Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [mkI] Coś obciera przy tylnym kole przy hamowaniu i nie tylko  (Przeczytany 15424 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline karol pudło

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 285
  • Skąd: katowice
  • Posiadany samochód: c5mkI 2.0 16V 2001+LPG
  • Miejscowość: katowice
[mkI] Coś obciera przy tylnym kole przy hamowaniu i nie tylko
« dnia: Styczeń 02, 2011, 14:07:04 »
Witam w tym nowym" lepszym " nowym roku i życze wam samych sukcesów i pieniążkow i pełnych baków i bezawaryjności.

No ale do tematu-coś mi obciera w prawym tylnym kole.Zdarza się to przy hamowaniu i wyglada jakby klocki sie kończyły ale po puszczeniu hamulca jeszcze jakis czas obciera. Przy skręcaniu albo na nierównościach też wystepuje obcieranie( nie zawsze ale sie zdarza)
Ok 15 tyś km temy wymienione były łozyska belki tylnej i czyściłem te zaciski z tego osadu co tam sie gromadzi, wtedy też podobnie obcierało o felge.Mam taką nadzieje ze to ten osad pod zaciskiem halmulca i obciera o felge ale nie miałem jeszcze czasu tego zdiagnozować z racji świąt.

Poradzcie coś.
Sex i wydobycie!!!

Offline Sławomir Wolniak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 154
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: Citroen C2 1,1 2008
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: [mkI] Coś obciera przy tylnym kole przy hamowaniu i nie tylko
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 02, 2011, 14:58:03 »
Karolu, a czy przy okazji usuwania nalotu sprawdziłeś czy czasem tłoczki zacisku są nie przycięte lub skorodowane .Bo czasem niepowracający tłoczek i tym samym klocek jest dociśnięty do tarczy nawet jeśli nie blokuje koła to tłoczek cofa się na tyle mało że  klocek sobie obciera o tarczę .
Były Xsara 1,4 1999r ,C5 1,8 16V 2004r

Offline karol pudło

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 285
  • Skąd: katowice
  • Posiadany samochód: c5mkI 2.0 16V 2001+LPG
  • Miejscowość: katowice
Re: [mkI] Coś obciera przy tylnym kole przy hamowaniu i nie tylko
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 02, 2011, 15:40:10 »
nie kolego nie sprawdzałem.Ale usuwanie tego nalotu to było chyba rok temu wiec co po takim czasie by sie objawiło????
Sex i wydobycie!!!

Offline Sławomir Wolniak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 154
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: Citroen C2 1,1 2008
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: [mkI] Coś obciera przy tylnym kole przy hamowaniu i nie tylko
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 02, 2011, 15:59:34 »
No jeśli nie były sprawdzane tłoczki to mogło zacząć blokować nawet na drugi dzień po całej operacji .U mnie kiedy z jednej strony obcierało przy hamowaniu podczas usuwania nalotu mimo że nie blokowało hamulca zmieniłem wszystkie gumowe elementy w zacisku z powodu podgrzewania przy wykręcaniu śrub .Natomiast z drugiej strony zaczął  właśnie tłoczek blokować  i grzała i się felga ,po rozmontowaniu jeden tłoczek był tak zapieczony że trudno go było wypchnąć z zacisku po zabiegu czyszczenia i wymiany zestawu uszczelek wszystko pracuję super !!
A jeszcze czasem obciera osłona nr. 4 jak skoroduje!!
Były Xsara 1,4 1999r ,C5 1,8 16V 2004r

Offline karol pudło

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 285
  • Skąd: katowice
  • Posiadany samochód: c5mkI 2.0 16V 2001+LPG
  • Miejscowość: katowice
Re: [mkI] Coś obciera przy tylnym kole przy hamowaniu i nie tylko
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 02, 2011, 16:12:38 »
Można z takową dolegliwością jeździc jeszcze jakiś czas????
Sex i wydobycie!!!

