Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Xsara I 1998 1.6i | nowe zdjęcia, na lato ;) |  (Przeczytany 25710 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin Sojka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 29
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara VTR
Re: Xsara I 1998 1.6i | nowe zdjęcia, na lato ;) |
« Odpowiedź #175 dnia: Czerwiec 29, 2011, 22:44:59 »
Odnośnie wymiany wodzików skrzyni biegów, bo też mnie to czeka. Są odczuwalne efekty w precyzji prowadzenia drążka? Biegi lepiej wchodzą? Opłaca się ta zabawa?
Gratuluję samochodu, pięknie odżywiony, lejący się czarny lakier- rzadkość, mi forum KA też służy  :-)

Offline Filip Presz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 622
  • Posiadany samochód: Xsara II, C4 II
Re: Xsara I 1998 1.6i | nowe zdjęcia, na lato ;) |
« Odpowiedź #176 dnia: Czerwiec 29, 2011, 22:46:39 »
Reg fasty lubią puszczać gaz, przez to czasem cięzej odpalić samochod, ale chwalą je bardzo, chyba też za cene.. ale są ok, wiadomo, że takie wtryski nie są na 100tysięcy.
Valteki po 30tys beda jakby mialy 300.
Jak chcesz mieć spokoj na 100tysięcy kup Hany 2000, sam takie założyłem teraz, na poprzednich Zavoli Pan zrobiłem ~120tys.
Na instalacji się nie oszczędza, tylko na tankowaniu, potem wychodzi wszystko w praniu.
Xsara II 1.6 16v 2004r.
Citroen C4 II 1.6 VTi 2014r.

Offline Marcin Regulski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 274
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara Coupe 1.6i 8v 1998
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Xsara I 1998 1.6i | nowe zdjęcia, na lato ;) |
« Odpowiedź #177 dnia: Czerwiec 29, 2011, 23:27:19 »
Co to znaczy, ze lubią puszczać gaz? 0_o

mam do wyboru: RAIL, VALTEK, REG, ZAVOLI no i co tu zrobić? :)

http://allegro.pl/kup-mnie-i-oszczedzaj-sekwencja-v4-stag4-i1677807534.html

Offline Jan Ferde

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 207
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: AR 159, Xsara II 1.6 16v
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Xsara I 1998 1.6i | nowe zdjęcia, na lato ;) |
« Odpowiedź #178 dnia: Czerwiec 30, 2011, 11:36:43 »
Pewnie chodzi o taką sytuację, że po zgaszeniu auta gaz z wtrysku przedostaje się do kolektora ssącego i przy ponownym odpaleniu jest tam zbyt bogato, żeby odpalić silnik. Trzeba pokręcić rozrusznikiem kilka razy, żeby bogata mieszanka przeleciała przez cylindry do katalizatora i wtedy silnik odpala. U mnie takie coś działo się gdy miałem uszkodzony reduktor. Co do wtrysków REG nie wypowiem się. Mam wtryski Keihin, po 150 tysiącach oddałem je do czyszczenia za 150 zł, dziś mam prawie 200 tysięcy i dalej jeżdżą. Ale kosztują kilka razy więcej niż te co podałeś. Gdybym miał coś grzebać przy wtryskach co 30 tysięcy kilometrów to szybko zrezygnowałbym z LPG. Instalacja ma być pewna i bezobsługowa.
 
Xsara
 

Offline Marcin Regulski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 274
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara Coupe 1.6i 8v 1998
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Xsara I 1998 1.6i | nowe zdjęcia, na lato ;) |
« Odpowiedź #179 dnia: Czerwiec 30, 2011, 19:44:55 »
No dobra to moze wezme drozsza instalacje BRC Sequent24 :) 2600zł a miałem taką w poprzednim wozie i 90.000km spokojnie zrobiła (później sprzedałem samochód ;))

Ps. nowe tarcze TRW, nowe klocki TRW, nowy płyn hamulcowy ATE i samochód na nie ułożonych hamulcach staje dęba :P [color=ff0000]piii[/color]cie :D

Offline Filip Presz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 622
  • Posiadany samochód: Xsara II, C4 II
Re: Xsara I 1998 1.6i | nowe zdjęcia, na lato ;) |
« Odpowiedź #180 dnia: Lipiec 01, 2011, 11:15:01 »
Dokładnie to co pisze Jan.
Hany 2000 to odpowiednik Keihen, Keihen ma zabójczą cenę:P
1 wtrysk Hana kosztuje tyle co cała listwa Valteków, ok 120zł.
Wejdź jeszcze na forum: lpg-forum.pl na pewno doradzą ci coś dobrego, nie spiesz się z tym bo będziesz żałował jak oddasz Xsarę komuś kto się na tym nie zna i wsadzi Ci syf pod maskę.
Xsara II 1.6 16v 2004r.
Citroen C4 II 1.6 VTi 2014r.

