Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MKII] Zmiana paliwa lepsza dynamika  (Przeczytany 4483 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Norbert Koselnik

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 7 148
  • Skąd: Jelenia Góra
  • Posiadany samochód: C5 MkII 2,0 16V HDI Exclusive, C4 Cactus 1,6 HDI
  • Zainteresowania: wszystko oprócz piłki nożnej
  • Miejscowość: Jelenia Góra
[MKII] Zmiana paliwa lepsza dynamika
« dnia: Sierpień 28, 2010, 17:08:39 »
Od początku eksploatacji przeze mnie mojej C5 2,0HDI tankowałem ON Verva na wybranych stacjach koncernu Orlen, ostatnio zmuszony byłem zatankować ON na stacji Shell i nastąpiło zdziwienie, a wręcz niedowierzanie silnik ma lepszą dynamikę, równiej pracuje na wolnych obrotach. Co ciekawsze zatankowałem zwykły ON na Shell'u nie żadem V-power.
Czy ktoś może mi wytłumaczyć tę zagadkę? Gorsze paliwo lepsza praca silnika. A może gorsze tylko w nazwie.

Były

Xantia MkII 2,0 16V

Chevrolet Captiva 2,2D LT+
C5 MkII 2,0 16V HDI
C4 Cactus 1,6 HDI

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Re: [MKII] Zmiana paliwa lepsza dynamika
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 28, 2010, 17:53:24 »
myślałem że ja tylko miałem takie wrażenie !! też jeżdżę tylko na vervie raz zalałem na Shell'u i też miałem takie odczucie. wielu chwali Diesel Gold na Statoil raz go zalałem , silnik pracował głośniej i bardziej kopcił

Offline Paweł Szczepaniak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 831
  • Skąd: Poznań/Szczecin
  • Posiadany samochód: Skoda Octavia 2.0TDI 170KM/400Nm
  • Zainteresowania: Góry, wspin
  • Miejscowość: Poznań/Szczecin
Re: [MKII] Zmiana paliwa lepsza dynamika
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 28, 2010, 20:16:29 »
Coś w tym jest - ostatnio tankuję ostatnio od święta w polsce, głównie w niemczech (JET), różnica między niemieckim paliwem, a polskim jest spora.. Nie mniej, podczas zaszłego weekendu, miałem okazję zatankować w Luksemburgu, a potem sprawdzić na niemieckich autostradach dynamikę - różnica była spora, szczegolnie w predkosci maksymalnej ;)
Na spalaniu dużej różnicy nie zauważyłem, ale noga lekka nie była.
Tankowałem zwykłego diesel'a a nie wersje premium, chociaż była w cenach polslkiej ropy (1.08Euro).
Było: C5 MKI 2.0HDI break '02. Do tego obecnie 2 C5 w rodzinie: Mk I2.0 Pb '03 oraz C5 MkIII 1.6THP '08.
Skoda wygrała z Cytryna - brak hydro rekompensuje cala masa innych pozytywow ;)

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Re: [MKII] Zmiana paliwa lepsza dynamika
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 28, 2010, 20:38:39 »
tankuję Verve bo podobno jest czystsza i ma lepsze parametry. wychodzę z założenia że lepiej zalać troszkę droższe paliwo i nie martwić się o wtryski . nie wiem czy to dobra ideologia ale jakoś pewniej się czuję tankując lepsze paliwo . natomiast raz zalałem na Arge i raz na BP zwykłą ropę silnik pracował głośniej bardziej kopcił i auto nie miało takiej dynamiki . to tylko subiektywne odczucia

Offline Norbert Koselnik

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 7 148
  • Skąd: Jelenia Góra
  • Posiadany samochód: C5 MkII 2,0 16V HDI Exclusive, C4 Cactus 1,6 HDI
  • Zainteresowania: wszystko oprócz piłki nożnej
  • Miejscowość: Jelenia Góra
Re: [MKII] Zmiana paliwa lepsza dynamika
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 28, 2010, 20:39:56 »
Cytuj

Michał Władyniak napisał:
myślałem że ja tylko miałem takie wrażenie !! też jeżdżę tylko na vervie raz zalałem na Shell'u i też miałem takie odczucie. wielu chwali Diesel Gold na Statoil raz go zalałem , silnik pracował głośniej i bardziej kopcił


Coś w tym może być, może ktoś jeszcze ma podobne odczucia odnośnie tankowania na stacjach Shell.
odnośnie ON na Statoil nie mam zdania z powodu unikania stacji tego koncernu wielkim łukiem. A to już historia związana z poprzednią cytrynką.

