Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Dziwne rzegotanie silnka  (Przeczytany 1601 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

  • Gość
Dziwne rzegotanie silnka
« dnia: Grudzień 26, 2010, 16:02:47 »
Moja Xsara wydaje dziwny dźwięk. Silnik 1.8 8v z gazem wymieniłem już napinacz paska rozrządu i pompę wody i dalej nic... nie wiem może chodzi o wałek rozrządu może tam jakieś łożysko ?? alternator mogę wykluczyć pompę wspomagania i klimę tez odpalałem samochód bez paska alternatora i dźwięk nie znika już nie wiem co to może być. Najgłośniej ten dźwięk słychać przy 2000 obr. 2100 juz jest cisza a zaczyna sie od 1900 :( Co ciekawe na zimnym silniku jest cisza :) wydech w mojej cytrynie nadaje sie do wymiany ostatnio go spawałem i wycinałem katalizator... Czy wydech może dawać albo przenosić dziwny dźwięk rzegotania ???

Offline Marian Czapski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 353
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4, 1,6 eHDI, 2014; Subaru Forester 2014
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Dziwne rzegotanie silnka
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 27, 2010, 07:13:05 »
Ja długo zastanawiałem się nad dziwnymo dźwiękami, kiedy plajtowała pompa układu chłodzenia. A były to dźwięki typu "blaszanego", kiedy elemnt blaszany ociera o inny.
Oj przepraszam. Niedoczytałem, że pompę wymieniłeś. Zatem obaj mamy problem, ponieważ u mnie tez coś stuka. Ale coraz bardziej skąłniam się do rolki napinacza.

  • Gość
Re: Dziwne rzegotanie silnka
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 27, 2010, 18:24:15 »
ja tez myślałem ze to pompa układu chłodzenia :) ale po wymianie pompy usterka nie znikła :(

  • Gość
Re: Dziwne rzegotanie silnka
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 01, 2011, 14:32:27 »
Ja coraz bardziej mam przeczucie ze to może być wałek rorządu który jest delikatnie wytarty i od delikatnego drgania wałka rozsypało się jakieś łożysko :( jak ściągnę dekiel to będę wiedział co jest nie tak :)

  • Gość
Re: Dziwne rzegotanie silnka
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 10, 2011, 23:48:31 »
Widzę ze jednak nikt mi nie pomoże :(

Offline Jan Ferde

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 207
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: AR 159, Xsara II 1.6 16v
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Dziwne rzegotanie silnka
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 10, 2011, 23:52:42 »
Być może nagranie filmu z dźwiękiem ułatwiłoby diagnozę.
 
Xsara
 

  • Gość
Re: Dziwne rzegotanie silnka
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 10, 2011, 23:55:57 »
hm :) no to nagram :)

  • Gość
Re: Dziwne rzegotanie silnka
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 07, 2011, 20:25:29 »
Przyczyna usterki w mojej cytrynie był pasek rozrządu wymieniłem pasek i problem znikł jak patrzyłem na ten stary to był troszkę rozciągnięty. Wcześniej musiałem za mocno go naciągnąć

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Re: Dziwne rzegotanie silnka
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 07, 2011, 20:32:23 »
To ciesz sie ze go nie zerwalo.po 1tys km pewnie by sie urwal jak byl bardzo mocno naciagniety.

  • Gość
Re: Dziwne rzegotanie silnka
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 01, 2011, 15:47:52 »
Tu nie było winny naciągu tylko dupny pasek... Znajomy miał podobny problem a pasek był nowy i powiedział bym za nawet za słabo naciągnięty i tez miał ten dźwięk wpływ miał kształt zębów na pasku