Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Moje XP 1.6 HDI 110KM 2004r bez FAP  (Przeczytany 11038 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ewa Krauze

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 866
  • Skąd: Słupsk
  • Posiadany samochód: XP 1.6 HDI 110KM bez FAP, A6 3.0TDI 233KM Quattro TipTronic
  • Miejscowość: Słupsk
Moje XP 1.6 HDI 110KM 2004r bez FAP
« dnia: Wrzesień 06, 2010, 22:05:45 »
lewy SKOS
prawy SKOS
ŚRODEK tył
ŚRODEK przód
WEJŚCIE ;)

Autko kupiłam w czerwcu 2010r. z przebiegiem 73.000 km i ponoć nie bite ;). Pierwsza rejestracja 31.03.2005. Dziś już mam 5.500km więcej i póki co bez awarii...
Wyposażenie dosyć podstawowe, ale ważne, że bez FAPa i że się nie psuje...
- 4x AirBag,
- 2 x el. szyby,
- elektr. i podgrzewane lusterka boczne,
- ESP,
- ABS,
- radio z CD sterowane przy kier.,
- elektryczna klima,
- centralny zamek,
- wspomaganie kier.,
- lakier metalik
- 2 podłokietniki,
- komp. pokładowy
- welurowa tapicerka,
- paket chrom
i mało pali...


[color=CC0033]Mobilki, pochwalcie się swoimi cacuszkami ;)[/color]
XP

Offline Tomek Goździewicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 49
  • Skąd: Ząbki
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.6i 16V '09
  • Miejscowość: Ząbki
Re: Moje XP 1.6 HDI 110KM 2004r bez FAP
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 06, 2010, 22:57:11 »
Śliczniutki :D
Zaraz wrzucę swoją Czarną Perłę ;)
Xsara Picasso 1.6i 16V SX Pack Czarna Perła

Offline Kuba Rosa

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 772
  • Skąd: Teresin
  • Posiadany samochód: 308 SW 1,6 BlueHDI 120 KM
  • Miejscowość: Teresin
Re: Moje XP 1.6 HDI 110KM 2004r bez FAP
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 10, 2010, 21:35:50 »
Ładna srebrna rakieta! Niech śmiga tak długo jak będzie potrzebna :)
Zdjęcie "WEJŚCIE" pierwsza klasa :D

Offline Ewa Krauze

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 866
  • Skąd: Słupsk
  • Posiadany samochód: XP 1.6 HDI 110KM bez FAP, A6 3.0TDI 233KM Quattro TipTronic
  • Miejscowość: Słupsk
Re: Moje XP 1.6 HDI 110KM 2004r bez FAP
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 27, 2010, 15:55:13 »
Dotarły dziś do mnie zamówione "bieżniki" na zimę. Niestety nie było mi dane zapoznać się opiniami użytkowników XP jeżdżących na takich oponach, ponieważ kolega (moderator) Salomon usunął ten temat...

Wyglądają poprawnie. Zima zweryfikuje zalety i wady ich niskiej ceny - komplet z przesyłką 349zł, dla porównania polska Dębica z przesyłką wyniosłaby mnie 615zł.

1
2
XP

Offline Dariusz Kulewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 431
  • Skąd: Police
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi '05, C-4 GP 1,6 HDi '10
  • Miejscowość: Police
Re: Moje XP 1.6 HDI 110KM 2004r bez FAP
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 27, 2010, 19:51:37 »
Ewa czy to made in china?
Darek

Offline Ewa Krauze

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 866
  • Skąd: Słupsk
  • Posiadany samochód: XP 1.6 HDI 110KM bez FAP, A6 3.0TDI 233KM Quattro TipTronic
  • Miejscowość: Słupsk
Re: Moje XP 1.6 HDI 110KM 2004r bez FAP
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 27, 2010, 20:06:44 »
Nie. Są to polskie nowe bieżnikowane opony wyprodukowane w tym roku!

W związku z tym, że tutaj wspomniany moderator nie pozwolił na kontynuację wątku o takich oponach (bieżnikowanych lub chińskich) poczytałam trochę na necie (szkoda, że bez opinii jak się sprawują na XP) z czego wywnioskować można było, że są one całkiem dobrą alternatywą dla innych opon. Bardzo dobrze odprowadzają śnieg (dzięki wysokiemu bieżnikowi) i zdecydowanie bardziej warto kupić bieżnikowane na zimę niż lato! Oczywiście mam na nie 2 lata gwarancji.

