Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Niedziałająca klimatyzacja - wszystkie problemy techniczne dotyczące klimatyzacji  (Przeczytany 227671 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sebastian Stas

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 28
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C4 Picasso 1.6HDI 2006r.
  • Miejscowość: Wrocław
Tak, okazało się że bsi jest uszkodzone.
Nie wiem jak u ciebie jest ale u mnie nie widział czujnika parownika i podczas testu sprężarki nie załączała się, teraz po wymianie bsi jest temperatura parownika i sprężarka podczas testu też działa.


Offline robert alechandrowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 402
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 hdi 2006r
  • Zainteresowania: motoryzacja modelarstwo F1C
  • Miejscowość: warszawa
Widzę że czeka nas niezła przeprawa  :(
Mam nadzieję że w końcu ogarniemy, narazie czasu mi brak ale będę szukał dalej,
a o efektach poinformuje.

Offline Sebastian Stas

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 28
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C4 Picasso 1.6HDI 2006r.
  • Miejscowość: Wrocław
U ciebie przy wymianie bsi powinno być taniej bo masz model po lifcie a tych modułów jest dużo.
Po swój musiałem przejechać się 540km + moduł + klonowanie = 750zł i dalej klima nie hula ponieważ miałem wyciek z presostatu a więc pojechałem do warsztatu na wymianę, podczas wymiany koleś uszkodził mi przewód od sprężarki do skraplacza i czynnik uciekł, dziś zamówiłem nowy przewód i na wtorek powinien być to wtedy okaże się czy klima się odpali.


Offline robert alechandrowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 402
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 hdi 2006r
  • Zainteresowania: motoryzacja modelarstwo F1C
  • Miejscowość: warszawa
Taniej raczej nie będzie ja mam BSI z modelu rocznik 2002
Bez magistrali com
Przedliftowy Pająk bez multiplexu, ja robiłem przekładkę silnika,
niestety dawca miał manuala a ja chciałem zostać przy klimatronie
wszystko działa super, prawie wszystko bo klima i ogrzewanie tylnej szyby nie działa
Lexia w czasie testu uruchamia sprężarkę klimy kilka błędów,
1) defekt stały  + akcesoria rozwarcie obwodu
2) defekt stały  + za wyłącznikiem zapłonu rozwarcie obwodu.

Offline Sebastian Stas

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 28
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C4 Picasso 1.6HDI 2006r.
  • Miejscowość: Wrocław
Sprawdź złącze czarne 16 pin PH, na 13 pinie masz + akcesoria.
Z tego co się naczytałem na różnych forach to lexia wykrywa to jako błąd ponieważ włączając zapłon dochodzi napięcie do bsi a podczas kręceniem rozrusznika napięcie jest rozłączane, jeżeli możesz je skasować i pojawiają się dopiero po odpaleniu to raczej jest normalne.
A jeżeli chodzi klimę ręczną to jeżeli masz pin to telekodowanie i do przodu.
Mogę cię pocieszyć że po wymianie bsi podgrzewanie tylnej szyby dalej nie działa, widocznie problem z tym leży gdzie indziej, ale to temat na później po ogarnięciu klimy.

Offline robert alechandrowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 402
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 hdi 2006r
  • Zainteresowania: motoryzacja modelarstwo F1C
  • Miejscowość: warszawa
Dzięki za sugestię sprawdzę na pewno.
Próbowałem telekodować ale nie znam pinów w lexii a ona tego wymaga  :(
Jak tak patrze na te nasze problemy to myślę że mamy ten sam kłopot, ty masz samochód po przejściach a ja mam po
przekładce silnika  :(
u mnie dawcą był angol i to z niego poszła cała instalacja elektryczna, mam Vin z angola więc teoretycznie powinno być łatwiej
ale niestety nie jest, wyczytałem gdzieś na forach że instalacja anglików różniła się, może powinienem iść tym tropem.
Resumując zastanawiam się czy u ciebie też nie włożono instalacji z angola bo objawy mamy identyczne.

Offline Dawid Jarecki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 049
  • Skąd: Bielsko-Biała
  • Posiadany samochód: C5 MKII 2.0 HDI
  • Zainteresowania: Wygodne sofy ;-)
  • Miejscowość: Bielsko-Biała
Skad wzieliscie bsi injak dobieracie to do swojego auta ? Duzo zajmuje wymiana ?

