Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Porównianie xma z innymi samochodami  (Przeczytany 28924 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paweł Filipowicz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 537
  • Skąd: Słomniki
  • Posiadany samochód: BX 1,9 16V 1989r.; C5 2.2 HDI 2002r.
  • Miejscowość: Słomniki
Porównianie xma z innymi samochodami
« dnia: Wrzesień 07, 2010, 22:46:46 »
xm a c5

Witam kolegów  :-)

Po chwilach wahania przy wyborze "nowego" samochodu zdecydowaliśmy o zakupie C5.. Choć pewnie xm w niedługim czasie znów powróci w nasze progi puki co podzielę się z Wami moimi wrażeniami (gdyby komuś przyszedł do głowy podobny zakup

Na początek uprzedzę wszystkie głosy że C5 to przecież nie jest następca XMa i nie ma tak naprawdę co tych samochodów porównywać, ale mimo wszytko to zrobię :-)

Wcześniej jeździliśmy XM Mk2 z 1995 V6 12V, Exclusive
Teraz posiadamy C5 Mk1 z 2002 2.2 HDI

Po miesiącu jazdy co zauważyliśmy

1) zawieszenie wcale nie jest aż tak "sztywne" C5 całkiem przyjemnie buja na nierównościach nie odstając zbytnio od xm-a jednak... ogromnym minusem jest trzymanie się drogi. Ten samochód myszkuje po drodze, ucieka, a na zakrętach ma się wrażenie jak by miał wylecieć. Niby zawieszenie 3 generacji a niestety daleko do xm-a

2) miejsce - no niestety, tu znów minus dla C5. Choć rozmiarami bardzo zblizony do xma, wewnątrz miejsca jest dużo mniej, ale dla 4 osobowej rodzinki wystarczy.

3) wykończenie wnętrza - no cóż.... plastykowe drewno w c5 nawet drewna nie przypomina... nie ma co porównywać....

4) Wyciszenie - tu plus dla c5, mimo iż to dizel w środku jest naprawdę cicho,

5) wyposażenie  
c5 w wersji exclusive wiec nie mam co narzekać, fotele elektryczne gdzie  dużym plusem jest możliwość regulacji pochylenia siedziska (czego bardzo brakowało mi w xm-ie) i regulacji "wypukłości" oparcia. Nie ma dupogrzejek, ale bez tego można się obejść. Za to podłokietniki w przednich fotelach rodem z autobusu.. nie podobają mi się

Climatronik dwustrefowy - z przodu ładnie.. ale z tyłu... zapomnieli dodać .. no cóż nie przewidziano że ktoś może jechać na tylnym fotelu

Plus C5- duży kolorowy wyświetlacz, który jednak pokazuje tyle samo co mały w XMie, z tym że wszytko w jednym czasie :-)

Plus to nawigacja.

Audio - mimo wieku w xmie lepiej brzmiało.

6)
z zewnątz
błee... lepiej nie patrzyć jakie to c5 brzydkie ... noo od tylu kombi jeszcze można poobserwować :-)
blacha - chyba z puszku po konserwach, myjąc drzwi delikatnie z gąbką bo można blachy powgniatać.
Na tylnej klapie zauważyłem rudą

7)
Osiągi

Dwa różne silniki wiec nie mam za bardzo co porównywać, jednak xm lepiej sobie radził

8) Hamulce
duzy plus dla C5.. po nagłym wciśnięciu hamulca po prostu zatrzymuje się w miejscu

9) inne
jest w c 5 kilka fajnych rzeczy
np samozamukające się okna gdy zacznie padać deszcz
samowłączające się awaryjne przy nagłym hamowaniu
możliwość wyłączenia w nocy podświetlenia wszystkich zegarów oprócz prędkościomierza.

ale są też minusy
brak alertu, informacji o włączeniu trybu sport w zawieszeniu trzeba sięgnąć wzrokiem między fotele żeby zobaczyć czy świeci się na zielono czy na bursztynowo.
nie wygodne sterowanie radia z "pod kierownicy"
uchwyt na napoje - dzięki bogu jest.. ale co tam wsadzić?? tak małego kubka który by się do niego zmieścił nie znalazłem.

