Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Niedziałająca klimatyzacja - wszystkie problemy techniczne dotyczące klimatyzacji  (Przeczytany 227619 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Andrzej Zerebiec

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 14
  • Skąd: Zamosc
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI '00
  • Miejscowość: Zamosc
Witam wszystkich.
Podobnie jak u kolegi Roberta.
Nie odpala sprężarka klimatyzacji.
Klimatyzacja automatyczna (klimatronik). Po podłączeniu sprężarki na krótko sprężarka pracuje a w aucie przyjemny chłodzik.
Wentylator przy chłodnicy włącza się po załączeniu klimy. Układ jest szczelny i nabity czynnikiem.

Bardzo proszę o podpowiedzi, dziękuję.

Gachu

  • Gość
bezpiecznik na BSI jest sprawny ?
czy próbowałeś mostkować przewody we wtyczce czujnika zamontowanego obok chłodnicy

Offline Andrzej Zerebiec

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 14
  • Skąd: Zamosc
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI '00
  • Miejscowość: Zamosc
jeżeli chodzi o bezpiecznik w skrzynce bezpieczników F-36 (15 A), to jest sprawny.
Czujnik przy chłodnicy klimy?
Które przewody mam mostkować i co ma to dać?

Gachu

  • Gość
czujnik na chłodnicy z boku - zwierasz 1 z 4 ( 1 - plus, 4 sygnał do uruchomienia sprężarki) - sprężarka powinna ruszyć jeśli będzie to wina czujnika

bezpiecznik nie w skrzynce a na BSI

Offline Andrzej Zerebiec

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 14
  • Skąd: Zamosc
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI '00
  • Miejscowość: Zamosc
jutro wszystko sprawdzę i oczywiście dam znać  co wyszło. Dzięki

Offline Robert Kiciak

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Citroen Xara Picasso 2 HDI
  • Miejscowość: Łódź
U mnie jest ok, wymieniłem wiązkę elektryczną bo okazało się, że nie ma napięcia. Teraz klima działa. Natomiast jeśli u Ciebie działa sprężarka, natomiast nie załącza się to po pierwsze sprawdź bezpieczniki. Jeśli są ok, instalacja elektryczna w silniku również, to odpowiedzialnym za załączenie sprężarki jest czujnik zamocowany w lewej dolnej części chłodnicy klimatyzacji. Koszt w Łodzi to 150 zł. Ponadto można go wymienić bez wypuszczenia gazów z klimy. Pozdrawiam.

Offline Paula Kaszkiewicz

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Skąd: koszalin
  • Posiadany samochód: citroen xsara picasso
  • Miejscowość: koszalin
hi wymiana skraplacza lutowenie przewodu,gas i robota 1200zl.
siwa

Offline Andrzej Zerebiec

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 14
  • Skąd: Zamosc
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI '00
  • Miejscowość: Zamosc
Wszystko jasne:
Na początku okazało się, że jest uszkodzenie w BSI, przepalony styk przekaznika oczywiście zostało to naprawione. Zadowolony pomyślałem, że na tym koniec, włączam klimę a tu pali bezpiecznik w BSI oznaczony literką D.
Wniosek: uszkodzone sprzęgło sprężarki ?
Pozdrawiam i dziękuję.

Offline daniel dudka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 27
  • Posiadany samochód: citroen xsara picasso 2.0hdi
klima jeszcze raz....
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 02, 2010, 13:24:52 »
witam,mam dwa problemiki ,pierwszy juz raz o tym pisałem ale moderator mi to wywalił podając lin na którym niestety nie znalazłem odpowiedzi.a mianowicie,co zrobic aby po WYŁĄCZENIU klimy/automat,wentylatory sa ok/z kratek nawiewu nie leciało gorące powiertze.a druga sprawa to dziwne dzwieki wydaje moja klim przy niskich obrotach nawiewu/syczenie piszczenie itp./czytałem ,żeoże to byc zbyt mało czynnika w układzie.mechanik zastanawia sie nad sterowaniem wentylatora,przepustnicy,czy cos takiego,ale nie rozkrecał bo spec od elektroniki na l-4.ni i cz jedno z drugim może byc powiązane? zgóry dzięki za pomoc.

Offline Leszek Lampart

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 662
  • Skąd: Rudna Mała
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picaso SX 1,6 16V 12.2005
  • Zainteresowania: sport, motoryzacja
  • Miejscowość: Rudna Mała
Re: klima jeszcze raz....
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 02, 2010, 21:54:10 »
Cytuj

daniel dudka napisał:
witam,mam dwa problemiki ,pierwszy juz raz o tym pisałem ale moderator mi to wywalił podając lin na którym niestety nie znalazłem odpowiedzi.a mianowicie,co zrobic aby po WYŁĄCZENIU klimy/automat,wentylatory sa ok/z kratek nawiewu nie leciało gorące powiertze.a druga sprawa to dziwne dzwieki wydaje moja klim przy niskich obrotach nawiewu/syczenie piszczenie itp./czytałem ,żeoże to byc zbyt mało czynnika w układzie.mechanik zastanawia sie nad sterowaniem wentylatora,przepustnicy,czy cos takiego,ale nie rozkrecał bo spec od elektroniki na l-4.ni i cz jedno z drugim może byc powiązane? zgóry dzięki za pomoc.