Wysłane z mojego ZUK Z2121 przy użyciu Tapatalka

znikająca cytrynowa szarość Islandii ;-)

Offline Sebastian Stas

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 28
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C4 Picasso 1.6HDI 2006r.
  • Miejscowość: Wrocław
Skad wzieliscie bsi injak dobieracie to do swojego auta ? Duzo zajmuje wymiana ?

Wysłane z mojego ZUK Z2121 przy użyciu Tapatalka


Wymiana BSI u mnie trwała 5min, klonowanie około 30min, a kupić możesz na jednej z aukcji, szukasz po numerze PSA.

Offline Sebastian Stas

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 28
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C4 Picasso 1.6HDI 2006r.
  • Miejscowość: Wrocław
Dzięki za sugestię sprawdzę na pewno.
Próbowałem telekodować ale nie znam pinów w lexii a ona tego wymaga  :(
Jak tak patrze na te nasze problemy to myślę że mamy ten sam kłopot, ty masz samochód po przejściach a ja mam po
przekładce silnika  :(
u mnie dawcą był angol i to z niego poszła cała instalacja elektryczna, mam Vin z angola więc teoretycznie powinno być łatwiej
ale niestety nie jest, wyczytałem gdzieś na forach że instalacja anglików różniła się, może powinienem iść tym tropem.
Resumując zastanawiam się czy u ciebie też nie włożono instalacji z angola bo objawy mamy identyczne.


Kod lexii 03114 a kod pin możesz zamówić w ASO nr. części 6160.86 koszt 10żł  i czekasz 10 dni albo od ręki z bazy serwisu, we Wrocławiu zażyczyli sobie 50zł od ręki.
Możliwe że ktoś już wcześniej kombinował u mnie z BSI ale będę walczył do końca, jutro będę miał nowy przewód to w środę postaram się go założyć i napełnić czynnik wtedy się okaże.
Dam znać jak poszło.


Offline robert alechandrowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 402
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 hdi 2006r
  • Zainteresowania: motoryzacja modelarstwo F1C
  • Miejscowość: warszawa
Ja też jeszcze walczę w tym tygodniu zmienię wiązkę pod kokpitem i spróbuje telekodowania,
Jadę 15 na urlop i klima musi działać, nie mam zamiaru zmieniać BSI jak coś to zrobię układ elektryczny
załączający klime niezależny pomijając Bsi. Panel klimatronika działa u mnie normalnie reaguje na zmiany
temperatury steruje klapami oraz szybkościami wentylatora, w najgorszym razie   zawsze zostaje alternatywa,
zrobienia instalacji samemu i będzie działać jeden przekaźnik i kilka metrów kabla  ;)
O postępach i porażkach też poinformuje szanownych Kolegów.

Offline robert alechandrowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 402
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 hdi 2006r
  • Zainteresowania: motoryzacja modelarstwo F1C
  • Miejscowość: warszawa
Klima działa  ;D w moim przypadku problemem była wiązka elektryczna i BSI
Przypominam że to BSI było z klimatyzacją załączaną ręcznie a ja mam przerobione na klimatronik
żeby nie wchodzić w koszta szukałem alternatywy i bingo po podaniu napięcia na 7 pin BSI klima ożyła
dalej już sprawa prosta przekaźnik podanie napięcia na pin 7 i działa pomijając BSI
( Pin 7 Wejście napięcia klimatyzacji 12 V )
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2017, 15:40:30 wysłana przez robert alechandrowski »

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Panowie i Panie - sprężarka klimy wyje mi już dość głośno ale działa. Regeneracja całej sprężarki to spory koszt, a domyślam się, że to kwestia łożyska. Mam rację? Jest to jakaś skomplikowana operacja ta wymiana łożyska? Warto je wymienić czy lepiej kupić całą używaną sprężarkę?
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline robert alechandrowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 402
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 hdi 2006r
  • Zainteresowania: motoryzacja modelarstwo F1C
  • Miejscowość: warszawa
Sprężarka wyje jak ma mało oleju kiedy uzupełniałeś ?
Używka kosztuje 100 złotych z gwarancją rozruchową, sam decyduj  ;)

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Ona wyje ciągle. Również po kontrolnych serwisach z dobijaniem czynnika i uzupełnianiem oleju.
Podjadę na kontrolę i zobaczę czy chocaż osłabnie to wycie gdy dobiją oleju, bo rzeczywiście nie pamiętam czy aż tak wyła na wiosnę. Na pewno było ją słychać.

