Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: błąd kontrolki pracy silnika  (Przeczytany 3478 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

agniesiabie

  • Gość
błąd kontrolki pracy silnika
« dnia: Styczeń 07, 2011, 23:52:52 »
Witam, niedawno zostałam szczęśliwą posiadaczką Cytrynki z 2001, silnik 1,8  16V
Autko sprowadzone, po przeglądzie było wszystko sprawne jednak niedawno zapaliła mi się kontrolka pracy silnika. Udałam się do jakiegoś serwisu wykasowano błędy, jednak kontrolka nadal świeci...
Na wydruku błędów jest Elektroniczna diagnostyka pokładowa lub kalkulator silnika

Czy ktoś wie co to oznacza i jak można pomóc mojej cytrynce? Znajomy mówił, że może to być moduł komfortu...
Szczerze przyznam, że się nie znam, a chciałabym wiedzieć co i jak z autkiem.

Z góry dziękuję za pomoc i wszelkie informacje :)

Offline Kaśka Musielak

  • Administrator Honorowy
  • ******
  • Wiadomości: 4 966
  • Skąd: Wlkp
  • Miejscowość: Wlkp
Re: błąd kontrolki pracy silnika
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 08, 2011, 00:06:21 »
Bardzo lubie jak ktos jedzie do warsztatu w ktorym naprawa samochodu polega na skasowaniu defektu i skasowaniu klienta,klient dostaje kwitek z błedami i martw sie sam czy akurat w Twoim przypadku sama.

Moja propozycja udaj sie do warsztatu/aso które dysponuje i wiedza techniczna i diagnoskopem ktory bedzie potrafił zidiagnozowac i naprawic usterke.

Błedy które podałas sa na tyle ogolne ze moga oznaczac wszystko,od przetartego przewodu do uszkodzonej czesci.

Offline Witold Smulski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Skąd: Świdnik
  • Posiadany samochód: citroen xsara picasso
  • Zainteresowania: auta,motocykle,muzyka itd......
  • Miejscowość: Świdnik
Re: błąd kontrolki pracy silnika
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 09, 2011, 08:37:21 »
witam, miałem podobną sytuację,mam wątpliwość co do ASO(ponoć marnie opłacani-słabi fachowcy). proponuję znaleźć dobrego elektronika, z doświadczeniem i oprogramowaniem. w moim przypadku pomogło-pozdrawiam

Offline Dariusz Kulewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 431
  • Skąd: Police
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi '05, C-4 GP 1,6 HDi '10
  • Miejscowość: Police
Re: błąd kontrolki pracy silnika
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 09, 2011, 10:40:45 »
Agnieszko i Witku uzupełnijcie dane to w przyszłości będzie łatwiej pomóc. Agnioeszko nie wiadomo skąd jesteś i nikt nie może Ci polecić sprawdzonego warsztatu. Spróbuj też skorzystać z rady Kasi
Darek

Gachu

  • Gość
Re: błąd kontrolki pracy silnika
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 09, 2011, 11:29:02 »
Witku zważ tylko na to że nawet dobry elektronik bez odpowiedniego (bardzo drogiego) komputera którym zawsze dysponują ASO nic nie poradzi i będzie szukał po ciemku a ASO jest z reguły tak że ten źle opłacany mechanik często jest w stanie zrobić to na tzw. fuche, znam to z autopsji bo szwagier jest mechanikiem w jednym ASO i dzięki temu ma klientów prywatnie


moja rada podjedź do ASO i pogadaj z mechanikiem nie kierownikiem

jacekczewa1

  • Gość
Re: błąd kontrolki pracy silnika
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 09, 2011, 13:38:51 »
o tak... w ASO są rzeczywiście "najlepsi" fachowcy umiejący tylko mowic że ten typ tak ma :)  oraz slepo wierzący diagnoskopom - nie ma błedu - nie ma usterki :)

  • Gość
Re: błąd kontrolki pracy silnika
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 09, 2011, 14:49:21 »
ja już na tych serwisantach się "przejechałam" po sprowadzeniu, oddałam do przeglądu i co? wydałam kupę kasy, a panowie nie potrafili dolać płynu do zbiorniczka od wspomagania.. no ŻENADA, więc jak tu gdziekolwiek oddawać auto?!

