Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MKII] Regulacja reflektorów ksenonowych??  (Przeczytany 3765 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rafał Śmiłowicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 45
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Citroen C5 II 1,6HDI / Citroen C6 2,2HDI
  • Miejscowość: Poznań
[MKII] Regulacja reflektorów ksenonowych??
« dnia: Październik 04, 2010, 10:40:26 »
Witam
Mam pytanie ma może ktoś schemat elektryczny reflektorów ksenonowych do MKII i silniczka regulacji wysokości świateł? Jeśli tak byłbym wdzięczny za podzielenie się. Mianowicie mam problem z regulacja świateł - przy odpaleniu auta światła ustawiają się na krótkie świecenie, jest tam śrubka do regulacji ale jak nią wyreguluje i zaczne jechać to po chwili znowu mi światła opadają na sam dół. Pewnie jakiś kabelek szwankuje od poziomowania albo od podnoszenia/opuszczania świateł, no ale nie wiem które za co odpowiadają.
Pozdrawiam

Offline Krzysztof Pryba

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 850
  • Skąd: Reading GB
  • Posiadany samochód: Mini Cooper
  • Zainteresowania: Motocykle, fotografia, no i ogólnie lubię auta
  • Miejscowość: Reading GB
Re: [MKII] Regulacja reflektorów ksenonowych??
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 05, 2010, 14:35:50 »
Nie wiem, czy to Ci pomoże, ale...
pozdrawiam Cychol :)

Teraz: Mini Cooper
Były chronologicznie:
GSA, CX, 2 razy Saxo, 2 razy XM, C5, C4 Coupe VTR+ :)

Offline Rafał Śmiłowicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 45
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Citroen C5 II 1,6HDI / Citroen C6 2,2HDI
  • Miejscowość: Poznań
Re: [MKII] Regulacja reflektorów ksenonowych??
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 05, 2010, 16:41:05 »
hmm chyba będę musiał się z tymi schematami udać do elektronika jakiegoś ponieważ ja na nich nic nie wiedzę:).
A może inaczej, może ktoś ma wiedzę czy w reflektorze układ regulacji pionowej jest realizowany tylko przez ten silniczek do regulacji który ma też ta regulację ręczną czy może jeszcze w lampie jest osobna regulacja?? Tak na logikę to po co samopoziomowanie reflektorów skoro zawieszenie zawsze samo się poziomuje w samochodzie zależnie od obciążenia i było by to podwójne rozwiązanie tego samego problemu!?

Offline Maciej Szcząchor

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1 966
  • Skąd: Kosakowo k/Gdyni
  • Posiadany samochód: C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 HDi 163 KM BVM 2013r. & DS3 1.6 e-HDi
  • Zainteresowania: el-bzdury
  • Miejscowość: Kosakowo k/Gdyni
Re: [MKII] Regulacja reflektorów ksenonowych??
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 06, 2010, 19:50:59 »
Cytuj

Rafał Śmiłowicz napisał:
Tak na logikę to po co samopoziomowanie reflektorów skoro zawieszenie zawsze samo się poziomuje w samochodzie zależnie od obciążenia i było by to podwójne rozwiązanie tego samego problemu!?


Po to żebyś nie oślepiał innych użytkowników ruchu drogowego. Zauważ że poziomowanie zawieszania auta ma dość dużą bezwładność i podczas np. ruszania dość mocno tył przysiada. Pewnie nie chciał byś dostać po oczach ksenonami, dlatego układ autopoziomowanie działa  szybciej niż zawieszenie i koryguje. Takie są wymogi dla świateł ksenonowych.
Mieć interfejs diagnostyczny, a umieć się nim posługiwać to dwie skrajne rzeczy;-)

