Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [mkI] ABS fault  (Przeczytany 1994 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr Krawczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 375
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDi 2002r Kombi
  • Miejscowość: Bydgoszcz
[mkI] ABS fault
« dnia: Luty 16, 2011, 19:23:44 »
Witam, po wymianie tylnej belki w moim hydrowozie, ukazał się ABS fault, dodam że kupiłem używaną belkę z kompletną także została po prostu przekręcona, jednakże zostały moje czujniki. Co może być powodem tego błędu ? byłem na diagnostyce komputerowej, i ta której imienia wymawiać nie wolno wskazała tylne lewe koło. Czy po naprawie usterki konieczne będzie wykasowanie błędu, czy też ten błąd sam "zniknie" z pamięci komputera ?

Offline Emil Uzunow

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 3 416
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2.2 BiTurbo BVA 2007 r. Exclusive
  • Zainteresowania: Od cytryny po ryby
  • Miejscowość: Pruszków
Re: [mkI] ABS fault
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 16, 2011, 19:36:25 »
Cytuj

Piotr Krawczyk napisał:
Witam, po wymianie tylnej belki w moim hydrowozie, ukazał się ABS fault, dodam że kupiłem używaną belkę z kompletną także została po prostu przekręcona, jednakże zostały moje czujniki. Co może być powodem tego błędu ? byłem na diagnostyce komputerowej, i ta której imienia wymawiać nie wolno wskazała tylne lewe koło. Czy po naprawie usterki konieczne będzie wykasowanie błędu, czy też ten błąd sam "zniknie" z pamięci komputera ?


Może czujnik jest walnięty, może źle podłączony, może brud jakiś się dostał... Ciężko stwierdzić, zwłaszcza że tylko na jednym kole. Skasuj błąd jak masz możliwość i wtedy zobaczysz.

Offline Grzegorz Sługocki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 018
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI 2001r// 2.0 B+LPG 2009r
  • Miejscowość: Zielona Góra
Re: [mkI] ABS fault
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 16, 2011, 21:11:07 »
Jeżeli wymienisz czujnik to błąd sam się wykasuje ale wpierw proponuję wyczyszczenie gniazda i samego czujnika.

Offline Piotr Krawczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 375
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDi 2002r Kombi
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Re: [mkI] ABS fault
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 04, 2011, 19:17:20 »
dzisiaj wyczyściłem piastę i czujnik niestety bez zmian, Moje pytanie brzmi gdzie podłączany jest czujnik ABS`u z tyłu ? słyszałem że trzeba zdemontować zbiornik paliwa aby wymienić czujnik

Offline Piotr Krawczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 375
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDi 2002r Kombi
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Re: [mkI] ABS fault
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 06, 2011, 08:33:52 »
nie chciałbym was poganiać ale zależy mi na czasie ;-)

Offline Grzegorz Sługocki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 018
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI 2001r// 2.0 B+LPG 2009r
  • Miejscowość: Zielona Góra
Re: [mkI] ABS fault
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 06, 2011, 10:55:16 »
Zbiornika paliwa nie musisz ściągać,ale musisz odkręcić wszystkie śruby do końca ale bez ściagania nakrętek i wtedy zrobi się luka przez którą wyjdzie czujnik,wtyczka jest pod tylną kanapą pod zaślepką gdzie umiejscowiona jest pompa paliwa idą obok niej 2 wtyczki niebieskie od prawego i lewego koła tam wypinasz a od dołu ciągniesz za kabelek.Gorzej jest włożyć ale lepiej niż ściągać cały bak.pozdro

Offline Piotr Krawczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 375
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDi 2002r Kombi
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Re: [mkI] ABS fault
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 10, 2011, 18:49:49 »
Jestem po wymianie czujnika, jednakże nic to nie zmieniło nadal pojawia się błąd, dodam że sprawdzałem trzy używane czujniki i nic ABS fault nadal się wyświetla... Ma ktoś jakiś pomysł ?

Offline Grzegorz Sługocki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 018
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI 2001r// 2.0 B+LPG 2009r
  • Miejscowość: Zielona Góra
Re: [mkI] ABS fault
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 10, 2011, 20:52:02 »
A miałeś pewność że te czujniki były sprawne?Dodam tylko tyle,że gniazdo musi być dobrze oczyszczone bo wystarczy,że czujnik nie będzie przylegał dobrze i już nie będzie odczytu z koła.Jeżeli okaże się że masz dobre czujniki to być może masz uszkodzony wianek z którego to abs wylicza prędkość obrotową koła i może być konieczna wymiana,jeszcze jedną opcją może być przetarty kabel idący do owego czujnika czyli odcinek od abs do zbiornika i nie ma odczytu.Najgorszą ale możliwą przyczyną może być uszkodzenie kalkulatora abs który znajduje się w grodzi silnika,było gdzieś o tym na forum i potrzebna może być wymiana.Na sam początek trzeba by było zmierzyć kostkę tą na boku czy dochodzi napięcie.Możliwości jest kilka więc trzeba zacząć poszukiwanie.