Tyle aktualnie moich spostrzerzeń. .

jeżeli wymyślę coś jeszcze, czym was odstraszę od zamiany xma na c5 to niezwłocznie doniosę

Choć z drugiej strony chętnie przygarnę jakiegoś zadbanego xma ;-)
Niestety XM poległ..
Jeżeli ktoś potrzebuje części zapraszam

Suma IQ na planecie jest stała liczba ludności rośnie

Offline Michał Armatowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 55
  • Skąd: Stare Czaple
  • Posiadany samochód: xm-bx-xanti x2
  • Zainteresowania: mechanika samochodowa
  • Miejscowość: Stare Czaple
Re: Porównianie xma z innymi samochodami
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 07, 2010, 22:56:25 »
A jak z eksploatacją to znaczy spalanie ,awaryjność ???

Offline Paweł Filipowicz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 537
  • Skąd: Słomniki
  • Posiadany samochód: BX 1,9 16V 1989r.; C5 2.2 HDI 2002r.
  • Miejscowość: Słomniki
Re: Porównianie xma z innymi samochodami
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 08, 2010, 08:24:46 »
Jeżeli chodzi o awaryjność to po miesiącu trudno cokolwiek powiedzieć..
Wiem tylko że nie otwiera mi się szyba w pokrywie bagażnika, z tym że nie wiem czy będę to naprawiać :-)
Wymiana wycieraczek z przodu to nie lada wyzwanie - męczyłem się chyba z pół godziny, zanim wpadłem na pomysł że łatwiej będzie jak otworzę maskę.
Jeżeli chodzi o spalanie to ok 7.8 więc chyba całkiem nieźle - nogę mam ciężką, dużo po mieście. Choć xm 2.1 mam wrażenie że spalał mi troszkę mniej.

Kupiłem kolcki hamulcowe bo miałem zamiar wymieniać  - 150 zł, z tym że okazało się że chyba sam nie wymienię bo nie wiem jak ;)

Dziś jadę po końcówki kierownicze i drążek stabilizujący co by zrobić już wszytko razem z klockami.
Niestety XM poległ..
Jeżeli ktoś potrzebuje części zapraszam

Suma IQ na planecie jest stała liczba ludności rośnie

Offline jaroslaw.krolak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 42
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: XM MkI (1991) 2.0i Harmonie; C5 MkI 2001 2.0i 16V
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Porównianie xma z innymi samochodami
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 08, 2010, 18:14:57 »
Cytuj

Paweł Filipowicz napisał:
xm a c5
jeżeli wymyślę coś jeszcze, czym was odstraszę od zamiany xma na c5 to niezwłocznie doniosę