Pojeździmy zobaczymy ;)
XP

Offline Dariusz Kulewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 431
  • Skąd: Police
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi '05, C-4 GP 1,6 HDi '10
  • Miejscowość: Police
Re: Moje XP 1.6 HDI 110KM 2004r bez FAP
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 27, 2010, 20:40:23 »
To życzę powodzenia i szerokiej drogi
Darek

Offline Jacek Welz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 101
  • Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Ford SMax 2.0TDCI '14; MB A160 '01
  • Zainteresowania: komp, foto, citro, kayako, grajko i inne
  • Miejscowość: Stavanger/Bydgoszcz
Re: Moje XP 1.6 HDI 110KM 2004r bez FAP
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 27, 2010, 20:55:07 »
W tym roku opony sa najprawdopodobniej bieznikowane, podstawa do bieznikowania raczej ma ciut wiecej.
Co do gwarancji to "nie obejmuje skutkow powstalych w wyniku wadliwego dzialania towaru". W markecie kazdy badziewny sprzet ma 2 lata gwarancji, 30% wraca z usterkami. Tylko ze konsekwencje awarii ciut inne, warto przemyslec.


PS. Nie wiem czy nie zrozumialas, ale po to mod przeniosl temat o oponach w inne miejsce zebys tam kontynuowala, a nie tutaj.
Podaruj sobie wypominanie tego w kazdym poscie, bo skonczy sie niefajnie.
Ford S-Max 2.0TDCI '14
dawniej: Xsara Picasso 1.6i SX '10
ZX 1.4i SX Break '96/97, ZX 1.4i Avantage '91
i jakies niecytryny
GG: 4635213 (i inne ;)

Offline Kuba Rosa

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 772
  • Skąd: Teresin
  • Posiadany samochód: 308 SW 1,6 BlueHDI 120 KM
  • Miejscowość: Teresin
Re: Moje XP 1.6 HDI 110KM 2004r bez FAP
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 27, 2010, 21:00:10 »
Ewa, ja w poprzednim aucie na ostatni sezon zimowy kupiłem dwa "bieżniki" z firmy GoldGum.
Oponki spisywały się rewelacyjnie.
Auto lepiej sobie na nich radziło niż auta sąsiadów na "bardziej firmowych" oponach.
Gdybym aktualnie był zmuszony kupić zimówki wybrałbym pewnie także "bieżniki".

Offline Ewa Krauze

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 866
  • Skąd: Słupsk
  • Posiadany samochód: XP 1.6 HDI 110KM bez FAP, A6 3.0TDI 233KM Quattro TipTronic
  • Miejscowość: Słupsk
Re: Moje XP 1.6 HDI 110KM 2004r bez FAP
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 27, 2010, 21:03:55 »
Cytuj

Jacek  Welz napisał:
Podaruj sobie wypominanie tego w kazdym poscie, bo skonczy sie niefajnie.


Nie wiem czy wy (moderatorzy) czepiacie się każdego mojego słowa, nagonka jakaś? Mam wrażenie, że wczytujecie się w każde moje zdanie i słowo by wybrać coś do czego można się przyczepić (robią to nawet moderatorzy z innych działów!). Dostałam 1 ostrzeżenie za napisanie jednego słowa wielkimi literami, teraz drugie, bo zwróciłam uwagę moderatorowi, że mnie obraża - o co wam chodzi? Ludzie! On przeniósł ten temat do jakiegoś innego działu - nie wiem po co i nie chcę nad tym się zastanawiać - pisałam Ci, że interesowała mnie opinia użytkowników XP, nie użytkowników innych aut niż XP.

Co do opinii o bieżnikowanych to najśmieszniejsze w tym jest to, że najwięcej złych komentarzy jest od ludzi, którzy takich opon nie używali... Jak napisałam wyżej: pojeżdżę - zobaczę!