Offline Sławomir Wolniak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 154
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: Citroen C2 1,1 2008
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: [mkI] Coś obciera przy tylnym kole przy hamowaniu i nie tylko
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 02, 2011, 16:40:03 »
No to zależy czy ,nie grzeje się tarcza ,no i czy nie irytuje cię to .Ale 20 minut na zdjęcie koła i sprawdzenie optycznie co się dzieje nie jest jakimś wyczynem nawet w taką paskudną pogodę !!
Były Xsara 1,4 1999r ,C5 1,8 16V 2004r

Offline karol pudło

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 285
  • Skąd: katowice
  • Posiadany samochód: c5mkI 2.0 16V 2001+LPG
  • Miejscowość: katowice
Re: [mkI] Coś obciera przy tylnym kole przy hamowaniu i nie tylko
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 02, 2011, 17:38:05 »
tak tak napewno do tego dojdzie.takie obcieranie zacisku o felge to chyba poznam po obtartej feldze???
Sex i wydobycie!!!

Offline Paweł Szczepaniak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 831
  • Skąd: Poznań/Szczecin
  • Posiadany samochód: Skoda Octavia 2.0TDI 170KM/400Nm
  • Zainteresowania: Góry, wspin
  • Miejscowość: Poznań/Szczecin
Re: [mkI] Coś obciera przy tylnym kole przy hamowaniu i nie tylko
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 03, 2011, 01:36:33 »
Po wytartej feldze (zdarty lakier z felgi i wyraznie "czystsza") oraz po tym, że zacisk tuż koło łbów śrub będzie spiłowany. Jeżeli wystąpi to (razem, bo osobno to cudów nie ma, żeby jedno się starło, a drugie nie), to poczytaj o regeneracji zacisków tylnich. Operacja w miarę prosta, jedyny problem, to jeżeli nie kupujesz nowego zacisku/nie zamieniasz zacisków stronami - wyjąć śrubę..
Było: C5 MKI 2.0HDI break '02. Do tego obecnie 2 C5 w rodzinie: Mk I2.0 Pb '03 oraz C5 MkIII 1.6THP '08.
Skoda wygrała z Cytryna - brak hydro rekompensuje cala masa innych pozytywow ;)

Offline Jakub Szostak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 183
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: Lexus IS 200
  • Miejscowość: Szczecin
Re: [mkI] Coś obciera przy tylnym kole przy hamowaniu i nie tylko
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 04, 2011, 22:20:30 »
U mnie jest, [color=ff0000]piii[/color]ka, identycznie od 2 tyg. Prawe tylne koło. Ale jak przyhamuję parę razy i układ się rozgrzeje, to przestaje szurać przy hamowaniu. Osłona odpada, bo była niedawno odkręcana, spawana i malowana, zaciski też były "kontrolowane" przed zimą, i wszystko było ok, łącznie z prawie nowymi klockami.
W ogole dzięki temu zauważyłem, że bardzo wcześnie i czasem nawet przy lekkim hamowaniu tylne hamule też zaskakują.
Niestety nie mam czasu, żeby sprawdzić, co jest pięć, więc chętnie się dowiem, co dolega innym, może mi też się przyda.

Ech, z tymi hamulcami. Ostatnio po ruszeniu przymarzniętego do podłoża samochodu, mimo, że go rozgrzewałem z 20 minut stwierdziłem na najbliższym skrzyżowaniu, że nie mam hamulców  :D To była jazda!
A parę dni wcześniej zablokowała mi się linka gazu przy wciśniętym pedale. Zaczynam się o siebie powoli bać, bo każdej zimy mam przynajmniej kilka razy ostrą jazdę bez trzymanki w tym samochodzie.