A ja bym C5 nie straszył ...użytkuję od niedawna i kilka moich spostrzeżeń

1) zawieszenie
C5 Hydroactiv III kontra XM bez HA
Jak wolno - XM górą ; przy szybkiej jeżdzie C5. ja nie czuję myszkowania auta ...może dlatego, że szybko jechałem tylko z rodziną i zapakowany po dach :)
I jeszcze jedna zaleta C5 - elektryczna pompa hydrauliczna - nie trzeba czekać aż samochód się podniesie ...tylko pod kliknięciu alarmem już pracuje.
2) miejsce
W kabinie remis. Bagażnik C5 kombi znacznie większy niż XM berlina.
3) wykończenie wnętrza
XM rulez - mimo 10 lat więcej i słabej wersji wyposażenia materiały w XM lepsze i w lepszym stanie niż w C5.
Podłokietniki może i gorsze niz w XM ale za to indywidualne i regulowana wysokość.
4) Wyciszenie
Zdecydowanie C5. W XM silnik 2.0i jest głośny ...może to bardziej wada silnika niż słabego wyciszenia auta.
5) wyposażenie
Trudno porównywać ...akurat mój C5 ma lepsze dlatego że XM golas.
Choc z drugirej strony widac postęp bo ...chyba żaden XM nie miał
- chowanych lusterek
- II strefowej klimy
- ESP, ASR
- czujnika deszczu
- fotochromatycznego lusterka wewn.
6) z zewnątrz
Moja prywatna opinia. :)
C5 hatchback - brzyyydal
C5 kombi - znacznie ladniejszy
XM - inny wymiar
7)Osiągi
C5 2.0i 16 V kontra XM 2.0i 8 V - zdecydowanie C5 lepiej się zbiera co nie dziwi
8) Hamulce
Oba OK - XM mem nie hamuję ostro bo nurkuje.
9) inne
jest w c 5 kilka fajnych rzeczy
- guzik do opuszczania samochodu w bagażniku
- koło zapasowe w bagażniku a nie w tym koszmarnym koszu
- otwierana szyba w klapie bagażnika
- radio lepiej gra bo w tunelach działa a XMowe nie
- dużo schowków - na drzwiach, pod przednimi fotelami wysuwane
- kilka (bodajże 3) gniazd 12 V  w tym w 1 w bagażniku
ale są też minusy
- gorszy lakier niż w XM
- gorsze blachy niż w XM
- brak wentylacji z tyłu -niby w XM ledwo dmucha z kratek na słupkach ...ale dopiero jak ich niema można je docenić ;)
- debilne uchwyty do napojów ...chyba na naparstki

Podsumowując

C5 kombi to fajny pakowny rodzinny samochód, w którym czuć oszczędności poczynione w stosunku do XMa - wszak to nie bezpośredni następca jakim jest C6  ....ale duch cytryny pozostal.
I za to go lubię.

Offline Tomasz Żukowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 725
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 2.0HDI MK1
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Porównianie xma z innymi samochodami
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 08, 2010, 22:59:24 »
Miałem okazję jechać C5 we Francji i to nawet sporą odległość i właściwie że było cicho w kabinie wygodny fotel to jakoś nic mi wzroku nie przykuło od po prostu zwykłe auto z lat oszczędności na materiałach , aha owszem przykuło mi wzrok nie otwierały się szyby , tylko jedna pasażera kierowcy , tłumaczył francuz że to od momentu lekkiego puknięcia w lewe tylne drzwi, jeśli chodzi o miękkość auta nic nie stwierdzę bo tam drogi jak stół :)

Offline Tomasz Nowak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 134
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: XM 2.9 V6 '98r
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: Porównianie xma z innymi samochodami
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 08, 2010, 23:13:00 »
Ja mam tylko XM, a C5 widziałem niedużo, ale mimo wszystko Jarek Twoje porównanie nie jest zbyt miarodajne w niektórych kwestiach (porównanie auta bez HA do HA3, bagażnik breaka i berline, wg mnie, jak porównywać to coś co jest porównywalne ;) ).

Na mnie C5 również zrobił dobre wrażenie, wprawdzie nie jechałem nim, ale po oględzinach sądzę, że jest równie wygodny co XM (wysłużony już co by nie powiedzieć), choć troszkę mniej obszerny w środku.

PS. Z tego co pamiętam to końcówki XM miały już ESP.
Były: XM 2.1 TD 12V 93r
        Saxo 1.5 '97

Jest: XM 2.9 V6 + LPG Automat '98
        C4 1.6 16V + LPG '10

Offline Stanisław Walkowiak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 271
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: Xantia 1,8i 8V / C4 1,6 HDI 110KM / C5 BREAK 2,0 HDI 110KM
  • Zainteresowania: Cytrynki ;)
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: Porównianie xma z innymi samochodami
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 08, 2010, 23:27:30 »
Cytuj

Paweł Filipowicz napisał:
Jeżeli chodzi o awaryjność to po miesiącu trudno cokolwiek powiedzieć..
Wiem tylko że nie otwiera mi się szyba w pokrywie bagażnika, z tym że nie wiem czy będę to naprawiać :-)
Wymiana wycieraczek z przodu to nie lada wyzwanie - męczyłem się chyba z pół godziny, zanim wpadłem na pomysł że łatwiej będzie jak otworzę maskę.