Były

Xantia MkII 2,0 16V

Chevrolet Captiva 2,2D LT+
C5 MkII 2,0 16V HDI
C4 Cactus 1,6 HDI

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Re: [MKII] Zmiana paliwa lepsza dynamika
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 28, 2010, 20:53:41 »
ja tylko raz zalałem na Statoil

Offline Dariusz Dyja

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 180
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: C5 MkIII 2.0 HDI 2008
  • Miejscowość: Głogów
Re: [MKII] Zmiana paliwa lepsza dynamika
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 28, 2010, 20:54:53 »
Zrobiłem eksperyment i zatankowałem na Shell'u zwykłą ropę (wcześniej tankowałem lepszą) jest różnica na gorsze. Odczuć można, gdy silnik jest ciepły podczas jazdy po mieście w trakcie ruszania (brak dynamiki trzeba operować odpowiednio pedałem przyśpieszenia).

Offline Norbert Koselnik

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 7 148
  • Skąd: Jelenia Góra
  • Posiadany samochód: C5 MkII 2,0 16V HDI Exclusive, C4 Cactus 1,6 HDI
  • Zainteresowania: wszystko oprócz piłki nożnej
  • Miejscowość: Jelenia Góra
Re: [MKII] Zmiana paliwa lepsza dynamika
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 28, 2010, 21:07:01 »
Cytuj

Dariusz Dyja napisał:
Zrobiłem eksperyment i zatankowałem na Shell'u zwykłą ropę (wcześniej tankowałem lepszą) jest różnica na gorsze. Odczuć można, gdy silnik jest ciepły podczas jazdy po mieście w trakcie ruszania (brak dynamiki trzeba operować odpowiednio pedałem przyśpieszenia).


Co prawda porównujemy odczucia w zachowaniu się naszych aut na ON Verwa z Orlenu, a ON zwykłym na Shellu. Ale to to napisał Darek skusi mnie do następnego zatankowania V-Power Diesel na Shellu (czyżby mogłoby być jeszcze lepiej?).

Były

Xantia MkII 2,0 16V

Chevrolet Captiva 2,2D LT+
C5 MkII 2,0 16V HDI
C4 Cactus 1,6 HDI

Offline Ireneusz Bartosik

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 276
  • Skąd: Kalisz
  • Posiadany samochód: , 1996r.C5 II 1,6 HDI 2005r.BMW 525tds 97r.
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Kalisz
Re: [MKII] Zmiana paliwa lepsza dynamika
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 28, 2010, 21:21:05 »
Ja zazwyczaj tankuje na stacji przy carrefour, jest to paliwo orlenowskie, stacja nowa, duży przerób, a co za tym idzie małe prawdopodobieństwo trafienia jakiegoś syfu. Zeszłej zimy testowałem paliwa w temp. -25  ''organoleptycznie''i to właśnie paliwo wypadło bdb., a cenowo super. Nie przepłacam, myśle że te lepsze- droższe paliwa to pic na wode. Mój znajomy ma firme transportową i c-5 od nowości. Przejechał nią już 350tys. na zwykłej orlenowskiej ropie którą kupuje hurtem tysiącami litrów i układ wtryskowy ok. Pozdr.
była Xara, Ax, Peugeot 405, R-19 , Xantia 1,9td.i ze 20 Niemców, C5II 1,6hdi.BMW 525tds 97r.  :-)

Offline Dariusz Dyja

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 180
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: C5 MkIII 2.0 HDI 2008
  • Miejscowość: Głogów
Re: [MKII] Zmiana paliwa lepsza dynamika
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 28, 2010, 21:38:40 »
Przekazałem jedynie swoje odczucia po zmianie paliwa (chyba, że wlałem kombinowane paliwo). Poprzednio jeździłem Picasso 2.0 HDi i nie odczuwałem różnicy po zmianie paliwa z lepszego na gorsze i odwrotnie, ale tam było 90 kucyków.
Więcej koni większe wymagania.  :-)
Silnik na paliwie z mniejszą ilością oktanów również będzie chodził tylko jest pytanie czy będzie miał siłę ruszyć gablotę. A jeśli chodzi o kierowcę, który ciągle jeździ na tym samym paliwie i nie lał innego to skąd ma wiedzieć jak będzie po zalaniu innego. Do wszystkiego można się przyzwyczaić kwestia dodania więcej gazu i jest wszystko w porządku.