Offline Paweł Szczepaniak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 831
  • Skąd: Poznań/Szczecin
  • Posiadany samochód: Skoda Octavia 2.0TDI 170KM/400Nm
  • Zainteresowania: Góry, wspin
  • Miejscowość: Poznań/Szczecin
Re: [mkI] Coś obciera przy tylnym kole przy hamowaniu i nie tylko
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 04, 2011, 23:04:48 »
Do sprawdzenia czy to nie zacisk starczy zdjąc koło - jeżeli zacisk, to będziesz widział po nim, że lekko zeszlifowany, a do tego felga też od środka pokaże, co jej nie pasuje.. Jeżeli nie masz osłon tarcz z tyłu, to wystarczy nawet wjechać na kanał i obejrzeć felgę..
Jeżeli chodzi o kontrolę zacisków - przy robieniu swojego porównywałem styki z obu stron - różnicy widać nie było, jedyna to taka, że w tym, który korodował, tarcza nie była po środku i klocek wewnętrzny był dużo bardziej wydarty niż zewnętrzny.
Było: C5 MKI 2.0HDI break '02. Do tego obecnie 2 C5 w rodzinie: Mk I2.0 Pb '03 oraz C5 MkIII 1.6THP '08.
Skoda wygrała z Cytryna - brak hydro rekompensuje cala masa innych pozytywow ;)

Offline Jakub Szostak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 183
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: Lexus IS 200
  • Miejscowość: Szczecin
Re: [mkI] Coś obciera przy tylnym kole przy hamowaniu i nie tylko
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 04, 2011, 23:29:26 »
Że mało roboty przy sprawdzeniu, to ja wiem. Ale nawet na to nie mam czasu. Wyjeżdżam do pracy - ciemno, wracam - to samo. A garażu z oświetleniem mi brak :D
(osłony to ja mam i to jak zacnie wyglądają po "tuningu" - jeden z zaczepów skorodował i mi pięknie dzwoniło, ale już jest w jego miejsce lepszy)

Offline karol pudło

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 285
  • Skąd: katowice
  • Posiadany samochód: c5mkI 2.0 16V 2001+LPG
  • Miejscowość: katowice
Re: [mkI] Coś obciera przy tylnym kole przy hamowaniu i nie tylko
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 05, 2011, 14:34:54 »
Właśnie jestem po oględzinach i.... tarcia zacisku o felge nie stwierdziłem. Kręcąć tarczą stwierdziłem ze ocierają klocki o tarcze, po ręcznym ich odcisnięciu było ok.
I pewnie diagnoza     NIE DZIAŁAJĄ CYLINDERKI???
Co polecacie ??? Podobno są jakieś zestawy naprawcze.Jak to się dokładnie nazywa-o co mam pytać.
Jak tego dokonać.

Prosze o jakieś porady.
Sex i wydobycie!!!

Offline Sławomir Wolniak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 154
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: Citroen C2 1,1 2008
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: [mkI] Coś obciera przy tylnym kole przy hamowaniu i nie tylko
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 05, 2011, 14:50:32 »
Polecam ten zastaw mam go na obu zaciskach idealnie pasuje .
Były Xsara 1,4 1999r ,C5 1,8 16V 2004r

Offline karol pudło

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 285
  • Skąd: katowice
  • Posiadany samochód: c5mkI 2.0 16V 2001+LPG
  • Miejscowość: katowice
Re: [mkI] Coś obciera przy tylnym kole przy hamowaniu i nie tylko
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 05, 2011, 15:13:21 »
ile kosztuje.i czy sam robiłeś zabig regeneracji.Opisz troche jak to zdrobić.
Sex i wydobycie!!!

