Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Centralny przez przycisk zamykania/otwierania drzwi, bądź przez zamek  (Przeczytany 10586 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adam Skoczylas

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 163
  • Skąd: Świdnik
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Picasso 1,6 HDi 2012 r.
  • Miejscowość: Świdnik
Witam. Może ktoś założył sobie centralny z pilota przez przycisk otwierania/zamykania drzwi. Chodzi mi o porady jak to zrobić i jakiej centralki wybrać???? Słyszałem że to chyba najbezpieczniejszy sposób.
Mam niesprawny pilot a to fajny gadżet. Mam dosyć przekręcania kluczykiem.
Poradźcie coś koledzy?????

A może ktoś montował podpinając się do zamka w drzwiach?????

Offline Adam Żórawski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 136
  • Skąd: Karczew
  • Posiadany samochód: Picasso 1.8 16V, 2000r, LPG
  • Miejscowość: Karczew
Re: Centralny przez przycisk zamykania/otwierania drzwi!!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 23, 2010, 08:04:09 »
A co jest winą niesprawnego pilota. Moze trzeba go zakodować.

Offline Adam Skoczylas

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 163
  • Skąd: Świdnik
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Picasso 1,6 HDi 2012 r.
  • Miejscowość: Świdnik
Re: Centralny przez przycisk zamykania/otwierania drzwi!!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 23, 2010, 08:27:43 »
Pilot nie działa bo ma urwany jeden haczyk do baterii. Dolutowałem kabelek i coś czasem działało ale zaraz padło. Jak przełożyłem płytkę do kompletnego kluczyka to działało ale trochę z oporem czyli nie za każdym razem. Więc myślę o założeniu jakiegoś układu na pilota. Tylko pewnie musi on działać na zasadzie takiej, że jak się przyciśnie przycisk to na końcach przewodów robi się zwarcie, a nie pozycja 0 i 1. Bo przycisk na kokpicie od otwierania i zamykania działa na zwarcie. Zastanawiam się czy są takie centralki.?????

  • Gość
Re: Centralny przez przycisk zamykania/otwierania drzwi!!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 23, 2010, 09:28:47 »
Coś tam Ci na PW wysłałem

Offline Jacek Gałczyński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 559
  • Skąd: Suchedniów
  • Miejscowość: Suchedniów
Re: Centralny przez przycisk zamykania/otwierania drzwi!!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 23, 2010, 09:55:00 »
Powinno coś takiego pasować: LINK

Do scyzoryka można założyć grot Citroena (koszt 5-10 zł na allegro). Będę coś takiego u siebie montował, bo oryginalny pilot też mi nie działa.
Była - Xantia I 2.0 Turbo CT - Turboksiężna
Było - Saxo I 1.1 SX - Różowa Pantera

Offline Adam Skoczylas

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 163
  • Skąd: Świdnik
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Picasso 1,6 HDi 2012 r.
  • Miejscowość: Świdnik
Re: Centralny przez przycisk zamykania/otwierania drzwi!!!! bądź przez zamek
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 31, 2010, 23:22:11 »
Mam już trochę wiadomości od kolegów, ale chciałbym coś się dowiedzieć kto SAM ma założony albo zakładał centralkę do centralnego. Gdzie się podpinał z kablami sterującymi otwieraniem i zamykaniem. Nie chodzi mi oczywiście o przycisk na pulpicie. Do niedzieli może ktoś coś da znać.

PS. Jak się zamyka wątek!!!!!!

  • Gość
Re: Centralny przez przycisk zamykania/otwierania drzwi!!!! bądź przez zamek
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 01, 2010, 10:02:38 »
Ja mam założony central przez siebie. W piątek będę trochę rozbierał cytrynę to porobię kilka zdjęć i postaram się opisać.

Mam podłączone to pod przycisk wewnątrz kabiny - jak dla mnie wersja bezpieczniejsza.

Paweł

Offline Adam Skoczylas

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 163
  • Skąd: Świdnik
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Picasso 1,6 HDi 2012 r.
  • Miejscowość: Świdnik
Re: Centralny przez przycisk zamykania/otwierania drzwi!!!! bądź przez zamek
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 01, 2010, 18:01:28 »
Ja też mam zrobione pod przycisk. Dla mnie to dwie wady.
1. W podłączeniu przez przycisk nie ma sygnalizacji świetlnej przy  otwieraniu i zamykaniu drzwi.
2. Przycisk na kokpicie działa na zwarcie dwóch przewodów. Tak więc czasami jak przyciśniemy na pilocie przycisk zamykania to efekt może być odwrotny.
 Nie ma tu dedykowanego sygnału na otwarcie i na zamknięcie.