Troszkę rozbawił mnie ten wątek, nie będę porównywał C5 do XM ale jeśli chodzi o nieotwieranie tylnej szyby w klapie to wada fabryczna jest sporo na forum jak to w prosty sposób naprawić. A jeśli chodzi o wymianę wycieraczek to zajmuje nie 30min ale ok. 60s nie licząc wydobycie nowej z opakowania (zapraszam kolegę do przeczytania instrukcji obsługi C5). ps. włącz tz. pół zapłon i naciśnij na przełącznik wycieraczek do oporu w dół co się stanie zobaczysz.
tel: 504065126
@: [email protected]
Dobijanie Sfer Azotem
BX, CX, GS, GSA, ID-DS, SM, XANTIA, XM.
Naprawa pojazdów PSA nie tylko hydro.

Offline Paweł Filipowicz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 537
  • Skąd: Słomniki
  • Posiadany samochód: BX 1,9 16V 1989r.; C5 2.2 HDI 2002r.
  • Miejscowość: Słomniki
Re: Porównianie xma z innymi samochodami
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 09, 2010, 08:39:56 »
Cytuj

Stanisław Walkowiak napisał:
Cytuj

Paweł Filipowicz napisał:
Jeżeli chodzi o awaryjność to po miesiącu trudno cokolwiek powiedzieć..
Wiem tylko że nie otwiera mi się szyba w pokrywie bagażnika, z tym że nie wiem czy będę to naprawiać :-)
Wymiana wycieraczek z przodu to nie lada wyzwanie - męczyłem się chyba z pół godziny, zanim wpadłem na pomysł że łatwiej będzie jak otworzę maskę.


Troszkę rozbawił mnie ten wątek, nie będę porównywał C5 do XM ale jeśli chodzi o nieotwieranie tylnej szyby w klapie to wada fabryczna jest sporo na forum jak to w prosty sposób naprawić. A jeśli chodzi o wymianę wycieraczek to zajmuje nie 30min ale ok. 60s nie licząc wydobycie nowej z opakowania (zapraszam kolegę do przeczytania instrukcji obsługi C5). ps. włącz tz. pół zapłon i naciśnij na przełącznik wycieraczek do oporu w dół co się stanie zobaczysz.


hm.. ok, sprawdzę :-) Instrukcji nie czytałem bo i po co .. :-) hehe

jeszcze jedno co zauważyłem po wyjeździe ze stacji benzynowej, na wyświetlaczu zaświeciła się kropka z tyłu z lewej strony auta, co się okazało, nie domknąłem wlewu paliwa który jest z prawej strony... wot technika ... :D

p.s.
Wczoraj siostra kupiła xma 2.9 z 98 ... ale piękna bestia i potwierdzam, xm dużo lepiej trzyma się drogi ;)
Niestety XM poległ..
Jeżeli ktoś potrzebuje części zapraszam

Suma IQ na planecie jest stała liczba ludności rośnie

Offline Mateusz Kaczorek

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 406
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: XM 2.9V6 24v manual 2000r Exclusive 228KM, LPG , Orga:8578 ; CX Leader 2.5D 88r. ORGA 4369
  • Zainteresowania: hydro , muzyka
  • Miejscowość: Głogów
Re: Porównianie xma z innymi samochodami
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 09, 2010, 13:44:01 »
Cytuj

PS. Z tego co pamiętam to końcówki XM miały już ESP.


