Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Noga z gazu szarpniecie [mk1]  (Przeczytany 6622 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

  • Gość
Noga z gazu szarpniecie [mk1]
« dnia: Lipiec 21, 2010, 07:48:26 »
Witam kolegów!!!
Jak w temacie od pewnego czasu mam problem z moją cytrynką :/ w czsie jazdy nie zaleznie od tego na jakim biegu jade  kiedy puszczam (a właściwie to chwilke po puszczeniu, jakies 2 sekundy moze mniej) pedał gazu auto bardzo nie przyjemnie szarpie (oststnio coraz mocniej tak ze uderzam glowa o zaguwek). Jest to bardzo uciązliwe i wnerwiajace :/. co ciekawe na jałowym biegu pracuje ladnie i nic nie szarpie, wiec wydaje mi sie ze cos jest tu nie tak ze skrzynia lub jej mocowaniem???? Dodam ze wyczyscilem przepustnice i krokowca i i nic.... dalej szarpie :/ W momencie dodania gazu (przy zarzuconym biegu) tez czuje sie lekkie szarpniecie ale nie takie jak przy puszczeniu gazu. Na desce poza antypollution nic nie pokazuje wiec sadze ze to cos mechanicznego raczej :/ Autko pozatym normalnie jezdzi normalnoie przyspiesza i wchodzi na obroty. Znalazłem na forum watek tak samo zatytułowany ale nikt nie udzielił tam jednoznacznej odpowiedzi wiec zakładam własny :p

Offline Marcin Golonka

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 513
  • Skąd: Puławy
  • Posiadany samochód: Citroёn C5 SX Automatic 2.0 HDi Break 2003r
  • Miejscowość: Puławy
Re: Noga z gazu szarpniecie [mk1]
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 21, 2010, 09:45:45 »
skrzynia automatyczna czy manualna?

  • Gość
Re: Noga z gazu szarpniecie [mk1]
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 21, 2010, 14:21:00 »
Manualna 5 biegowa

Offline Michał Suchecki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 749
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Break GT by Suchy
  • Miejscowość: Sosnowiec
Re: Noga z gazu szarpniecie [mk1]
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 21, 2010, 23:38:22 »
A może poduszka silnika? sprawdzałeś? tą górną po lewej stronie to możesz samemu sprawdzić... Ja mam już wywaloną i też mam takie szarpnięcia... Ale ja podejrzewam jeszcze inne poduchy, bo mam 120kkm i żadnej nie wymienialem...

Offline Rafał Liszkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 523
  • Skąd: Łask
  • Posiadany samochód: Citroen C5 x7 2008 2.0 16v
  • Miejscowość: Łask
Re: Noga z gazu szarpniecie [mk1]
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 22, 2010, 00:06:06 »
Oj Michał widze nie daje ci to spokoju . Musimy sie spotkać i pojezdzic autkami i luknac co u mnie a co u ciebie wychodzi .
Diagnostyka L.E.X.I.A   Łask i okolice

Offline Michał Siesicki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 208
  • Skąd: wroclaw
  • Posiadany samochód: Citroen C4 1.6 Hdi 92
  • Miejscowość: wroclaw
Re: Noga z gazu szarpniecie [mk1]
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 22, 2010, 07:31:15 »
Witam,

Kolego raczej to nic mechanicznego. Instalacja gazowa do regulacji. Musiałbyś pojeździć też trochę na benzynie, żeby mapy benzynowe wróciły na "swoje" miejsce.
A szybszy i skuteczniejszy sposób: jeśli masz możliwość podjechać do kogoś kto ma Lexię to możesz podjechać i zrobić od nowa autoadaptację sterownika silnika i przywrócić mu nastawy fabryczne, a później podjechać do gaziarza i wyregulować instalację LPG. Na 99% problemy ustąpią :)

Pozdrawiam
Michał
Była Xsara II VTR, C5 Break ...