Offline Adam Skoczylas

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 163
  • Skąd: Świdnik
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Picasso 1,6 HDi 2012 r.
  • Miejscowość: Świdnik
Re: Centralny przez przycisk zamykania/otwierania drzwi!!!! bądź przez zamek
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 01, 2010, 18:58:38 »
Właśnie narysowałem schemat do podłączenia się centralki centralnego zamka do przycisku na kokpicie. Oczywiście trzeba samemu zbadać miernikiem i zlokalizować przewody na wyjściu centralki, które zwierają się w trakcie wciskania przycisków OTWÓRZ i ZAMKNIJ.

Moją centralkę po prostu wrzuciłem gdzieś na radio. Ma ona diodę sygnalizującą, ale nie użyłem jej z wiadomych względów: przycisk awaryjnych świateł służy do tego.
A jeśli chodzi o przycisk na kokpicie: posiada on trzy przewody: dwa grube i jeden cienki. Jeden gruby jest jednokolorowy a drugi ma dwa kolory. O ile pamiętam to na mierniku wyszło mi, że podpiąłem się do cienkiego i grubego jednokolorowego.  

To jest jest łatwiejszy sposób podpięcia się do centralnego.
Może ktoś opisze jak i gdzie można się podpiąć aby w trakcie otwierania i zamykania świeciły się kierunkowskazy i aby przyciski na pilocie inicjowały swoje zadanie czyli: przycisk otwierający dawał sygnał OTWÓRZ, a przycisk zamknij dawał sygnał ZAMKNIJ.
Może jakiś rysunek?!?!?!.
Nie wiem ale chyba jest różnica roczników auta. Więc jak ktoś coś ma to proszę o podanie rocznika auta.
Jeśli chodzi o mnie to oczywiście interesuje mnie  2002 r.

Offline Artur Świderski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 260
  • Skąd: Morąg
  • Posiadany samochód: Citroen BX 14 RE - Chrupek
  • Miejscowość: Morąg
Re: Centralny przez przycisk zamykania/otwierania drzwi!!!! bądź przez zamek
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 01, 2010, 19:51:00 »
Mi też padł pilot... Ale dla mnie chyba jedyną alternatywą będzie wydanie 140zł elektronikowi za nową centralkę, piloty i montaż... Już się wstępnie ugadałem.
Elektryki i elektroniki sam nie ogarniam.
Szacun dla kolegi Adama za samozaparcie...
Let's go horses on the beton...

Offline Tomek Morawski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 140
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 hdi 2002
  • Miejscowość: Olsztyn
Re: Centralny przez przycisk zamykania/otwierania drzwi!!!! bądź przez zamek
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 05, 2010, 17:42:53 »
a jak po ten przycisk zamknij/otwórz się podłączacie? czyli czy trzeba ciągną przewody do samego przycisku czy gdzieś dalej po drodze kabelki się lokalizuje, jak tak to gdzie?

albo powiedzcie gdzie jest centralka od zamka, gdzie jej szukać?

pozdro

ps: temat bardzo interesujący bo większość pikusiów jakie widziałem ma lub miało z tym problem, bo pilot to zrobili gorszej jakości niż w KIA czy innym wynalazku....

Offline Wojciech Wiśniewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 145
  • Skąd: Braniewo
  • Posiadany samochód: była Xsara Picasso 2.0HDI, teraz chwilowo Corsa C 1.2 z podlenkiem LPG +Volvo XC90 2.4D5
  • Miejscowość: Braniewo
Re: Centralny przez przycisk zamykania/otwierania drzwi!!!! bądź przez zamek
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 06, 2010, 09:09:21 »
Witam!!
Ciekawi mnie dlaczego chcecie podpinać się pod przycisk zamkni/otwórz jak prościej jest poodpiąć się pod przewód w wiązce która idzie do drzwi (sterowanie jednym przewodem) i macie zamykanie i otwieranie sygnalizowane kierunkami tak jak fabryka dała bez dodatkowych kabelków. Pozdrawiam.