Za mój model używkę muszę dać około 200zł. Za 450zł mi ją facet zregeneruje. Gwarancja rozruchowa to tylko 2 tygodnie, a potem mogą być cuda. Wiem, bo pracowałem w sklepie z używanymi częściami przy stacji demontażu pojazdów ;)


EDIT: Dzisiaj uzupełniłem olej i czynnik. Jest dużo ciszej i nie na tyle głośno by sprężarkę wymieniać czy regenerować. Spece powiedzieli, że jeszcze pojeździ na oko minimum dwa sezony. Dzięki za podpowiedź z tym olejem :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2017, 12:18:52 wysłana przez Michał Majewski »
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Sebastian Stas

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 28
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C4 Picasso 1.6HDI 2006r.
  • Miejscowość: Wrocław
Panowie, przewód ciśnienia wymieniony, klima nabita i dalej nie hula.
Zastanawia mnie to że nie widać w sterowniku silnika ciśnienia czynnika i przy wentylatorze chłodnicy też są znaki zapytania.
Sprawdziłem przewód 8063 idący od presostatu do sterownika silnika wchodzi on na 78 pinie sterownika i ma pełne przejście.
Aby wykluczyć uszkodzony nowy presostat (zamiennik) podałem napięcie 1,20V do sterownika i dalej nic nie pokazało, zaczynam się zastanawiać czy czasem nie jest uszkodzony sterownik silnika, ponieważ żądanie odcięcia klimatyzacji według załącznika jest przez zabezpieczenie ciśnienia płynu, zabezpieczenie wody silnika, zabezpieczenie oszronienia parownika.
Czujnik temperatury wody jest sprawny pokazuje temperaturę, czujnik parownika też pokazuje temperaturę a zabezpieczenia są włączone.
I jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia, w opcji telekodowania pozycja klimatyzacja jest NIE,
może ktoś coś podpowie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2017, 19:32:51 wysłana przez Sebastian Stas »

Offline Sebastian Stas

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 28
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C4 Picasso 1.6HDI 2006r.
  • Miejscowość: Wrocław
Witam ponownie, po odzyskaniu kodu pin i poprawnym kodowaniu, udało się zakodować klimatyzacje. Ale niestety klima nadal nie działa, wszędzie są zera. Proszę pomóżcie.

Offline Sebastian Stas

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 28
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C4 Picasso 1.6HDI 2006r.
  • Miejscowość: Wrocław

Po kodowaniu bsi i zmiany  klimatyzacji multiplexowej  na jest, czujnik parownika 55mm na jest, i klimatyzacja na jest, klima się WŁĄCZYŁA :D :D :D
Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc.

Offline robert alechandrowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 402
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 hdi 2006r
  • Zainteresowania: motoryzacja modelarstwo F1C
  • Miejscowość: warszawa
No to gratuluje  :) teraz wszyscy możemy się cieszyć chłodem w pikusiu,
no i zdobyliśmy sporą wiedze na ten temat.

Offline Grzegorz Boratyński

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
Witam, czy jest ktoś z małopolski aby mi pomóc w ożywieniu klimy? Na elektronice nie znam się za bardzo. Moja klima niestety nie chce zadziałać.

Offline Jarek Szułczyński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 21
  • Skąd: Toruń
  • Posiadany samochód: Picasso 1.8 '00 ; Saab 9-3 cabrio ; Astra II ; Subaru Justy 4x4
  • Miejscowość: Toruń
Pany, bo zgłupiałem..
kupiełm wczoraj przez przypadek  :P  Picasso 1.8 z 2000r z manuaną klimą. Oczywiście po wciśnięciu guzika A/C nic się nie dzieje. Koleś zarzeka się, że do końca poprzedniego sezonu wszystko działało.
Zacząłem od bezpieczników i tu pierwsze zaskoczenie.. WG instrukcji 36 bodajże odpowiada za klimatyzację. U mnie go nie ma. I co najlepsze wyglada, że nigdy nie było.. Po włożeniu tak 15A nadal bez zmian.
Zanim pojazdę na nibijanie układu i kontrole do warsztatu, co jeszcze mogę sam sprawdzić, przy założeniu że elektrykiem nie jestem...?

