Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: przeguby  (Przeczytany 9537 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr Grzymski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 220
  • Posiadany samochód: Skoda Fabia
Re: przegub
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 03, 2013, 20:56:48 »
Osłona jest razem z tą metalową "puszką". Od strony łożyska jest to zawalcowane-ten mały skos. Bierzesz jakiś płaski wkrętak, albo mały przecinak i odginasz dookoła blachę. Wychodzi ona w stronę gumy.
Po rozpołowieniu na części od strony koła jest krzyżak zabezpieczony segerem.
Zanim to rozbierzesz zrób sobie znaki na jednej i drugiej części półosi, żeby krzyżak trafił na swoje miejsce.

Offline Maciej Pełka

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 382
  • Skąd: Kałuszyn
  • Posiadany samochód: Avensis T27 FLII
  • Miejscowość: Kałuszyn
Re: przegub
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 03, 2013, 21:07:37 »
Dzięki serdeczne!
Był  ZX 1.4i '94

Offline Marek Sternal

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: Citroen ZX
  • Miejscowość: Zielona Góra
Re: przegub
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 09, 2013, 11:42:56 »
Witam, ja też musiałem wymienić całą półośkę. Nowa z wymianą wyszła koło 320 zł.
Marko - Kierowca - Bombowca :-)

Offline Makar Michał

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 166
  • Skąd: Augustów Białystok
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.1i (60KM)
  • Zainteresowania: Elektrotechnika
  • Miejscowość: Augustów Białystok
Re: przegub
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 11, 2013, 15:58:42 »
Witam, Temat półosiek przerabiałem i w sumie nadal będę przerabiał dopóki nie zmienię auta, bo to już chyba na dniach nastąpi. Otóż ponad 2 lata temu, w sieprniu siadł mi prawy zewnętrzny przegub, poczytałem, przegub niewymienny. Kupiłem więc półoś firmy HART mimo, że ludzie psy na tych częściach wieszali, bo była najtańsza. Wymieniłem sam na podwórku pod chmurką. Śmiga do dziś dnia. Potem jakoś w październiku ubiegłego roku odezwała się lewa i błagała o wymianę. Kupiłem więc KAMOKA z neta za jakieś 180-190zł (nie pamiętam dokładnie). Miała 2 lata gwarancji ale zgubiłem paragon :/. Otóż lewa półoś odezwała się do mnie ponownie w lutym. Paragonu brak, po pół roku półoś do wymiany. Tym razem mechanik sam kupował części i kupił mi GSP za 260zł. Niby miało to jeździć do końca auta. Tu się w sumie nie mylił bo podłogi już prawie nie ma, więc niedługo z cytrynki zostanie zrobiona konserwa. Półoś lewa znów mi napiertrzeszczy. Tym razem będzie mechanior na gwarancji wymieniał bo jakoś muszę do roboty dojeżdżać póki nie mam innego auta. Takie były moje perypetie, nie wiem, może w ASO trza było kupić, a tak zgodnie z przysłowiem straciłem 2 razy. 500 na samych częściach i na robociźnie jakieś 200zł. Ku przestrodze.

Offline Kamil Rumiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 24
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: ZX Tonic 1.4i 1995r
  • Miejscowość: Olsztyn
przeguby się wymienia 1.4
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 30, 2017, 14:45:49 »
Mam zx 1.4i i przegub można wymienić. Robiłem to już bo zmieniałem gumową osłonę. Radzę kupić przegub ponieważ po regeneracji są nie dopasowane jeżeli chodzi o gniazdo w skrzyni.
RUMAK