Offline Sławomir Wolniak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 154
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: Citroen C2 1,1 2008
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: [mkI] Coś obciera przy tylnym kole przy hamowaniu i nie tylko
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 05, 2011, 17:47:33 »
Kosztuje około 23/25 pln nie pamiętam dokładnie ,kupowany w małym sklepie w małym miasteczku .
W komplecie masz 2 uszczelki tłoczków ,2 osłony tłoczków
jedną uszczelkę na styku połówek zacisku i kapturek na odpowietrznik .
Wymiana -  Najpierw zaciśnij kluczem morsem gumowy odcinek przewodu ham. potem poluzuj odpowietrznik 1/2 obrotu potem poluzuj rurkę od płynu ham., po odkręceniu zacisku trzeba go rozpołowić  ,tłoki najlepiej wypychać sprężonym powietrzem lub w inny sposób .Tłoczki i cylinderki wytrzeć sprawdzić optycznie gładkość wyjąć starą uszczelkę , o ile pamiętam mechanik czymś posmarował tłoczek i uszczelkę potem wszystko tak samo z drugą stroną .Wyczyścić styk obu połówek wymienić uszczelkę kanałku płynu i składać .Do dokręconego zacisku dokręć przewód i odblokuj dopływ płynu ham. poczekaj kilka minut żeby płyn sam dopłyną do odpowietrznika [łatwiej odpowietrzyć ] potem normalne odpowietrzenie kilka razy i spoko musi działać
!!!Ja obie strony zrobiłem przy okazji likwidacji stukania przy hamowaniu tak profilaktycznie z jednej strony bo druga się trochę grzała po 50km jazdy teraz jest  idealnie .
Były Xsara 1,4 1999r ,C5 1,8 16V 2004r

Offline karol pudło

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 285
  • Skąd: katowice
  • Posiadany samochód: c5mkI 2.0 16V 2001+LPG
  • Miejscowość: katowice
Re: [mkI] Coś obciera przy tylnym kole przy hamowaniu i nie tylko
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 06, 2011, 16:09:44 »
dzieki za porade.Ale chyba oddam fure do mechanika bo w zime nie mam zabardzo warunków w garażu i nie bede sie mazał.

Jeszcze raz dzięki i piwo Ci lece.
Sex i wydobycie!!!

Offline Jacek Rajewski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 9
  • Skąd: Zdziarki
  • Posiadany samochód: C 5 II 1.6 HDI 2007r
  • Miejscowość: Zdziarki
Re: [mkI] Coś obciera przy tylnym kole przy hamowaniu i nie tylko
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 14, 2011, 03:04:58 »
witaj miałem dokładnie te same objawy niestety aluminiowe zaciski sie utleniają  po wymianie zacisków problem ustąpił jesli potrzebujesz to w garazu jeszcze mam tylne stare zaciski moge zrobic fotke i dla porownania przeslac pozdro jacekjak costo pisz na pm

Offline Dariusz Kuźniak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 136
  • Posiadany samochód: c4 Picasso 1.6 e-hdi MCP 2012
Re: [mkI] Coś obciera przy tylnym kole przy hamowaniu i nie tylko
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 14, 2011, 09:14:37 »
Witam kolegów.
Nie ma co gdybać, tylko zrobić te zaciski. Mogę iść nawet o zakład, że felga nie będzie ocierać o zacisk /chyba ze felga nie jest od tego samochodu/.
Tylne zaciski to pięta achillesowa C5. Trzeba rozebrać zacisk, wyszyścić, sprawdzić stan gumek, co trzeba wysmarować np. wazeliną techniczną, lub skorzystać z zestawu jak na zdjęciach wyżej. Nawet po wymianie tarcz i klocków+czyszczenie hamulce z tyłu hałasowały po kilku tygodniach. Nie wolno bagatelizować, zryje Tobie tarczę i koszt większy, bo tarcza i klocki + wieksza robota. Ja oddałem do czyszczenia i mechanior wziął 50 zł.

Offline Paweł Szczepaniak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 831
  • Skąd: Poznań/Szczecin
  • Posiadany samochód: Skoda Octavia 2.0TDI 170KM/400Nm
  • Zainteresowania: Góry, wspin
  • Miejscowość: Poznań/Szczecin
Re: [mkI] Coś obciera przy tylnym kole przy hamowaniu i nie tylko
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 14, 2011, 20:37:21 »
Darku - nawet oryginalna felga obciera o zacisk - sprawdzone.. Wszystko polega na tym, że zacisk odchodzi za daleko od wahacza.. Po za tym felgi mają ustandaryzowane wymiary (gdzieś było dokłądnie rozpisane co który symbol/wymiar oznacza).