Ps. Nie rób spamu w temacie mojego auta.
XP

Offline Dariusz Kłeczek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 8 803
  • Skąd: Trzebinia/Birmingham
  • Posiadany samochód: BX 1,9 GTi; AX 1,5 D
  • Zainteresowania: fotografia, nurkowanie
  • Miejscowość: Trzebinia/Birmingham
Re: Moje XP 1.6 HDI 110KM 2004r bez FAP
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 27, 2010, 21:20:31 »
Widzisz, Temat opon został przeniesiony przez Moda, a ty uparcie do niego powracasz w dziale XP.
Wg mnie jest to jawne ignorowanie porządku.
BX 1,9 GTi 1991 już automat 213.000 km
AX 1,5 D Spot 1996 127.000 km
RENAULT TRAFIC 2,0 DCi 2007 224.000 mil
Hyundai IX35 1,7 CRDi 2014 79.000 mil

Offline Kaśka Musielak

  • Administrator Honorowy
  • ******
  • Wiadomości: 4 966
  • Skąd: Wlkp
  • Miejscowość: Wlkp
Re: Moje XP 1.6 HDI 110KM 2004r bez FAP
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 27, 2010, 21:29:28 »
Sama zaczełas robic spam jak zwykle usilnie probujac na siebie zwrocic uwage i na to ze po raz kolejny moderator zareagował w Twojej sprawie ,skoro nie potrafisz sie dopasowac do zasad panujacych na tym forum sama jawnie stwarzasz sobie problem.

Offline Krzysiek Palki

  • Specjalista
  • ******
  • Wiadomości: 2 892
  • Skąd: Rybnik
  • Posiadany samochód: Xantia 1.9TurboD, Peugeot 309GTDturbo.
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Rybnik
Re: Moje XP 1.6 HDI 110KM 2004r bez FAP
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 27, 2010, 21:31:06 »
Cytuj

Ewa Rudnik napisał:
Nie wiem czy wy (moderatorzy) czepiacie się każdego mojego słowa, nagonka jakaś? Mam wrażenie, że wczytujecie się w każde moje zdanie i słowo by wybrać coś do czego można się przyczepić (robią to nawet moderatorzy z innych działów!). Dostałem 1 ostrzeżenie za napisanie jednego słowa wielkimi literami, teraz drugie, bo zwróciłam uwagę moderatorowi, że mnie obraża - o co wam chodzi?


Koleżanko - piszesz na forum które ktoś założył, ktoś zarządza, i ktoś moderuje. Ktoś - nie Ty! Panują tutaj zasady ustanowione przez tych "rządzących" - rejestrując się, zgodziłaś się na przestrzeganie tych zasad. Twoja obecność z nami to nie jest Twoje prawo, to jest przywilej - dopóki stosujesz się, tak jak setki czy nawet tysiące innych aktywnych użytkowików, do tychże zasad, to wolno Ci tutaj się wypowiadać. Jak narazie wykazujesz niezłomne skłonności do naruszania naszych zasad, a zwracanie Ci uwagi odbierasz jako obrazę. Kompletnie nie dociera do Ciebie co robisz źle, a jako linię swojej obrony stosujesz bezpodstawny i niesłuszny atak na moderatorów i adminów, podważając kwestie w których nie masz kompletnie nic do powiedzenia.

To nie jest Twój osobisty świat, to jest nasz świat - możesz się dostosować i pozostać z nami, albo będziesz dalej stawiać na swoim, wtedy opuścisz to forum. Jak zapewne wiesz, masz już dwa ostrzeżenia - decyzja, co będzie dalej, należy tylko i wyłacznie do Ciebie.
Krzysiek

Xantia 1.9TurboD, 1996r.


Peugeot 309GTDturbo, 1991r.

Offline Ewa Krauze

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 866
  • Skąd: Słupsk
  • Posiadany samochód: XP 1.6 HDI 110KM bez FAP, A6 3.0TDI 233KM Quattro TipTronic
  • Miejscowość: Słupsk
Re: Moje XP 1.6 HDI 110KM 2004r bez FAP
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 27, 2010, 21:37:17 »
Przykładów spamu się tu aż roi - zwłaszcza kiedy jest 10 funkcyjnych upatrzonych na 1 osobę... To jest właśnie nagonka!

Jego dedycji o przeniesieniu ważnego dla mnie tematu nie komentowałam. ani nie krytykowałam. Wspomniałam o oponach, bo je dzisiaj kupiłam!

Wydaje mi się, że moderator powinien być od tego by pomagać w funkcjonowaniu jakiekolwiek forum (?). Czy tu tak właśnie jest? Pomagacie ludziom w poprawianiu ich błędów? - Czy to jest waszym priorytetem? Eh, nie chce mi się o tym pisać, bo to nie na temat... Wole pisać o XP!

Cytuj

Krzysiek Palki napisał:
...w których nie masz kompletnie nic do powiedzenia.

...decyzja, co będzie dalej, należy tylko i wyłacznie do Ciebie.