Offline Adam Skoczylas

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 163
  • Skąd: Świdnik
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Picasso 1,6 HDi 2012 r.
  • Miejscowość: Świdnik
Re: Centralny przez przycisk zamykania/otwierania drzwi, bądź przez zamek
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 06, 2010, 09:29:19 »
Wojtku jak wiesz jak to zrobić to powiedz. Chętnie bym zobaczył jakieś zdjęcie miejsca gdzie można się podpiąć. Tylko nie wiem czy jest ważne od rocznika auta. Nie wie czy ja dobrze się podpinałem, ale podpiąłem się do kabli w czarnej kostce na bsi: Na trzecim różowym w trakcie otwierania kluczykiem pojawia się 12v. A jak ja na krótko podałem na niego 12V to nic się nie działo. Z czwartym niebieskim (12V na zamknij) to samo.

Offline Adam Skoczylas

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 163
  • Skąd: Świdnik
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Picasso 1,6 HDi 2012 r.
  • Miejscowość: Świdnik
Re: Centralny przez przycisk zamykania/otwierania drzwi, bądź przez zamek
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 06, 2010, 12:26:50 »
Właśnie znalazłem na forum taki schemat. Osoba go tam umieszczająca napisała, że jest z samochodów 1,6 z 2000-2002.
Ja mam z 2002 i kolory kabli zgadzają się.
Trochę go przestudiowałem ale jakoś nie mogę dojść do tego jak i gdzie się podpiąć do drzwi. Może ktoś bardziej obeznany w tym doradzi.

Offline Adam Skoczylas

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 163
  • Skąd: Świdnik
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Picasso 1,6 HDi 2012 r.
  • Miejscowość: Świdnik
Re: Centralny przez przycisk zamykania/otwierania drzwi, bądź przez zamek
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 06, 2010, 12:56:32 »
Mam pytanie do kogoś kto się zna na takich schematach:
Chodzi mi o przekaźnik nr 19 od drzwi kierowcy.
Nie wiem czy dobrze myślę ale wydaje mi się że w trakcie otwierania lub zamykania masa przechodzi z 2 na 1 lub 6. Czyli sterowanie odbywa się masą. Wnioskując: W zależności czy damy masę na 1 lu 6 to będziemy otwierać lub zamykać.

Offline Wojciech Wiśniewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 145
  • Skąd: Braniewo
  • Posiadany samochód: była Xsara Picasso 2.0HDI, teraz chwilowo Corsa C 1.2 z podlenkiem LPG +Volvo XC90 2.4D5
  • Miejscowość: Braniewo
Re: Centralny przez przycisk zamykania/otwierania drzwi, bądź przez zamek
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 06, 2010, 18:33:55 »
Cytuj

Adam Skoczylas napisał:
Wojtku jak wiesz jak to zrobić to powiedz. Chętnie bym zobaczył jakieś zdjęcie miejsca gdzie można się podpiąć. Tylko nie wiem czy jest ważne od rocznika auta. Nie wie czy ja dobrze się podpinałem, ale podpiąłem się do kabli w czarnej kostce na bsi: Na trzecim różowym w trakcie otwierania kluczykiem pojawia się 12v. A jak ja na krótko podałem na niego 12V to nic się nie działo. Z czwartym niebieskim (12V na zamknij) to samo.
Adamie ja wpiąłem się w wiązkę drzwi pasażera, bo po wyjęciu schowka jest więcej miejsca i super dostęp do kabli. Nie pamiętam który dokładnie to przewód, ale jak rozepniesz wtyczkę przy drzwiach będzie jeden z dwóch w dolnym rzędzie( u mnie był biały), wystarczy podać na niego masę nawet przy rozpiętej wtyczce będzie słychać jak zamknie i otworzy tak jak byś miał nie zamknięte drzwi. Przewód musisz podłączyć poprzez przekaźnik taki jak  ten: przekaźnik w sposób jak na rysunku,  mam nadzieję , że za bardzo nie namieszałem, ale gdyby coś to pisz.link

Offline Adam Skoczylas

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 163
  • Skąd: Świdnik
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Picasso 1,6 HDi 2012 r.
  • Miejscowość: Świdnik
Re: Centralny przez przycisk zamykania/otwierania drzwi, bądź przez zamek
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 06, 2010, 20:09:45 »
Chyba zostanę przy tym przycisku. Nie dość że już mam centralkę, która może dawać impulsy masowe lub 12V , to jeszcze dodatkowy przekaźnik. A inni piszą , że można się wpiąć tylko w 2 kabelki i jednym zamykać a kolejnym otwierać drzwi gdy się poda sygnał.  Ładnie mówiąc : Nie prawda.