Offline Stanisław Walkowiak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 271
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: Xantia 1,8i 8V / C4 1,6 HDI 110KM / C5 BREAK 2,0 HDI 110KM
  • Zainteresowania: Cytrynki ;)
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: [MKII] Zmiana paliwa lepsza dynamika
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 28, 2010, 22:20:50 »
A co koledzy powiedzą o paliwie ON na BP?
tel: 504065126
@: [email protected]
Dobijanie Sfer Azotem
BX, CX, GS, GSA, ID-DS, SM, XANTIA, XM.
Naprawa pojazdów PSA nie tylko hydro.

Offline Marcin Golonka

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 513
  • Skąd: Puławy
  • Posiadany samochód: Citroёn C5 SX Automatic 2.0 HDi Break 2003r
  • Miejscowość: Puławy
Re: [MKII] Zmiana paliwa lepsza dynamika
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 29, 2010, 21:06:26 »
Ją BP nie polecam a to dlatego, że kiedyś (przed tą całą aferą z wyciekiem) tankowałem tylko tam i wszystko było prawie ok ale po tych wyciekch codziennie miałem komunikat AF więc postanowiłem pojechać na shell i ku mojemu zdziwieniu wszystko powróciło do normy i jak kolega w pierwszym poście napisał, dynamika jest lepsza. Ja mam na shell 15 w jedną stronę i wolę tam tankować

Offline Michał Siesicki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 208
  • Skąd: wroclaw
  • Posiadany samochód: Citroen C4 1.6 Hdi 92
  • Miejscowość: wroclaw
Re: [MKII] Zmiana paliwa lepsza dynamika
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 29, 2010, 21:50:27 »
Witam.

Koledzy ja akurat jeżdżę na gazie tak więc ciężko mi się wypowiadać na temat ON i benzyny. Ja staram się zawsze tankować na Orlenie. Gaz jest tam wyraźnie lepszy niż np. na BP. (podejrzewam, że wynika to z różnego stosunku propanu do butanu). Jako benzynę, tankowaną od czasu do czasu, leje Vervę. Ale to chyba tak dla lepszego samopoczucia:)
Kiedyś w AŚ był duży artykuł na temat paliw w Polsce.
Tak na prawdę to wszystkie stacje posiadają paliwo z dwóch źródeł. Nie pamiętam dokładnie jak to było, ale wiem, że BP, Statoil i Shell były w jednej grupie, Orlen, Bliska, Neste24 i coś tam jeszcze w drugiej. Tak mniej więcej ... Co do paliw uszlachetnianych typu Verva itp. to przywożone są one tą samą cysterną a do zbiorników na stacjach dolewane są firmowe uszlachetniacze tj. Orlen ma swoje, BP swoje itd. (są to jakieś środki myjąco, czyszczące itp.).  
Jednym paliwem przygotowywanym w rafinerii i przywożonym bodajże z Holandii, był Shell V-Power 100 oktanowy.
Reszta paliw uszlachetniana na miejscu.

Myślę, że niewiele się w tej materii zmieniło. Być może mniejsze kopcenie i lepsze spalanie to zaleta tych dodatków, ale w większości przypadków to działa chyba bardziej jak placebo na kierowcę :)

Wydaje mi się, że po prostu najlepiej tankować na dużych sprawdzonych stacjach i wszystko będzie OK.

Pozdrawiam
Była Xsara II VTR, C5 Break ...

Offline Roman Jankowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 36
  • Posiadany samochód: C5 MKIII 2.0 HDi 2009 exclusive
Re: [MKII] Zmiana paliwa lepsza dynamika
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 29, 2010, 22:16:47 »
Witam,
w innym temacie pisałem o jeździe na paliwie premium i zwykłym, że jest zauważalna różnica na lepsze itd. Niestety nie do końca mi się to ostatnio sprawdza. Od nowości tankowałem tylko vervę albo shell v-power. Zrobiłem tak 25 tys km, ale od 6 tys km jeżdżę na zwykłym orlenie lub zwykłym on z shella i o dziwo spalanie jest czasami nawet mniejsze niż na droższych paliwach. Wytłumaczenie jest chyba takie- albo droższe paliwo się nie sprzedaje i jest "zwietrzałe" lub stacje leją nam to samo ale z inną etykietką. Dodam jeszcze, że zmieniłem rodzaj paliwa, bo pojawiły mi się problemy z mocą przy przyspieszaniu. Po 2 tys km na teoretycznie gorszym paliwie te objawy zniknęły a tankuję na tych samych stacjach co wcześniej.