Mam Xm z ostatnich miesięcy jego produkcji w prawie najwyższej wersji i nie mam tam ESP i nigdy nie słyszałem aby ktoś miał ESP w XM. Poza handlarzami na allegro którzy takowe posiadają ;)

Offline Marcin Markowski

  • Mistrz patelni złota wara
  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 3 520
  • Skąd: Wrocław | Czasami Skierniewice
  • Posiadany samochód: XM MKII, 1994, HA2, 3.0v6 12V - Azure Fury, Volvo V70 2003, 2.4 BiFuel CNG
  • Zainteresowania: Grafika komputerowa / Marketing / Volva
  • Miejscowość: Wrocław | Czasami Skierniewice
Re: Porównianie xma z innymi samochodami
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 09, 2010, 21:40:28 »
Akurat porównywanie XM'a z C5 to nieporozumienie, już bardziej z Xantią.  Niestety ale XM nie ma następcy. C6 to w prostej linii następca CX'a. Może "Metropolis" będzie godzien.
Rodowód jest taki:
SM -> Activa -> XM -> Brak następcy
Gdzie Activa rozchodzi się na XM'a i Xantię.
Citroeny z serii C to dla mnie porażka, miałem okazję pojeździć C5 w kombi, nie ta klasa panowie, bardziej mu do poloneza niż XM'a, a to, ze ma ficzery w postaci ESP, dwustrefowej klimy - na to nic nie poradzisz, XM ma 20 lat, wtedy o większość z tych dodatków nikt nie słyszał (może to i dobrze, mniej do naprawiania :) )
Dlatego proszę mi tu nie porównywać najszybszego żelazka świata z jakimiś kartoflowozami ;)

Offline Tomasz Żukowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 725
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 2.0HDI MK1
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Porównianie xma z innymi samochodami
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 09, 2010, 22:46:21 »
Cytuj

Marcin Markowski napisał:
Akurat porównywanie XM'a z C5 to nieporozumienie, już bardziej z Xantią.  Niestety ale XM nie ma następcy. C6 to w prostej linii następca CX'a. Może "Metropolis" będzie godzien.
Rodowód jest taki:
SM -> Activa -> XM -> Brak następcy
Gdzie Activa rozchodzi się na XM'a i Xantię.
Citroeny z serii C to dla mnie porażka, miałem okazję pojeździć C5 w kombi, nie ta klasa panowie, bardziej mu do poloneza niż XM'a, a to, ze ma ficzery w postaci ESP, dwustrefowej klimy - na to nic nie poradzisz, XM ma 20 lat, wtedy o większość z tych dodatków nikt nie słyszał (może to i dobrze, mniej do naprawiania :) )
Dlatego proszę mi tu nie porównywać najszybszego żelazka świata z jakimiś kartoflowozami ;)


Mnie się wydaje że raczej to tak wygląda GS,GSA,BX, xantia, C5 to jest jedna rodzina .
DS, CX, XM C6, to druga rodzina , a jak jest naprawdę to trzeba spytać producenta.

Offline Marcin Markowski

  • Mistrz patelni złota wara
  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 3 520
  • Skąd: Wrocław | Czasami Skierniewice
  • Posiadany samochód: XM MKII, 1994, HA2, 3.0v6 12V - Azure Fury, Volvo V70 2003, 2.4 BiFuel CNG
  • Zainteresowania: Grafika komputerowa / Marketing / Volva
  • Miejscowość: Wrocław | Czasami Skierniewice
Re: Porównianie xma z innymi samochodami
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 10, 2010, 00:05:52 »
wg kodów producenta pewnie tak jest tak jak mówisz, ja patrzę na mentalną stronę, C6 nigdy nie będzie miała takich fanów jak XM. Ona odejdzie w zapomnienie i to już niedługo.
XM jest niepowtarzalny, próba zrobienia np. MKIII to igranie z ogniem, musieliby zachować bryłę nadwozia, charakterystykę i duszę tego auta.
XM -  cóż, to co ma wyparchleć to pójdzie na złom, ostaną się igły i za jakieś 20-30 lat będę na miarę Dessy.
Ja do swojego ślubu jadę XMem, w głębokim poważaniu mam limuzyny, jaguary i inne zachodnie towary ;)
A i pamiętajcie, na moim ślubie ma być kawalkada XMów!!!

Offline Karol Klimczak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 356
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Jest C6 2.2HDi Był XM 2.9V6 aut. 99r Exclusive LPG i AX 1.5D 96r
  • Zainteresowania: Motoryzacja
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Porównianie xma z innymi samochodami
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 10, 2010, 08:09:56 »
Zrobiłem dosłownie z 5000m C5 kombi, tyle wystarczyło żeby stwierdzić że nie kupie nigdy tego auta, do Xema się nie umywa.