Offline Wojciech Wiśniewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 145
  • Skąd: Braniewo
  • Posiadany samochód: była Xsara Picasso 2.0HDI, teraz chwilowo Corsa C 1.2 z podlenkiem LPG +Volvo XC90 2.4D5
  • Miejscowość: Braniewo
Re: Centralny przez przycisk zamykania/otwierania drzwi, bądź przez zamek
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 06, 2010, 21:37:47 »
Cytuj

Adam Skoczylas napisał:
Chyba zostanę przy tym przycisku. Nie dość że już mam centralkę, która może dawać impulsy masowe lub 12V , to jeszcze dodatkowy przekaźnik. A inni piszą , że można się wpiąć tylko w 2 kabelki i jednym zamykać a kolejnym otwierać drzwi gdy się poda sygnał.  Ładnie mówiąc : Nie prawda.
Adam dobrze ,że masz centralkę bo ona też jest potrzebna, a taki przekaźnik to przecież grosze i uwierz mi podłączenie tego jest banalnie proste, a plusem takiego podłączenia jest to, że wszystkie funkcje takie jak kierunkowskazy i oświetlenie wnętrza po otwarciu samochodu działają jak w oryginale. Pozdrawiam

Offline Adam Skoczylas

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 163
  • Skąd: Świdnik
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Picasso 1,6 HDi 2012 r.
  • Miejscowość: Świdnik
Re: Centralny przez przycisk zamykania/otwierania drzwi, bądź przez zamek
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 07, 2010, 10:13:40 »
Wojtku na podstawie twoich danych zrobiłem taki rysunek jak w załączniku. Czy styk nr 87 zostaje wolny? A na przekaźnikach się nie znam. Czy to jest jakiś zwykły przekaźnik.

Offline Wojciech Wiśniewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 145
  • Skąd: Braniewo
  • Posiadany samochód: była Xsara Picasso 2.0HDI, teraz chwilowo Corsa C 1.2 z podlenkiem LPG +Volvo XC90 2.4D5
  • Miejscowość: Braniewo
Re: Centralny przez przycisk zamykania/otwierania drzwi, bądź przez zamek
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 07, 2010, 13:10:27 »
Adamie właśnie o takie podłączenie chodzi, styk 87 zostaje pusty. A przekaźnik taki dostaniesz w każdym sklepie motoryzacyjnym i to razerm z kostką, pamiętac tylko musisz aby był to właśnie taki przekaźnik jak na tamtym foto, a reszta to jak widzisz proste. Pozdrawiam.

Offline Adam Skoczylas

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 163
  • Skąd: Świdnik
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Picasso 1,6 HDi 2012 r.
  • Miejscowość: Świdnik
Re: Centralny przez przycisk zamykania/otwierania drzwi, bądź przez zamek
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 07, 2010, 18:12:35 »
Właśnie jestem po zamontowaniu całego układu według patentu Wojtka. I  wszystko działa poprawnie łącznie ze świeceniem kierunkowskazów.
Choć na początku jak odizolowałem biały przewód i podawałem na niego masę to już nie pamiętam dokładnie ale centralny TYLKO zamykał albo otwierał. Teraz już to nie istotne.
Teraz jak drodzy koledzy chcecie to robić to już macie patent  :-).

Offline Wojciech Wiśniewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 145
  • Skąd: Braniewo
  • Posiadany samochód: była Xsara Picasso 2.0HDI, teraz chwilowo Corsa C 1.2 z podlenkiem LPG +Volvo XC90 2.4D5
  • Miejscowość: Braniewo
Re: Centralny przez przycisk zamykania/otwierania drzwi, bądź przez zamek
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 08, 2010, 08:26:36 »
Cytuj

Adam Skoczylas napisał:
Właśnie jestem po zamontowaniu całego układu według patentu Wojtka. I  wszystko działa poprawnie łącznie ze świeceniem kierunkowskazów.
Choć na początku jak odizolowałem biały przewód i podawałem na niego masę to już nie pamiętam dokładnie ale centralny TYLKO zamykał albo otwierał. Teraz już to nie istotne.
Teraz jak drodzy koledzy chcecie to robić to już macie patent  :-).