Offline Dawid Jarecki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 049
  • Skąd: Bielsko-Biała
  • Posiadany samochód: C5 MKII 2.0 HDI
  • Zainteresowania: Wygodne sofy ;-)
  • Miejscowość: Bielsko-Biała
Sprawdź czy jest układ klimatyzacji w komorze silnika

Wysłane z mojego 6070K przy użyciu Tapatalka

znikająca cytrynowa szarość Islandii ;-)

Offline Tomasz Kujawa

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 438
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara picasso 1.6 NFV 95KM 2002r,Citroen xsara picasso 1.6.16v 2006r Citroen C4 LC1 1.6 16v NFU TU5JP 2007r
  • Zainteresowania: Wszystko po troszku.
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Pany, bo zgłupiałem..
kupiełm wczoraj przez przypadek  :P  Picasso 1.8 z 2000r z manuaną klimą. Oczywiście po wciśnięciu guzika A/C nic się nie dzieje. Koleś zarzeka się, że do końca poprzedniego sezonu wszystko działało.
Zacząłem od bezpieczników i tu pierwsze zaskoczenie.. WG instrukcji 36 bodajże odpowiada za klimatyzację. U mnie go nie ma. I co najlepsze wyglada, że nigdy nie było.. Po włożeniu tak 15A nadal bez zmian.
Zanim pojazdę na nibijanie układu i kontrole do warsztatu, co jeszcze mogę sam sprawdzić, przy założeniu że elektrykiem nie jestem...?
Nie prościej jechać sprawdzić szczelność układu? Czesto w pikusiach przegniwa chłodnica klimy jak bedziesz mial układ szczelny to wtedy szukaj przyczyny głębiej.
Był  Citroen zx 1.4 1993r,Peugeot 306 1.4 1995r,Citroen zx 1.4 1997r break Citroen xsara picasso 1.6 bp/lpg

Jest Citroen xsara picasso 1.6 bp/lpg 2002r
Citroen C4 LC1 1.6 16v bp/lpg 2007r
Citroen xsara picasso 1.6 16v 2006r bp/lpg

Offline Dawid Jarecki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 049
  • Skąd: Bielsko-Biała
  • Posiadany samochód: C5 MKII 2.0 HDI
  • Zainteresowania: Wygodne sofy ;-)
  • Miejscowość: Bielsko-Biała
Najpierw węże obadaj potem chłodnice a na końcu łożyska sprężarki bo jak klima nie ma smarowania to te łożyska się w zacierają. Obstawiam jednak na chłodnice. Nie kupuj tylko zamienników bo rok i po chłodnicy. Nissens lub Valeo i masz spokój. Te polskie chłodnice to też szajs. W Norauto masz tanie nabijanie coś 99pln  i dostaniesz wyciąg z komputera i gwarancje. Powodzonka

Wysłane z mojego 6070K przy użyciu Tapatalka
znikająca cytrynowa szarość Islandii ;-)

Offline Jarek Szułczyński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 21
  • Skąd: Toruń
  • Posiadany samochód: Picasso 1.8 '00 ; Saab 9-3 cabrio ; Astra II ; Subaru Justy 4x4
  • Miejscowość: Toruń
Najpierw węże obadaj potem chłodnice a na końcu łożyska sprężarki bo jak klima nie ma smarowania to te łożyska się w zacierają. Obstawiam jednak na chłodnice. Nie kupuj tylko zamienników bo rok i po chłodnicy. Nissens lub Valeo i masz spokój. Te polskie chłodnice to też szajs. W Norauto masz tanie nabijanie coś 99pln  i dostaniesz wyciąg z komputera i gwarancje. Powodzonka

Wysłane z mojego 6070K przy użyciu Tapatalka


cenne info, dzięki. Jutro od rna działam z tematem

Offline Andrzej Sołowiej

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 60
  • Skąd: Bialystok
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1,8 B+G '04
  • Miejscowość: Bialystok
Witam!


Dorzuce swoja przygode z klima. Na wiosne kupiona i wymieniona chlodnica klimatyzacji, bo stara pociekla. Uklad szczelny. Po nabiciu okazuje sie ze sprezarka nie startuje. Na poczatek dla spokoju, wymiana presostatu. Dalej to samo. Po glebszej diagnozie u znajomego wychodzi, ze presostat nie dostaje napiecia. Dlaczego nie dostaje? Przez moje dlubanie we wiazce elektrycznej z lewej strony auta przy reflektorze. Wymienialem na jesieni zeszlego roku zarowke kierunku i postanowilem zrobic troche porzadku po poprzednim wlascicielu. Przecinalem stara tasme izolacyjna i musialem uszkodzic wlasnie zasilanie czujnika klimy :)
Tym bardziej ciesze sie ze udalo sie zrobic klime bo za kilka dni jade na urlop :)




pozdr.
Byly:

VW Garbus 1302 '71
Peugeot 605 2.0 SLi '92