Widzę tu jakąś sprzeczność, ale to chyba na potrzeby tej konkretnej tezy?

Ja zawsze postępuje zgodnie z Regulaminem, nawet go nie jednokrotnie cytowałam, tu problem leży gdzie indziej. Niektórzy po prostu nie są konsekwentni w swoich decyzjach! Właśnie Tobie wczoraj dwukrotnie pokazałam nagięcie Regulaminu, za co dałeś mi drugie ostrzeżenie (pierwsze bo kiedyś napisałam jakieś słowo wielką literą, chyba nie było to słowo XP? - nie pamiętam...) Wybacz, ale odpisywanie na zarzuty 10 osób jest karkołomnym zadaniem, tym bardziej jeżeli ich opinia jest coraz bardziej subiektywna...

Ludzie, piszcie o XP
, bo polemika 1 user kontra 10 funkcyjnych naprawdę nie ma sensu, bo jest tylko waszym wywyższaniem się i pokazywaniem kto tu rządzi a nie o to chodzi na forum motoryzacyjnym!
XP

Offline Kaśka Musielak

  • Administrator Honorowy
  • ******
  • Wiadomości: 4 966
  • Skąd: Wlkp
  • Miejscowość: Wlkp
Re: Moje XP 1.6 HDI 110KM 2004r bez FAP
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 27, 2010, 21:41:27 »
To pisz o XP i nie zbaczaj .

Kolejne OT wywale i nagrodze ostrzezeniem,kolegow modow prosze juz o cisze tutaj,a Ewe o wstrzymanie sie.

Offline Ewa Krauze

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 866
  • Skąd: Słupsk
  • Posiadany samochód: XP 1.6 HDI 110KM bez FAP, A6 3.0TDI 233KM Quattro TipTronic
  • Miejscowość: Słupsk
Re: Moje XP 1.6 HDI 110KM 2004r bez FAP
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 27, 2010, 22:29:32 »
Cytuj

Kuba Rosa napisał:
Ewa, ja w poprzednim aucie na ostatni sezon zimowy kupiłem dwa "bieżniki" z firmy GoldGum.
Oponki spisywały się rewelacyjnie.
Auto lepiej sobie na nich radziło niż auta sąsiadów na "bardziej firmowych" oponach.
Gdybym aktualnie był zmuszony kupić zimówki wybrałbym pewnie także "bieżniki".


Kuba, no właśnie tak to jest, że jak ktoś używał to ma inną opinię niż ktoś, kto tylko słyszał o takich oponach.

Również czytałam, że zimą lepiej te opony się odpychają od śniegu, bo mają wyższy bieżnik (około 10-11mm, a zwykłe nowe opony około 8mm), a jednak to ma znaczenie.

Biorąc pod uwagę pogodę, chyba nie długo będzie trzeba się przekonać ile w tym prawdy (?)
XP

Offline Kuba Rosa

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 772
  • Skąd: Teresin
  • Posiadany samochód: 308 SW 1,6 BlueHDI 120 KM
  • Miejscowość: Teresin
Re: Moje XP 1.6 HDI 110KM 2004r bez FAP
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 27, 2010, 22:52:31 »
Moja XP kupiona w lipcu stała na całkiem ładnych zimówkach więc oponki na ten sezon jeszcze mam (żeby nie było - dokupiłem letnie Uniroyale i na nich śmigam aktualnie :) )

Fakt, letnich bieżników trochę bym się obawiał. Inny styl jazdy, w związku z tym inne obciążenia działają na oponę.
Ale w zimę gdy prędkości przelotowe zamieniają się w prędkości spacerowe, gdy ulice są zasypane, bo zima jak co roku zaskoczyła drogowców to bieżniki sprawdzą się znakomicie.
Aha, piszę o moim "przypadku", bo ja nie robię jakiś długich tras, ani nie śmigam po autostradach z prędkościami maxymalnymi. :D

Offline Ewa Krauze

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 866
  • Skąd: Słupsk
  • Posiadany samochód: XP 1.6 HDI 110KM bez FAP, A6 3.0TDI 233KM Quattro TipTronic
  • Miejscowość: Słupsk
Re: Moje XP 1.6 HDI 110KM 2004r bez FAP
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 27, 2010, 23:36:40 »
Do prędkości maksymalnych one raczej nie służą, jednak są to opony I gatunku, z homologacją, bieżnikowane od stopki do stopki, również ściany boczne, nowe, z gwarancją, a po przeczytaniu kilkunastu opinii użytkowników (nie tylko opowiadaczy) się do nich przekonałam. Zima wszystko zweryfikuje, chyba wytrzymają pierwsze śniegi ;) Jak nie to na letnich hulaj dusza ;)
XP

