Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Problem z uszczelniaczem/ cieknąca skrzynia  (Przeczytany 757 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mateusz Zasępa

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara
Problem z uszczelniaczem/ cieknąca skrzynia
« dnia: Wrzesień 14, 2010, 09:36:25 »
Witam serdecznie,

od dłuższego czasu walczę z wyciekiem oleju ze skrzyni biegów, pierwsza diagnoza walnięty uszczelniacz na półosi prawej (ta dłuższa) element został wymieniony ale nie dało to efektów. Następnie mechanik uszczelnił mi jeszcze cały kielich- element do którego wchodzi ta półoś ale operacja ta również nic nie dała. Oglądałem to wczoraj z diagnostą na przeglądzie i on stawia ponownie na uszczelniacz. Mam pytanie w związku z tym: czy możliwe jest aby wymieniony uszczelniacz był padnięty (dodam od razu, iż zakupiłem zamiennik ponoć dobrej jakości) i czy ewentualnie da się go popsuć przy montażu?? może ktoś ma jeszcze jakieś inne pomysły, na 100% jest to olej ze skrzyni.

pozdrawiam

Offline Jacek Mierzejewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 121
  • Skąd: OSTRÓDA
  • Posiadany samochód: Była Xsara II + Saxo jest Peugeot 407 sedan 2008/2009 2.0HDI + Renault Clio II
  • Miejscowość: OSTRÓDA
Re: Problem z uszczelniaczem/ cieknąca skrzynia
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 14, 2010, 12:28:59 »
Witam

- zły montaż
- wadliwy bądź nie odpowiedni uszczelniacz
- zużyta półoś
- pęknięta obudowa

Stawiam na którąś z tych możliwości

Pozdrawiam

  • Gość
Re: Problem z uszczelniaczem/ cieknąca skrzynia
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 15, 2010, 00:36:19 »
wystarczy założyć taki simmering "na sucho" i od razu go szlag trafi

A może Ci leci na łączeniu skrzyni z silnikiem (simmering skrzyni? wału?) i wiatr podczas jazdy zwiewa.. wymyj dokładnie myjką ciśnieniową z ludwikiem i ciągle obserwuj skąd pierwsze wycieki się pojawiają