Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Porównianie xma z innymi samochodami  (Przeczytany 29208 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robert Mulewicz

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 784
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Nissan Terrano 3.0, C4 1,6HDI coupe Były:MG TF 1.8 16v ,XM V6 Zender,Saxo VTS, Renault Laguna GT 2.0 16v. CX25TRD Turbo II 1987 oraz wiele innych citroenów
  • Zainteresowania: szerokie
  • Miejscowość: Kraków
Re: Porównianie xma z innymi samochodami
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 17, 2010, 21:23:50 »
Zgadnij.............mercedes
2,5 td-najgorszy parch wśród XM-ów

Offline Artur Sikorski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 200
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 1.6HDI Break'05/CX 25TRD '87
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Porównianie xma z innymi samochodami
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 21, 2010, 08:14:11 »
Cytuj

Robert Mulewicz napisał:
Artek,chłopie części mi nie braknie bo rozebrałem kilka autek i wszystko mam zmagazynowane.

Fajnie :)  Ja niestety mam za mały garaż na takie zabawy, a z drugiej strony wolałbym magazynować szpej do CXa.

Cytuj

Nie wiem ile samochodów podłączałeś do komputerów ale powiadamiam cię że jesteś w błędzie i to dużym.Kiedyś tak było że wystarczył byle interfejs czy inne badziewie do migania kodów.Teraz niestety tak nie jest.Nie kupisz urządzeń za cenę kompletu opon.
Najważniejsze w twojej wypowiedzi jest słowo"PEWNIE".

PEWNIE dotyczyło urządzenia za niecałe 100 zł (poszukaj "elm 327").  Urządzeniem za 1000 zł (klon Lexii) zrobisz w C6 praktyczne wszystko. A nawet będziesz mógł poserwisować swojego zabytkowego XMa.

Cytuj

Ostatnio kumpel w pewnym pojezdzie sam sobie zmienił klocki "bo co to za sztuka".Niestety nie wiedział że komputer zapamiętał grubość zużytych klocków i nowe docisnoł z taką siłą że rozerwał zaciski.A za zaciski potem zapłacił tyle co kosztuje niejeden XM.

Może, niewiedza szkodzi :) Choć chciałbym się dowiedzieć jakie to auto.
Cytuj

A co do dostępności części do jeszcze starszych citroenów to popatrz że mam jeszcze dwa CX-y i do nich też kupuję NOWE części.

Gdzie ?
Potrzebuję kilku drobiazgów z wyposażenia wnętrza i zewnętrza :)

Offline Artur Sikorski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 200
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 1.6HDI Break'05/CX 25TRD '87
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Porównianie xma z innymi samochodami
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 21, 2010, 08:19:54 »
Cytuj

w kategorii 'auto na 100' lat bardziej pasują mi stare mercedesy, podobno kiedyś specjalnie montowali szyby na korbkę z powody mniejszej usterkowości.


Jakie stare mercedesy ? Z powodu niezawodności ?
Szybki na korbkę we wszystkich nowożytnych autach były montowane tylko z powodu mniejszych kosztów. To w PL kupowało się Golfa II z szybami na korbkę, bez żadnego wyposażenia - żeby nie miało się co psuć :)