Offline Łukasz Masny

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 76
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara I 1,4 +LPG
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Xsara I 1998 1.6i | nowe zdjęcia, na lato ;) |
« Odpowiedź #181 dnia: Lipiec 04, 2011, 20:23:43 »
Jeżeli jeszcze nie zamontowałeś instalacji to taka moja rada. Lepiej zapłacić więcej i później się nie martwić, niż zaoszczędzić i mieć później cyrki. Ja mam taką "oszczendzaną" i różnie to bywa, chociaż i tak nie narzekam, ale znam przypadki, że naprawdę bardzo kiepsko się takie instalacje spisują. Ważne są wtryski. Valtek to straszny szajs, ze swojej strony mogę polecić głównie serwis http://www.powergas.pl/index.php. Nie ukrywam cena montarzu jest całkiem spora. Jak podjechałem tam z kolegą Kią Shumą, to powiedział za staga 300+ z dobrymi wtryskiwaczami i już taką na tip top 3000zł, a za staga 4 2500zł. Wiem że to wysoka cena jak się patrzy na to co na allegro można znaleźć, ale trzeba pamiętać, że poza częściami bardzo ważne jest też jak one są zamontowane. A zdaje się że to też bardzo łatwo zchrzanić. U tego gościa serwisuję swoją instalkę i od tego czasu jestem zadowolony ;)

Z opini które czytałem kiedyś to mogę jeszcze przekazać, że podobno bardzo dobry jest też ten http://www.egp.pl/ serwis, no i tu ceny są już przystępniejsze. Opinie zdaje się są o nich bardzo dobre, ale to już trochę duży serwis i obawiał bym się trochę rutyny i tego że jak jest dużo ludzi to większa szansa, że trafi się ktoś kto coś zepsuje.

Pozdro.

Offline Szymon Maliszewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 149
  • Skąd: Sieraków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0Hdi Prestige 2003
  • Miejscowość: Sieraków
Re: Xsara I 1998 1.6i | nowe zdjęcia, na lato ;) |
« Odpowiedź #182 dnia: Wrzesień 13, 2011, 12:33:01 »
Spotkaliśmy się przypadkiem na myjni i stwierdzam, że samochód na żywo robi jeszcze lepsze wrażenie. Naprawdę bardzo zadbany ! Szkoda,że tak mało jest takich zadbanych xsar.
Pozdrawiam !

Offline Marcin Regulski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 274
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara Coupe 1.6i 8v 1998
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Xsara I 1998 1.6i | nowe zdjęcia, na lato ;) |
« Odpowiedź #183 dnia: Wrzesień 13, 2011, 15:26:26 »
No witam serdecznie Szymonie, tak spotkanie na myjni pamiętam, miła rozmowa i obwąchiwanie samochodów ;) Pozdrawiam! :)

Offline Paweł Szachnowski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Skąd: Ząbki
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara
  • Miejscowość: Ząbki
Re: Xsara I 1998 1.6i | nowe zdjęcia, na lato ;) |
« Odpowiedź #184 dnia: Grudzień 20, 2011, 11:48:55 »
Witam!
Z wielkim podziwem czytam Twój temat :) Także posiadam Xsare 1.6i, do tego mam ten sam egzemplarz (czarne coupe :D ). Mam ją od około półtora roku i chciałem ją sprzedawać, ale jak zobaczyłem za jakie pieniądze musiałbym to zrobić, to zmieniłem zdanie.
Czeka mnie regeneracja belki, wymiana sprzęgła, tarcz i klocków i jeszcze kilku innych dupereli. Mam tą przewagę, że wszystko, oprócz belki, sam mogę sobie zrobić :p (jestem mechanikiem).
Jeżeli chodzi o woskowanie, polerowanie, nabłyszczanie to robię to także sam (naprawdę nie ma w tym nic trudnego).