BX, 2x Xantia, C3, C2, 3x C5

Offline Rafał Śmiłowicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 45
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Citroen C5 II 1,6HDI / Citroen C6 2,2HDI
  • Miejscowość: Poznań
Re: [MKII] Regulacja reflektorów ksenonowych??
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 06, 2010, 21:56:28 »
No właśnie też tak myślałem ale z tego co narazie wyczytałem i sprawdziłem to nie ma nic takiego w lampie oc by sterowało położeniem w pionie, po odłączeniu silniczka regulacji lampa jest totalnie bezwłądna i można nią ruszać góra dół bez oporów -wg mnie to oznacza- brak podłaczenia do czegokolwiek, natomiast prawo lewo stawia opór i jest tam silniczek który nią steruje w tej płaszczyźnie. Dodatkowo z schematów elektrycznych wynika że poza silniczkiem żadne inne urządzenie nie reguluje poziomu świateł. Do tego jeszcze - http://swiatla.arbiter.pl/galeria/ksenon.halogen . Wiec narazie z tego co się dowiedziałem u mnie problem leży w 90% w silniczkach albo tym co nimi steruje. Jutro się pobawię i zobaczę jak się lampa zachowuje jak odłaczę silniczki.

Offline Rafał Śmiłowicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 45
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Citroen C5 II 1,6HDI / Citroen C6 2,2HDI
  • Miejscowość: Poznań
Re: [MKII] Regulacja reflektorów ksenonowych??
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 07, 2010, 09:05:02 »
No już chyba wszystko wiem, faktycznie samopoziomowanie jest. Jest ono realizowane przez sterownik na zdjęciu i prawdopodobnie on uległ uszkodzeniu. Jakby ktoś miał namiary gdzie można coś takiego dostać i czy ewentualnie pasuje od jakiegoś innego auta to byłbym wdzięczny za informacje.

Offline Michał Olszewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 185
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 III 2.2HDI Tourer Exlusive 13' & C4 VTS 2.0 16V 05'
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MKII] Regulacja reflektorów ksenonowych??
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 26, 2014, 23:20:18 »
Czasem pojawia się w moim C5 komunikat mówiący o awarii układu sterowania ksenonami.
Czy jest jakiś sposób aby sprawdzić czy moduł sterowania nie jest uszkodzony?

Offline Machoński Tomasz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 950
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus NX, był C5 X7 Exclusive Tourer 2.0 lpg
  • Miejscowość: Katowice
Re: [MKII] Regulacja reflektorów ksenonowych??
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 02, 2014, 13:02:24 »
Podłącze się pod temat.Sprawa dotyczy modelu X7 z reflektorami halogenowymi i samopoziomowaniem lamp.
Jak mogę za pomoca Lexii lub w inny spoosób sprawdzić układ samopoziomowania czy działa i jak??
W poprzednim samochodzie wystarczyło bujać nadwoziem i było juz słychać pracę silniczków w lampach.Tutaj niestety dociążanie osi nic nie daje bo zawieszenie HA szybko to koryguje.

Offline Tomasz Strzelczak

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 1 749
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: BXy, C5 2.0 hdi bva am6, Xantia v6 do pracy Transit. Były Xantie, Bxy, AXy...
  • Miejscowość: Poznań, Sady
Odp: [MKII] Regulacja reflektorów ksenonowych??
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 18, 2018, 12:47:41 »
Cześć szukam i znaleźć nie mogę. Jak regulować wysokość, zasięg świecenia ksenonów w mk2? Pytam bo chcę jechać na regulację na stację, a nie chce by ktoś coś zepsuł. Poziomowanie działa. Tak świecą. Nie za nisko? blisko? Nowe palniki.
Posiadaczy i miłośników BX'a zapraszam na grupę Facebookową pod tytułem "Citroen BX klub Polska" :-)

Offline Machoński Tomasz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 950
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus NX, był C5 X7 Exclusive Tourer 2.0 lpg
  • Miejscowość: Katowice
Odp: [MKII] Regulacja reflektorów ksenonowych??
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 19, 2018, 09:27:49 »
Na silniczku elektrycznym od góry jest śruba na imbus.