Offline Robert Mulewicz

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 784
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Nissan Terrano 3.0, C4 1,6HDI coupe Były:MG TF 1.8 16v ,XM V6 Zender,Saxo VTS, Renault Laguna GT 2.0 16v. CX25TRD Turbo II 1987 oraz wiele innych citroenów
  • Zainteresowania: szerokie
  • Miejscowość: Kraków
Re: Porównianie xma z innymi samochodami
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 21, 2010, 08:37:46 »
Jeżeli już mamy się tak dogłębnie wgryzać w temat (mam nadzieje że nie dlatego że chcesz udowodnić że się mylę) to nowe części są dostępne np. w Suchym Lesie ,w CX-Basis.Ja zaopatruję się w hurtowni w Modlniczce.Na części trzeba czekać ale są.I żeby było wszystko jasne -piszę o częściach mechanicznych,które zużywają się podczas eksploatacji.Rozrząd,klocki,paski,łożyska,uszczelnienia,sworznie itp.Lampy choć drogie też są do osiągnięcia.Kiedyś przypadkiem na jakiejś niemieckiej stronie spotkałem błotniki.Nie pamiętam gdzie bo narazie ich nie potrzebuję.Umówmy się że elementy wnętrza nie ulegają awarii zbyt często.Plastiki jeżeli się ich nie zniszczy,nie połamie to się nie zużyją.Wyłączniki w mk2 są takie same jak w xm-ie.Jak się uprzesz to oczywiście zawsze coś wymyślisz czego już się nie kupi,ale jak napisałem są to części które można założyć używane i nie wpływają na bezpieczeństwo.
2,5 td-najgorszy parch wśród XM-ów

Offline Artur Sikorski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 200
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 1.6HDI Break'05/CX 25TRD '87
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Porównianie xma z innymi samochodami
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 22, 2010, 08:23:48 »
Cytuj

Robert Mulewicz napisał:
Jeżeli już mamy się tak dogłębnie wgryzać w temat (mam nadzieje że nie dlatego że chcesz udowodnić że się mylę)

Nie mam zamiaru ci niczego udowadniać. Myślałem że masz jakieś źródło, którego nie znam.

Cytuj

Plastiki jeżeli się ich nie zniszczy,nie połamie to się nie zużyją.

Właśnie z kilkoma jest problem z ponownym montażem :)

Offline Marcin Borowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 449
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Renault Megane II 1.6 16v '06, Xsara Combi '01 2.0 HDi
  • Miejscowość: Łódź
Re: Porównianie xma z innymi samochodami
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 24, 2010, 16:24:29 »
Cytuj

Robert Mulewicz napisał:
Zgadnij.............mercedes



alepewnie ma model z elektro hydraulicznymi hamulcami, z ktrych Mercedes sie szybko wycofał...
Był Xm '96 TCT HAII, Xantia Combi 2.0 '01 16v Exlusive

Offline Krystian Duda

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 59
  • Skąd: Siemianowice Śląskie
  • Posiadany samochód: C5 Break 2.0 HDI 2002
  • Miejscowość: Siemianowice Śląskie
Re: Porównianie xma z innymi samochodami
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 25, 2010, 22:14:55 »
witam.Sam jeżdżę C5,ale XM to auto moich marzeń.Niestety nawet ludzie którzy zajmują się naprawami cytrynek odradzają zakup tego auta,co mnie zresztą załamało.Niestety nie mam warunków ani umiejętności,by naprawiać samodzielnie auta,a kasy też nie mam zbyt dużo.Trza sie bydzie smakym obyć i po ptokach.Pozdrawiam.;(

Offline Artur Majewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 715
  • Skąd: Żyrardów
  • Posiadany samochód: Drugi XM MKI V6 24v 200KM- :) :) :) SGI Stag Premium
  • Zainteresowania: rowerowe szaleństwa,mechanika
  • Miejscowość: Żyrardów
Re: Porównianie xma z innymi samochodami
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 25, 2010, 22:31:23 »
Cytuj

Krystian Duda napisał:
witam.Sam jeżdżę C5,ale XM to auto moich marzeń.Niestety nawet ludzie którzy zajmują się naprawami cytrynek odradzają zakup tego auta,co mnie zresztą załamało.Niestety nie mam warunków ani umiejętności,by naprawiać samodzielnie auta,a kasy też nie mam zbyt dużo.Trza sie bydzie smakym obyć i po ptokach.Pozdrawiam.;(

Ludzie żyjący z napraw odradzają kupno żeby nie mieć klienta ???
Jestem zdziwiony. Jeśli się uprzesz to naprawdę można kupić w niezłym stanie .Grunt żeby nie ładować się w pierwszego z brzegu tylko doskładnie sprawdzić żeby wiedzieć co w trawie piszczy a do tego wystarczy teoria. W brew pozorom sama hydraulika nie jest aż taka straszna. Większość można zrobić samemu bez specjalistycznego sprzętu. Sprawa jest prosta jeśli masz na oś ochotę to sobie sprezentuj ale z głową.
malibu