Widziałem także jakiś wątek o swap-ie. Także o tym myślę :)  

Czekam na kolejne wyczyny przy Twojej Xsarze :D W razie kłopotów, pomocy, rady wal śmiało. Na pewno chętnie pomogę :D
Powodzenia
I o to chodzi :D

Offline Marcin Regulski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 274
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara Coupe 1.6i 8v 1998
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Xsara I 1998 1.6i | nowe zdjęcia, na lato ;) |
« Odpowiedź #185 dnia: Styczeń 22, 2012, 14:53:35 »
No ja zaczynam myśleć o tym, że na koniec lutego/początek marca zaczynam się brać za Xsarę :)

1. wymiana lusterek bo zostały zniszczone przez innych kierowców
2. zrobić coś z belką bo dalej go ściąga na lewo
3. wymiana końcówek drążka kierowniczego
4. nowe bębny na tył ale nie wiem czy znajdę 203mm z pierścieniem ABS bo szukam od roku i tracę już siły
5. polerka w końcu bo zabrakło wcześniej kasy
6. regulacja gazu
7. ogarnięcie pod maską bo znów jest syf
8. naprawa tylnego prawego pasa bezpieczeństwa bo znajomy się siłował z nim i popsuł O_O

Offline Marcin Regulski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 274
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara Coupe 1.6i 8v 1998
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Xsara I 1998 1.6i | nowe zdjęcia, na lato ;) |
« Odpowiedź #186 dnia: Styczeń 23, 2012, 16:34:17 »
Byłem dziś w serwisie wymienić końcówki drążka kierowniczego, nówki sztuki zamontowane, od razu czuć różnice na kierownicy.

Offline Marcin Regulski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 274
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara Coupe 1.6i 8v 1998
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Xsara I 1998 1.6i | nowe zdjęcia, na lato ;) |
« Odpowiedź #187 dnia: Styczeń 24, 2012, 18:59:49 »
Nowe całe prawe elektryczne lusterko http://allegro.pl/lusterko-ele-pod-nowe-citroen-xsara-1997-00-w-wa-i2047185400.html już zamontowane, pasuje w 99,9% idealnie, ślicznie wszystko widać, silniczek pracuje cichutko, polecam jakby ktoś potrzebował nowe lusterko :)
Jak znajdę dobrej jakości zamiennik lewego to lecą obydwa do lakiernika by świeciły się jak samochód :)

Offline Marcin Regulski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 274
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara Coupe 1.6i 8v 1998
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Xsara I 1998 1.6i | nowe zdjęcia, na lato ;) |
« Odpowiedź #188 dnia: Styczeń 26, 2012, 14:28:14 »
Nowe lusterko lewe, błękitne, z mata grzewczą :) Jednak się skusiłem, teraz obydwa są błękitki grzane :) Tylko podłączyć jeszcze prund :P

Dziś odbieram polakierowane obudowy i jeszcze muszę powalczyć troszkę z zamiennikami (nożykiem do papieru) by pasowały jak najlepiej do linii samochodu i akcja z lusterkami zakończona. Jakoś dużo lepiej mi się patrzy w błękitne lusterka, ciekawe czemu?

Offline Piotr Kukiz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 134
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II 1,6 16V '03
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Xsara I 1998 1.6i | nowe zdjęcia, na lato ;) |
« Odpowiedź #189 dnia: Styczeń 26, 2012, 21:39:51 »
Witam,

A moglbys mniej wiecej opisac jak zdjales ten element do lakierowania z lusterka ?
Chodzi mi o to, w ktorych miejscach sa zatrzaski, gdzie podwazac.
Probowalem jakis czas temu zdjac ten element, ale po kilku probach zrezygnowalem.
Podwazalem to srubokretem w kilku miejscach, ale nawet nie drgnelo i zdazylem zostawic brzydkie slady :-(

Offline Marcin Regulski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 274
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara Coupe 1.6i 8v 1998
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Xsara I 1998 1.6i | nowe zdjęcia, na lato ;) |
« Odpowiedź #190 dnia: Styczeń 26, 2012, 22:50:54 »
Lakiernik dał ciała trochę, widać lekkie zacieki na obrzeżach, ale w sumie to wisi mi to bo to zamienniki i nikt się nie przygląda z bliska, ważne, że są w kolorze jak należy i nie wali już po oczach szary plastik. Do tego zapłaciłem 50% ceny w porównaniu do znajomego lakiernika a teraz walczę z każdą złotówką...:(

Co do zdjęcia obudowy to polecam zaopatrzyć się przy okazji w klej KROPELKA lub inny cyjanopan i klej POXIPOL. Zatrzaski są mocno łamliwe.

