Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Nieszczelny wtryskiwacz - jak go wymontować?  (Przeczytany 831 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasz Witek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 134
  • Skąd: Bytom
  • Posiadany samochód: Xara Picasso silnik 2.0 HDi, rok2004
  • Miejscowość: Bytom
Nieszczelny wtryskiwacz - jak go wymontować?
« dnia: Czerwiec 19, 2010, 21:40:40 »
witam

Obok wtryskiwacza "narosła" mi jakaś czarna substancja. Zapytałem na przeglądzie diagnostę co to. i powiedział ze chyba niewie, albo coś mi wpadło i tak sie stopiło. Nie trafił facet z diagnozą. Z pomiędzy głowicy a wtryskiwacza wydobywają mi sie spaliny. teraz już dość intensywnie.
Chciałbym uniknąć remontu przekraczającego połowę wartości auta. Czy możecie mi poradzić co z tą nieszczelnością zrobić? Podobno wyjęcie takeigo wtryskiwacza to połowa sukcesu. Jak go wyjąć? Może znacie jakiś warsztat na śląsku który względnie tanio to naprawi?

Pozdrawiam

Tomasz

PS Auto jeździ idealnie. zapala jak nowe, przyśpiesza dynamicznie. Wygląda na to ze BSI jeszcze niewie ze jest poważna usterka. Przedmuch jest na tyle duży ze można go "wyczuć" dłonią  10cm nad wtryskiwaczem.

Offline Marcin Merenlin

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 19
  • Skąd: Lubelskie
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 2000 rok
  • Miejscowość: Lubelskie
Re: Nieszczelny wtryskiwacz - jak go wymontować?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 20, 2010, 21:54:17 »
Wyjąć wtryskiwacz to żaden problem wystarczy gdzieś sobie załatwić dobry klucz rurkowy i odkręcić. Wymiana miedzianej podkładki pod wtryskiem rozwiąże napewno ten problem.,

Offline Tomasz Witek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 134
  • Skąd: Bytom
  • Posiadany samochód: Xara Picasso silnik 2.0 HDi, rok2004
  • Miejscowość: Bytom
Re: Nieszczelny wtryskiwacz - jak go wymontować?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 21, 2010, 19:21:59 »
rozumiem ze trzeba odkręcić nakrętkę przytrzymującą taką blaszkę dociskową wtrysku. Niestety nie chce wyjść samodzielnie. jest jakiś "wyciągacz" czy może jakieś "sposoby"...
Gdzie dostanę taką podkładkę uszczelniającą? (W lokalnych sklepach nie wiedzą nawet o co chodzi, albo proponują zestaw, w którym nie wiadomo co jeszcze jest)

Tomasz

Offline Tomasz Witek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 134
  • Skąd: Bytom
  • Posiadany samochód: Xara Picasso silnik 2.0 HDi, rok2004
  • Miejscowość: Bytom
Re: Nieszczelny wtryskiwacz - jak go wymontować?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 28, 2010, 21:56:36 »
witam

wyjęcie wtrysku, frezowanie otworu, uszczelnienia, zamontowanie = 300zł. naprawione, działa.

Tomasz