Były:125p ,ze trzy 126p,Fiat 131 Mirafiori , Wartburg, VW golf GTI (150 KM) , Opel Kadett Berlina , Renault Fuego GTS (przez 18 lat !!!) , Renault Trafic , Citroen BX , Mazda MPV, XM V6 24v Pallas (200HP :) )

Offline Robert Mulewicz

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 784
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Nissan Terrano 3.0, C4 1,6HDI coupe Były:MG TF 1.8 16v ,XM V6 Zender,Saxo VTS, Renault Laguna GT 2.0 16v. CX25TRD Turbo II 1987 oraz wiele innych citroenów
  • Zainteresowania: szerokie
  • Miejscowość: Kraków
Re: Porównianie xma z innymi samochodami
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 25, 2010, 23:06:58 »
Na dobrego xm-a rżeczywiście trudno trafić.Głównie dlatego że jest trochę bardziej skomplikowany niż inne auta z jego okresu.Wynika to według mnie z zastosowania hydrauliki.Przecież xm różni się tylko tym od innych aut.Ja w swoich citroenach jeśli mam problem lub awarię to zawsze z jakąś rurką czy gumką.Autka są już stare i guma parcieje a rurki rdzewieją.Z tego powodu przychylam się do opinii że xm (i inne stare modele z hydro) jest dla osób znających temat i lubiących "grzebać".Nieodzownym wyposażeniem Xm-a jest .....kanał w garażu.Jednak podchodząc kompleksowo do tematu można wymienić wszystkie rurki na nowe miedziane i przeglądnąć wszystkie przelewy.Mozolna praca ale warta zachodu jeżeli chce się jechać w trasę bezstresowo.Nigdy tego nie robiłem ale myślę że w 1 tysiącu zł by się udało zmieścić.A wycieki to główna bolączka naszych starych aut
2,5 td-najgorszy parch wśród XM-ów

Offline Kajetan Czyż

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 481
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Peugeot 2.0 SW BP+LPG
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Porównianie xma z innymi samochodami
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 26, 2010, 18:40:25 »
Cytuj

Artur Majewski napisał:

Ludzie żyjący z napraw odradzają kupno żeby nie mieć klienta ???
Jestem zdziwiony.


ano widzisz.. może Cię to zaszokuje, ale są jeszcze uczciwi ludzie na tym świecie..

ostatnio robiłem dużo w swojej Xantii i mechanik powiedział na odchodne, że to X to jeszcze w miarę do utrzymania jest i stosunkowo łatwo doprowadzić ja do dobrego stanu "ale jak byś Pan miał XM to łoo..."  i raczej wie co mówi bo sam kiedyś miał a na warsztacie kilka zawsze stoi..

Offline Michal Pawlaczyk

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 518
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Laguna I PhII 1,9 dTi
  • Miejscowość: Poznań
Re: Porównianie xma z innymi samochodami
« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 26, 2010, 19:35:25 »
Cytuj

Krystian Duda napisał:
witam.Sam jeżdżę C5,ale XM to auto moich marzeń.Niestety nawet ludzie którzy zajmują się naprawami cytrynek odradzają zakup tego auta,co mnie zresztą załamało.Niestety nie mam warunków ani umiejętności,by naprawiać samodzielnie auta,a kasy też nie mam zbyt dużo.Trza sie bydzie smakym obyć i po ptokach.Pozdrawiam.;(


Gdyby słuchac mechaników wszyscy byśmy jeździli autami z sinikami 1,4. Jadąc na wymianę pompy wody dawno temu w swoim V6, mechanik zajrzał pod maskę i rzekł: "łooo matko, byś pan coś mniejszego kupił"