Offline Dariusz Dyja

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 180
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: C5 MkIII 2.0 HDI 2008
  • Miejscowość: Głogów
Re: [MKII] Zmiana paliwa lepsza dynamika
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 30, 2010, 08:18:27 »
Z tego wynika jeden wniosek. Nie ma znaczenia, co lejemy do baku znaczenie ma, co ONI nam przygotują do wlania z dystrybutora. Niestety wpływu nie mamy żadnego na jakość paliwa, kupujemy kota w worku.

 :-(

Offline Paweł Szczepaniak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 831
  • Skąd: Poznań/Szczecin
  • Posiadany samochód: Skoda Octavia 2.0TDI 170KM/400Nm
  • Zainteresowania: Góry, wspin
  • Miejscowość: Poznań/Szczecin
Re: [MKII] Zmiana paliwa lepsza dynamika
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 30, 2010, 12:03:55 »
Jakość paliwa w Polsce jest jaka jest.. Wczoraj zalałem diesel'a na Shellu  i poprawy nie zauwazylem w trasie, momentami mialem wrazenie ze ciagnie nawet gorzej niz po zwyklym ON z BP lub niemieckiego JETa..
Jak ktoś ma okazję, to naprawdę polecam luksemburg - zwykły ON poniżej euro (98centów tydzień temu), a różnica w przyspieszeniu z pelnym bakiem, 3os i zapakowanym bagaznikiem calkiem spora - nie wiem co tam dodaja, ale az sie chce tankowac ;)

Co do super paliw Orlen/Shell - zastanawia tez roznica miedzy nim - Verva jest droższa od zwykłej ropy o kilkanaście groszy, Shell V-power o bliko 40.. Zastanawia mnie co by wyszło z analizy obu paliw i jak duże są różnice w stosunku do zwykłej ropy...
Było: C5 MKI 2.0HDI break '02. Do tego obecnie 2 C5 w rodzinie: Mk I2.0 Pb '03 oraz C5 MkIII 1.6THP '08.
Skoda wygrała z Cytryna - brak hydro rekompensuje cala masa innych pozytywow ;)

Offline Tomasz Ostrowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 317
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso HDi 66,2 kW '10
Re: [MKII] Zmiana paliwa lepsza dynamika
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 30, 2010, 12:17:42 »
Panowie,

przetestwałem jużkilka paliw z różnych koncernów - różnica praktycznie żadna lub w granicach błędu.

Teraz taknkuję tylko na lotosie - w mire tanie (ale nie najtaniej!) a skoro nie ma różnicy to lepiej wspierać SWOICH! :)
Kupuj polskie produkty - twoje dzieci będa miały gdzie pracować.

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 181
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Re: [MKII] Zmiana paliwa lepsza dynamika
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 01, 2010, 12:47:58 »
Dorzucę swoje 5 groszy do dyskusji.
Nie tankuję już na statoilach. Tankowałem dłuższy czas bo był mi po drodze, silnik pracowal glosniej i miał wieksze wibracje(wtedy jeszcze myslalem , żę tak ma być) . Przypadkiem zatankowałem na jedym z Wałbrzyskich orlenów i.. szok. Różnica w zachowaniu silnika doprawdy znaczna. Z 2gies zaś strony na innym orlenie w tym samym miescie paliwo beznadziejne. Wszystko zależy od konkretnej stacji a nie od tego czy to orlen shell czy cos innego.
Jest też jedna stacja, niestety w Zielonej Gorze, przy wylocie z miasta w kierunku wroclawia, za stadionem żużlowym - Lukoil. Często jeżdżę na tej trasie i powiem wam, nie wiem jak to się dzieje ale moja cytryna spala średnio o 20% mniej tego paliwa niż chociażby tego co tankuje u siebie na miejscu.
Floating on ;)

Offline Norbert Stawiński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 196
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 2.0HDI Break MKII
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MKII] Zmiana paliwa lepsza dynamika
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 02, 2010, 09:13:20 »
Panowie, czytajac puls biznesu mozna sie np dowiedziec ze w roku 2010 dostawca paliwa dla Shella, Statoila, BP, Lukoila, Neste jest Lotos. Podobno paliwa "extra" sa oryginalne. Acha nigdy nie tankowalem na Orlenie. Jesli juz to tankuje na Shellu, Statoilu i Neste. ogolnie wydaje mi sie ze na paliwie Gold, czy Vpower jest wieksza kultura pracy silnika, natomiast dynamika bez zmian w stosunku do paliwa zwyklego. Dwa razy trafilo mi sie ze zatankowalem na Neste i byly problemy. Auto bylo jakies zmulone i lubilo sobie zgasnac. Ostatnio zalalem V-Power to jak jechalem z sasiadem to pytal czy to benzyna. A tak naprawde to rozmawialem z kolesiem ktory pracuje w PGNiG i powiedzial ze w polsce jest kilka magazynow centralnych gdzie jest skladowane paliwo i do jednego zbiornika zlewaja wszyscy producenci. Kiedys kazdy mial osobne magazyny ale weszla ustawa o bezpieczenstwie energetycznym kraju i zeby bylo taniej producenci polaczyli zbiorniki dzieki temu moga miec mniejsza rezerwe paliwowa.



