Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: ciemny wyswietlacz  (Przeczytany 3958 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

123hudy

  • Gość
ciemny wyswietlacz
« dnia: Styczeń 13, 2011, 23:08:10 »
witam wszystkich
 od kilku miesiecy jednen z moich wyswietlaczy (lewy) calkowicie zciemnial dziala bo jak slonce w niego przyswieci to widze ze wszystkie wskazniki pokazuja co maja pokazywac ale przestal swiecić ktos mial podobna sytuacje? wiecie czy da sie to naprawic (mmoze jakas zaroweczka czy cos ) czy trzeba wymienic wyswietlacz?

Offline Dariusz Kulewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 431
  • Skąd: Police
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi '05, C-4 GP 1,6 HDi '10
  • Miejscowość: Police
Re: ciemny wyswietlacz
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 14, 2011, 01:06:33 »
Jacek Sabok pewnie ci odpowie fachowo na to pytanie. Uzupełnij dane w profilu to w przyszłości może się przydać. Moim zdaniem żaróweczka się przepaliła ale to tylko moja sugestia
Darek

jacekczewa1

  • Gość
Re: ciemny wyswietlacz
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 14, 2011, 07:49:09 »
sprawdz podświetlenie wyświetlacza czyli żaróweczki a może masz ściemniony ( przyciskami)

Offline Jacek Welz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 101
  • Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Ford SMax 2.0TDCI '14; MB A160 '01
  • Zainteresowania: komp, foto, citro, kayako, grajko i inne
  • Miejscowość: Stavanger/Bydgoszcz
Re: ciemny wyswietlacz
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 16, 2011, 21:35:43 »
Gdyby mial sciemniony przyciskami to mialby tak samo na obu, a przeciez podal ze ma tylko jeden sciemniony.
Ewentualnie ma faktycznie sciemniony, a ten drugi co swieci jest uszkodzony i swieci na maxa mimo sciemnienia. Ale zakladam ze wlasciciel regulacja podswietlenia sie pobawil zanim napisal.
Ford S-Max 2.0TDCI '14
dawniej: Xsara Picasso 1.6i SX '10
ZX 1.4i SX Break '96/97, ZX 1.4i Avantage '91
i jakies niecytryny
GG: 4635213 (i inne ;)

jacekczewa1

  • Gość
Re: ciemny wyswietlacz
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 16, 2011, 21:44:37 »
róznie bywa.....stawiam jednak na żaroweczki :)

123hudy

  • Gość
Re: ciemny wyswietlacz
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 29, 2011, 09:19:29 »
czesc dzieki za odpowiedzi, okazalo sie ze wystarczylo mocniej  w niego puknac (tak ze az reka bolala ) i zaczol swiecic normalnie

Offline Jacek Welz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 101
  • Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Ford SMax 2.0TDCI '14; MB A160 '01
  • Zainteresowania: komp, foto, citro, kayako, grajko i inne
  • Miejscowość: Stavanger/Bydgoszcz
Re: ciemny wyswietlacz
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 30, 2011, 09:21:13 »
tyle ze pozniej wystarczy podskoczyc na dziurze i przestanie znowu.
Rozwiazanie raczej tymczasowe. Predzej czy pozniej bedziesz musial rozebrac i sprawdzic - zlaczki, kable, ale i zarowki. Jak juz rozbierzesz to wymien wszystkie zarowki bez wnikania, pare zlotych, a bedziesz mial spokoj na lata.
ale na razie, skoro jezdzi to uzywaj.
Ford S-Max 2.0TDCI '14
dawniej: Xsara Picasso 1.6i SX '10
ZX 1.4i SX Break '96/97, ZX 1.4i Avantage '91
i jakies niecytryny
GG: 4635213 (i inne ;)

Offline Stefan Kowalski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Skąd: Toruń
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1,6HDI 110KM 2005 Exlusive
  • Miejscowość: Toruń
Re: ciemny wyswietlacz
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 02, 2011, 17:23:14 »
Witam od paru piesięcy jestem posiadaczem pikusia 1,6HDI rocznik 2005. Pojawił się pierwszy problem, na wyświetlaczu znacznie słabiej zaczął świecić sam prędkosciomierz. Oczywiście na logikę pierwsze co zrobiłem to wymieniłem wszystkie 8szt, żarówek(kupiłem drogie markowe zarówki) podswietlenia wyświetlacza, dzięki opisowi z forum wszystko poszło szybciutko, niestety nic to nie dało prędkoścomierz nadal tak samo wyraźnie słabiej widoczny. Gdzie dalej szukac przyczyny?

Offline Dariusz Kulewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 431
  • Skąd: Police
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi '05, C-4 GP 1,6 HDi '10
  • Miejscowość: Police
Re: ciemny wyswietlacz
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 02, 2011, 22:18:07 »
Cytuj

Stefan Kowalski napisał:
Witam od paru piesięcy jestem posiadaczem pikusia 1,6HDI rocznik 2005. Pojawił się pierwszy problem, na wyświetlaczu znacznie słabiej zaczął świecić sam prędkosciomierz. Oczywiście na logikę pierwsze co zrobiłem to wymieniłem wszystkie 8szt, żarówek(kupiłem drogie markowe zarówki) podswietlenia wyświetlacza, dzięki opisowi z forum wszystko poszło szybciutko, niestety nic to nie dało prędkoścomierz nadal tak samo wyraźnie słabiej widoczny. Gdzie dalej szukac przyczyny?

A próbowałeś przyciskami pod kierownicą tam masz ściemnianie i rozjaśnianie
Darek

Offline Stefan Kowalski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Skąd: Toruń
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1,6HDI 110KM 2005 Exlusive
  • Miejscowość: Toruń
Re: ciemny wyswietlacz
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 03, 2011, 21:53:58 »
Oczywiście że próbowałem tymi przyciskami do rozjaśniania, przy okazji chciałbym poinformować że w moim modelu(exclusive 2005r. 1,6HDI 110KM)nie występuje bardzo często opisywany tu problem ze słabiej swiecacym wyświetlaczem po właczeniu swiateł. Jeżeli podświetlenie jest przyciskiem ustawione na maxa to nie ma żadnej róznicy w intensywności podświetlenia wyświetlacza czy mamy włączone swiatła czy nie. Jeżeli zmniejszę intensywność podświetlenia przyciskiem to wtedy róznica jest wyraźna.
Po trzykrotnym rozbieraniu wyswietlacza  na razie wszystko wróciło do normy i prękosciomierz zaczął świecić prawidłowo, jutro samochód będzie jeździł więc zobaczymy,  więc podejrzewam jakiś "zimny lut" lub obluzowanie jakiś elementów.

Offline Dariusz Kulewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 431
  • Skąd: Police
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi '05, C-4 GP 1,6 HDi '10
  • Miejscowość: Police
Re: ciemny wyswietlacz
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 04, 2011, 11:15:09 »
w starszych modelach był problem z wyświetlaczem są mniej czytelne przy słonecznej pogodzie. Uzupełnij dane w profilu w przyszłości będzie to pomocne w udzielaniu odpowiedzi i nie będziesz musiał pisać jakie masz auto
Darek