Offline Mateusz Kaczorek

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 406
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: XM 2.9V6 24v manual 2000r Exclusive 228KM, LPG , Orga:8578 ; CX Leader 2.5D 88r. ORGA 4369
  • Zainteresowania: hydro , muzyka
  • Miejscowość: Głogów
Re: Porównianie xma z innymi samochodami
« Odpowiedź #61 dnia: Wrzesień 26, 2010, 19:52:40 »
Bo teraz mechanicy idą po najmniejszej lini oporu. Po co ma się gimnastykować przy jakimś XM jeszcze z V6 albo 2.5TD gdzie tam nie ma gdzie ręki włożyć jak może sobie za ten czas zrobić kilka innych aut. Więcej kasy dla niego i nie będzie musiał się główkować co i jak przy jakimś "egzotyku".

Offline Marcin Markowski

  • Mistrz patelni złota wara
  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 3 520
  • Skąd: Wrocław | Czasami Skierniewice
  • Posiadany samochód: XM MKII, 1994, HA2, 3.0v6 12V - Azure Fury, Volvo V70 2003, 2.4 BiFuel CNG
  • Zainteresowania: Grafika komputerowa / Marketing / Volva
  • Miejscowość: Wrocław | Czasami Skierniewice
Re: Porównianie xma z innymi samochodami
« Odpowiedź #62 dnia: Wrzesień 26, 2010, 21:29:16 »
Do XMa potrzebny jest mechanik-fanatyk, taki to będzie szczęśliwy, że cały dzień miedzy walającymi się rurkami przeleży, każda okazja to wytarzania się w LHMie będzie dla niego dobra. ;) Gorzej jeśli trafi się fanatyk pierdoła, który zrobi tak, że po 2 tygodniach do niego wrócisz ;)

Offline Robert Mulewicz

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 784
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Nissan Terrano 3.0, C4 1,6HDI coupe Były:MG TF 1.8 16v ,XM V6 Zender,Saxo VTS, Renault Laguna GT 2.0 16v. CX25TRD Turbo II 1987 oraz wiele innych citroenów
  • Zainteresowania: szerokie
  • Miejscowość: Kraków
Re: Porównianie xma z innymi samochodami
« Odpowiedź #63 dnia: Wrzesień 26, 2010, 22:27:25 »
Cytuj

Marcin Markowski napisał:
Do XMa potrzebny jest mechanik-fanatyk, taki to będzie szczęśliwy, że cały dzień miedzy walającymi się rurkami przeleży, każda okazja to wytarzania się w LHMie będzie dla niego dobra. ;) Gorzej jeśli trafi się fanatyk pierdoła, który zrobi tak, że po 2 tygodniach do niego wrócisz ;)
Ale taki mechanik nie może być tani.Bo jak wymienia jedną rurkę pół dniówki  i musi się przy tym napocić to musi swoje wziąć.A klient jak zobaczy rachunek to oburza się że "byle rurka a tyle kosztuje robota".Boją się więc naszych autek.Dlatego napisałem wcześniej że trzeba mieć kanał i samemu robić.A dla tych co nie umieją są auta z salonów z gwarancją :-)
2,5 td-najgorszy parch wśród XM-ów

Offline Artur Majewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 715
  • Skąd: Żyrardów
  • Posiadany samochód: Drugi XM MKI V6 24v 200KM- :) :) :) SGI Stag Premium
  • Zainteresowania: rowerowe szaleństwa,mechanika
  • Miejscowość: Żyrardów
Re: Porównianie xma z innymi samochodami
« Odpowiedź #64 dnia: Wrzesień 26, 2010, 23:49:24 »
Sorki, dysputa na temat uczciwych mechaników mnie rozzbraja. Sprawa jest banalna - kup se Pan inne auto ,które i tak się kiedyś popsuje a ja będę miał mniej problemu i główkowania przy naprawie. Niestety obsługa jest o wiele bardziej skomplikowana przez wszechobecną ilość rurek od hydro, co znacznie utrudnia pracę ale taki już urok tych aut. Wygoda jazdy kosztuje a do pracy nad tym typem auta potrzebna jest nie tylko wiedza z zakresu obracania kluczem ale i elektryki czy elektroniki,która tym wszystkim steruje. Ilość podzespołów niestety wpływa na awaryjność, która wcale nie odbiega zbytnio od innych marek. Wiadomo , im prostrze tym mniej zawodne. Kurcze, rowery też się psują. Jeśli koś nie posiada garażu z kanałem żeby samemu coś porobić to faktycznie lepiej sobie kupić Tico i czy Matiza z silnikiem jak w kosiarce i wtedy będzie wiadomo,że wszędzie jest dobry dostęp i prosta robota dla mechanika za którą bierze kasę z cennika.
malibu

