Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [Mk2] Wydajność klimatyzacji  (Przeczytany 10234 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Styczyński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 247
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: C5 II 2.2 HDI Break Automat '07
  • Miejscowość: Pruszków
[Mk2] Wydajność klimatyzacji
« dnia: Lipiec 17, 2010, 15:17:02 »
Witam szanownych kolegów

Czytałem na forum o różnych problemach z klimą w C5
ale nikt nie narzekał na wydajność.
Moje auto ma 3 lata ( dwa eksploatacji, rok w salonie ) i przejechane 26 tys. silnik 2.0 HDI FAP.

Ale do meritum.
Aby było znośnie w aucie muszę ustawić temp 19 stopni
a i tak to nie jest  to. Jest znośnie- nie jest komfortowo.
Nowy filtr PP i dzisiaj świeżo nabita klima i dalej nic. W zeszłym roku po narzekaniu zrobiono pełny test klimy w ASO (ponad 2 godziny go męczyli ) i powiedzieli że cała elektronika sterująca i czujniki są OK.
Przed chwilą jechałem dobre 10 minut z ustawieniem temp. na max do dołu  i samochód wrócił z trasy więc teoretycznie powinien być wychłodzony i w aucie dalej ciepło. Przecież przy takim ustawieniu po 10 minutach powinienem zmarznąć!
Jak jadą 3-4 osoby to w ogóle nie można tego ustawić - najczęściej 18 stopni i ręcznie dmuchawa na 3/4 wtedy da się żyć.
Ale podkreślam dalej to nie to - porównując np z audi A4 i avensisem, którymi miałem okazję jechać parę dni temu. Tam 22 stopnie na auto i jest luksus - nawet świecące w bok słońce nie drażni.
I to przy 34-37 stopniach w  słońcu.
A dzisiaj było 41...... i masakra.

Jak to u Was działa ?
Pytam bo mam jeszcze miesiąc gwarancji i jeżeli jest to problem tylko tego egzemplarza to będę atakował.
Chyba, że TTTM ;-))

Pozdrawiam
Darek
W eksploatacji: C5 II 2,2 HDI Break Automat '07
W rezerwie :Xantia 1,9 TD '96

Offline Marcin Golonka

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 513
  • Skąd: Puławy
  • Posiadany samochód: Citroёn C5 SX Automatic 2.0 HDi Break 2003r
  • Miejscowość: Puławy
Re: [MK II] Wydajność klimatyzacji
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 17, 2010, 16:05:03 »
z zrób test sam. Włącz klime na min (16oC), włącz nawiew na maxa, weź ze sobą jakiś termometr i przystaw go do wylotu powietrza żeby sprawdzić temperaturę wylotową. Podczas sprawdzania ustaw obroty na 2000 i potrzymaj je tak długo, aż termometr wskaże temperaturę.

Jak to zrobisz, podaj wynik na forum.


Co do TTTM to może faktycznie tak być bo ja też nie odczuwam przy tych upałach jakieś rewelacji. Ogólnie mamy w autach duże przeszklenie a szyba nie chroni jakoś specjalnie przed promieniami UV więc auto się bardziej nagrzewa i czasem możemy odczuwać dyskomfort.

MaJoru

  • Gość
Re: [MK II] Wydajność klimatyzacji
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 17, 2010, 16:48:54 »
Nie no, na pewno ten typ tak nie ma. Co prawda ja mam MkI, ale u mnie kilkadziesiąt sekund po załączeniu silnika robi się w środku przyjemnie. Dodam, że w ostatnich dniach ustawiam temp. na 27 stopni, a w normalnych warunkach 24-25.

Offline Michał Suchecki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 749
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Break GT by Suchy
  • Miejscowość: Sosnowiec
Re: [MK II] Wydajność klimatyzacji
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 17, 2010, 17:36:52 »
Ja też jakoś nie mogłem dobrze ustawić klimy i wydawało mi się, że słabo chłodzi...
U mnie termometr pokazuje przy kratkach nawiewowych po jakichś 10 minutach od włączenia auta, w środku nagrzanego do 55'C około 5-6'C. Więc chłodzi niby dobrze. Klima nabita w zeszłym roku w maju, filtr PP wymieniony teraz na wiosnę.

