Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Problem z rolkami ?  (Przeczytany 972 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin Kowalczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 275
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara 2 Break HDi 2.0 110 KM
  • Miejscowość: Warszawa
Problem z rolkami ?
« dnia: Styczeń 08, 2011, 21:05:45 »
Witam. Dosyć dawno nie było mnie w pierwszym poście ale niestety Xsara dała o sobie znać. Jakiś czas temu słyszalne było lekkie popiskiwanie na zimnym silniku w okolicach paska rozrządu i osprzętu. Pomyślałem sobie że to przez mróz i zignorowalem delikatnie pisząc. Dzisiaj usłyszałem (i na ciepłym i na zimnym silniku ) już nie popiskiwanie a coś takiego...
klik
i tu
klik
chrobotanie ? Proszę o sugestie. W poniedziałek jade do mechanika ale ewentualnie jutro sam zajrzę skąd to dokładniej dochodzi...

Offline Jan Ferde

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 207
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: AR 159, Xsara II 1.6 16v
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Problem z rolkami ?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 10, 2011, 23:57:39 »
Może zerknij tutaj.
 
Xsara
 

Offline Marcin Kowalczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 275
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara 2 Break HDi 2.0 110 KM
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Problem z rolkami ?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 13, 2011, 20:09:32 »
Witaj Janie. Tamten temat jest jak przypuszczam zakończony. Koło pasowe również wymieniałem i nie jest to taki dźwięk. Od koła pasowego nie ma pisków żadnych są tylko rytmiczne stuki. Na bank któreś łożysko lub może pompa wtryskowa ale czy to taki dźwięk ? Mógłby sie ktoś wypowiedzieć przynajmniej na temat pompy ? W wątku o paliwach rakietowych do HDI było dużo o pompach.
Poprzednie filmiki kręciłem po dwóch dniach nie jeżdżenia samochodem i właśnie tak coś chrobotało. Teraz cały czas tylko popiskuje a czasami nic nie słychać jak zrobie pare kilometrów. Filmik będzie jutro. Zauważyłem też dosyć dziwną rzecz... może sami zobaczcie...KLIKK  Pasek został wymieniony pare miesięcy temu, zresztą widać że nówka... ale ta rolka wygląda na "zajechaną" czy mi sie wydaje ?

Offline Mariusz Szawarski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 42
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: xsara 1.9D kombi
  • Zainteresowania: motoryzacja, sport, komputery
  • Miejscowość: Szczecin
Re: Problem z rolkami ?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 14, 2011, 20:01:22 »
Witam poszukaj czegoś o napinaczu paska osprzętu http://moto.allegro.pl/napinacz-paska-citroen-xm-xsara-zx-ruville-i1372951620.html
Co prawda mam zwykłego diesla ale problem miałem podobny okazało się że tuleja w napinaczu się wyrobiła i raz było ok a zaraz stukało.

Offline Marcin Kowalczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 275
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara 2 Break HDi 2.0 110 KM
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Problem z rolkami ?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 14, 2011, 20:40:18 »
W HDI nie ma takiego czegoś. Jest samonapinacz i napinacz. Ale odgłos jest raczej bardziej z przodu.. wlasnie z tej rolki albo z pompy.. ciezko to okreslic :/  Pytanie do kogos kto bedzie pewny swojej odpowiedzi. Mozna odpalic samochód ze zdjetym paskiem osprzętu ? Na co trzeba uwazac ?

Offline krzysztof żółtowski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Posiadany samochód: citroen xsara 2.0 hdi
Re: Problem z rolkami ?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 19, 2011, 22:59:24 »
Witam. Tydzień temu miałem to samo. Zostało wymienione te kółko które pokazałeś na foto. Kosztowało mnie ponad 500zł, dodatkowo wymieniono mi pasek ok. 70zł i jeszcze jakieś jedno kółko za ok 60zł. Całość 800 zł. Dziwne dzwięki znikneły. Dziś byłem u tego samego mechanika, na jego życzenie, ponieważ chciał sprawdzić czy przy wymianie nie powstały jakieś luzy. Jednak dla pewności czeka mnie jeszcze rozrząd( od zakupu auta zrobiłem ponad 50000km to tak dla własnego spokoju). A słychać jeszcze dziwne syczenie, to podobno łożysko w alternatorze do wymiany.
Powodzenia

Offline Marcin Kowalczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 275
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara 2 Break HDi 2.0 110 KM
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Problem z rolkami ?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 20, 2011, 16:46:15 »
Witam. Dziękuje za odpowiedź... myślałem że jestem jedyny :P To kółko to rolka zwrotna ;) Rolka ta w intercars po zniżkach kosztuje ok 80 zł SKF lub INA. Dwie najdroższe więc nie ma tragedii. Robić będe z kumplem mechanikiem więc robocizna na szczęscie mnie ominie. Po naprawie (czyli pewnie po weekendzie) odezwe sie czy objawy ustąpiły. Aha a co do samych odgłosów.. już tak nie chrobocze.... teraz cały czas popiskuje (pewnie dlatego że samochód codziennie jezdzi.. )