Offline Tomasz Strzelczak

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 1 749
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: BXy, C5 2.0 hdi bva am6, Xantia v6 do pracy Transit. Były Xantie, Bxy, AXy...
  • Miejscowość: Poznań, Sady
Odp: [MKII] Regulacja reflektorów ksenonowych??
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 19, 2018, 11:36:09 »
Dziękuję właśnie w internecie tak wyczytałem ale chciałem się upewnić. Nawet ja namierzylem.
Posiadaczy i miłośników BX'a zapraszam na grupę Facebookową pod tytułem "Citroen BX klub Polska" :-)

Offline Tomasz Strzelczak

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 1 749
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: BXy, C5 2.0 hdi bva am6, Xantia v6 do pracy Transit. Były Xantie, Bxy, AXy...
  • Miejscowość: Poznań, Sady
Odp: [MKII] Regulacja reflektorów ksenonowych??
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 20, 2018, 19:50:21 »
Pojechałem na stację. Prawa lampa świeciła za nisko czyli nie wydawało mi się. Lewą też można było dać ciut wyżej. Auto świeci lepiej. :)
Posiadaczy i miłośników BX'a zapraszam na grupę Facebookową pod tytułem "Citroen BX klub Polska" :-)

Offline Piotr Starzycki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 413
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: C5 MKII PB 2.0
  • Zainteresowania: Brak
  • Miejscowość: Sosnowiec
Odp: [MKII] Regulacja reflektorów ksenonowych??
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 20, 2018, 22:01:35 »
Po wizycie na stacji podciągnij sobie jeszcze trochę do góry i będzie git!

Offline Tomasz Strzelczak

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 1 749
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: BXy, C5 2.0 hdi bva am6, Xantia v6 do pracy Transit. Były Xantie, Bxy, AXy...
  • Miejscowość: Poznań, Sady
Odp: [MKII] Regulacja reflektorów ksenonowych??
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 21, 2018, 06:09:53 »
A Piotr o jaką cześć lub ile stopni sugerujesz? Tak żeby nie przegiąć i nie razić?
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2018, 06:34:43 wysłana przez Tomasz Strzelczak »
Posiadaczy i miłośników BX'a zapraszam na grupę Facebookową pod tytułem "Citroen BX klub Polska" :-)

Offline Tomasz Strzelczak

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 1 749
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: BXy, C5 2.0 hdi bva am6, Xantia v6 do pracy Transit. Były Xantie, Bxy, AXy...
  • Miejscowość: Poznań, Sady
Odp: [MKII] Regulacja reflektorów ksenonowych??
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 21, 2018, 08:42:47 »
Miałem jeszcze mocno świecące zarniki ale lekko mrygaly. 200 kkm przebiegu i pewnie oryginalne bo osram xenarc. Założyłem mammoth z inter cars. Słyszałem o nich pozytywne opinie.

Posiadaczy i miłośników BX'a zapraszam na grupę Facebookową pod tytułem "Citroen BX klub Polska" :-)

Offline Piotr Starzycki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 413
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: C5 MKII PB 2.0
  • Zainteresowania: Brak
  • Miejscowość: Sosnowiec
Odp: [MKII] Regulacja reflektorów ksenonowych??
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 21, 2018, 09:07:39 »
A Piotr o jaką cześć lub ile stopni sugerujesz? Tak żeby nie przegiąć i nie razić?


O "ząbek" tak doświadczalnie musisz poćwiczyć.

Offline Tomasz Strzelczak

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 1 749
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: BXy, C5 2.0 hdi bva am6, Xantia v6 do pracy Transit. Były Xantie, Bxy, AXy...
  • Miejscowość: Poznań, Sady
Odp: [MKII] Regulacja reflektorów ksenonowych??
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 21, 2018, 15:28:17 »
Piotr dzięki pobawię się.
Paweł wiem też to zrobiłem. Co prawda nie osram xenarc ale świeci przyzwoicie :)
Posiadaczy i miłośników BX'a zapraszam na grupę Facebookową pod tytułem "Citroen BX klub Polska" :-)