Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Xsara HDi jechała , zgasła i nie odpala ,kontrolka świec  (Przeczytany 1751 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomek Jelenski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 35
  • Skąd: Krosno
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara I 2.0HDi hatchback exclusive
  • Miejscowość: Krosno
Xsara HDi jechała , zgasła i nie odpala ,kontrolka świec
« dnia: Kwiecień 27, 2010, 21:44:17 »
Cześć wszystkim . Wczoraj jechałem moją Xsarką HDi ,wszystko było dobrze i nagle obroty spadły, autko nie reagowało na gaz , zgasło i nie odpala :( . Nie wiem co może być tego przyczyną Jeżeli ktoś wie dlaczego i co dalej robić , co sprawdzić to proszę o jakieś podpowiedzi. Dodam jeszcze że po otworzeniu drzwi nie zapala się światło w podsufitce a wcześniej działało i nie zapala sie kontrolka od grzania świec żarowych.
Pozdrawiam.

Offline Justyna Nowak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 10
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara EXCLUSIVE 2.0 HDI
Re: Xsara HDi jechała , zgasła i nie odpala ,kontrolka świec
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 29, 2010, 16:47:06 »
Mam dokładnie ten sam problem od wczoraj. Jechałam i wszystko było ok, moc była taka jak zwykle nic nie przerywało, nie było żadnych oznak że coś się dzieje, nagle auto zgasło i nie udało się go już uruchomić stanęłam w trasie, o zgrozo z małym dzieckiem w miejscu gdzie stoją tirówki  :D. Trzeba mieć pecha po prostu :)
Zadzwoniłam do mechanika, przyjechał i stwierdził że mam coś w filtrze paliwa i faktycznie utknęła tam gumka uszczelniająca z wkładu filtra. Po szybkiej wymianie na nowy auto i tak nie odpaliło.
Zostałam sholowana do warsztatu.
Po podpięciu do komputera okazało się że komputer nie pokazuje żadnej usterki, kompletnie nic, niby auto sprawne a dalej nie odpala.
Nie mam żadnych problemów z kontrolkami, u mnie wszystko działa jak wcześniej tyle że auto nie odpala.
Może ktoś już miał podobny problem i udało się go rozwiązać?
Pozdrawiam

Offline Artur Gacoń

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 148
  • Skąd: Stargard Szczeciniski
  • Posiadany samochód: xantia 2.0 HDi 2001
  • Miejscowość: Stargard Szczeciniski
Re: Xsara HDi jechała , zgasła i nie odpala ,kontrolka świec
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 29, 2010, 17:54:56 »
w pompie wysokiego ciśnienia jest od czoła zamontowany zawór regulacji ciśnienia ,wymontuj go na jego konicu jest siadka ,umyj ją w benzynie ekstracyjnej i przedmuchaj sprężonym powietrzem , może to pomoże ,a jeśli nie to i tak nic to nie kosztuje ww zawór zamontowany jest na dwie śrubki i podłączona jest do niego kostka el. po odkręceniu śrub należy go wyciągnąc w prostej lini . powodzenia
__
   Artur Gacoń
Stargard
+48537616156

Offline Justyna Nowak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 10
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara EXCLUSIVE 2.0 HDI
Re: Xsara HDi jechała , zgasła i nie odpala ,kontrolka świec
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 29, 2010, 20:32:48 »
Właśnie rozmawiałam z mechanikiem, podejrzewa że poszły wszystkie 4 wtryski, czy to możliwe by zepsuły się wszystkie naraz i to bez żadnych wcześniejszych objawów i diagnoza komputerowa by tego nie wykryła?