Teraz jak chcę mieć komfortowo, naciskam AUTO, ustawiam temperaturę na ile chcę, i włączam obieg zamknięty. To u mnie pomaga.

Offline Sławomir Wolniak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 154
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: Citroen C2 1,1 2008
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: [MK II] Wydajność klimatyzacji
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 17, 2010, 18:14:36 »
Przy temperaturach około 30 stopni obieg zamknięty to podstawa ,
właśnie wróciłem z Grecji i tam wypożyczyłem samochód gość w wypożyczalni kategorycznie nakazał używanie obiegu zamkniętego
aby klima cokolwiek dała ,i przy pięciu osobach dawała sobie radę.
A tak na marginesie tym autkiem był hiundai i20 ......
porażka jazda na 3 biegu pod małą górkę kończyła się klekotaniem silnika a autko było nówka 2960km na liczniku
5 osób plus klima a na pokładzie 54KM z 1,2L .
Były Xsara 1,4 1999r ,C5 1,8 16V 2004r

Offline Marcin Golonka

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 513
  • Skąd: Puławy
  • Posiadany samochód: Citroёn C5 SX Automatic 2.0 HDi Break 2003r
  • Miejscowość: Puławy
Re: [MK II] Wydajność klimatyzacji
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 17, 2010, 18:19:33 »
Cytuj

Sławomir Wolniak napisał:
Przy temperaturach około 30 stopni obieg zamknięty to podstawa ,
właśnie wróciłem z Grecji i tam wypożyczyłem samochód gość w wypożyczalni kategorycznie nakazał używanie obiegu zamkniętego
aby klima cokolwiek dała ,i przy pięciu osobach dawała sobie radę.
A tak na marginesie tym autkiem był hiundai i20 ......
porażka jazda na 3 biegu pod małą górkę kończyła się klekotaniem silnika a autko było nówka 2960km na liczniku
5 osób plus klima a na pokładzie 54KM z 1,2L .


hehe, te 3tyś km w wypożyczalni to tak jak bym swoim prywatnym zrobił 300tys km :)

Ludzie nie szanują aut cudzych, pamiętaj

Offline Andrzej Walczyński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 866
  • Skąd: okolice Poznania
  • Posiadany samochód: Peugeot 301 1.2 Active+ ETG 2014 LPG
  • Miejscowość: okolice Poznania
Re: [MK II] Wydajność klimatyzacji
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 17, 2010, 19:40:57 »
W C5 jest bardzo wydajna klima. Chyba jedna z bardziej wydajnych ze wszystkich aut z jakimi miałem do czynienia.
W każdym razie w te upały mam cały czas na Auto, na 22 lub 23 stopnie. Daje radę bez problemu nawet gdy termometr pokazuje ponad 40 na wyświetlaczu.
Po ruszeniu oczyiście wentylator kręci się na maxa, ale już po 5-7 minutach jazdy zwalnia do 50% skali obrotów na wyświetlaczu i kratki kieruję na boki, bo na bezpośrednio ciało to już zaczyna się robić za zimno.
Podstawa to otwarcie szyb choć na chwilę od razu po ruszeniu.
był: C5 MkI Break 2.0 2003 BVA4 RT3, LPG Prins - 220.000 kkm.
jest: Peugeot 301 1.2 ETG 2014 LPG Stag - 145.000 kkm

Offline Maciej Szcząchor

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1 966
  • Skąd: Kosakowo k/Gdyni
  • Posiadany samochód: C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 HDi 163 KM BVM 2013r. & DS3 1.6 e-HDi
  • Zainteresowania: el-bzdury
  • Miejscowość: Kosakowo k/Gdyni
Re: [MK II] Wydajność klimatyzacji
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 17, 2010, 22:50:25 »
Cytuj

Dariusz Styczyński napisał:
Witam szanownych kolegów

Czytałem na forum o różnych problemach z klimą w C5
ale nikt nie narzekał na wydajność.
Moje auto ma 3 lata ( dwa eksploatacji, rok w salonie ) i przejechane 26 tys. silnik 2.0 HDI FAP.

