Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: 2.0 HDI temperatura pomocy  (Przeczytany 1925 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline paweł skrzyp

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 12
  • Skąd: bełk
  • Posiadany samochód: citroen xsara2
  • Miejscowość: bełk
2.0 HDI temperatura pomocy
« dnia: Lipiec 22, 2010, 18:40:26 »
witam wszystkich, mam problem z wętylatorem wogule sie niezałańcza?? odpalam rano normalnie i kiedy jade tak do 110km/h jest ok ale jak tylko przekraczam predkosc to temperatura skacze 110stopni i wiecej na postoju dłuższym to samo chłodnice kupiłem nową odpowietrzona jest raczej dobrze wętylator podłończony na krótko działa bezpieczniki sprawdzone oba styczniki też ale mam problem z lokalizacją czujników niemam pojęcia gdzie w ON one sa nigdzie niemożna instrukcji dostać?? co jeszcze sprawdzić termostat tez dobry??? ratujcie

Offline Jan Ferde

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 207
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: AR 159, Xsara II 1.6 16v
  • Miejscowość: Wrocław
Re: 2.0 HDI temperatura pomocy
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 22, 2010, 23:28:08 »
Nr 9 na obrazku - czujnik temperatury.

Spróbuj włączyć klimatyzację - jeśli załączy się wentylator to przekaźniki i instalacja wentylatora są w porządki. Jeśli nie to wiesz co masz zepsute.

Poczytaj też wątek:
który czujnik - wygląda na to że x1 hdi i x2 hdi mogą mieć podobnie usytuowane czujniki.
 
Xsara
 

Offline Jan Ferde

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 207
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: AR 159, Xsara II 1.6 16v
  • Miejscowość: Wrocław
Re: 2.0 HDI temperatura pomocy
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 23, 2010, 12:50:56 »
Specyfikacja czujnika w 2.0 HDI (zielony czujnik) - dane Infotech, akurat miałem katalog w ręku:

napięcie zasilania: 5 V
opór: 5 000 - 6 000 omów / 20 °C
opór: 500 - 600 omów / 80 °C
 
Xsara
 

Offline paweł skrzyp

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 12
  • Skąd: bełk
  • Posiadany samochód: citroen xsara2
  • Miejscowość: bełk
Re: 2.0 HDI temperatura pomocy
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 25, 2010, 10:58:10 »
dziekuje ale niedziała nic jeszcze przemierze czujnik ale po podłączeniu na krórko czujnika niedziała wiec chyba instalacja dam znać po wizycie u elektryka a tak wogule skąd dostać instrukcje naprawy nigdzie niemożna do mojego modelu dostać HDI

Offline Michal Ferdzyn

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Posiadany samochód: Xsara 2.0 HDi
Re: 2.0 HDI temperatura pomocy
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 27, 2010, 18:58:15 »
miałem chyba dość podobną sytuację (2.0 HDi 1999).
problemem był czujnik (nr na obrazku Jana Ferde), okazało się wentylatory się normalnie załączają tylko zę to czujnik zawyżał temperaturę.

przykładowo temp. na zegarze wskazywała ponad stopni, ale wiatraki się nie ruszały, bo tak naprawdę było 85-90.
u elektryka na komputerze temparutura płynu wskazała 97 albo 98 kiedy się załączyły wiatraki (na zegarze oczywiście było już dużo wcześniej 90-tka "osiągnięta").

czujnik jest 3-pinowy, wyszedł mnie 95 zł, w porównaniu z innymi autami to dość drogo, ale i tak bez porównania do wymiany wiatraków).

nie wiem dokładnie czy nadal nie zawyża trochę, dam znać jak jutro pojadę do pracy w dłuższą podróż - 27 km.

PS. już w garażu zauważyłem że wskazówka temparatury troszkę mi się podniosła na światłach mijania (91-92 stopnie), a na postojowych troszeczkę opada (równe 90).

pozdrawiam

Offline paweł skrzyp

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 12
  • Skąd: bełk
  • Posiadany samochód: citroen xsara2
  • Miejscowość: bełk
Re: 2.0 HDI temperatura pomocy
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 30, 2010, 20:53:08 »
bylem u zaufanego elektryka juz raz mi sie udało załatwić pozytywnie problem a wiec wracając do tego wiatraka sprawdził wszystko co możliwe i mam problem bo na wentylator niedochodzi sygnał mam poprostu przerwe na obwodzie czujnik wentylator bezpieczniki przekazniki czy co to tam jest wpożądku są ,zaspiewał se 100zł za usunięcie usterki myśle że to niewygórowana cena niestety szukanie po kabelkach zajmie mu troche czasu a wolny termin na taką robótke ma 9 wiec jeszcze tydzień musze sie pomęczyć pozdrawiam