Pierwsze pytanie nie do końca rozumiem - czy klima na auto działa poprawnie tj. chłodzi i reguluje nawiew jak temperatura w aucie jest wysoka ?.
Drugie pytanie "dziwne dźwięki" - zbyt mało czynnika w układzie to po włączeniu klimatyzacji są takie odgłosy przelewania cieczy , bulgotanie- po pewnym czasie zanika.  
Jeśli jest to piszczenie to może świadczyć o zbliżającym się końcu sterowania dmuchawą - za chwilę może Ci nawiew zacząć pracować na Max- a - poszukaj były wątki nawet chyba w dziale zrób to sam - jak wymienić nagrzewnicę czy coś takiego.
Pozdrawiam! :-)  ;-)

Offline daniel dudka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 27
  • Posiadany samochód: citroen xsara picasso 2.0hdi
a wiec dokładnie jest to klimatronik ,działa poprawnie ,wentylator na chłodnicy kręci ,nawiewy też /tylko cos piszczy ,czasem ustaje/a jak wyłącze to z kratek leci gorące powietrze no i grzeje auto

Offline Andrzej Zerebiec

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 14
  • Skąd: Zamosc
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI '00
  • Miejscowość: Zamosc
Re: Niedziałająca klimatyzacja - wszystkie problemy techniczne dotyczące klimatyzacji
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 18, 2010, 13:20:28 »
Witam.
Mam pytanko : Aby wymienić cewkę elektromagnetyczną sprzęgła sprężarki trzeba sprężarkę wymontować z autka, czy może jest jakaś inna metoda??

Offline Andrzej Zerebiec

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 14
  • Skąd: Zamosc
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI '00
  • Miejscowość: Zamosc
Re: Niedziałająca klimatyzacja - wszystkie problemy techniczne dotyczące klimatyzacji
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 26, 2010, 14:14:09 »
Podpowie mi ktoś ???

Offline Leszek Lampart

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 662
  • Skąd: Rudna Mała
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picaso SX 1,6 16V 12.2005
  • Zainteresowania: sport, motoryzacja
  • Miejscowość: Rudna Mała
Re: Niedziałająca klimatyzacja - wszystkie problemy techniczne dotyczące klimatyzacji
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 26, 2010, 14:23:12 »
Załóz wątek także w Citrotechu tam jest większa oglądalność -  ktoś może temat przerabiał i podpowie.
Pozdrawiam! :-)  ;-)

Offline Dariusz Kulewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 431
  • Skąd: Police
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi '05, C-4 GP 1,6 HDi '10
  • Miejscowość: Police
Re: Niedziałająca klimatyzacja - wszystkie problemy techniczne dotyczące klimatyzacji
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 26, 2010, 17:31:38 »
Cytuj

Andrzej Zerebiec napisał:
Witam.
Mam pytanko : Aby wymienić cewkę elektromagnetyczną sprzęgła sprężarki trzeba sprężarkę wymontować z autka, czy może jest jakaś inna metoda??

Możesz to zrobić bez demontażu sprężaki klimatyzacji dojdziesz tam bez problemu. Powodzenia
Darek

Offline Andrzej Zerebiec

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 14
  • Skąd: Zamosc
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI '00
  • Miejscowość: Zamosc
Re: Niedziałająca klimatyzacja - wszystkie problemy techniczne dotyczące klimatyzacji
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 26, 2010, 20:41:04 »
dziękuje

Offline Rafał Chyliński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 185
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 Mk3 2010r 2.0HDI 138PS BVA6 / VF7RWRHRJ9L563577
  • Miejscowość: Warszawa
Pytanie może nie jest techniczne ale dotyczy klimatyzacji.Mam opcję automatycznej klimatyzacji i denerwuje mnie fakt że za każdym odpaleniem samochodu rano lub popołudniu po dłuższym postoju automatycznie włącza się klimatyzacja z temperaturą na 22 stopnie.Czy jest to gdzieś automatycznie ustawione i da się wyłączyć, czy jest to awaria-niepoprawne działanie klimatyzacji?