Były:125p ,ze trzy 126p,Fiat 131 Mirafiori , Wartburg, VW golf GTI (150 KM) , Opel Kadett Berlina , Renault Fuego GTS (przez 18 lat !!!) , Renault Trafic , Citroen BX , Mazda MPV, XM V6 24v Pallas (200HP :) )

Offline Tomasz Nowak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 134
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: XM 2.9 V6 '98r
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: Porównianie xma z innymi samochodami
« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 27, 2010, 04:57:29 »
A ja nie mam kanału i sobie radzę :)
Zgadzam się z Robertem, są rzeczy, które robi się nieraz i godzinami, a z punktu widzenia klienta to błahostka (czemu więc sam nie zrobiłeś, człowieku?), a później wspomniane oburzenie...
Były: XM 2.1 TD 12V 93r
        Saxo 1.5 '97

Jest: XM 2.9 V6 + LPG Automat '98
        C4 1.6 16V + LPG '10

Offline Tomasz Żukowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 725
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 2.0HDI MK1
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Porównianie xma z innymi samochodami
« Odpowiedź #66 dnia: Wrzesień 28, 2010, 09:32:13 »
Ostatnio dzwonili do mnie z warsztatu w sprawie C-5 coś z hydrauliką , okazało się że korektor obrócony o 180 , przy okazji obejrzałem jakie zmiany poczyniono w C5 w hydro.
Zmian sporo oj sporo.

Offline Marcin Markowski

  • Mistrz patelni złota wara
  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 3 520
  • Skąd: Wrocław | Czasami Skierniewice
  • Posiadany samochód: XM MKII, 1994, HA2, 3.0v6 12V - Azure Fury, Volvo V70 2003, 2.4 BiFuel CNG
  • Zainteresowania: Grafika komputerowa / Marketing / Volva
  • Miejscowość: Wrocław | Czasami Skierniewice
Re: Porównianie xma z innymi samochodami
« Odpowiedź #67 dnia: Wrzesień 28, 2010, 11:36:03 »
Z tego co czytałem to zmiany na gorsze ;)

Offline jaroslaw.krolak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 42
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: XM MkI (1991) 2.0i Harmonie; C5 MkI 2001 2.0i 16V
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Porównianie xma z innymi samochodami
« Odpowiedź #68 dnia: Wrzesień 28, 2010, 12:07:29 »
Cytuj

Marcin Markowski napisał:
Z tego co czytałem to zmiany na gorsze ;)


zawsze są na gorsze ... :) przecież te hydroaktywa w XMie toż to horror panie ....

XM bez HA to jest to!

Offline Tomasz Żukowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 725
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 2.0HDI MK1
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Porównianie xma z innymi samochodami
« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 28, 2010, 12:36:53 »
Czy na gorsze nie wiem.
Pompa LHM  elektryczna , sterowanie HA elektryczne , korektory wysokości całkiem inne niż dotychczas,jedynie poziomowanie jest takie same bo połączone z drążkiem stabiliz.