Ale do meritum.
Aby było znośnie w aucie muszę ustawić temp 19 stopni
a i tak to nie jest  to. Jest znośnie- nie jest komfortowo.
Nowy filtr PP i dzisiaj świeżo nabita klima i dalej nic. W zeszłym roku po narzekaniu zrobiono pełny test klimy w ASO (ponad 2 godziny go męczyli ) i powiedzieli że cała elektronika sterująca i czujniki są OK.
Przed chwilą jechałem dobre 10 minut z ustawieniem temp. na max do dołu  i samochód wrócił z trasy więc teoretycznie powinien być wychłodzony i w aucie dalej ciepło. Przecież przy takim ustawieniu po 10 minutach powinienem zmarznąć!
Jak jadą 3-4 osoby to w ogóle nie można tego ustawić - najczęściej 18 stopni i ręcznie dmuchawa na 3/4 wtedy da się żyć.
Ale podkreślam dalej to nie to - porównując np z audi A4 i avensisem, którymi miałem okazję jechać parę dni temu. Tam 22 stopnie na auto i jest luksus - nawet świecące w bok słońce nie drażni.
I to przy 34-37 stopniach w  słońcu.
A dzisiaj było 41...... i masakra.

Jak to u Was działa ?
Pytam bo mam jeszcze miesiąc gwarancji i jeżeli jest to problem tylko tego egzemplarza to będę atakował.
Chyba, że TTTM ;-))

Pozdrawiam
Darek


Witam.
Ja to samo stwierdziłem. W MkI jakoś bardziej zimniej dmuchało. W MkII mam ustawione na 20 st. i oczywiśćie obieg zamknięty na początku w celu szybkiego schłodzenia i też nie jest za bardzo komfortowo. Jak dam na minimum temperature to dmucha zimnicą.
Może trzeba by w opcjach przestawić z klimatu umiarkowanego na ciepły??
Po niedzieli podepne interfejs i zobacze co tam można poprzestawiać.
Mieć interfejs diagnostyczny, a umieć się nim posługiwać to dwie skrajne rzeczy;-)

BX, 2x Xantia, C3, C2, 3x C5

Offline Dariusz Styczyński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 247
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: C5 II 2.2 HDI Break Automat '07
  • Miejscowość: Pruszków
Re: [MK II] Wydajność klimatyzacji
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 18, 2010, 15:09:16 »
Podczas nabijania testowałem temperaturę
przy ustawieniu na 20 stopni min 7.2 a po 10 minutach już 10 ( czyli automat uznał, że już schłodził i dawał cieplejsze )
Przy ustawieniu na max doczekałem do 5,0 ( parę minut) i stwierdziłem, że jest OK ( spieszyłem się już do domu ).

Teraz jeżdżę z termometrem - ale to taki domowy z pomiarem in i out ima bardzo dużą bezwładność.
Dzisiaj np. 26 na dworzu , w aucie 30 po załączeniu klimy w kratkach 5-7 stopni w aucie po ok 20 min. jazdy 25 stopni.
tryb auto 19

Powalczę jeszcze na obiegu zamkniętym - tego nie próbowałem

Jednym słowem z Waszych wpisów widzę, że ten automat jest głupi w tym aucie i trzeba używać klimy w trybie manualnym.

Pytałem już w zeszłym roku czy nie mają jakiegoś nowego softu do sterowania klimy ale powiedzieli, że nie.
A może ktoś ma jakieś dojścia i może to sprawdzić ?
Bo jeżeli urządzenie jest wydajne ( tak jak kolega napisał ) to kwestia tylko w "za delikatnym" sterowaniu, ( albo trzeba ustawić w kompie że auto jeździ w Iraku )

Pozdrawiam i dziękuję za info.

P.S
Kolega który tam "grzebie" w proxii - jak coś znajdziesz odnośnie klimy to  oczywiście daj znać
W eksploatacji: C5 II 2,2 HDI Break Automat '07
W rezerwie :Xantia 1,9 TD '96