Xm'owcy pokażcie się na
NOWEJ MAPCE
Były Mój XM

Offline Michal Pawlaczyk

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 518
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Laguna I PhII 1,9 dTi
  • Miejscowość: Poznań
Re: Porównianie xma z innymi samochodami
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 10, 2010, 11:27:11 »
Cytuj

Marcin Markowski napisał:
wg kodów producenta pewnie tak jest tak jak mówisz, ja patrzę na mentalną stronę, C6 nigdy nie będzie miała takich fanów jak XM. Ona odejdzie w zapomnienie i to już niedługo.
XM jest niepowtarzalny, próba zrobienia np. MKIII to igranie z ogniem, musieliby zachować bryłę nadwozia, charakterystykę i duszę tego auta.


A mi się wydaje, że własnie będzie. Ceny C6 lecą na łeb na szyję tak jak niegdyś XMów. XM ma problem z HA C6 z diagnozowaniem. C6 jest tak naszpikowany elektroniką, że napewno będą takie problemy jak z Xmem :) Mimo to XM jest bardziej zadziorny a C6 bardziej dostojny. Ja myślę, że w niedługiej przyszłości na bank będzie C6.

Pozdro

Offline Michal Pawlaczyk

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 518
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Laguna I PhII 1,9 dTi
  • Miejscowość: Poznań
Re: Porównianie xma z innymi samochodami
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 10, 2010, 11:28:32 »
Cytuj

Karol Klimczak napisał:
Zrobiłem dosłownie z 5000m C5 kombi, tyle wystarczyło żeby stwierdzić że nie kupie nigdy tego auta, do Xema się nie umywa.


Zgadzam się, ale tylko jeżeli chodzi o C5 I i II. Tandeta na hydro.
C5III to inna bajka do której wsiadałem z wielką przyjemnością.

Offline jaroslaw.krolak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 42
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: XM MkI (1991) 2.0i Harmonie; C5 MkI 2001 2.0i 16V
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Porównianie xma z innymi samochodami
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 10, 2010, 13:32:13 »
Zgadzam się z Michałem - C6 to odjechane auto i jak najbardziej godny następca XMa.
Też czekam na C6 ...ale jeszcze trochę muszę poczekać :)

Offline Marcin Markowski

  • Mistrz patelni złota wara
  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 3 520
  • Skąd: Wrocław | Czasami Skierniewice
  • Posiadany samochód: XM MKII, 1994, HA2, 3.0v6 12V - Azure Fury, Volvo V70 2003, 2.4 BiFuel CNG
  • Zainteresowania: Grafika komputerowa / Marketing / Volva
  • Miejscowość: Wrocław | Czasami Skierniewice
Re: Porównianie xma z innymi samochodami
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 10, 2010, 18:34:39 »
Tak przy okazji, dzisiaj w wawie widziałem XM na taksie, 2.1TD bo chyba nie jeździł dla frajdy :>
Czekajcie sobie na C6, ja czekam na godnego następce, przy XMie 90% jestem w stanie zrobić sam w C6 już takiego komfortu nie będzie, wystarczy popatrzeć na to ile teraz jest serwisów :)

Offline Adam Pałka

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Skąd: Nisko
  • Posiadany samochód: XM 2,0i 1990 automat, z HA
  • Zainteresowania: języki obce - obecnie szlifuję fiński
  • Miejscowość: Nisko
Re: Porównianie xma z innymi samochodami
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 10, 2010, 19:47:36 »
Cytuj

Marcin Markowski napisał:
Ja do swojego ślubu jadę XMem, w głębokim poważaniu mam limuzyny, jaguary i inne zachodnie towary ;)
A i pamiętajcie, na moim ślubie ma być kawalkada XMów!!!

