Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MKI] Wskaźnik ładowania w C5  (Przeczytany 2127 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robert Markiewicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 31
  • Skąd: Chełmsko Śląskie
  • Posiadany samochód: C5 2.0 Hdi Break
  • Miejscowość: Chełmsko Śląskie
[MKI] Wskaźnik ładowania w C5
« dnia: Wrzesień 26, 2010, 19:17:19 »
Witam. Mam taką prośbę. Orientuje się ktoś jak wygląda ładowanie w C5. Czytałem na innym forum że podczas jazdy wskaźnik ładowania powinien być idealnie na środku, a podczas odpalenia auta po postoju powinien być prawie do pierwszej czerwonej kreski po prawej str. a jam mam odwrotnie tzn. podczas odpalenia po postoju jest w połowie lub na wysokości godz.7 a podczas jazdy jest prawie na czerwonej kresce. Czy to normalne? Elektryk sprawdzał ładowanie i jest idealne.

Offline krzysztof kulesza

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 83
  • Skąd: wysokie mazowieckie
  • Posiadany samochód: citroen C5 2001r 2.0 HDI
  • Miejscowość: wysokie mazowieckie
Re: [MKI] Wskaźnik ładowania w C5
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 26, 2010, 19:46:36 »
U mnie wskaźnik podczas jazdy znajduje się praktycznie na środku skali ze skłonnością do delikatnego przeciągania w prawo. Przed odpaleniem po przekręceniu kluczyka znajduje się na godzinie 7. Kilka tygodni temu zauważyłem dziwne wahania wskaźnika latał podczas jazdy od lewej do prawej, po kilku dniach opadł na lewą i miałem komunikat o braku łądowania akumulatora. Wyjąłem alternator i okazało się ze przetarł się na wylot komutator. kupiłem używkę i wszystko jest ok

Offline Andrzej Orych

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 166
  • Skąd: Staśków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 '02 2.0 LPG
  • Zainteresowania: elektronika, audio
  • Miejscowość: Staśków
Re: [MKI] Wskaźnik ładowania w C5
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 27, 2010, 09:12:42 »
"a podczas jazdy jest prawie na czerwonej kresce. Czy to normalne? Elektryk sprawdzał ładowanie i jest idealne.

Tak mam i jest OK.
Andrzej Orych
C5 2.0 LPG
mazowsze

Offline Darek Kędra

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Skąd: Chrzanów
  • Posiadany samochód: bx1.6,bx1.9,c5 mk1 2001 SX, mkIII 2009 2,2 hdi
  • Miejscowość: Chrzanów
Re: [MKI] Wskaźnik ładowania w C5
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 27, 2010, 22:48:56 »
u mnie padł akumulator z dnia na dzień, kupiłem nowy bosch 60Ah/540A i po dwu tygodniach pojechałem jak mi zalecano do pomiaru ładowania akumulatora. Napięcie wynosiło 14,0 V na wolnych obrotach silnika i przy włączonych światłach. Ponoć to prawidłowy wynik. Podajcie, jakie macie u siebie napięcia ładowania może będzie to pomocny dla innych klubowiczów. Mam ze wskaźnikiem pewien problem tzn. podczas jazdy wskaźnik jest w połowie pola, przed zapaleniem lekko w prawą strone od środka pola czyli na godz. 5 ale po zapaleniu na chwilkę wskaźnik opada całkowicie w lewo do niebieskiego pola i nie wiem czy jest to normalne. Napiszcie, czy u Was jest tak samo i czy nie jest to objaw jakiejś usterki.

Offline Emil Uzunow

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 3 416
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2.2 BiTurbo BVA 2007 r. Exclusive
  • Zainteresowania: Od cytryny po ryby
  • Miejscowość: Pruszków
Re: [MKI] Wskaźnik ładowania w C5
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 28, 2010, 07:21:56 »
z tego co pamiętam to u mnie na wolnych obrotach było około 13.8V natomiast na wysokich jakieś 14.2-14.4V dokładnie nie pamiętam. Trochę odbiegając od tematu, jest jakaś możliwość podkręcenia obrotów wolnych ? po podłączeniu pod kompa pokazuje mi jakieś 720-740 rpm i nie jestem pewien czy to dobry wynik ;/

Offline Dariusz Snarski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 89
  • Skąd: Białystok
  • Posiadany samochód: C5 2002 2.0 16v break - kombi
  • Zainteresowania: gram na saxie!!
  • Miejscowość: Białystok
Re: [MKI] Wskaźnik ładowania w C5
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 28, 2010, 08:18:56 »
nie wymieniałeś ostatnio AKU >>?
Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenie i nie ubierają tego faktu w słowa.

Offline Emil Uzunow

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 3 416
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2.2 BiTurbo BVA 2007 r. Exclusive
  • Zainteresowania: Od cytryny po ryby
  • Miejscowość: Pruszków
Re: [MKI] Wskaźnik ładowania w C5
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 28, 2010, 10:54:54 »
Cytuj

dariusz Snarski napisał:
nie wymieniałeś ostatnio AKU >>?


Akumulator wymianiałem jakieś 6 miesięcy temu bo tamten się do niczego nie nadawał. Na starym jeździłem około 2-3 tygodni ale jak zaczęły dziwne rzeczy się z nim dziać to natychmiast go wymieniłem...