Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [Mk II] Wymiana oleju w manualnej skrzyni biegów  (Przeczytany 26866 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sebastian Figat

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 72
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 mk2 2.0 HDI kombi , DW10BTED4
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: [Mk II] Wymiana oleju w manualnej skrzyni biegów
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 09, 2016, 17:20:50 »
Witam.

Podepne sie pod temat oleju i skrzyni bo przydalo by sie wymienic. Obecnie mam Totala i powiem szczerze ze na elfie trx 75w80 biegi chodzily duzo lzej. Obecnie na totalu nie ma zgrzytow ale drazek nie pracuje tak "aksamitnie plynnie" jak na elfie. Na totalu czuc opor.
Teraz sie zastanawiam czy nie wlac tego millersa.
Prosze o opinie na temat tego oleju.

I jeszcze pytanie o skrzynie. Mam ml6cl ale z tego co czytalem sa 2 wersje normalna gdzie wchodzi kolo 2.5 litra oraz wzmocniona z dodatkowym uzebrowaniem chlodzacym na dole gdzie oleju juz wchodzi 1.9 l.

Trza obadac wzrokowo czy po vinie sprawdze ktora mam?

Offline Rafał Kazimierczak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 54
  • Skąd: Jaworzno
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 Pb Break EXCLUSIVE
  • Miejscowość: Jaworzno
Odp: [Mk II] Wymiana oleju w manualnej skrzyni biegów
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 24, 2021, 11:54:58 »
Hej, witajcie :) Odgrzeję trochę temat. Moi drodzy, powiedzcie mi proszę jedną rzecz. Ale tak konkretnie i jeśli macie to podepnijcie w odpowiedzi jakiegoś manuala. Ile konkretnie oleju wchodzi do manualnej skrzyni 5-cio biegowej. Mam 2.0 EW10A. Czy faktycznie nie ma korka przelewowego? No i jak to jest z tym uzupełnianiem? Gdzie, co i jak. Spustowy korek to nie problem znaleźć, ale przelew i wlew to już  (dla mnie) tak. Widziałem u góry na skrzyni taki plastikowy króciec i pytanie czy to jest właśnie odpowietrznik? Na sam koniec zapytam jeszcze o te oleje. Który faktycznie jest dobrym olejem. W sklepie proponowali mi Rotor, 75W90 GL5. Ale zapytam Was o Millers, Fuchs, Total, Valvoline, Elf. Jakie jest Wasze zdanie. Kolejna sprawa to klasa oleju. Czy zastosowanie do tej skrzyni oleju klasy GL5 (tak wiem, powinna być  GL4) będzie czymś negatywnym skutkowało? Dzięki serdeczne za wszystkie odpowiedzi.

Gdyby to coś pomogło to tu macie mój VIN: VF7RERFJC76700538

Pozdrawiam.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 046
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: [Mk II] Wymiana oleju w manualnej skrzyni biegów
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 24, 2021, 12:53:03 »
1,8L Ale śmiało można wlać 2L i to zalecam.

 Wlewać można z boku skrzyni po zdjęciu lewego koła. Jest tam na deklu metalowym jedna większa śruba. (Korek) Jest ona też jednocześnie otworem przelewowym.

 Można też wlać górą odkręcając odpowietrznik.

 Jaki byś olej nie wlał, i tak będzie lepszy niż nic. Producent niby zaleca Total... Ale trzymać się tego nie trzeba.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2021, 13:06:04 wysłana przez Piotr Puścian »

Offline blazej pruski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 89
  • Skąd: konin
  • Posiadany samochód: citroen c5 mkII 2.0 hdi 136
  • Miejscowość: konin
Odp: [Mk II] Wymiana oleju w manualnej skrzyni biegów
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 09, 2021, 20:00:11 »
Wlałem 2 litry i tyle miałem starego.Od nowości nie wymieniany 256tys czarny szuwax.Powymianie skrzynia lepiej pracuje i przestała mialczec .olej wlany to shell spirax .

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Linux Mint power