Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MK II 2005] wymiana klosza  (Przeczytany 1423 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin Łańczak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 16
  • Posiadany samochód: C5 1.6 HDi
[MK II 2005] wymiana klosza
« dnia: Listopad 08, 2010, 15:19:29 »
witam. Mam C5 z 2005 roku i od kiedy ją kupiłem prawy reflektor wygląda jak by był przy kopcony od środka. Jak myślicie co było tego przyczyna i czy jest możliwość rozebrania i wyczyszczenia od środka klosza, czy trzeba wymienić go na nowy. Jeśli ktoś miał podobny przypadek proszę o jakąś instrukcje jak do tego się zabrać.

Offline Marcin Golonka

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 513
  • Skąd: Puławy
  • Posiadany samochód: Citroёn C5 SX Automatic 2.0 HDi Break 2003r
  • Miejscowość: Puławy
Re: wymiana klosza
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 08, 2010, 16:58:00 »

Offline Sławomir Wolniak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 154
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: Citroen C2 1,1 2008
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: wymiana klosza
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 08, 2010, 17:03:23 »
W mojej C5  też dopatruje się niewelkiego zakopcenia ,myślę że jest to spowodowane wypalaniem się tej osłony żarówki H7 .Ktoś kiedyś opisał że zdemontował cały reflektor i za pomocą roztworu szamponu do włosów i ciepłej  wody umył wnętrze metodą wstrząsową z pozytywnym skutkiem . Kiedyś miałem pomysł by wykonać manipulator z miękką końcówką i przeż otwory na żarówki przetrzeć zabrudzenia ale jakoś nie mogłem się do tego zabrać .
Były Xsara 1,4 1999r ,C5 1,8 16V 2004r

Offline Robert Jesionczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 447
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Był: C5 MkI 2.2HDI sedan 2003, C5 MkIII 2.0 16V Exclusive BVA sedan 2008 oraz C2 1.4 Exclusive 75 KM Sensodrive 2007. Jest C5AC 1600 PureTech 2019
  • Zainteresowania: narty, piłka nożna, rolki, motoryzacja, aktywny wypoczynek
  • Miejscowość: Poznań
Re: wymiana klosza
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 08, 2010, 21:01:10 »
Cytuj

Marcin Łańczak napisał:
witam. Mam C5 z 2005 roku i od kiedy ją kupiłem prawy reflektor wygląda jak by był przy kopcony od środka. Jak myślicie co było tego przyczyna i czy jest możliwość rozebrania i wyczyszczenia od środka klosza, czy trzeba wymienić go na nowy. Jeśli ktoś miał podobny przypadek proszę o jakąś instrukcje jak do tego się zabrać.


Przeczytaj regulamin forum, uzupełnij dane w opisie oraz oznacz temat !

Przyczyna okopcenia to brudne (tłuste) palce przy wymianie żarówki. Pomimo, że tego nie widać to śladowe ilości tłuszczu pod wpływem temperatury palą się i tworzą okopcenie. Kilka miesięcy temu wyciągnąłem reflektor i za pomocą wody destylowanej płukałem. Nawet trochę pomogło. Poszedłem krok dalej i prowizorycznie zrobiłem czyścik bawełniany na powyginanym drucie. Na początku nawet okopcenie schodziło z klosza ale po dotknięciu odbłyśnika (sreberka) schodziło również i ono   :-( Dałem sobie spokój. Efekt jest na pewno lepszy niż przed ale trzeba uważać.

Dodam jeszcze, że wcześniej się orientowałem u specjalistów od regeneracji reflektorów i okazało się, że niestety nasze reflektory nie są rozbieralne. Fachowiec mógłby się podjąć roboty ale tylko na naszą odpowiedzialność. Chodzi tylko o zdjęcie klosza bo jest klejony. Jeżeli przy zdjęciu klosza nie pęknie to jest 100 %, że po regeneracji klosz będzie wyglądał jak nowy. Tylko czy nie pęknie?  :evil:

PS. Opis dotyczy MKI.

Offline Bartłomiej Trocha

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 757
  • Skąd: Koszecin slaskie
  • Posiadany samochód: C5 I 2.2 hdi 204KM
  • Zainteresowania: Mechanika elektronika programowanie sterownikow
  • Miejscowość: Koszecin slaskie
Re: [MK II 2005] wymiana klosza
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 21, 2010, 18:21:39 »
Pomysł Sławka jest godny polecenia ja osobiście tą metodą czyszczę zwierciadła w teleskopach astronomicznych, z tym że koniecznie trzeba użyć wody destylowanej do płukania. Ale metoda się sprawdza
Car DNA programowanie ecu, mechanika, elektronika

Offline Dariusz Skrzypczak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 41
  • Skąd: Leszno
  • Posiadany samochód: C5 MK-I BREAK 02r. 2.2HDI BVA, BEZ FAP
  • Miejscowość: Leszno
Re: [MK II 2005] wymiana klosza
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 21, 2010, 18:35:15 »
Witam.
Ja miałem w MKI pęknięty klosz.
Woda leciała do środka i psuła ścieżki w przetwornicy.
Kupiłem nowy reflektor, który niestety miał inne wtyczki do przetwornicy, więc podjąłem się przekładki klosza.
Wczoraj od 9 do 17 walczyłem i udało się, ale nie polecam.
Klosz jest posklejany chyba sylikonem i bardzo ciężko jest go odzyskać. Po wielkich trudach udało się. :)