Offline Jacek Welz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 101
  • Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Ford SMax 2.0TDCI '14; MB A160 '01
  • Zainteresowania: komp, foto, citro, kayako, grajko i inne
  • Miejscowość: Stavanger/Bydgoszcz
Re: Moje XP 1.6 HDI 110KM 2004r bez FAP
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 27, 2010, 23:59:44 »
Zanim oglosicie ze nalewki sa lepsze od fabrycznie nowych warto jednak wziac pod uwage wszystkie okolicznosci.
Nie jest prawda ze zima jezdzi sie spacerowo w porownaniu do lata. Jesli droga jest odsniezona (a glowne drogi dosc czesto sa) to jezdzi sie normalnie, ze zwyklymi predkosciami przelotowymi. po czarnym. Na niemieckiej autostradzie przy padajacym sniegu rzadek utrzymuje 80-100km/h. Gdy jest czarno to normalnie 1x0km/h. To ze ma wyzsze lamelki oznacza ze bedzie fajniejsza na sniegu i duzo gorsza na twardym, dopuki ktos nie musi dojechac na przelaj do domu to najprawdopodobniej bedzie mu sie jezdzilo gorzej. Zreszta podobnie swego czasu wypadalo porownanie nowych polskich frigo czy co tam jeszcze jest, w stosunku to zachodnich. Zachodnie bardziej przystosowane do normalnych zimowych warunkow, czyli szybkiego jezdzenia po czarnym, i radzenia sobie na bialym. Polskie to typowe 'sniegowki', traktory dobre na kopny snieg, ale slabe we wszystkich innych sytuacjach.

Skoro juz takie opony sa kupione to mnie by interesowaly indeksy - obciazenie, predkosc. Zakladam ze producent sie przyznaje.
Z racji ze mimo wszystko beda uzytkowane na czarnym, ciekawe byloby po sezonie dowiedziec sie ile mm zostalo. Kupujac fabrycznie nowe mozna jest bez problemu uzywac 4 sezony, a potem jeszcze dojezdzac latem (na zime na niski bieznik). Jaki jest czas zycia nalewek? jesli wyraznie krotszy to oszczednosc znikoma a ryzyko jednak ciagle wieksze.

Tu nie chodzi o to ze to zle, nikt nie powinien kupowac. Chodzi o to zeby kupujac miec pelna swiadomosc decyzji. A przede wszystkim, ze ta decyzja jest podyktowana tylko i wylacznie niemoznoscia kupienia nowych.
Ford S-Max 2.0TDCI '14
dawniej: Xsara Picasso 1.6i SX '10
ZX 1.4i SX Break '96/97, ZX 1.4i Avantage '91
i jakies niecytryny
GG: 4635213 (i inne ;)

Offline Kuba Rosa

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 772
  • Skąd: Teresin
  • Posiadany samochód: 308 SW 1,6 BlueHDI 120 KM
  • Miejscowość: Teresin
Re: Moje XP 1.6 HDI 110KM 2004r bez FAP
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 28, 2010, 00:14:07 »
Cytuj

Jacek  Welz napisał:
Zanim oglosicie ze nalewki sa lepsze od fabrycznie nowych warto jednak wziac pod uwage wszystkie okolicznosci.


całe szczęści nigdzie nie padło takie stwierdzenie

Tak jak zauważyłeś: "warto jednak wziac pod uwage wszystkie okolicznosci".
Ja opisałem "mój przypadek". Nie mieszkam w dużym mieście, bardzo często zdarza się, że droga jest jedynie odgarnięta z nadmiaru śniegu, ale nie jest posypana.
A wtedy do czarnego jeszcze daleko. W takich warunkach wolę mieć opony które dobrze wgryzą się w śnieg. W takich warunkach nie pojadę z prędkościami 1x0km/h.