Na moim był tylko jeden citroen i to właśnie xm - mój, którym jechaliśmy.
Może gdybym ogłosił wcześniej swój ślub, to byłoby i więcej xmj'ów.
Kiedy ślub?
Był XM 2,0i 1992 (???) HA

GS 1220 Club

Offline Jędrzej Patelski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 727
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: 2oo
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Porównianie xma z innymi samochodami
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 10, 2010, 19:51:55 »
Cytuj

Marcin Markowski napisał:
Czekajcie sobie na C6, ja czekam na godnego następce, przy XMie 90% jestem w stanie zrobić sam w C6 już takiego komfortu nie będzie, wystarczy popatrzeć na to ile teraz jest serwisów :)


Myślisz, że w następcy C6 będziesz mógł cokolwiek zrobić w zaciszu własnego garażu? (z wyjątkiem posłuchania radia oczywiście).
http://tinyurl.com/xmpower
Ojciec: XM V6 12V [ZPJ] 96'
Brat: XM Break V6 24V [ES9J4] 97'
Był: XM V6 24V [ZPJ4] 96', XM 2.0 8V 93'

Offline Marcin Markowski

  • Mistrz patelni złota wara
  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 3 520
  • Skąd: Wrocław | Czasami Skierniewice
  • Posiadany samochód: XM MKII, 1994, HA2, 3.0v6 12V - Azure Fury, Volvo V70 2003, 2.4 BiFuel CNG
  • Zainteresowania: Grafika komputerowa / Marketing / Volva
  • Miejscowość: Wrocław | Czasami Skierniewice
Re: Porównianie xma z innymi samochodami
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 10, 2010, 20:38:48 »
Nie myślę tak, "nowoczesne" auta są tak konstruowane, aby każda naprawa wynikała udania się do serwisu.
Co prawda nie można jeszcze patrzeć na C6 jak na jeżdżącą skarbonkę, ale to raczej bardziej niż prawdopodobne. Im coś bardziej skomplikowane, tym naprawa tego będzie kosztowniejsza. Nie wiemy co francuzi wymyślą z nową limuzyną, a nóż okażę się, że da radę ją naprawić w stodole przy pomocy młotka i kombinerek - tak jak większość XMów?
Pożyjemy zobaczymy, pozostaje mieć nadzieję.

Offline Jan Winnicki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 403
  • Skąd: Lubelskie
  • Posiadany samochód: C5 Mk1 2.0 HDi
  • Miejscowość: Lubelskie
Re: Porównianie xma z innymi samochodami
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 10, 2010, 21:15:28 »
Cytuj
Myślisz, że w następcy C6 będziesz mógł cokolwiek zrobić w zaciszu własnego garażu? (z wyjątkiem posłuchania radia oczywiście).


Prędzej czy później ale myślę że tak. Z czasem ludzie nauczą się radzic sobie i z tym. Przecież elektronikę można :naprawić/przerobić/wyrzucić/co zbędne poodcinać. Elektronicy potrafią takie sztuczki już dziś. Pamiętacie jak kiedyś wyrzucało się elektroniczny wtrysk i zakładało gaźnik?
Albo czy ktoś pamięta jaką panikę wywoływało słowo Hdroactiv, climatronic, immobilizer?  Jestem pewien że za jakiś czas każdy pasjonat będzie mógł sobie pozwolić na C6 tak jak dziś na XMana.  Martwi mnie tylko waga tego auta i pojemność silnika , tanie w exploatacji to nie będzie.

Offline Jędrzej Patelski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 727
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: 2oo
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Porównianie xma z innymi samochodami
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 11, 2010, 00:30:30 »
Cytuj

Jan Winnicki napisał:
Cytuj
Myślisz, że w następcy C6 będziesz mógł cokolwiek zrobić w zaciszu własnego garażu? (z wyjątkiem posłuchania radia oczywiście).