Offline Jacek Gałczyński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 559
  • Skąd: Suchedniów
  • Miejscowość: Suchedniów
Re: [MKII] Zmiana paliwa lepsza dynamika
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 02, 2010, 11:28:40 »
Myślę, że ten film Was zainteresuje: LINK
Była - Xantia I 2.0 Turbo CT - Turboksiężna
Było - Saxo I 1.1 SX - Różowa Pantera

Offline Norbert Stawiński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 196
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 2.0HDI Break MKII
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MKII] Zmiana paliwa lepsza dynamika
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 07, 2010, 10:28:57 »
Mysle ze w polskich realiach przeklada sie to jedynie na jakosc paliwa. Paliwo klasyczne lubi byc badziewne a palivo typu V-Power, Gold i takie tam jest albo przywiezione z zagranicy albo nafaszerowane dodatkami ot i cala roznica. A film bardzo ciekawy.



Offline Roman Jankowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 36
  • Posiadany samochód: C5 MKIII 2.0 HDi 2009 exclusive
Re: [MKII] Zmiana paliwa lepsza dynamika
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 03, 2010, 11:56:00 »
Film interesujący i potwierdza moje obserwacje sprzed 3,4 lat -wtedy tankując paliwa premium rzeczywiście można było doświadczyć odczuwalnej różnicy w mocy i kulturze pracy silnika. Jeśli jadę za granicę to najczęściej szukam Shela i biorę V-Power, ale już nie w Polsce. Od półtorej roku, przynajmniej w mojej okolicy, paliwa premium są gorsze od zwykłych -dlatego nadal jeżdżę na zwykłym ON z Orlenu, który tankuję na wypróbowanej metodą prób i błędów stacji. Myślę, że to jedyne rozsądne wyjście- nie ważne jaki znaczek ma stacja -trzeba wyszukać najbardziej pewną i tyle.

Offline Jacek Obłękowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 440
  • Skąd: Żyrardów
  • Posiadany samochód: C5 MK2 1,6HDI 2008r
  • Zainteresowania: MOTO
  • Miejscowość: Żyrardów
Re: [MKII] Zmiana paliwa lepsza dynamika
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 03, 2010, 12:22:41 »
Skoro w Polsce mamy tylko dwóch dostawców paliwa (Lotos i Orlen) to niby jak na stacjach BP, Shell czy innych ma byc lepsze paliwo niż na tych u dostawcy? Moim zdaniem warto wyszukiwać nowo powstałe stacje. 15-20 lat temu gdy wjeżdzaliśmy na stację i widzieliśmy cysternę przelewającą paliwo do zbiorników nie było opcji zatankowania. Stacja na okres 30 minut po zatankowaniu nadal była zamknięta!! Chodziło o to by cały syf który zgromadził się w zbiorniku a podczas przelewania uniósł się - opadł na dno. Dziś już tego się nie praktykuje - a szkoda. Nie mówię już o tym ze zbiorniki należało by czyścić. Dlatego zawsze wybieram nowe stacje z nowymi zbiornikami.
:-) FAP & EGR FREE  :-)

Offline Dariusz Zieliński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 11
  • Skąd: Gdynia
  • Posiadany samochód: C5 [Mk I] 2002, 2,0 HDi
  • Miejscowość: Gdynia
Re: [MKII] Zmiana paliwa lepsza dynamika
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 03, 2010, 16:50:47 »
Ja tankuję na lotosach. Raz zwykłego diesla a raz dynamica. Różnicy nie czuję, ale warto dbać o układ paliwowy (ponoć go czyści). Na shellu kiedyś pracowałem, koleje losu.  Paliwo brali z rafinerii, a na tonę eurosuper dolewali około 13 litrów jakiegoś ekstraktu, i macie słynny Vpower. To ściema dla naiwnych.