Offline Marcin Markowski

  • Mistrz patelni złota wara
  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 3 520
  • Skąd: Wrocław | Czasami Skierniewice
  • Posiadany samochód: XM MKII, 1994, HA2, 3.0v6 12V - Azure Fury, Volvo V70 2003, 2.4 BiFuel CNG
  • Zainteresowania: Grafika komputerowa / Marketing / Volva
  • Miejscowość: Wrocław | Czasami Skierniewice
Re: Porównianie xma z innymi samochodami
« Odpowiedź #70 dnia: Wrzesień 28, 2010, 14:38:40 »
I tak za każdym razem dojdziemy do wniosku, że XM'a nie da się zastąpić żadnym nowym autem.

Offline Andrzej Barzał

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 356
  • Skąd: Ostrów Mazowiecka
  • Posiadany samochód: CX, C4GP, C5
  • Zainteresowania: Cytrynki, elektronika samochodowa
  • Miejscowość: Ostrów Mazowiecka
Re: Porównianie xma z innymi samochodami
« Odpowiedź #71 dnia: Wrzesień 28, 2010, 22:02:32 »
Cytuj

Marcin Markowski napisał:
I tak za każdym razem dojdziemy do wniosku, że XM'a nie da się zastąpić żadnym nowym autem.


Bo XM jest niepowtarzalny i wyjątkowy ;)
Zastąpić się go da tylko C6, ale też tak nie do końca.
Moja stajnia:
C4GP 2.0HDi, C5 V6FL, CX do zabawy
 Wcześniej kilka różnych Cytryn. W klubie od ponad 23 lat.
Na co dzień elektronika samochodowa, klucze i kluczyki.

Offline Marcin Borowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 449
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Renault Megane II 1.6 16v '06, Xsara Combi '01 2.0 HDi
  • Miejscowość: Łódź
Re: Porównianie xma z innymi samochodami
« Odpowiedź #72 dnia: Wrzesień 28, 2010, 22:53:02 »
Cytuj

Tomasz Żukowski napisał:
Czy na gorsze nie wiem.
Pompa LHM  elektryczna , sterowanie HA elektryczne , korektory wysokości całkiem inne niż dotychczas,jedynie poziomowanie jest takie same bo połączone z drążkiem stabiliz.


tylko że pompa do XM-a nowa kosztuje 1800 zł a do C5 8500 zł.
Był Xm '96 TCT HAII, Xantia Combi 2.0 '01 16v Exlusive

Offline Jędrzej Patelski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 727
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: 2oo
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Porównianie xma z innymi samochodami
« Odpowiedź #73 dnia: Wrzesień 29, 2010, 08:26:26 »
Cytuj

Marcin Borowski napisał:
Cytuj

Tomasz Żukowski napisał:
Czy na gorsze nie wiem.
Pompa LHM  elektryczna , sterowanie HA elektryczne , korektory wysokości całkiem inne niż dotychczas,jedynie poziomowanie jest takie same bo połączone z drążkiem stabiliz.


tylko że pompa do XM-a nowa kosztuje 1800 zł a do C5 8500 zł.


Myślę, że swego czasu pompa do XM też kosztowała więcej :]
http://tinyurl.com/xmpower
Ojciec: XM V6 12V [ZPJ] 96'
Brat: XM Break V6 24V [ES9J4] 97'
Był: XM V6 24V [ZPJ4] 96', XM 2.0 8V 93'

Offline Artur Sikorski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 200
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 1.6HDI Break'05/CX 25TRD '87
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Porównianie xma z innymi samochodami
« Odpowiedź #74 dnia: Wrzesień 30, 2010, 08:52:08 »
Cytuj


tylko że pompa do XM-a nowa kosztuje 1800 zł a do C5 8500 zł.


A co to za część "00005277A1" opisana w dokumentacji C5 ?
Bo jest opisane jako pompa wysokiego ciśnienia, wygląda na to, a kosztuje 2 981,68 PLN ?
Wiem, darmo nie jest, ale do 8500 brakuje...
Za to pompa do XMa kosztuje 3 869,21 PLN, też trochę więcej niż 1800.
Ceny są z service.citroen.com ...
A ty skąd wziąłeś te ceny ?