A nie mówiłem, że to proste i wszystko dzała :) .
Adamie jak odizolowałeś kabel i podałeś na niego masę to centralny zamykał, a po przerwaniu na chwilkę tego obwodu otwiera i po to jest tam ten przekaźnik aby przerwać obwód. No ale to już wiesz.  :-)

Offline Adam Skoczylas

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 163
  • Skąd: Świdnik
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Picasso 1,6 HDi 2012 r.
  • Miejscowość: Świdnik
Re: Centralny przez przycisk zamykania/otwierania drzwi, bądź przez zamek
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 08, 2010, 11:22:13 »
Na pewno się powtarzam. Ale reasumując wszystko postanowiłem opisać montaż centralki centralnego zamka podłączając się do przewodów w drzwiach kierowcy.
Układ sprawdza się na pewno w autach z 2002r i chyba starszych. Nie wiem jak w tych po lifcie.
Cały układ działa dokładnie tak samo jakbyśmy używali oryginalnego kluczyka i jest o wiele tańsze od nowego kluczyka w serwisie. Koszt wszystkiego to ok 100 zł.
Na początku odkręcamy plastiki abyśmy mieli dobry dostęp do kostek BSI i czarny plastik pod kierownicą.
Zdejmujemy gumową osłonę z kostki w drzwiach i znajdujemy na dole po prawej stronie kostki biały przewód ( u mnie na dole są tylko dwa). Odczytując na nim numer, odszukujemy go w niebieskiej kostce w BSI. Z powodu budowy niebieskiej kostki nie mogłem bez odizolowania kabla sprawdzić czy to jest faktycznie przewód ten co w kostce w drzwiach. Podawanie masy na ten przewód powoduje zamknięcie auta, ale nie jego otwarcie.
Teraz podłączamy centralkę od centralnego:  stałe +12V podłączyłem do grubego czerwonego przewodu pod stacyjką, masę natomiast do karoserii (nad bezpiecznikami są śruby i jedną wykorzystałem).
I teraz w zależności od budowy centralki musicie zrobić tak, aby sygnałami OTWARCIA/ZAMKNIĘCIA były sygnały masowe.

Opis zamontowania przekaźnika:
30 : biały ucięty przewód, który idzie w kierunku drzwi
85 : sygnał OTWARCIA z centralki
86 : zasilanie 12V
87 : wolna wtyczka
87a : biały ucięty przewód, który idzie w kierunku BSI, oraz sygnał ZAMKNIĘCIA z centralki

Poniżej jest schemat wszystkiego.
Pozdrawiam.

Offline Dariusz Nowicki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 341
  • Skąd: Piaseczno
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso 1,8i 2008r
  • Zainteresowania: Tuning, sporty motorowe
  • Miejscowość: Piaseczno
Re: Centralny przez przycisk zamykania/otwierania drzwi, bądź przez zamek
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 23, 2011, 21:56:28 »
Nie bardzo rozumiem tylko poco ten dodatkowy Przekaźnik przecież ze sterownika powinny wychodzić dwa przewody sterujące jeden odpowiedzialny za zamykanie drugi za otwieranie patrząc na ten schemat zapewne będzie to nr 11 i ten który już wiesz nr 5
Ale najlepiej sprawdzić to podając masę na kabelki wychodzące z drzwi ( oczywiście przy pomocy samochodowej próbówki).

Offline Tomek Morawski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 140
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 hdi 2002
  • Miejscowość: Olsztyn
Re: Centralny przez przycisk zamykania/otwierania drzwi, bądź przez zamek
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 31, 2011, 22:15:23 »
Zamontowałem u siebie i działa doskonale. Lecz trzeba uważać przy opisie montażu ponieważ, kolory przewodów mogą się różnić. U mnie był to przewód szary akurat. Przyda się sprawdzić miernikiem przed montażem który to przewód.
W mojej nowej centralce jest wyjście do modułu domykania szyb. Założyłem dwa przekaźniki i mam też domykanie szyb przy zamykaniu drzwi.