Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Koszt wymiany przełącznika zespolonego  (Przeczytany 6587 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wojciech worlowski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: bodzanow
  • Posiadany samochód: xsara picaso 1.8 16v
  • Miejscowość: bodzanow
Koszt wymiany przełącznika zespolonego
« dnia: Styczeń 15, 2011, 14:16:01 »
Jaki będzie orientacyjny koszt wymiany przełącznika zespolonego pod kierownicą oraz szczęk hamulcowych w Xsarze 1.8 16 V ?

Gachu

  • Gość
Re: Koszt wymiany przełącznika zespolonego
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 15, 2011, 17:29:10 »
przełącznik w zależności od rocznika kosztuje od kilku stów do kilkunastu w młodszych a szczęki to jeśli zrobisz to sam będzie tanio jeśli mechanik to ze 100 zł skasuje + oczywiście cena części

Offline Michał Fieńko

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 91
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: XP '03 1.8 (była), C3 Picasso '15 1.6 (od święta), C4 Picasso '17 1.2 (w dni powszednie)
  • Miejscowość: Łódź
Re: Koszt wymiany przełącznika zespolonego
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 16, 2011, 22:37:05 »
Cytuj

wojciech worlowski napisał:
Jaki będzie orientacyjny koszt wymiany przełącznika zespolonego pod kierownicą w Xsarze 1.8 16 V ?


A jaki jest powód wymiany rzeczonego przełącznika?
Pozdrawiam.
Michał


Offline wojciech worlowski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: bodzanow
  • Posiadany samochód: xsara picaso 1.8 16v
  • Miejscowość: bodzanow
Re: Koszt wymiany przełącznika zespolonego
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 18, 2011, 16:35:27 »
Powód:coś z przełącznikiem kierunków,jak odbija prawy włacza się lewy,wystarczy próba zapalenia świateł właczasię lewy,jak używam spryskiwacza,włacz się lewy,gwałtowny ruch kierownicą w lewo,to samo.Można go wyłączyć lekko popychjąc do góry ale lekki wstrząs lub j/w i to samo

Offline sebastian gatz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 40
  • Skąd: czeladź
  • Posiadany samochód: Citroen C4 1,6hdi 90km
  • Miejscowość: czeladź
Re: Koszt wymiany przełącznika zespolonego
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 18, 2011, 20:49:37 »
mialem to samo przelacznik mnie kosztowal 300 zl , wymiana hmmm 15 min a pierwszy raz to robilem , 5 srubek odkrecic i 5 przykrecic nei ma filozofi kostki przepinasz

Offline Michał Fieńko

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 91
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: XP '03 1.8 (była), C3 Picasso '15 1.6 (od święta), C4 Picasso '17 1.2 (w dni powszednie)
  • Miejscowość: Łódź
Re: Koszt wymiany przełącznika zespolonego
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 20, 2011, 01:31:42 »
Cytuj

wojciech worlowski napisał:
Powód:coś z przełącznikiem kierunków...


Może zanim wymienisz spróbuj rozebrać to ustrojstwo - na forum znajdziesz przydatne info.
Powodzenia.
Pozdrawiam.
Michał


Offline Adam Nowak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 31
  • Skąd: Świecie
  • Posiadany samochód: xsara picasso 2.0 hdi 2002
  • Miejscowość: Świecie
Re: Koszt wymiany przełącznika zespolonego
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 03, 2011, 00:05:13 »
A może ktoś próbował podłączyć przełącznik np. od berlingo albo c5 na pierwszy rzut oka są takie same (ja mam klakson w kierownicy na manetce nie ma) Tylko cena jest dużo niższa niż do pikusia

Offline Tomasz Woźniak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Posiadany samochód: Citroen C4 1.4 16v 2005r
  • Zainteresowania: kobiety
  • Miejscowość: Gliwice/Zabrze/Bytom
Re: Koszt wymiany przełącznika zespolonego
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 03, 2011, 20:05:35 »
W teorii powinnien podejsc kazdy przelacznik zespolony na COM2000 czy to z Berlingo czy tez z  Peugeot'a 206

Jestem swiezo po wymianie przelacznika w swoim "pikusiu" i przyznam ze moj zechcial wspolpracowac poprawnie tylko z modelem DELPHI (model DAV powodowal dziwne reakcje - nie zawsze wlanczalo sie to co chcialem  ;-)  )

Offline Marcin Koczapski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 299
  • Skąd: Wałbrzych
  • Posiadany samochód: Berlingo II 2.0HDI 2005
  • Miejscowość: Wałbrzych
Re: Koszt wymiany przełącznika zespolonego
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 03, 2011, 22:28:52 »
co do wymiany to trzeba uważać aby zakładać przełączniki z kołami skierowanymi w tym samym kierunku co przy ściągani przełącznika,
jest to bardzo ważne gdyż w przełączniku jest taśma ze ścieżkami elektrycznymi nawinięta jak sprężyna zegara,  służy do przekazywania napięcia klaksonu i poduszki pow. umożliwiając jednocześnie skręcanie kierownicą.  Gdy założymy przełącznik w pozycji kół innej niż przy ściąganiu przełącznika to można zerwać taśmę lub ją załamać, dlatego kupując używany przełącznik najlepiej być przy ściąganiu, lub jak ma ktoś pojęcie można to odmierzyć obracając wewnętrzny pierścień przełącznika.
co do przełącznika od berlingo czy innych modeli aut to będzie pasował jeśli będzie ten sam "COM", ten sam producent i tak samo wyglądał,  ja w berlingo założony mam od picasso i chodzi dobrze od ponad dwóch lat

Offline Karol Chyla

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 936
  • Skąd: Połaniec
  • Posiadany samochód: Grand Scenic 2,0 16V LPG, była Xsara Picasso 2,0HDi 2002r.;
  • Miejscowość: Połaniec
Re: Koszt wymiany przełącznika zespolonego
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 06, 2011, 10:05:41 »
Z przełącznikiem nie pomogę, ale co do szczęk hamulcowych to zdecydowanie polecam kupno i montaż samodzielny zestawu GSK1150. To dedykowany Superkit TRW-Lukas.
Przykładowa aukcja: http://allegro.pl/szczeki-cylinderki-samoregulator-berlingo-partner-i1417239771.html

Wymieniałem niedawno w Oplu. Ten sam typ hamulca, tyle że mniejszy był.
Dopiero po tej operacji zobaczyłem co to znaczy działający hamulec na tylnej osi!. Akurat do opla kosztował ok 220 zł. Ten trochę droższy, ale naprawdę warto. Zrzucasz brutalnie stary hamulec, i montujesz wszystko nowe.
Zestaw z pudełka wyciągasz zmontowany! Przy umiejętnym montażu nic nie rozpinasz jedynie przykręcasz nowe cylinderki i zakładasz na nie kompletnie zmontowane szczęki wraz z samo regulatorami i sprężynami.
Oczywiście warunkiem poprawnego działania hamulca są w miarę dobre jeszcze bębny hamulcowe.