Składasz lusterko, z miejsca najbliżej szyby wystaje jeden bolec, który wciskasz śrubokrętem, powinien lekko wyskoczyć ten fragment obudowy. A reszta to już siła twych rąk (wyrywasz dosłownie, szarpiąc od strony tego bolca) bo zaczepy są tak zbudowane, że niczym ich nie podważysz, możesz się modlić tylko by nie popękały. W tanich zamiennikach pękają, w droższym (prawe lusterko elektyczne) mi nie pękły, oryginały nie wiem.

Po pęknięciu używasz cyjanopanu by przykleić zaczepy na swoje miejsce a po 5-10 minutach używasz poxipolu na miejscach pęknięć i rozsmarowując po zaczepie cienką warstwą co w kilkanaście minut twardnieje jak skała, dla przyszłego bezpieczeństwa. Idziesz do lakiernika -> lakierujesz -> zakładasz z powrotem -> masz "nowe" lusterko.
Na zdjęciu zaznaczyłem miejsce jedynego zaczepu do jakiego masz dostęp i od którego ciągniesz pokrywę.

Do tego póki co odwleka mi się naprawa belki bo w chwili obecnej mam odwyk od samochodu i całą nogę w gipsie, skręcone kolano na lodzie...szczęście, że stało się to już po odebraniu lusterek i całym montażu...

Offline Piotr Kukiz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 134
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II 1,6 16V '03
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Xsara I 1998 1.6i | nowe zdjęcia, na lato ;) |
« Odpowiedź #191 dnia: Styczeń 27, 2012, 07:30:20 »
Wielkie dzieki za instrukcje.
Bede walczyl.

A tak BTW:
Zniknely Twoje posty z watku o regeneracji belki:
http://www.klub.citroen.triger.com.pl/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=35686&start=300

Sam to wywaliles, admin, czy usterka forum ?

Offline Marcin Regulski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 274
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara Coupe 1.6i 8v 1998
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Xsara I 1998 1.6i | nowe zdjęcia, na lato ;) |
« Odpowiedź #192 dnia: Styczeń 27, 2012, 09:21:21 »
Ja wywaliłem, opiszę wszystko jak belka będzie już zrobiona

Offline Albert Baran

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 117
  • Skąd: Radom
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 2.0 HDI 2001r
  • Miejscowość: Radom
Re: Xsara I 1998 1.6i | nowe zdjęcia, na lato ;) |
« Odpowiedź #193 dnia: Styczeń 31, 2012, 22:58:57 »
czekamy na relacje bo moja też już się kwalifikuje do regeneracji:) ale to po zimie już:) (mile widziany cennik zabiegu)

Offline Michał Ostrowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 61
  • Skąd: Ciechanów
  • Posiadany samochód: Xsara VTS
  • Miejscowość: Ciechanów
Re: Xsara I 1998 1.6i | nowe zdjęcia, na lato ;) |
« Odpowiedź #194 dnia: Luty 09, 2012, 23:11:22 »
Albert mam Gościa od regeneracji belki w Łomiankach jak bys chciał....:P
...::Jest moc jest zabawa::...

Offline Albert Baran

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 117
  • Skąd: Radom
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 2.0 HDI 2001r
  • Miejscowość: Radom
Re: Xsara I 1998 1.6i | nowe zdjęcia, na lato ;) |
« Odpowiedź #195 dnia: Luty 10, 2012, 08:10:46 »
Jakbyś mógł prześlij mi numer i ile to u niego kosztuje. Dzięki wielkie. Po ziemie na pewno będę to robił także zdam relacje:)

Offline Marcin Regulski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 274
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara Coupe 1.6i 8v 1998
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Xsara I 1998 1.6i | nowe zdjęcia, na lato ;) |
« Odpowiedź #196 dnia: Marzec 12, 2012, 15:09:11 »
Dziś Xsara dostała prezent. Zabrałem ją do porządnej stacji kontroli pojazdów gdzie na najnowszym sprzęcie byłą robiona zbieżność, geometria i w ogóle wszystko co dało radę zrobić by samochód jechał prosto. I samochód jedzie prosto! Tylna belka którą uważałem za waloną i już chciałem jechać do Antałexu na wymianę...okazało się, że na dobrą sprawę wszystko z nią jest w normie, nie ma odchyłów zbytnich a powodem ściągania raz na lewo, raz na prawo była źle robiona zbieżność przez serwis na Wrocławskiej w Warszawie!
Teraz tylko w środę muszę jechać na poprawę ustawienia kierownicy bo leciutko przekrzywiona w prawo jest i wtedy już w 100% mogę powiedzieć, że odpada mi wycieczka co by zabrała mi z portfela jakieś 1400zł :)

Jestem uradowany :)