Z zaciskiem się zgodzę - trzeba kontrolować, do tego warto po zimie wyjąć klocki, przeczyścić z soli i piachu i zamontować ponownie. Zawsze mniejsze obawy o zatarcie tłoczków jak syfu mniej, a przy okazji można gumkę skontrolować.

Co do kosztów wymiany gdy zryją tarczę - robota taka sama jak przy zdjęciu zacisku i jego czyszczeniu - wystarczy po zdjęciu zacisku odkręcić 2 torxy, które nie są mocno dokręcone (tyle by trzymać tarczę po zdjęciu koła, bo podczas jazdy tarczę trzymają też 4ry śruby od koła), a zdjęcie tarczy wymaga jeszcze zdjęcia kapselka chroniącego łożyska - podważenie na obwodzie śrubokrętem. Całość max 5min więcej na zdjęcie i założenie.. Główna robota to zdjęcie zacisku, wyczyszczenie i ponowne założenie - szczególnie jak wyciągasz wklejone śruby..
Było: C5 MKI 2.0HDI break '02. Do tego obecnie 2 C5 w rodzinie: Mk I2.0 Pb '03 oraz C5 MkIII 1.6THP '08.
Skoda wygrała z Cytryna - brak hydro rekompensuje cala masa innych pozytywow ;)

Offline Dariusz Kuźniak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 136
  • Posiadany samochód: c4 Picasso 1.6 e-hdi MCP 2012
Re: [mkI] Coś obciera przy tylnym kole przy hamowaniu i nie tylko
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 14, 2011, 21:12:09 »
Koszty czyli wymiana zniszczonej, ewentualnie przegrzanej tarczy. 100% racji, że robota prawie taka sama. Lepiej zapobigac niz leczyć  ;)

Offline Hubert Lizak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 378
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xantia II 2.0 HDi BREAK, Xantia 3.0 Excl, C5 MKII 2.0 HDi Excl x2, C6 2.7 Excl
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [mkI] Coś obciera przy tylnym kole przy hamowaniu i nie tylko
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 15, 2011, 09:56:42 »
Panowie,
podczas ostatniej wymiany tylnych klockow nie zaobserwowalem dokladnie jak sa ulozone blaszki przy klockach i wlozylem je po prostu bez zastanawiania sie nad tym.

Czy ma to jakies znaczenie? Zmiana kata natarcia klocka na tarcze (tak jak przy V-breakach w rowerze??)
Jak one sa ustawiane fabrycznie? Wycieta polowka do dolu, do gory czy naprzemian??
Moze ktos moglby sprawdzic jak jest w jego samochodzie.

pozdrawiam

Offline Sławomir Wolniak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 154
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: Citroen C2 1,1 2008
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: [mkI] Coś obciera przy tylnym kole przy hamowaniu i nie tylko
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 15, 2011, 13:02:45 »
Hubercie kilka postów wyżej masz rysunek zacisku i owe blaszki tam są narysowane w prawidłowej pozycji !!
Były Xsara 1,4 1999r ,C5 1,8 16V 2004r

Offline Paweł Szczepaniak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 831
  • Skąd: Poznań/Szczecin
  • Posiadany samochód: Skoda Octavia 2.0TDI 170KM/400Nm
  • Zainteresowania: Góry, wspin
  • Miejscowość: Poznań/Szczecin
Re: [mkI] Coś obciera przy tylnym kole przy hamowaniu i nie tylko
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 15, 2011, 15:14:57 »
Generalnie blaszka do dołu. A czy jest różnica - jedyna jaką widzę, to, że przy włożeniu u góry może się lekko ruszać i latać (w końcu jest na jednym "zawiasie" i od jego strony minimalnie podparta). Jak to wpłynie na żywotność i działanie hamulców nie wiem, ale lepiej jak blaszka nie ma opcji latania. Moze taka, ktora jest zle wlozona i sie obrozi uszkodzi gumowa oslone tloczka? Ale to tylko dumanie i przypuszczenie..
Było: C5 MKI 2.0HDI break '02. Do tego obecnie 2 C5 w rodzinie: Mk I2.0 Pb '03 oraz C5 MkIII 1.6THP '08.
Skoda wygrała z Cytryna - brak hydro rekompensuje cala masa innych pozytywow ;)