Offline Artur Gacoń

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 148
  • Skąd: Stargard Szczeciniski
  • Posiadany samochód: xantia 2.0 HDi 2001
  • Miejscowość: Stargard Szczeciniski
Re: Xsara HDi jechała , zgasła i nie odpala ,kontrolka świec
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 29, 2010, 23:11:54 »
niedaj się naciągnąć na koszta sprawdź tak jak ci pisałem to jest tak PROSTE że każdy sobie z tym poradzi .jeżeli po tym auto się samo odpowietrzy (ukałd poliwa ,odpowietrza się poprzez kilkakrotne włączenie zapłonu , aż pompka el.przepompuje paliwo, sprawdeź czy ona działa bo u mnie znienackan bez powodu zamilkła koszt orginału około 100 zł.)i odpali chodź na chwilę to daj znać ,a powiem co dalej robić jeżeli to nie pomoże to moja wiedza się tu koniczy,a jak dojdziesz co było to podziel się tą wiedzą .powodzenia
__
   Artur Gacoń
Stargard
+48537616156

Offline Tomek Jelenski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 35
  • Skąd: Krosno
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara I 2.0HDi hatchback exclusive
  • Miejscowość: Krosno
Re: Xsara HDi jechała , zgasła i nie odpala ,kontrolka świec
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 30, 2010, 21:10:29 »
Cześć.
Zauważyłem, że spod pompy wysokiego ciśnienia leje mi się olej napędowy. Za parę dni powinienem udać się do mechanika w celu naprawy. :D
Kontrolka świec jednak działa. :)
Napiszę jak było po naprawie. :)
Pozdrawiam. ;)

Offline Justyna Nowak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 10
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara EXCLUSIVE 2.0 HDI
Re: Xsara HDi jechała , zgasła i nie odpala ,kontrolka świec
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 02, 2010, 11:04:12 »
Ja niestety jestem już "po" a zarazem w trakcie napraw. Wymienione 2 wtryski, sporo ubyło w portfela niestety, ale co dziwne, auto raz pali a raz nie, tzn. jak odbierałam u mechanika to paliło idealnie, dojechałam do domu, zgasiłam i po 10 minutach już nie chciał odpalić, po dłuższej maltretacji silnika udało się odpalić. Ponowna wizyta w warsztacie, coś pokombinowali i znów zaczęło palić, spuścili zawartość baku i zalałam się świeżym paliwkiem, kazali mi zrobić 100 km na obrotach powyżej 2 tys. tak też zrobiłam. Auto po zrobionej trasie paliło bez problemu, wróciłam do domu, rano auto znów nie odpaliło, zadzwoniłam po mechaników, przyjechali odpalili auto na samostart, zabrali do warsztatu, po jakimś czasie przyprowadzili mi je spowrotem, kazali nie wyłączać silnika przez min 2-3 godz. A że było już późno, zostawiłam odpalone autko i poszłam spać, jak się obudziłam auto chodziło już ok. 5 godzin, wyłączyłam silnik. Stało 4,5 godziny, ostygło, rano odpaliło bez zająknięcia, zrobiłam 50 km, po drodze kilka razy wyłączałam je i włączałam bez problemu. Napisałam podziękowania dla mechaników, że już jest ok, wróciłam do domu i ...
po niecałych 2 godz. auto znów nie odpaliło (pomimo tego że silnik nie zdążył wystygnąć).
Mam wrażenie że auto jest dalej w takim samym stanie jak przedtem tylko jakimś cudem zrobili coś co czasem sprawia że auto pali. Nie wiem czy jak bym wcześniej użyła samostartu to czy nie byłoby takiego samego efektu jak teraz.
Jestem załamana, auto zarabiało na siebie, jego postój sporo mnie kosztuje, najlepsze jest to, że kompletnie nie wiem co robić?
Czy ktoś mógłby mi poradzić co zrobić?
Czy powinnam oddać auto spowrotem do tych mechaników czy też zażądać  zwrotu kasy i doprowadzenia auta do takiego stanu w jakim był w momencie wstawiania do warsztatu i wstawić auto gdzie indziej?
Wcześniej nie miałam jakichkolwiek problemów  z paleniem, nawet przy tegorocznych mrozach paliła na dotyk za 1 razem.

