Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Zapach Spalin w kabinie  (Przeczytany 4768 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasz Marciniak

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Skąd: Ostrów Wielkopolski
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.6 HDI
  • Miejscowość: Ostrów Wielkopolski
Zapach Spalin w kabinie
« dnia: Grudzień 02, 2010, 20:42:54 »
Witam , tak jak w temacie, w aucie można wyczuć zapach spali. ja praktycznie już do niego przywykłem ale wiele osób które wsiadają do mojego auta zwraca mi na to uwagę. Podejrzewam ze przyczyną może być nieszczelność na turbinie gdyż jest ona pokryta sadzą. Z tego co się orientuje to przy większości silników 1.6 HDI zdarza się ta sytuacja (okopcone turbo). Czy ktoś z was drodzy Forumowicze miał taki sam lub podobny przypadek?  Czy jest jakiś sposób aby usunąć albo zredukować tą nieszczelność na turbinie? Pozdrawiam.

Offline Wiktor Pawlowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 293
  • Posiadany samochód: c3 1,2/83KM'19
Re: Zapach Spalin w kabinie
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 02, 2010, 21:02:40 »
odnosnie okopconego turbo, mechanik warsztatu od cutrynow i pugow mowil ze to oznaka zapychajace go sie filtra FAP.

co jest raczej logiczne.

u mnie zapach spalin (w c3) pojawil sie w kabinie gdy poszla uszczelka pod wtryskiwaczem

na dzien dzisiejszy zapach spalin w aucie wynika z tego tez ze jedziemy za innym dieslem w korku juz jakies 2 godziny...
Pozdrowienia
W-P
____________
[...] śpię spokojnie [...]

Offline Marek Martynowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 298
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Grand C4 Picasso exclusive 2.0 HDi z 2012 r.
  • Zainteresowania: sport: kolarstwo górskie, pływanie, bieganie, aikido; muzyka: Siddharta, U2, Rammstein, DM i inni; zawodowo: nieruchomości; poza tym: historia, kuchnia no i citroeny
  • Miejscowość: Kraków
Re: Zapach Spalin w kabinie
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 07, 2010, 09:14:12 »
Odnośnie okopconej turbosprężarki był gdzieś wątek. I to nawet chyba z linkiem do wątku, gdzie ktoś opisywał to, jak sobie z tym poradził. Muszę go poszukać, bo też czuję smrodek spalin w kabinie. W warsztacie - i to nie ASO - pytałem o tę sprężarkę, to mi powiedzieli, że w większości silników 1,6 HDi tak się dzieje. Wtedy jakoś tego smrodku nie było aż tak czuć, ale od kiedy zrobiło się zimno i mokro, to robi się to nieznośne.
Martyn
:evil: Grand C4 Picasso exclusive 2.0 HDi z 2012 r. :evil:
były:
:evil: Xsara Picasso 1.6 HDi z 2006 r., rouge lucifer :evil:
ZX 1.9 TD z 1994 r., Avantage, też czerwony,
Xantia limousine 1.6i z 1996 r., też czerwona,
Fiat 125 p, 1.3 z 1969 r.

Offline Marek Martynowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 298
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Grand C4 Picasso exclusive 2.0 HDi z 2012 r.
  • Zainteresowania: sport: kolarstwo górskie, pływanie, bieganie, aikido; muzyka: Siddharta, U2, Rammstein, DM i inni; zawodowo: nieruchomości; poza tym: historia, kuchnia no i citroeny
  • Miejscowość: Kraków
Re: Zapach Spalin w kabinie
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 07, 2010, 09:52:47 »
Znalazłem, ale nie dzięki wyszukiwarce, bo jakoś nie mogla znaleźć interesującego mnie wątku.
Przy okazji poprawiam się, to we wątku, o którym pisałem, była opisana przyczyna kopcenia, a link, który się w nim pojawił, był do wątku, w którym ktoś uspokajał zaniepokojonego kopceniem forumowicza. Poniżej wklejam linki do obydwu wątków:

http://www.klub.citroen.triger.com.pl/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=62069&forum=22

http://www.klub.citroen.triger.com.pl/modules/newbb/viewtopic.php?post_id=533824
Martyn
:evil: Grand C4 Picasso exclusive 2.0 HDi z 2012 r. :evil:
były:
:evil: Xsara Picasso 1.6 HDi z 2006 r., rouge lucifer :evil:
ZX 1.9 TD z 1994 r., Avantage, też czerwony,
Xantia limousine 1.6i z 1996 r., też czerwona,
Fiat 125 p, 1.3 z 1969 r.

Offline Wojciech Hubert

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi '04
Re: Zapach Spalin w kabinie
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 13, 2010, 15:55:37 »
Witam,
U mnie smrodek spalinowy wynikał z padniętej uszczelki pod wtryskiwaczem. Pan w ASO szybko to stwierdził, wystarczyło podnieść plastikową osłonę silnika, jeden z wtryskiwaczy był wokoło uwalony czarną mazią.
Wymiana uszczelek to jeszcze spoko koszt, niestety w przypadku kiedy wtryskiwacz nie chce się wykręcić to koszta naprawy bardzo wzrastają :(
Pozdrawiam
Wojtek

Offline Tomasz Marciniak

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Skąd: Ostrów Wielkopolski
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.6 HDI
  • Miejscowość: Ostrów Wielkopolski
Re: Zapach Spalin w kabinie
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 17, 2011, 21:54:15 »
Witam,  Rozwiązaniem problemu okazało się (tak jak wyżej sugerował kolega Wiktor :) ) wymiana uszczelki pod wtryskiwaczem. Problem dało sie zauważyć po zdjęciu plastikowej osłony z silnika. 1 z 4 wtryskiwaczy był mokry a po odpaleniu i dodaniu gazu widać było wydobywający sie dym. Komplet naprawczy w ASO kosztuje ok 30 zł wiec nie jest to aż tak wielka suma ( na szczęście :)) Pozdrawiam