Offline Dariusz Styczyński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 247
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: C5 II 2.2 HDI Break Automat '07
  • Miejscowość: Pruszków
Re: [MK II] Wydajność klimatyzacji
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 18, 2010, 15:43:45 »
A tak jeszcze dodam, że jak montowałem klimę w domu z prostych wyliczeń ( kubatura ) wynikało 2,8kW mocy chłodzącej.
Potem przyszedł spec zobaczył ilość okien, sprzęt grający nie małej mocy i powiedział, że jak jeszcze ma to grać i  przy paru osobach w pomieszczeniu to zakładamy 3,5 kW. A jak dodałem, że na pewno nie będę zamykał drzwi od pokoju co by szło na całe mieszkanie założyliśmy 4,5 kW.
Efekt jest taki że jak wracam i mam w domciu upał odpalam i po 2 minutach jest 25 ( i jest faktycznie na termometrze a nie tylko na wyświetlaczu od klimy.. ) nawet nie zawsze zamykając okna ( czasem zostawiam jedno uchylone żeby świeże powietrze wlatywało i daje radę bez problemu )
Nigdy nie ustawiłem niżej niż 23 bo to już zimno jak w psiarni się robiło.
Tutaj temperatura zadana + parę minut = temperatura w pomieszczeniu i nie ważne co jest na dworze.
 
Dlatego myślałem, że w aucie jest tak samo ( w końcu to automat tak jak i domowy)

Zgadzam się, że obieg zamknięty, auto przeszklone, duże uzyski ciepła ale automat też steruje obiegiem i powinien się przełączyć na zamknięty, ma czujnik wew, zew, czujnik nasłonecznienia.. to wszystko można policzyć i uwzględnić dobierając moc układu i jego sterowanie.
Także jednym słowem mam wrażenie, że ktoś coś spartolił... ;-)

Pozdrawiam i dzięki za info.

P.S a jak jest w III ?
Bo za jakie 2-3 lata zasadzam się na C5 III ale jak tak to może pora się z niego zacząć "leczyć" ;-)
W eksploatacji: C5 II 2,2 HDI Break Automat '07
W rezerwie :Xantia 1,9 TD '96

Offline Marek Bor

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 644
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 3.0 HDI 241KM 2012 rok Exclusive
  • Zainteresowania: Po za Citroen ujeżdżam jeszcze motocykl Honda Shadow vt750 ACE
  • Miejscowość: Olsztyn
Re: [MK II] Wydajność klimatyzacji
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 18, 2010, 17:56:37 »
Dołączę się do Waszych problemów z klimą bo ja je też mam. Mianowicie układ serwisowany, czynnik uzupełniony, układ szczelny. Niestety podczas tych upałów moja klima się nie spisuje. Temperatura ustawiona na 16 stopni czyli na minimum i na auto. Wentylator chodzi z pełną 100% mocą cały czas. Nie mam termometru aby sprawdzić temperaturę przy wylotach, ale co tu sprawdzać wyraźnie czuję, że powietrze z kratek jest marnej "zimności". Chłód w samochodzie czuję dopiero jak przestawię się w cień i zamknę obieg powietrza na wewnętrzny, ale to też jest pic na wodę. Filtr pyłkowy ma chyba 4 dni. Co o tym myślicie. Dodam, że mam jeszcze MKII 2.0 HDI też w kombi i tam klima chłodzi elegancko.
U mnie zmiana!!! To już szósta C5 tym razem 2012 rok 3.0HDI oczywiście też w kombi na full wypasie Exclusive.

Offline Michał Suchecki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 749
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Break GT by Suchy
  • Miejscowość: Sosnowiec
Re: [MK II] Wydajność klimatyzacji
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 18, 2010, 19:35:45 »
No to z tego co czytam to większość ma odwrotnie :) Mk I chłodzi ok, a Mk II tak sobie :)

Offline Bartosz Palusiński

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 432
  • Skąd: Gierałtowice
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKII 1,6 HDI, Citroen C1 1,0 benz
  • Miejscowość: Gierałtowice
Re: [MK II] Wydajność klimatyzacji
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 18, 2010, 19:57:14 »
Witam , coś chyba macie nie tak , ja klime nabijam co 2 lata , ostatnio miałem problem z wentylatorem , ale wymieniłem szczotki i jest ok , jak puszcze klime na minimum to naprawde wieje zimnem że wytrzymać nie idzie , normalnie nastawiam 21 stop.  Pozdrawiam

