Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: uparł sie i nie chce odpalić - a przed chwilą jeździł  (Przeczytany 6796 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartosz Sipczyński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 62
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Pikusia 2.0 HDi 2001 ZIEL. GALANT
  • Zainteresowania: Wisełka :)
  • Miejscowość: Kraków
Witam, no właśnie drodzy forumowicze jest dokładnie jak w temacie. Autko jeszcze przed chwilą jeździło. Wróciłem z maluchami z przedszkola (w pt) zostawiłem auto pod blokiem. Wieczorem chce odpalić a tu kicha. Miałem wrażenie jakbym ciut za wcześnie puścił kluczyk zanim silnik zapalił (albo to moje teraz szukanie przyczyny). Kiedyś już tak miałem ale po ok 20 min i kilku próbach odpalenia udało mi się w końcu odjechać i teraz jestem przewrażliwiony. Próbowałem dziś odpalić i kicha w dalszym ciągu. Akumulator żwawo obraca - jest nówka. Świece żarowe wymienione w grudniu. Pompę słychać. Bezpieczniki sprawdzone. Przebieg ok 220 000 km. Co to może być? Miał ktoś coś podobnego?
"Oh lá lá, vive la difference!"

Gachu

  • Gość
Re: uparł sie i nie chce odpalić - a przed chwilą jeździł
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 20, 2011, 18:44:47 »
włącznik bezwładnościowy jest dobry ?

pasowało by podpiąć kompa i sprawdzić co się pokaże, być może to zawór na pompie wysokiego ciśnienia, byc może to dwuprzekaźnik, o wszystkim jest na forum poczytaj trochę może coś ci się rozjaśni

jacekczewa1

  • Gość
Re: uparł sie i nie chce odpalić - a przed chwilą jeździł
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 20, 2011, 18:48:59 »
kolega napisał że pompe słychac wiec raczej dwuprzekaznik odpada, wyłacznik bezwładnościcowy - byłby komunikat na wyswietlaczu ale dla świetego spokoju mozna wycisnąc i wcisnąc, tak jak Boguś stawiałbym na zawór cisnieniowy w pompie  lub najpierw diagnostyka

Offline Bartosz Sipczyński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 62
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Pikusia 2.0 HDi 2001 ZIEL. GALANT
  • Zainteresowania: Wisełka :)
  • Miejscowość: Kraków
Re: uparł sie i nie chce odpalić - a przed chwilą jeździł
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 20, 2011, 19:14:09 »
Żaden komunikat mi się nie wyświetla, wszystkie kontrolki prawidłowo świecą. Gdzie znajdę ten wyłącznik?
"Oh lá lá, vive la difference!"

jacekczewa1

  • Gość
Re: uparł sie i nie chce odpalić - a przed chwilą jeździł
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 20, 2011, 19:30:06 »
wypnij wtyczke z dwuprzekaznika ( brązowe pudełko wielkości paczki papierosów) koło ecu silnika , przekaznika grzania ( wszysko pod maska po prawej stronie jak patrzysz na silnik) piny w tym przekazniku lubia sie wypalac - śniedziec ....

Offline Tomek Hubczak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 21
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8 16V '01
  • Miejscowość: Lubin
Re: uparł sie i nie chce odpalić - a przed chwilą jeździł
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 20, 2011, 21:14:37 »
Mam podobne problemy w Oplu - tyle że benzyna. Nie wiem jak jest w dizlach bo nie jeździłem, nie jeżdżę i nie będę. Ale u mnie umarł czujnik położenia wału korbowego lub czujnik położenia wałków rozrządu.
Audi Select :Plus - moje zajęcie :)
Xsara Picasso 1.8 16V 115KM '01
Scenic 2.0 16V 140KM '00
Golf 1.4 80KM '11 -sprzedam :)

Offline Bartosz Sipczyński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 62
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Pikusia 2.0 HDi 2001 ZIEL. GALANT
  • Zainteresowania: Wisełka :)
  • Miejscowość: Kraków
Re: uparł sie i nie chce odpalić - a przed chwilą jeździł
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 21, 2011, 09:19:59 »
Dziś rano, przy kolejnej próbie odpalenie pojawił się komunikat: "ELECTRONIC IMMOBILIZER FAULT".
"Oh lá lá, vive la difference!"

jacekczewa1

  • Gość
Re: uparł sie i nie chce odpalić - a przed chwilą jeździł
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 21, 2011, 10:01:34 »
Bartek teraz to raczej podładuj akumulator - info o immobilajzerze wyskakuje czesto po obniżeniu napiecia akumulatora - potrafi także sie "wysypac" sam immobilajzer przy okazji

Offline Grzegorz Pyteraf

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 96
  • Skąd: Korczyna
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI 2000 r.
  • Miejscowość: Korczyna
Re: uparł sie i nie chce odpalić - a przed chwilą jeździł
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 21, 2011, 10:27:31 »
Kiedyś czytałem że przy uszkodzeniu czujnika położenia wałka rozrządu jest taki właśnie objaw - auto jeździ do końca, a po zgaszeniu już nie zapali. Diagnostyka pokaże wtedy uszkodzenie czujnika położenia wału korbowego albo błąd synchronizacji.