  • Gość
Re: Noga z gazu szarpniecie [mk1]
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 22, 2010, 08:47:46 »
Sprawa wyglada tak ze szarpie i na gazie i na benzynie. Miesiąc temu bylem na przegladzie inst gazowej i podlanczalem pod kompa i cios mi tam ustawiali i regulowali z gazem(wczesniej przejechalem ok 200 km na bezynie bo gaz cos szwankowal) :/ Kolego czy u ciebie po terapi lexia pomoglo i nie szarpie (nie chce utopic 100 czy wiecej zł na darmmo)?? poduchy musze sprawdzic bo mam sporo nasmigane :> (a w ksiązkach serwisowych ni chu chu o zmianie poduch silnika). Rafale mozemy sie ustawic kiedy tylko chcesz i pogadać :)

  • Gość
Re: Noga z gazu szarpniecie [mk1]
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 22, 2010, 08:50:11 »
A jeszcze jedno pytanie :) Jak cenowo stoja poduchy silnika i ile ich jest przy bezyniaku?? i jaka jest szansa ze sam je wymienie?? :/ Tylko nie zalamywac mnie prosze....

Offline Michał Jęczalik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 40
  • Skąd: Bielsko-Biała
  • Miejscowość: Bielsko-Biała
Re: Noga z gazu szarpniecie [mk1]
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 22, 2010, 14:21:48 »
Mam dokładnie to samo, od zawsze, poduszki silnika OK. Jedną wątpliwą wymieniłem, nic nie pomogło. Ot, taka przypadłość tego samochodu, podobnie jak milion innych pierdułek powodujących, że zawsze są co najmniej trzy rzeczy naraz zepsute, tylko zmienia się ich zestaw wraz z temperaturą, porą roku itd.

Offline Sebastian Kabziński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 43
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: C5 III 2.0HDI 140KM
  • Miejscowość: Łódź
Re: Noga z gazu szarpniecie [mk1]
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 22, 2010, 22:14:41 »
U mnie to samo. Sam nie wiem czy to coś mechanicznego czy LPG, gdyż na benzynie i na LPG jest tak samo, z tym jednak że na LPG jest to ciut bardziej odczuwalne

Offline Rafał Liszkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 523
  • Skąd: Łask
  • Posiadany samochód: Citroen C5 x7 2008 2.0 16v
  • Miejscowość: Łask
Re: Noga z gazu szarpniecie [mk1]
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 28, 2010, 17:03:21 »
Ja też nosze się z podjechaniem na przywrócenie fabrycznych map bo pewno się obecne rozjechały. Mnie jeszcze trapi problem porannych drgawek po odpaleniu go zimnego . Dodam ze cewka nówka Valeo oraz nowe świece NGK . I jak po nastawieniu map nie pomoże to skończą mi się pomysły co dalej ;p . Mam nadzieje ze koledzy coś podpowiedzą naprowadzą:)
Diagnostyka L.E.X.I.A   Łask i okolice

Offline Sebastian Kabziński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 43
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: C5 III 2.0HDI 140KM
  • Miejscowość: Łódź
Re: Noga z gazu szarpniecie [mk1]
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 28, 2010, 21:56:45 »
Daj znać czy pomogło przywrócenie fabrycznych map, szczególnie przy porannych drgawkach bo też to mam :) Mam instalację BRC

Offline Rafał Liszkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 523
  • Skąd: Łask
  • Posiadany samochód: Citroen C5 x7 2008 2.0 16v
  • Miejscowość: Łask
Re: Noga z gazu szarpniecie [mk1]
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 28, 2010, 22:15:01 »
Ale wystarczy ze nagrzeje sie chwilkę i mu przechodzi . Ale zobaczyłem tez jeden mankament czyli jad delikatnie nacisne gaz tak do 1.5 tys obrotów i puszcze to obroty spadaja do 500 obr i prawie jak by miał zgasnać i to tez musze wyeliminować.
Diagnostyka L.E.X.I.A   Łask i okolice

  • Gość
Re: Noga z gazu szarpniecie [mk1]
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 06, 2010, 07:49:31 »
Trochę to trwało ale jest (nie zapeszając )jakiś postęp :) Wymiana silnika krokowego i jak na razie jest dobrze. Szarpnięcia praktycznie nie wyczuwalne. Co do "porannych drgawek" to nie miałem ich jak na razie, wiec w tej kwestii nic się nie zmieniło.
Ale mam kolejne pytanie do szanownych kolegów, a mianowicie czeka mnie wymiana prawego przegubu :/ Orientuje się może ktoś jak to stoi cenowo?? Podobno trzeba zakupić cała półoś?? Jaki jest koszt nowej i używki?? Może polecicie jakiegoś sprzedawce??

