Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Końcówki drążka kierowniczego- jakie polecacie  (Przeczytany 1146 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wiktor Kulesa

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 112
  • Skąd: bartoszyce
  • Posiadany samochód: xsara 1.8i 3d '98 Citroen C5 2.0 HDI 2009
  • Miejscowość: bartoszyce
Końcówki drążka kierowniczego- jakie polecacie
« dnia: Wrzesień 13, 2010, 12:34:05 »
Witam.
W najbliższym czasie muszę wymienić końcówki drążka kierowniczego. Czy możecie polecić jakieś w miarę żywotne, lepszej firmy. Ostatnio miałem wymieniane rok temu (przejechane ok 14kkm) firmy delphi, ale to jest chyba totalne siano. Koszt robocizny plus ustawienie zbieżności przewyższa cenę tych końcówek DELPHI więc potrzebuje czegoś naprawdę wytrzymałego (o ile takie istnieją )

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Re: Końcówki drążka kierowniczego- jakie polecacie
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 13, 2010, 19:25:31 »
polecam TRW czyli oryginal, prawie rok temu wymienialem koncowke i drazek kierowniczy z prawej strony i za drazek TRW zaplacilem 66zl a za koncowke 42zl i do dzis jestem zadowolony przeglad ostatnio robilem i 0 luzow w ukladzie kierowniczym.Jesli chodzi o takie czesci to nie ma co oszczedzac jak robocizna przewyzsza czesc.Tak samo wtedy gumy stabilizatora wymienialem to taniocha a wymiana 25 zl a gumy mozna kupic juz od 6 zl wiec kupilem hutchinsony po 20zl x 2 z obu stron(najdrozsze jakie byly) i nie puka nic do dzis.

Offline Wiktor Kulesa

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 112
  • Skąd: bartoszyce
  • Posiadany samochód: xsara 1.8i 3d '98 Citroen C5 2.0 HDI 2009
  • Miejscowość: bartoszyce
Re: Końcówki drążka kierowniczego- jakie polecacie
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 13, 2010, 19:55:39 »
Właśnie o to mi chodzi aby było coś lepszego i trwalszego. Rok temu za te DELPHI dałem 35zł za szt, do tego robocizna około 120zł i ustawienie zbieżności 35zł. Jak widać koszta robocizny ponad dwukrotnie przewyższyły cenę części, a nie uśmiecha mi się co rok( 12-14kkm) wywalać po 250zł.

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Re: Końcówki drążka kierowniczego- jakie polecacie
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 13, 2010, 20:13:03 »
Kup TRW na pewno pojezdzisz dlugo.I szukaj jakiegos tanszego warsztatu bo 120 zl za wymiane koncowki to przesada.Za 50 zl wymienia Ci spokojnie bo to nie jest trudne.Od razu niech Ci sprawdza czy nie ma luzow na drazkach kierowniczych lub koncowce z 2 strony bo wtedy za 1 zamachem bys zrobil i za zbieznosc nie placil po X razy.Ja od razu chcialem profilaktycznie i 2 strone wymienic ale powiedzieli ze jest OK i mowili ze szkoda kasy wiec tylko z tej prawej strony wymienilem drazek i koncowke.
Ps delphi to slyszalem ze robi dobre sondy ;) ale widocznie mechaniczne rzeczy im nie wychodza .To tak jak sagem robi dobre telefony a cewki zaplonowe do d.py.

Offline Wiktor Kulesa

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 112
  • Skąd: bartoszyce
  • Posiadany samochód: xsara 1.8i 3d '98 Citroen C5 2.0 HDI 2009
  • Miejscowość: bartoszyce
Re: Końcówki drążka kierowniczego- jakie polecacie
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 14, 2010, 12:15:03 »
Rok temu robiłem obie strony czyli 2x35zł za końcówki plus robociżna łącznie . Teraz też zamierzam wymienić obie strony bo zawsze jak coś robię przy zawieszeniu to parami: końćówki drążkó, tuleje wahacza, łączniki stabilizatora, amortyzatory itd :)

Czyli zakupię końcówki TRW. Dzięki za podpowiedź.

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Re: Końcówki drążka kierowniczego- jakie polecacie
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 14, 2010, 18:12:40 »
tzn w przypadku amortyzatorow sprezyn itp wymienia sie parami ale przy ukladzie kierowniczym jak nie ma luzow to nie ma takiej potrzeby,tak samo jak jedna polos jest uszkodzona a 2 moze jeszcze pojezdzic 2 tyle.Szkoda kasy na te elementy co nie potrzeba wymeniac parami.

  • Gość
Re: Końcówki drążka kierowniczego- jakie polecacie
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 15, 2010, 00:33:05 »
lemforder są jeszcze bardzo dobre, zrobiłem na nich ok. 30k km po naszych drogach i wciąż bez luzów ...

co do trw to są różne fabryki.. niby taka dobra firma a tuleje wahaczy mi na 10kkm tylko starczyły, więc po prostu zależy jak się trafi ...