Offline karol pudło

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 285
  • Skąd: katowice
  • Posiadany samochód: c5mkI 2.0 16V 2001+LPG
  • Miejscowość: katowice
Re: [mkI] Coś obciera przy tylnym kole przy hamowaniu i nie tylko
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 24, 2011, 21:47:45 »
Witam po krótkiej przerwie.Dzisiaj była diagnoza mojego zacisku i co stwierdzam:
-Wyczyściłem osad pomiedzy zaciskiem a wahaczem
-górna śruba nie trzymała zacisku(chyba zerwany gwint w wahaczu i wymiana na taki pręt z gwintem po obu stronach nakrętka)
-blaszka trzymająca klocki-nie trzyma sie zacisku, mocowanie tez sie utleniło.
Po krótkim namyśle z mechanikiem robimy z tą górna śrubą jak wyżej opisane i zacisk dociagniety na maxa.
Pod tą blaszke z obu stron dajemy podkładki aby była większa siła dociku do tego co zostało po mocowniu na zaciku.
Na oko wszysko wyglada ok.
Próba: 5 hamowań i nie piszczy po czym znowy harata jak poprzednio.
I tu moje pytanie: może ta blaszka trzymająca klocki jest ruchoma i jakoś je tam kantuje? moze coś z klockami ale wygladają jeszcze na 50%.
Tłoczki chyba do regeneracji, jedna z gumek przetarta.W ciągu miesiąca ubyło mi pół płynu hamulcowego w zbiorniczku.
czekam na propozycje.
Wiem ze wymiana jest najlepsza i najprostrza ale moze cos wam wpadnie do głowy jakis pomysł.

Pozdrawiam.
Sex i wydobycie!!!

Offline Tomasz Omiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 278
  • Skąd: Polkowice
  • Posiadany samochód: C-elysee 1.6 Vti, Cactus 1.2 82KM
  • Miejscowość: Polkowice
Re: [mkI] Coś obciera przy tylnym kole przy hamowaniu i nie tylko
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 24, 2011, 21:58:33 »
Cytuj

karol pudło napisał:
Witam po krótkiej przerwie.Dzisiaj była diagnoza mojego zacisku i co stwierdzam:
-Wyczyściłem osad pomiedzy zaciskiem a wahaczem
-górna śruba nie trzymała zacisku(chyba zerwany gwint w wahaczu i wymiana na taki pręt z gwintem po obu stronach nakrętka)
-blaszka trzymająca klocki-nie trzyma sie zacisku, mocowanie tez sie utleniło.
Po krótkim namyśle z mechanikiem robimy z tą górna śrubą jak wyżej opisane i zacisk dociagniety na maxa.
Pod tą blaszke z obu stron dajemy podkładki aby była większa siła dociku do tego co zostało po mocowniu na zaciku.
Na oko wszysko wyglada ok.
Próba: 5 hamowań i nie piszczy po czym znowy harata jak poprzednio.
I tu moje pytanie: może ta blaszka trzymająca klocki jest ruchoma i jakoś je tam kantuje? moze coś z klockami ale wygladają jeszcze na 50%.
Tłoczki chyba do regeneracji, jedna z gumek przetarta.W ciągu miesiąca ubyło mi pół płynu hamulcowego w zbiorniczku.
czekam na propozycje.
Wiem ze wymiana jest najlepsza i najprostrza ale moze cos wam wpadnie do głowy jakis pomysł.

Pozdrawiam.

Co to jest pręt z gwintem? Zastosowałeś zwykłą szpilkę budowlaną zamiast twardej śruby do hamulców?
Klocki należałoby również wymienić. Teraz są nierówno zużyte i też będą "ciągnąć" zacisk.
Co dałeś pomiędzy zacisk a wahacz?