  • Gość
Re: Noga z gazu szarpniecie [mk1]
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 06, 2010, 09:37:22 »
A i jeszcze jedno pytanie Czy półoś od 18 benzynki pasuje do 20 bezynki??

Offline Rafał Stolarz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 484
  • Skąd: Lublin / Niedrzwica Duża
  • Posiadany samochód: Citroen C5 mk1 2.0 B/LPG 136KM 2001r, Audi 80 B4 1,9TDI 1994r
  • Miejscowość: Lublin / Niedrzwica Duża
Odp: Noga z gazu szarpniecie [mk1]
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 01, 2019, 21:14:20 »
Muszę odgrzać kotleta i wznowić wątek ponieważ też mam ten problem, ASO stwierdziło poduszkę silnika którą wymienili i problem nie ustał jak szarpało tak szarpie a nawet troszkę bardziej po wymianie. Nie chcę mi się wierzyć że jest to taka przypadłość tego auta bo byłoby to po prostu chore. Są jakieś nowe pomysły w tym temacie? Zacząłem już nawet podejrzewać sprzęgło chodź nie wiem czy może mieć coś z  tym wspólnego. Wolne obroty też falują chodź nowy silnik krokowy i przepustnica przeczyszczona, wrzucam jedynkę i puszczam sprzęgło to auto bez dodawania gazu przyspiesza do 2 tysiecy obrotów i nagle szarpnie i powoli hamuje silnikiem a potem znów się rozpędza i znów hamuje, zarówno na gazie jak na benzynie. A podczas jazdy to szarpie silnie za kazdym razem przy odpuszczeniu i wciskaniu pedału gazu i bardzo nie ma mądrych na to.

Offline Rafał Stolarz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 484
  • Skąd: Lublin / Niedrzwica Duża
  • Posiadany samochód: Citroen C5 mk1 2.0 B/LPG 136KM 2001r, Audi 80 B4 1,9TDI 1994r
  • Miejscowość: Lublin / Niedrzwica Duża
Odp: Noga z gazu szarpniecie [mk1]
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 01, 2019, 22:04:20 »
tak się zastanawiam czy wymiana hydropopychaczy ( szklanek ) coś tutaj pomoże

Offline rafał kaśkiewicz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 416
  • Skąd: poznań
  • Posiadany samochód: C5 mk1 1.8 lpg
  • Miejscowość: poznań
Odp: Noga z gazu szarpniecie [mk1]
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 01, 2019, 23:01:14 »
A jakieś błędy wywala. Jakie masz korekcje krótkoterminowe na wolnych obrotach i długoterminowa.
Jak sterownik Silnika nie może już sobie poradzić z rozjechanymi mapami, to robią się takie jaja.
Wykasuj adaptacje i pojeździj z 200 km na benie i sprawdź jaka jest korekcja długoterminowa.
Jeśli wtedy będzie szarpał i falował, to trzeba najpierw to naprawić, a później grzebać przy gazie.


 
Szukam chętnych na spocik w Poznaniu.
Mam do wypożyczenia blokady rozrządu do 1,8 i 2,0.

Offline Rafał Stolarz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 484
  • Skąd: Lublin / Niedrzwica Duża
  • Posiadany samochód: Citroen C5 mk1 2.0 B/LPG 136KM 2001r, Audi 80 B4 1,9TDI 1994r
  • Miejscowość: Lublin / Niedrzwica Duża
Odp: Noga z gazu szarpniecie [mk1]
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 03, 2019, 21:02:19 »
A jakieś błędy wywala. Jakie masz korekcje krótkoterminowe na wolnych obrotach i długoterminowa.
Jak sterownik Silnika nie może już sobie poradzić z rozjechanymi mapami, to robią się takie jaja.
Wykasuj adaptacje i pojeździj z 200 km na benie i sprawdź jaka jest korekcja długoterminowa.
Jeśli wtedy będzie szarpał i falował, to trzeba najpierw to naprawić, a później grzebać przy gazie.
cały czas jest błąd Antipolution Fault wypadanie zapłonów brak iskry a czasem wywala Catalytic converter fault.  Nie wiem jak jest z korekcjami,  nigdy w to nie patrzyłem,  nie mam Lexii dlatego nie śledzę tego na bieżąco - może pasuje faktycznie sobie kupić.  Tutaj kończę temat i kontynuuje go w temacie wymiana hydro to działa,  tam na końcu opisuje szeroko temat