Offline Piotr Bochaczyk

  • Administrator Honorowy
  • ******
  • Wiadomości: 152 019
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Le Baron 3.0V6 '89, Xsara18, Lumina APV 3.1 '93; były BXy, Xantie, C15, ZXy
  • Zainteresowania: wino, kobiety i śpiew
  • Miejscowość: Kraków
Re: Moje XP 1.6 HDI 110KM 2004r bez FAP
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 28, 2010, 00:16:38 »
raz... Spam to niezamówiona reklama. Ja tu reklamy nie widzę.

dwa... Opony bieżnikowane są dla emerytów i kapeluszników. Bałbym się na tym wyprzedać, a co dopiero wyjechać na autostradę.

trzy... Koleżanka otrzymuje blokadę na całe forum za notoryczne stąpanie po cienkiej linii wyznaczonej przez regulamin. Bezterminowo.
Nieobecny do odwołania..
Mozna mnie szukać na LinkedIn.

Offline Kuba Rosa

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 772
  • Skąd: Teresin
  • Posiadany samochód: 308 SW 1,6 BlueHDI 120 KM
  • Miejscowość: Teresin
Re: Moje XP 1.6 HDI 110KM 2004r bez FAP
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 28, 2010, 00:31:07 »
Cytuj

Piotr Bochaczyk napisał:

dwa... Opony bieżnikowane są dla emerytów i kapeluszników. Bałbym się na tym wyprzedać, a co dopiero wyjechać na autostradę.



Masz prawo do swojego zdania. Nie jestem kapelusznikiem, a do emeryta brakuje mi jeszcze kupę lat.
Ile razy miałeś okazję prowadzić auto wyposażone w takie opony i jakiego producenta były to "nalewaki"?

Offline Kaśka Musielak

  • Administrator Honorowy
  • ******
  • Wiadomości: 4 966
  • Skąd: Wlkp
  • Miejscowość: Wlkp
Re: Moje XP 1.6 HDI 110KM 2004r bez FAP
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 28, 2010, 00:38:14 »
Mozna to zreasumowac bardzo szybko jednym zdaniem : cena adekwatna do jakości. Nigdy nie pokusze sie o zakup takowych opon wole najtansza polska Dembice  czy Kormorana czy ktory wytrzymie jeden sezon ale to nie nalewka.Z braku zaufania do takich opon oraz czasem " jesli droga pozwoli zima" do rozwiniecia wiekszych predkosci niz 100km/h zdecydowanie takim opona mowie NIE.

Offline Jacek Welz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 101
  • Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Ford SMax 2.0TDCI '14; MB A160 '01
  • Zainteresowania: komp, foto, citro, kayako, grajko i inne
  • Miejscowość: Stavanger/Bydgoszcz
Re: Moje XP 1.6 HDI 110KM 2004r bez FAP
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 28, 2010, 15:25:34 »
widzisz, kiedys tutaj nie chodzi o wrazenia z jazdy, bo te moga byc calkiem calkiem. tutaj chodzi o to ze nie znasz dnia ani godziny kiedy bieznik stwierdzi ze rozstaje sie z opona (na drodze dosc czesto widac kawalki opon ciezarowych, czasem kompletny otok).
zostalo to juz napisane w watku rownoleglym - tym oryginalnym przeniesionym w inne miejsce - oszczednosc niecale 300zl (bo tyle podala kolezanka) to dosc niska wycena wlasnego zycia. Pewnych rzeczy sie po prostu nie robi, dopuki sie naprawde nie musi. A jesli sie musi to nalezy mocno rozwazyc inny temat - czy na pewno stac mnie na (takie) auto.
Ford S-Max 2.0TDCI '14
dawniej: Xsara Picasso 1.6i SX '10
ZX 1.4i SX Break '96/97, ZX 1.4i Avantage '91
i jakies niecytryny
GG: 4635213 (i inne ;)

Gachu

  • Gość
Re: Moje XP 1.6 HDI 110KM 2004r bez FAP
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 29, 2010, 16:32:31 »
Cytuj

Gość napisał:
Dotarły dziś do mnie zamówione "bieżniki" na zimę. Niestety nie było mi dane zapoznać się opiniami użytkowników XP jeżdżących na takich oponach, ponieważ kolega (moderator) Salomon usunął ten temat...

Wyglądają poprawnie. Zima zweryfikuje zalety i wady ich niskiej ceny - komplet z przesyłką 349zł, dla porównania polska Dębica z przesyłką wyniosłaby mnie 615zł.

1
2


[color=CC0000]napisze krótko i na temat : tak bezczelne podważanie decyzji moderatora nie może pozostać bez reakcji [/color]


ten moderator nie nazywa się Salomon a to że tak piszesz dowodzi tylko jaką płytką jesteś osobą

co do wątku to uważam go za zamknięty ponieważ prowadzona dyskusja  ma się nijak do jego tematu