r Tourer
  • Miejscowość: Maniów k. Szczucina
Re: [MkI 2003] Zawieszenie nie chce się podnieść
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 19, 2010, 21:22:06 »
uważaj, bo ten bezpiecznik nie pali się bez powodu. możesz mieć zabrudzony silnik - stojan, szczotki itp. - wtedy za jakiś czas może Ci się znowu przepalić bezpiecznik i jeżeli to się stanie w trasie, to może być nieciekawie. druga możliwość jest jeszcze gorsza. był już na tym forum poruszany temat przecierania się izolacji na przewodach do pompy hydro. tu zwarcie grozi spaleniem C5 - były takie przypadki, są nawet zdjęcia. jeżeli spalenie bezpiecznika spowodowane było takim zwarciem, to na razie masz szczęście, ale przy kolejnym razie może być masakra. lepiej to sobie posprawdzaj.

Offline Wiesław Mazurek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 92
  • Skąd: Warszawa-Mokotów
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.2 HDI rok prod.2003 automat
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Warszawa-Mokotów
Re: [MkI 2003] Zawieszenie nie chce się podnieść
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 20, 2010, 16:32:28 »
Witam.Dzięki za radę ,skontroluję.Bardzo dobry elektryk -znajomy-powiedział,że stało się to w największy upał i to przy postoju a chciałem przykręcić na dole do zderzaka dolną część nadkola i za długo przytrzymałem przycisk poszedł za duży prąd i dlatego efekt przepalenia bezpiecznika.Pozdrawiam
rodosik