Prędzej czy później ale myślę że tak. Z czasem ludzie nauczą się radzic sobie i z tym. Przecież elektronikę można :naprawić/przerobić/wyrzucić/co zbędne poodcinać. Elektronicy potrafią takie sztuczki już dziś. Pamiętacie jak kiedyś wyrzucało się elektroniczny wtrysk i zakładało gaźnik?
Albo czy ktoś pamięta jaką panikę wywoływało słowo Hdroactiv, climatronic, immobilizer?  Jestem pewien że za jakiś czas każdy pasjonat będzie mógł sobie pozwolić na C6 tak jak dziś na XMana.  Martwi mnie tylko waga tego auta i pojemność silnika , tanie w exploatacji to nie będzie.


Niestety, ale poziom kultury technicznej w Polsce nadal bywa bardzo niski. Nie ma nic gorszego niż kupić auto od takiego "majsterkowicza", ponieważ często przywrócenie pierwotnej świetności bywa niemożliwe.
Odnośnie C6, to obawiam się, że nowoczesny diesel może nie być tak trwały jak jednostki napędowe montowane w XM, a utrzymanie auta z przebiegiem powyżej 200kkm zwyczajnie nieopłacalne.

PS hydractive nie hydroactive

pozdrawiam
Jędrzej
http://tinyurl.com/xmpower
Ojciec: XM V6 12V [ZPJ] 96'
Brat: XM Break V6 24V [ES9J4] 97'
Był: XM V6 24V [ZPJ4] 96', XM 2.0 8V 93'

Offline Marcin Markowski

  • Mistrz patelni złota wara
  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 3 520
  • Skąd: Wrocław | Czasami Skierniewice
  • Posiadany samochód: XM MKII, 1994, HA2, 3.0v6 12V - Azure Fury, Volvo V70 2003, 2.4 BiFuel CNG
  • Zainteresowania: Grafika komputerowa / Marketing / Volva
  • Miejscowość: Wrocław | Czasami Skierniewice
Re: Porównianie xma z innymi samochodami
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 11, 2010, 02:46:38 »
To nie kupuj, kup auto serwisowane w ASO, a potem jeździj tylko do ASO. Utrzymanie auta w "pierwotnej świetności" takiego jak np. XM to moim zdaniem czysty kretynizm.
Ja sam bym poodcinał połowę elektroniki. Akutalnie walczę z dmuchawami, zrobiłem na twardo i mam na to mówiąc kolokwialnie wyjebane.

Offline Michal Pawlaczyk

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 518
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Laguna I PhII 1,9 dTi
  • Miejscowość: Poznań
Re: Porównianie xma z innymi samochodami
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 11, 2010, 08:17:34 »
Widzisz są właśnie dwa rodzaje majsterkowiczów: taki jak Marcin który zrobi byle było i wyjebane (od takiego raczej auta bym nie kupił) i taki jak ja sam: Dopóki czekoś nie zrobie tak jak ma być to do będe robił aż będzie jak ma być.
To że nasepca C6 będzie do naprawienia w stodole bym sie nie łudził. Tendencja idzie w druga stronę. Bardziej bym się spodziewał, że tankowanie będzie można odbyć po wizycie nakompie w warsztacie.

Offline Marcin Borowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 449
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Renault Megane II 1.6 16v '06, Xsara Combi '01 2.0 HDi
  • Miejscowość: Łódź
Re: Porównianie xma z innymi samochodami
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 11, 2010, 12:10:39 »
Cytuj

Marcin Markowski napisał:
Tak przy okazji, dzisiaj w wawie widziałem XM na taksie, 2.1TD bo chyba nie jeździł dla frajdy :>
Czekajcie sobie na C6, ja czekam na godnego następce, przy XMie 90% jestem w stanie zrobić sam w C6 już takiego komfortu nie będzie, wystarczy popatrzeć na to ile teraz jest serwisów :)



Marcin-mamy XXI wiek i czasy naprawiania auta samemu odchodzą....dla niektórych to ból, dla mnie nie... a co do C6 to mnie osobiście to auto powala na kolana(w dodatnim znaczeniu oczywiście)-nie ma na rynku auta o takim wyglądzie,osobiście podoba mi sie pug 607-klasyka w każdym calu....
Był Xm '96 TCT HAII, Xantia Combi 2.0 '01 16v Exlusive