Offline Cezary Chrzanowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 26
  • Skąd: Sokółka
  • Posiadany samochód: c5 mkII 1,6 hdi 2005
  • Miejscowość: Sokółka
Re: [MK II] Wydajność klimatyzacji
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 18, 2010, 20:39:32 »
Dołączę się do kolegów, którzy nie maja problemów z temperaturą w aucie. Nawet w najgorsze ostatnie dni, auto do 16-tej stojące w pełnym słońcu, kierownica tak nagrzana, że trzymałem tylko dwoma palcami. Po otwarciu wszystkich drzwi i uruchomieniu silnika wsiadamy całą rodzinką, 2 dorosłych i 2 dzieci, klima tryb AUTO 20C i po dosłownie 200 - 300 metrach już można było spokojnie jechać. Wniosek mój jest taki, że macie Panowie problem z klimatyzacją.

Offline Marek Bor

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 644
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 3.0 HDI 241KM 2012 rok Exclusive
  • Zainteresowania: Po za Citroen ujeżdżam jeszcze motocykl Honda Shadow vt750 ACE
  • Miejscowość: Olsztyn
Re: [MK II] Wydajność klimatyzacji
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 18, 2010, 21:42:43 »
Cytuj

Cezary Chrzanowski napisał:
Dołączę się do kolegów, którzy nie maja problemów z temperaturą w aucie. Nawet w najgorsze ostatnie dni, auto do 16-tej stojące w pełnym słońcu, kierownica tak nagrzana, że trzymałem tylko dwoma palcami. Po otwarciu wszystkich drzwi i uruchomieniu silnika wsiadamy całą rodzinką, 2 dorosłych i 2 dzieci, klima tryb AUTO 20C i po dosłownie 200 - 300 metrach już można było spokojnie jechać. Wniosek mój jest taki, że macie Panowie problem z klimatyzacją.


......no i pytamy panów jaki to problem?
U mnie zmiana!!! To już szósta C5 tym razem 2012 rok 3.0HDI oczywiście też w kombi na full wypasie Exclusive.

Offline Łukasz Galek

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 740
  • Skąd: Sulechów
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0 HDi Tourer Exclusive 2009
  • Miejscowość: Sulechów
Re: [MK II] Wydajność klimatyzacji
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 18, 2010, 22:38:30 »
U mnie jest całkiem dobrze temperaturę zbija elegancko, ale mam do Was pytanie odnośnie ładowania. Jak włączę silnik przy bardzo wysokiej temp. zewnętrznej (wczoraj 37) i ustawię chłodzenie np. na 18 i silnik chodzi na biegu jałowym wskaźnik ładowania akumulatora z położenia środkowego czyli takiego jak być powinno przechyla się baaardzo mocno na lewą stronę, prawdę mówiąc pierwszy raz to zauważyłem ale może się wcześniej nie przyglądałem. Czy myślicie że może mieć to związek z dużym poborem prądu w tym momencie (pracujące z max wydajnością wentylatorem wewnętrznym jak i zewnętrznym)???
Pozdrawiam :-)
Łukasz Galek    

C5 X7 HDi 2009 Tourer Exclusive

był:

C5 II 2.0 HDi 2006 Exclusive
C5 2.0i Sx 2003
C4 VTS 1.6i 2005r
Xsara 1,4i, 1999r
ZX 1,6i aura, 1991r

Offline Grzegorz Sługocki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 018
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI 2001r// 2.0 B+LPG 2009r
  • Miejscowość: Zielona Góra
Re: [MK II] Wydajność klimatyzacji
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 18, 2010, 23:25:10 »
Wentylator chłodnicy pobiera bardzo dużo prądu nie pamietam ale chyba coś ok 500A i to jest urządzenie które pobiera najwięcej prądu w aucie .Jeżeli chodz o woltomierz to ja mam zawsze w okolicach 3/4 po prawej stronie i jak włącze klimę i światła to do połowy spada.

Offline Michał Jęczalik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 40
  • Skąd: Bielsko-Biała
  • Miejscowość: Bielsko-Biała
Re: [MK II] Wydajność klimatyzacji
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 19, 2010, 09:34:08 »
Cytuj

Łukasz Galek napisał:
U mnie jest całkiem dobrze temperaturę zbija elegancko, ale mam do Was pytanie odnośnie ładowania. Jak włączę silnik przy bardzo wysokiej temp. zewnętrznej (wczoraj 37) i ustawię chłodzenie np. na 18 i silnik chodzi na biegu jałowym wskaźnik ładowania akumulatora z położenia środkowego czyli takiego jak być powinno przechyla się baaardzo mocno na lewą stronę, prawdę mówiąc pierwszy raz to zauważyłem ale może się wcześniej nie przyglądałem.


