Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Airbag kierowcy 2- stopniowy  (Przeczytany 813 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasz Gąbka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 547
  • Skąd: Odolanów
  • Posiadany samochód: Peugeot 307, wcześniej Xsara II 1,4SX 2000r, Saxo 1,1i 5d 1997r i AX 1,0 TGE 5d 1991r
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Odolanów
Airbag kierowcy 2- stopniowy
« dnia: Sierpień 14, 2010, 22:04:30 »
Witam. Mam problem z airbagiem. Świeci się kontrolka. Wszystkie połączenia pod fotelami polutowane i nadal się świeci. Podłączyłem pod Lexię i pokazało błąd Airbag kierowcy przerwa w obwodzie 1 stopień. Czy Xsary II mają 2-stopniowe Airbagi uruchamiające się w zależności od siły uderzenia? Wyjąłem poduszkę i jak widać na zdjęciach ze zwijacza wychodzą 2 kostki do poduszki (niebiesko-żółta i zielono-żółta) + sterowanie radiem brązowa. Z drugiej strony zwijacza są kostki (pomarańczowa i niebieska + brązowa radio). Sprawdzałem omomierzem zwijacz i pomiędzy kostkami niebieskimi wyszła rezystancja 2 Ohm, na wtyczkach zielonej z pomarańczową. Sprawdzałem samą poduszkę i na złączu niebieskim wyszło około 3 do 4 Ohm, a na zielonym 2 do 3 Ohm. Czy dysponuje ktoś z Klubowiczów schematem obwodu Airbag, bo przypuszczam że problem tkwi w wiązce pomiędzy zwijaczem a sensorem. Dodam że auto jest bezwypadkowe a kontrolka zapaliła mi się gdy były upały, błędu nie mogę usunąć Lexią, wyskakuje błąd.