Offline Artur Gacoń

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 148
  • Skąd: Stargard Szczeciniski
  • Posiadany samochód: xantia 2.0 HDi 2001
  • Miejscowość: Stargard Szczeciniski
Re: Xsara HDi jechała , zgasła i nie odpala ,kontrolka świec
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 03, 2010, 21:20:09 »
Justyna z tego co opisujesz to wynika że masz zamontowany zły filtr paliwa zamontuj bosch,i zrób tak jak opisałem wyżej.
Opisz efekty . Przez zły filtr mjałem podobne efekty.
__
   Artur Gacoń
Stargard
+48537616156

Offline Justyna Nowak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 10
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara EXCLUSIVE 2.0 HDI
Re: Xsara HDi jechała , zgasła i nie odpala ,kontrolka świec
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 04, 2010, 16:36:40 »
No niestety nie o filtr tu chodzi, pierwszą rzeczą jaka została wymieniona jeszcze podczas gdy pierwszy raz zgasła i nie chciała odpalić była wymiana filtra, w sklepie mieli tylko Filtrony(a o nich słyszałam niezbyt dobre opinie, więc na starcie odpadły) no i filtry boscha, co prawda różnica w cenie ale w końcu filtr nie wymienia się  codziennie więc bez sensu oszczędzać kilka złotych. A co do tej siateczki w pompie wysokiego ciśnienia to zgodnie z twoimi instrukcjami mój brat zabrał mi się do tego i ją wykręcił, ale była niestety czysta (bo już miałam nadzieję że będzie czymś zatkana i auto w końcu będzie działać).
Auto dziś znów wylądowało u mechanika do poprawki, przyjechał psiknął Plakiem i auto odpaliło, zabrał ją do warsztatu, nie wiem czy w końcu uda mu się coś zrobić, jak nie to dziś wieczorem ma mi oddać kasę i moje stare wtryskiwacze i jutro wstawiam auto do mechanika, który zajmuje się tylko francuzami.
A jak i to nie pomoże to chyba wyjdę za mąż za jakiegoś mechanika, żeby mi auto na plaka odpalał  :D



Hura! Udało się silnik mruczy tak jak wcześniej :)
Strasznie się cieszę, w końcu po kilku próbach się udało, mam nadzieję że jutro rano znów usłyszę ten piękny pomruk silniczka a nie tylko sam rozrusznik :)
Wymienione 2 wtryski i płukanie układu paliwowego pomogło.

Offline Tomek Jelenski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 35
  • Skąd: Krosno
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara I 2.0HDi hatchback exclusive
  • Miejscowość: Krosno
Re: Xsara HDi jechała , zgasła i nie odpala ,kontrolka świec
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 12, 2010, 20:16:36 »
:) u mnie już jest wszystko ok:) to była tylko pompa i komputer chyba odłączył mi oświetlenie wewnątrz i elektryczne szyby o których nawet nie wiedziałem :) Pozdrawiam

Offline Wojciech Pudło

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Posiadany samochód: Xantia 2.0 HDi '99 Exclusive
Re: Xsara HDi jechała , zgasła i nie odpala ,kontrolka świec
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 15, 2010, 08:40:23 »
Witam
Koleżanko miałem ten sam problem, u mnie pierwszy mechanik stwierdził jak u Ciebie że to wtryski bo również tylko na plak palił, jednak drugi mechanik elektryk stwierdził że to zapewne zawór regulacji ciśnienia, nowy zawór Boscha kosztuje u kolegi w hurtowni 272zł, i polecił wyczyszczenie go.  Pomogło i niewielkim kosztem udało się reanimować Cytrynę, z tego co mówił wtryski to na końcu sprawdzania, chyba że zauważyłaś objawy typu czarna chmura przy odpalaniu, kopcenie na niebiesko.

Przy okazji wie ktoś ile powinno pokazywać ciśnienie paliwa w poszczególnych elementach układu? Szyna itp

Pozdrawiam