Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Alarm homologowany przez Citroena - kilka pytań  (Przeczytany 926 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wojtek Korzeniecki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 562
  • Skąd: Białystok
  • Posiadany samochód: XSARA II 1.4 Break 2001
  • Zainteresowania: wędkarstwo,kickboxing
  • Miejscowość: Białystok
Alarm homologowany przez Citroena - kilka pytań
« dnia: Październik 31, 2010, 16:53:29 »
Witam. Mam mały problem z alarmem: Texalarm (tak przynajmniej mam wpisane w książkę serwisową). Mianowicie alarm prawdopodobnie jest niekompletny. Diody nie ma, pozostała dziurka, nie wiem gdzie może znajdować się centralka sterująca. Jedyne co pozostało to czujki od alarmu po obu stronach. Żadnego pilota dodatkowego też nie posiadam. Przy zamykaniu centralnym, nie ma żadnych sygnałów dźwiękowych, syren też nie widzę pod maską. W takim wypadku, jak go odbudować, gdzie szukać centralki sterującej ( jeżeli jakaś łajza przed sprzedażą jej nie wymontowała ) Ew. jaki dość tani alarm polecacie? Na allegro widziałem jakieś skorpiony, działa to jakoś ?
"Polacy są najbardziej inteligentnym narodem ze wszystkich, z którymi spotkali się Niemcy podczas tej wojny w Europie." A.Hitler

Offline Maciej Janowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 137
  • Skąd: 85-095 BYDGOSZCZ
  • Posiadany samochód: CITROEN XSARA 1.9 DX rocznik 09.2003
  • Zainteresowania: zdecydowanie Cytrynki!!! i to najbardziej te w 100% oryginalne.
  • Miejscowość: 85-095 BYDGOSZCZ
Re: Alarm homologowany przez Citroena - kilka pytań
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 23, 2011, 13:23:44 »
Witam!
Ja też mam alarm fabryczny Citroena Texalarm włączany z pilota. U mnie od pewnego czasu przestał się wzbudzać. Miga tylko kontrolka na włączniku świateł awaryjnych odpowiedzialna za immobilaizer. Natomiast kontrolka w postaci diody zamontowana obok regulatora ustawienia świateł w ogóle się nie zapala. Zawsze po zamknięciu pojazdu z pilota dioda ta migała z dużą częstotliwością przez około 40 sekund, po czym system przechodził w stan czuwania i dioda migała już pulsacyjnie z niższą częstotliwością. System wtedy był uzbrojony i np. po uderzeniu ręką w pojazd następowało włączenie syreny i miganie świateł kierunkowskazów. Od pewnego czasu funkcja ta nie działa. W tym samym czasie padł mi też pilot (po 7 latach). Wymieniłem baterię, myśląc, że może ona jest odpowiedzialna za nie działający alarm. Owszem pilot działa jak należy sterując centralnym zamkiem bez zarzutu. Niestety alarm w dalszym ciągu milczy. Być może jest to wina centralki, która znajduje się wciśnięta za bezpiecznikami pod pokrywą usytuowaną pod kierownicą. Z ciekawostki dodam, że po dwukrotnym włączeniu zapłonu kontrolka od alarmu się zapala i świeci światłem ciągłym. Niestety w tym przypadku alarm też się nie wzbudza. Wystarczy ponownie włączyć dwukrotnie zapłon i kontrolka gaśnie. Jeżeli ktoś z klubowiczów miał podobny przypadek i sobie z nim poradził, to prosiłbym o pomoc. Z góry dziękuję. Wracając do pytania Wojtka, to syreny szukaj pod lewym przednim plastikowym nadkolem. Tam przynajmniej znajduje się u mnie. Pozdrawiam.
maciex66

Offline Michał Rokos

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 289
  • Skąd: Warszawa-Bródno
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara I 1,8 Ocean
  • Zainteresowania: Informatyka, samochody, muzyka
  • Miejscowość: Warszawa-Bródno
Re: Alarm homologowany przez Citroena - kilka pytań
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 24, 2011, 19:52:23 »
Ja mam kolego alarm Clifford Logic z modłuem domykania szyb (alarm z atestem) i wszystko bardzo dobrze śmiga a pilot ma bardzo dobry zasięg.