Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Półautomatyczna klimatyzacja  (Przeczytany 1239 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dawid Kłodziński

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 9
  • Skąd: Koronowo
  • Posiadany samochód: Xsara(1) 1,9 TD rok pr 1998
  • Miejscowość: Koronowo
Półautomatyczna klimatyzacja
« dnia: Maj 26, 2010, 11:11:12 »
Witam Szanownych Kolegów,

Od miesiąca jestem właścicielem Xsary 1,9 TD wersji exclusive. Posiadam półautomatyczną klimatyzację która właśnie wprowadziła mnie w zakłopotanie, na początku działała w kratkę jednego dnia ok na drugi zero reakcji aż w końcu staneła zupełnie i nie reaguje. Poświęciłem dość czasu na przeszukiwaniu forum wymieniałem tak jak koledzy pisali tranzystorki, przelutowane zostały zimne luty, a w/w klima jak nie chodzi tak nie chodzi.
Bardzo prosze o pomoc bo juz niewiem co mam tam wymieniać żeby było dobrze.
Pozdrawiam
DK  :-)

Offline Wojciech Wodzyński

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1 618
  • Skąd: Barycz
  • Posiadany samochód: Fiat Bravo II 1.4 T-Jet
  • Miejscowość: Barycz
Re: Półautomatyczna klimatyzacja
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 26, 2010, 11:18:22 »
A może na początek warto sprawdzić ilość czynnika w układzie?

Offline Jan Ferde

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 207
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: AR 159, Xsara II 1.6 16v
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Półautomatyczna klimatyzacja
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 26, 2010, 11:34:03 »
I prosimy również o dokładniejszy opis "działała w kratkę" i "w końcu stanęła"
Czy nie działa klimatyzacja (czyli nie chłodzi powietrza, nie załącza sprężarki)?
Czy nie działa nadmuch powietrza (czyli nie działa dmuchawa wnętrza)?
Czy też jeszcze coś innego?
 
Xsara
 

Offline Dawid Kłodziński

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 9
  • Skąd: Koronowo
  • Posiadany samochód: Xsara(1) 1,9 TD rok pr 1998
  • Miejscowość: Koronowo
Re: Półautomatyczna klimatyzacja
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 26, 2010, 12:48:35 »
Witam,
Przepraszam za słabe zdiagnozowanie problemu już opisuję szczegółowo.
Po zakupie auta od poprzedniego właściciela otrzymałem info że jeżeli przestanie mi dmuchać wentylator to mam puknąć ręką w tapicerkę pod nogami pasażera to ona się załączy - twierdził że jakiś kabelek jest luźny. Tydzień po kupnie podczas jazdy wentylator który miałem ustawiony w pozycji auto przestał dmuchać w pierwszej myśli myślałem że osiągnął daną temp. bo było to z rana a ranki mamy zimne, ale wracając z pracy ustawiłem na maxa i nie dmuchała więc zgodnie z uwagami poprzedniego właściciela pukałem od dołu, wentylator ruszył i dziłał przez około dwa dni później działo to się za każdym uruchemieniem auta aż przestał reagować na jakiekolwiek pukania czy rusznie kablami. Kolejnymi krokami które poczyniłem były wymiany tranzystorków , zimne luty , sprawdzenie szczotek , sam wentylator na krótko chodzi bez problemów.
I tak to w skrócie wygląda ,jesli jeszcze mam coś dopisać proszę o uwagi bo  z tego wszystkiego może coś zapomniałem,
Proszę o Rady co mam robić
Pozdrawiam
DK  :-)

Offline Dawid Kłodziński

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 9
  • Skąd: Koronowo
  • Posiadany samochód: Xsara(1) 1,9 TD rok pr 1998
  • Miejscowość: Koronowo
Re: Półautomatyczna klimatyzacja
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 28, 2010, 06:36:52 »
Witam ,
Dokonałem wczoraj z znajomym elektykiem (co prawda nie samochodowym ale jakieś pojęcia tam ma) pomiarów układu kostki wchodzącej w wentylator (4 kabelki dwa grube i dwa cieńkie) okazało się że prądowy nie ma przejścia więc prostym sposobem podłączyliśmy dodatkowy kabel prądowy wraz z zabezpieczeniem go bezpiecznikiem. Wentylator zaczął działać wraz z płynną regulacją, ale działało tak może pięć minut podczas tej próby cały czas testowałem płynnośc ruchów czyli od 0 do maxa i jak wyżej pisałem po 5 min. przestało działać. Niewiem co może być przyczyną ,czy mógłby ktoś przesłać mi schemat elektryczny do mojego typu półautomatycznej klimatyzacji, z góry dziękuję.
Pozdrawiam :)
Pozdrawiam
DK  :-)

Offline Bartlomiej Pasternak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 59
  • Skąd: Zgorzelec
  • Posiadany samochód: była - xsara I 1.8i 1998 5 drz., jest Xsara VTR 1.6 16v 2002 r
  • Miejscowość: Zgorzelec
Re: Półautomatyczna klimatyzacja
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 06, 2010, 10:54:33 »
a może zawieszają się szczotki na silniku dmuchawy (być moze są już za krótkie) ja tak miałem - wymieniłem na nowe i chula bez problemu

Bartek
Pozdrawiam
Bartek
-----
była - Xsara I 1.8i 1998 - sprzedana :-), niech służy kolejnemu, jest Xsara VTR 1.6 16v 2002 rok :D