Mam to samo, od zawsze. Przy bardzo dużych upałach w korku czasem aż klima zmniejsza nawiew, kiedy wskaźnik wychyli się do oporu. :) Mierzyłem wtedy napięcie - bardzo niskie, w okolicach 12v. Po prostu alternator ma chyba za małą wydajność. To kolejny element niedopracowania samochodu zwanego C5.

A klima jest faktycznie mało wydajna. Nie wiem, może są różne sprężarki przy różnych silnikach, albo koledzy piszący, że klima jest super, nie jechali nigdy samochodem z naprawdę dobrze działającą klimatyzacją. W 2.0 16v benzynowym sprężarka jest mało wydajna, albo mam zepsutą. Ale skoro nie tylko ja jestem niezadowolony, to coś musi być na rzeczy. Układ napełniony, nowy filtr, 32-34 stopnie w cieniu i temperatura z nawiewu niezadowalająca. Ot, letnie powietrze. Wystarczająco, żeby nie czuć upału, ale to nie to, o co mi chodzi. Porównywałem z kolegi mercedesem C - staliśmy obok siebie na parkingu i tam po prostu można ustawić LODOWATY (nie da się tego inaczej określić) podmuch nawet na maksymalnej sile nawiewu. W pełnym słońcu i przy takiej temperaturze na zewnątrz. Nie dało się wytrzymać tego zimna, musiałem zmniejszyć nadmuch.

Mój drugi samochód - Laguna II - chłodzi również istotnie lepiej od C5. Mimo, że od zakupu nie serwisowałem klimy i nie wiem tak naprawdę, ile czynnika zwiało.

Offline Bartosz Palusiński

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 432
  • Skąd: Gierałtowice
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKII 1,6 HDI, Citroen C1 1,0 benz
  • Miejscowość: Gierałtowice
Re: [MK II] Wydajność klimatyzacji
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 19, 2010, 09:47:31 »
Witam , zastanawiam się czy wydajność klimy nie ma czegoś wspólnego z koncepcją wyposażenia , wiadomo do różnych krajów - różne wyposażenie , ja mam wersje na Francję i jest ok. Pozdrawiam

Offline Dariusz Styczyński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 247
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: C5 II 2.2 HDI Break Automat '07
  • Miejscowość: Pruszków
Re: [MK II] Wydajność klimatyzacji
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 19, 2010, 09:48:44 »
Wygląda jakbyś miał problem z ładowaniem.
Albo regulator poleciał ( jeżeli jest coś takiego w tym aucie ja mam wiedzę nt. ładowania na podstawie 125 i 126p ;-) )
Albo diody w alternatorze i ładuje z jednej fazy
i jak jest duży pobór to prądu nie staje....

A wracając do klimy.
Mam jeszcze pytanie ( tylko się proszę nie obrażać ;-) )
Czy osoby które piszą, że jest OK porównywały działanie klimy z innym autem ?

Bo mnie też się wydawało, że jest OK dopóki nie zobaczyłem jak to powinno działać naprawdę.
W eksploatacji: C5 II 2,2 HDI Break Automat '07
W rezerwie :Xantia 1,9 TD '96

Offline Bartosz Palusiński

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 432
  • Skąd: Gierałtowice
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKII 1,6 HDI, Citroen C1 1,0 benz
  • Miejscowość: Gierałtowice
Re: [MK II] Wydajność klimatyzacji
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 19, 2010, 10:02:56 »
Witam ponownie , ja mam porównanie  - mój ojciec ma Mk III , sąsiad nowego nissan qashqai , brat clio , to te dwa pierwsze auta są porównywalne wydajnością klimy , Clio tragedia . Pozdrawiam

Offline Andrzej Walczyński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 866
  • Skąd: okolice Poznania
  • Posiadany samochód: Peugeot 301 1.2 Active+ ETG 2014 LPG
  • Miejscowość: okolice Poznania
Re: [MK II] Wydajność klimatyzacji
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 19, 2010, 10:19:16 »
Cytuj