Jeśli macie namiary na dobrych elektryków w okolicy Poznania byłabym wdzięczna, bo u mnie, to tak naprawdę, nie ma gdzie oddać samochodu...

Offline Dariusz Kulewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 431
  • Skąd: Police
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi '05, C-4 GP 1,6 HDi '10
  • Miejscowość: Police
Re: błąd kontrolki pracy silnika
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 09, 2011, 16:51:34 »
Cytuj

Bogumił Salamon napisał:
Witku zważ tylko na to że nawet dobry elektronik bez odpowiedniego (bardzo drogiego) komputera którym zawsze dysponują ASO nic nie poradzi i będzie szukał po ciemku a ASO jest z reguły tak że ten źle opłacany mechanik często jest w stanie zrobić to na tzw. fuche, znam to z autopsji bo szwagier jest mechanikiem w jednym ASO i dzięki temu ma klientów prywatnie


moja rada podjedź do ASO i pogadaj z mechanikiem nie kierownikiem

Tacy mechanicy to nieuczciwi pracownicy i nie lojalni wobec firmy (ASO) i klientów nie każdy klient wie o takich praktykach i przyjeżdża do ASO naprawić auto a nie po garażach i tych garażach też potrafią zainkasować co w ASO i tu pytanie czy to uczciwe dla nas klientów ?
Darek

Offline Stefan Ostrowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 71
  • Skąd: Choroszcz
  • Posiadany samochód: xara picasso 1.8, C3 1.4 HDI, C4 GP 2.0HDI
  • Miejscowość: Choroszcz
Odp: błąd kontrolki pracy silnika
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 15, 2017, 21:16:40 »
Witam serdecznie.
Odkopuje temat bo mam ten sam problem - otóż pali się kontrolka defektu silnika. Lexia pokazuje tylko błąd BSI: "Defekt stały Elektroniczna diagnostyka pokładowa lub kalkulator silnika".
W temacie oprócz gadania nt. mechaników nie ma rozwiązania problemu - może ktoś pomoże?


Jest błąd ale auto jeździ normalnie. Nie ma większego spalania. Wszystko działa jak trzeba.

Offline Dariusz Kłeczek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 8 803
  • Skąd: Trzebinia/Birmingham
  • Posiadany samochód: BX 1,9 GTi; AX 1,5 D
  • Zainteresowania: fotografia, nurkowanie
  • Miejscowość: Trzebinia/Birmingham
Odp: błąd kontrolki pracy silnika
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 16, 2017, 00:33:13 »
Przejrzeć/przeczyścić/poprawić złącza elektryczne.
Może być zły styk, uszkodzony przewód, lub BSI kończy swój żywot.

Na odległość to tylko takie "gdybanie".
BX 1,9 GTi 1991 już automat 213.000 km
AX 1,5 D Spot 1996 127.000 km
RENAULT TRAFIC 2,0 DCi 2007 224.000 mil
Hyundai IX35 1,7 CRDi 2014 79.000 mil

Offline Stefan Ostrowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 71
  • Skąd: Choroszcz
  • Posiadany samochód: xara picasso 1.8, C3 1.4 HDI, C4 GP 2.0HDI
  • Miejscowość: Choroszcz
Odp: błąd kontrolki pracy silnika
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 16, 2017, 10:08:45 »
Rozumiem, że piszesz o złączach elektrycznych przy BSI czy przy kompie w komorze silnika??
Wiem, ze na odległość ciężko powiedzieć ale uwierz mi. Z bliska tez nic nie widać.

Dodam tylko, że autko ostatnio stało na zewnątrz - a jest niestety dość wilgotno. Pojawił się błąd przemijający sondy lambda (kalkulator silnika) ale wykasowałem i się nie pojawia oraz błąd sygnału z alternatora - wykasowałem.

Najciekawsze jest to, że autko jedzie normalnie, obroty stałe nie falują, spalanie na normalnym poziomie. Wszystkie urządzenia elektryczne działają normalnie... tylko ta kontrolka w oczy bije i denerwuje.

Dziękuję za odpowiedź. Wieczorem wskoczę do kanału i sprawdzę przewody sondy lambda i styki przy alternatorze. potem chyba wypnę i wepnę wszystkie wtyczki przy BSI.