Offline piotr domagala

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Posiadany samochód: citroen xsara piccaso 2.0 HDI
mam nadzieje ze ktos mi pomoze bo jestem w czarnej d....niedziala mi nadmuch w kabinie i klimatyzacja,nie wiem czy to warzne ale cieplo leci ale nie dmucha,wymieniylem kostki bo tak mi poradzono i nadal nic patrzylem na bezpieczniki ale chyba ok mam citroena xsara picaso 2001 zwykle przeloczniki ,normalnie jestem zielony a w angli sa ciemniaki,ale jak cos robia to rozwala albo wykasuja niezle pieniadze zekam na kontkretna pomoc tutaj lub czekam na maila [email protected] pozdrawiam

Gachu

  • Gość
było na forum poszukaj pod hasłem: niedziałająca dmchawa

Offline Bartosz Marchalewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 72
  • Skąd: Gdynia
  • Posiadany samochód: PICASSO 1.6HDI
  • Miejscowość: Gdynia
Opiszę mój przypadek dla wiadomości forumowiczów cytryn bo rozwiązanie znalazłem na innym forum - otóż zaczeło się od specyficznego szumu w nawiewach przy załączonej klimie. Szum czasami cichł albo narastał. Najlepsze określenie albo opisanie z jakim się spotkałem to : metaliczny szum jakgdyby łożysko się powoli zacierało.Przy wyłączonej klimie efekt znikał. Co goście nie wymyślali to szok. Ale sprawdziło się powiedzenie że internet to potęga. Oszczędziło mi to kosztów i czasu. Sprawa jest prozaiczna : powodem jest zbyt mała ilość środka chłodzącego w klimie , a szum powoduje zawór. Uzupełnienie rozwiązuje problem (oczywiście warto usunąć nieszczelność). Pozdrawiam

Offline Kamil Mikołajczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 100
  • Skąd: Piotrkówek Duży
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8 , Yaris 1.0
  • Miejscowość: Piotrkówek Duży
Chciałem założyć u siebie przekaźnik na styku stacyjki żeby uniknąć kłopotu po jego wypaleniu. Rozebrałem obudowę i... w mojej kostce stacyjki nie ma pojedynczego czerwonego przewodu.
Z kostki wychodzi 5 przewodów:
wtyczka 3 przewodowa - żółty, czerwony, niebieski
wtyczka 2 przewodowa - żółty i żółto-zielony
Czy jest to wersja pozbawiona wadliwej stacyjki czy przekaźnik należy założyć w innym miejscu ?

Offline Łukasz Werner

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 244
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: SAAB 900 NG / DISCOVERY 300tdi/ Citroen C2 1.4 HDI
  • Miejscowość: Łódź
Przerabiałem ostatnio ten temat u siebie. Zdejmij pokrywę bezpieczników i zlokalizuj kostkę dwu przewodową wchodzącą do skrzynki od stacyjki. Nad tą kostką będzie pojedynczy czerwony przewód wpięty do skrzynki. To właśnie ten przewód od stacyjki do wentylatora.

Żeby mieć więcej miejsca polecam odkręcenie fragmentu deski p0od kierownicą. To tylko 6 wkrętów i 3 spinki od dołu, a komfort pracy o wiele lepszy.
Jeżeli wszelkie sposoby zawiodą przeczytaj instrukcje



Były

Seicento 1.1 SPI 2000
Xantia I 1.9 TD 1997
Xsara Picasso 2.0 HDI 2001
Saab 9-3 Cabrio
Saab 9-3 SS
Renault Megane CC
Peugeot 407SW

Offline Kamil Mikołajczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 100
  • Skąd: Piotrkówek Duży
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8 , Yaris 1.0
  • Miejscowość: Piotrkówek Duży
Dzięki ale nie mogę takowego przewodu znaleźć. Wygląda jakby go w ogóle nie było.

http://yfrog.com/jczdjcie0318uj

Offline Łukasz Werner

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 244
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: SAAB 900 NG / DISCOVERY 300tdi/ Citroen C2 1.4 HDI
  • Miejscowość: Łódź
Cytuj

Kamil Mikołajczyk napisał:
Dzięki ale nie mogę takowego przewodu znaleźć. Wygląda jakby go w ogóle nie było.

http://yfrog.com/jczdjcie0318uj


Znalazłem fotkę na forum.
Jeżeli wszelkie sposoby zawiodą przeczytaj instrukcje



Były

Seicento 1.1 SPI 2000
Xantia I 1.9 TD 1997
Xsara Picasso 2.0 HDI 2001
Saab 9-3 Cabrio
Saab 9-3 SS
Renault Megane CC
Peugeot 407SW

Offline Kamil Mikołajczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 100
  • Skąd: Piotrkówek Duży
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8 , Yaris 1.0
  • Miejscowość: Piotrkówek Duży
Ja mam zupełnie inny typ kasety bezpiecznikowej. Czy jest sens szukać przewodu zasilania klimy?