Michał Jęczalik napisał:
Mam to samo, od zawsze. Przy bardzo dużych upałach w korku czasem aż klima zmniejsza nawiew, kiedy wskaźnik wychyli się do oporu. :) Mierzyłem wtedy napięcie - bardzo niskie, w okolicach 12v. Po prostu alternator ma chyba za małą wydajność. To kolejny element niedopracowania samochodu zwanego C5.
A klima jest faktycznie mało wydajna. Nie wiem, może są różne sprężarki przy różnych silnikach, albo koledzy piszący, że klima jest super, nie jechali nigdy samochodem z naprawdę dobrze działającą klimatyzacją. W 2.0 16v benzynowym sprężarka jest mało wydajna, albo mam zepsutą.

Nie w każdym C5 tak jest. Nigdy nie odczułem żadnego z tych objawów. Przy temperaturze 46 na termometrze (korki w Stambule) bez problemu 22 w środku, tryb auto utrzymuje nadmuch na 50%, powietrze wylatujące z kratek jest bardzo zimne. Przetestowana w kilku krajach o klimacie zdecydowanie gorętszym niż u nas i żadnych negatywnych uwag nigdy nie miałem.
był: C5 MkI Break 2.0 2003 BVA4 RT3, LPG Prins - 220.000 kkm.
jest: Peugeot 301 1.2 ETG 2014 LPG Stag - 145.000 kkm

Offline Dariusz Styczyński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 247
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: C5 II 2.2 HDI Break Automat '07
  • Miejscowość: Pruszków
Re: [MK II] Wydajność klimatyzacji
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 19, 2010, 10:44:11 »
No więc idąc za tropem jednego z kolegów
W dokumentacji dla C5 II 2.0 hdi podają 3 kompresory

6463 RE  6453 RF i 6453 WX
Nazwę i numer mają identyczny  (sandenint  SD7C161301 )
ale przy RE jest dopisek NEU ( Nowy )
Czyżby jednak były kłopoty i dali jakąś "nową" wersję kompresora ?

Filtr po VIN niestety nie pokazuje jaki konkretnie jest u mnie..

W C5 I są inne ( Delphi 2 modele ) oraz Sandenint SD7V161240
i też jest wersja "nowa" oraz rozbicie na wiek
2 lata, 5 lat i starsze

Coś jednak było nie tak skoro update-ują części...

Jeżeli chodzi o parowniki i skraplacze wygląda, że nie ma pola manewru.

Moment - z tego co czytałem i co jest na screnach wynika zupełnie co innego ?!
Coś nie tak klikłem
Nie mogę teraz znaleźć tego co opisywałem

Wygląda że tylko  6463 WW jest do C5 II 2.0 HDI ....
W eksploatacji: C5 II 2,2 HDI Break Automat '07
W rezerwie :Xantia 1,9 TD '96

Offline Dariusz Styczyński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 247
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: C5 II 2.2 HDI Break Automat '07
  • Miejscowość: Pruszków
Re: [MK II] Wydajność klimatyzacji
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 19, 2010, 11:04:19 »
Tak to wygląda jak wpisałem VIN
W eksploatacji: C5 II 2,2 HDI Break Automat '07
W rezerwie :Xantia 1,9 TD '96

Offline Cezary Chrzanowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 26
  • Skąd: Sokółka
  • Posiadany samochód: c5 mkII 1,6 hdi 2005
  • Miejscowość: Sokółka
Re: [MK II] Wydajność klimatyzacji
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 19, 2010, 11:44:32 »
Co do porównania, corolla verso 2005 rok 2.0D - chłodzi podobnie jak moje C5, seat freetrack 2008 schładza szybciej całe wnętrze bo na ustawieniu AUTO wentylator startuje na max obrotach ale finalnie po osiągnięciu zadanej temperatury uspokaja się. Porównując te trzy samochody C5 niczym nie ustępuje. Mam pomysł, może zrobimy szybką sondę, skoro są auta z "wadliwą" klimą może każdy z nas poda vin w celu ustalenia jaki kto ma kompresor. Może tu jest pies pogrzebany?