Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Problem z fotelami - uchylanie  (Przeczytany 2285 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin Róg

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 25
  • Skąd: Tychy
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso HDi 1.6 90
  • Miejscowość: Tychy
Problem z fotelami - uchylanie
« dnia: Październik 25, 2010, 09:25:01 »
Witam

Na początku chciałbym się ze wszystkimi przywitać jako nowoposiadły Xsarę Picasso 1.6i (demon prędkości  :-)  

Niestety mam problem z fotelem kierowcy, a dokładnie z tym że nie blokuje sie jego uchylanie .. czy jest jakis manual naprawy tego?? ... toche mnie to zaskoczyło

Pozdrawiam
Marcin

Offline Tomasz Zawadziński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 86
  • Skąd: Toruń
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8i 16V 2002 r.
  • Miejscowość: Toruń
Re: Problem z fotelami - uchylanie
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 25, 2010, 20:39:37 »
Jeśli nie blokuje z jednej strony, to przyjrzyj się tam gdzie łapie i spróbuj ustawić tak samo. Pewnie trzeba wycisnąć ten mechanizm, który jest w podłodze.

Offline Marcin Róg

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 25
  • Skąd: Tychy
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso HDi 1.6 90
  • Miejscowość: Tychy
Re: Problem z fotelami - uchylanie
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 26, 2010, 19:39:43 »
Cytuj

Tomasz Zawadziński napisał:
Jeśli nie blokuje z jednej strony, to przyjrzyj się tam gdzie łapie i spróbuj ustawić tak samo. Pewnie trzeba wycisnąć ten mechanizm, który jest w podłodze.


wlaśnie że nie blokuje z obydwu stron, ale sprawdzę w czwartek ustawiając mechanizm przesuwania fotela w różnych pozaycjach - auto stoi narazie na warsztacie z powodu wymiany wahaczy (jakieś ExpertLine - nie wiem co to za badziew ale sprzedawca dołączył do auta - nie zdążył wymienić) ..

narazie czyszczę fotele, gdyż śmierdzą tytoniem (a miało być nie palone :-) )  i czytam forum  .. na początku nie byłem przekonany do Picasso ale z każdym dniem doceniam jej zalety mniej zwracając uwagi na wady :-)

Offline Tomasz Zawadziński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 86
  • Skąd: Toruń
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8i 16V 2002 r.
  • Miejscowość: Toruń
Re: Problem z fotelami - uchylanie
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 26, 2010, 20:44:48 »
Sam samochód jak każdy inny może się psuć, ale Pikuś odwdzięcza się przyjemnością jazdy.

Wracając do foteli. U mnie nie łapała jedna strona. Jeśli dobrze pamiętam, to z tej złej strony mechanizm nie chciał załapać, ponieważ był wciśnięty. Pomajstrowałem tak żeby wyskoczył i jak ręką odjął - wszystko działa.

Życzę udanego majstrowania.

Offline Marcin Róg

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 25
  • Skąd: Tychy
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso HDi 1.6 90
  • Miejscowość: Tychy
Re: Problem z fotelami - uchylanie
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 28, 2010, 22:05:59 »
Macher wstawił tuleje i dał śruby zamiast orginalnego mocowania .. możliwe że to da się zregenerować, ale jeżdżenie z takim fotelem było by niebezpieczne szczególnie podczas wypadku ..

teraz czeka mnie jeszcze regeneracja wajchy zmiany biegów, a dokładnie dorobienie sprężynki i wymiana oringów ..

moja XP wymaga kilku inwestycji , ale jest najlepsza z wszystkich samochodów jakie oglądałem :-) i jest pierwsza w której przebieg jest autentyczny :-)

Offline Wojtek Karszałek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 11
  • Skąd: Nadej
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Nadej
Re: Problem z fotelami - uchylanie
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 17, 2011, 15:45:57 »
I co poradziłeś na to mocowanie?? U mnie nie łapie lewa strona siedząc z tyłu za fotelem - może ktoś to dokupował i wie jak się to nazywa i gdzie szukać??

Offline Marek Konopka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 56
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: picasso 2.0HDI 2004
  • Zainteresowania: CapsLock
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Problem z fotelami - uchylanie
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 17, 2011, 20:05:38 »
Witam. Własnie dziś to przerabiałem. U mnie też nie łapała jedna strona, po podniesieniu fotela przesunąłem metalową podkładkę w górę ściskając sprężynę odsłaniając trzpień z widocznymi 3 kulkami i właśnie w ten sposób zablokowałem drugi zaczep i fotel się nie blokował. Po chwili paniki i próbach wciskania kulek spryskałem zaczepy WD 40 i po przyjrzeniu się na samej górze przy mocowaniu
czyli nad sprężyną znalazłem ruchome blaszki ( wąskie i długie ). Po ich wciśnięciu podkładki się opuściły i zaczepy zaczeły działać a ja cieszę się ze stabilnego fotela. Pozdrawiam.
Ps. może trochę chaotycznie to opisałem ale sprawa jest dość prosta spokojne spojrzenie pozwala na"rozpoznanie" elementów. Jakby co to za dnia mogę coś pstryknąć.

Offline Artur Osowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 64
  • Skąd: Białystok
  • Posiadany samochód: Xara Picasso 2.0 16v 2004r. Automat+LPG, Czerwień Lucyfer.
  • Miejscowość: Białystok
Re: Problem z fotelami - uchylanie
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 18, 2011, 07:52:06 »