Gachu

  • Gość
Re: uparł sie i nie chce odpalić - a przed chwilą jeździł
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 21, 2011, 10:38:21 »
Cytuj

Tomek Hubczak napisał:
Mam podobne problemy w Oplu - tyle że benzyna. Nie wiem jak jest w dizlach bo nie jeździłem, nie jeżdżę i nie będę. Ale u mnie umarł czujnik położenia wału korbowego lub czujnik położenia wałków rozrządu.


jeśli padnie ci czujnik położenia wału to silnik nie zapali, a że czujniki położenia rozrządu padają w oplach nad wyraz często to możesz od razu kupić nowy

PS nie wiesz co tracisz, ja przesiadłem się d diesla z Opla Omegi i nie żałuję bo taniej się przemieszczam

jacekczewa1

  • Gość
Re: uparł sie i nie chce odpalić - a przed chwilą jeździł
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 21, 2011, 16:03:45 »
taki sposób interpretacji - jezdził a nie moze odpalic  i  ze to musi byc czujnik położenia wału lub wałków rozrządu jest nie teges.... przyczyna może byc wiele rzeczy : brak paliwa, pompa paliwa, pompa wys. cisnienia, zawór wysokiego ciśnienia, uszkodzenie układu wtryskowego i wiele wiele innych, jesli podstawowe rzeczy działaja to raczej bez diagnostyki nie obejdzie sie.....

Offline Karol Chyla

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 936
  • Skąd: Połaniec
  • Posiadany samochód: Grand Scenic 2,0 16V LPG, była Xsara Picasso 2,0HDi 2002r.;
  • Miejscowość: Połaniec
Re: uparł sie i nie chce odpalić - a przed chwilą jeździł
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 21, 2011, 17:09:11 »
Mój dziś rano nie odpalił. Było -10 stopni. W zeszłym tygodniu było -14 i odpalił po jakichś 3 obrotach wału.
Dziś nawet się nie odezwał. Kilka prób odpalenia aż w końcu akumulator odmówił współpracy. Ale musiałem jechać więc wziąłem inny samochód. Wróciłem niedawno i od razu z kablami rozruchowymi. Wykonałem jeszcze próbę odpalenia auta. Kręcił chwilę, ale nie złapał. Podłączyłem kable i profilaktycznie woltomierz. Z innego samochodu jakieś 10 minut podładowałem akumulator XP. Napięcie wzrosło do ok 13,7V. Akurat w tym momencie termometr pokazywał -6 stopni. Podgrzałem świece żarowe dotknąłem na starter - autko działa.
Widocznie z tego morał, że jeżeli rozrusznik kręci to wcale nie oznacza, że kręci z odpowiednią mocą.
Auto po prostu potrzebuje kopa przy rozruchu.
I być może te niepewne próby odpalania przy mrozach są spowodowane nie najlepszymi akumulatorami?
Nie wiem co myśleć na ten temat.
Strasznie się zdenerwowałem rano. Już najgorsze myśli przeszły przez głowę- wiadomo coś padło i koniec. Trzeba będzie kasę na mechaników wyrzucić. A tu taka niespodzianka. Podładować chwilkę akumulator z innego auta i odpał od strzała. Jeszcze nigdy ( mam go dopiero miesiąc) tak dobrze nie odpalił jak teraz z kabli rozruchowych.

Chyba muszę zrobić przegląd połączeń elektrycznych między akumulatorem , a rozrusznikiem.
Mieliście takie przypadki ? Jakie jest wasze zdanie na ten temat jeżeli chodzi o HDI ?.

Napisałem to w innym wątku, ale i tutaj powieliłem. Dziwne jak dla mnie. Odpalał i nagle nawet się nie odezwał.

Offline Damian Bartczak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 66
  • Skąd: Psary
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso 2.0Hdi 150 KM
  • Miejscowość: Psary
Re: uparł sie i nie chce odpalić - a przed chwilą jeździł
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 21, 2011, 20:00:29 »
Moja wizja na nieodpalanie w mrozie poniżej -10 to niestety przytykający się filtr paliwa.
Dziś rano tak miałem: dopiero za 2 razem zagadał. Muszę dolać cosik do paliwa

Offline Bartosz Sipczyński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 62
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Pikusia 2.0 HDi 2001 ZIEL. GALANT
  • Zainteresowania: Wisełka :)
  • Miejscowość: Kraków
Re: uparł sie i nie chce odpalić - a przed chwilą jeździł
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 22, 2011, 09:46:01 »
Akumulator naladowany, wieczorem diagnostyka. Zobaczymy co wyjdzie. Na stronie http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic89675.html znalazłem jeszcze coś takiego o czujniku położenia wału.

Cytuj
18 Gru 2003 09:12  
Re: Czujnik polozenia wału
   
Corsa 1.0 czujnik położenia wału był tak uszkodzony , że samochód odpalał nawet i przez 7 dni ok , ale jak zgasł trzeba było odczekać 30 min. , bo można było sobie tylko pokręcić rozrusznikiem.
Mało tego raz zdarzyło sie , że przy 120 km podczas wyprzedzania zgasił mi motor. Na diagnostyce stwierdzili uszkodzenie tego czujnika zczytując dane z komp. samochodu.
Po takich akcjach wymieniłem go na nowy.

Do moich objawów psuje zwłaszcza to 30 min które trzeba było odczekać.
"Oh lá lá, vive la difference!"

Offline Arek Kasprzyk

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 705
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C3 II 2012 1.4 HDI 70
  • Miejscowość: Warszawa
Re: uparł sie i nie chce odpalić - a przed chwilą jeździł
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 22, 2011, 10:31:56 »
aby można było sobie "gdybać" o czujniku to trzeba wziąść pod uwagę czujnik położenia wału i czujnik położenia wałka rozrządu bo jeden i drugi podaje istotne informacje dla ECU
najłatwiej zrobić diagnostykę albo sprawdzać fachowo  po kolei czujniki w silniku

Offline Bartosz Sipczyński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 62
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Pikusia 2.0 HDi 2001 ZIEL. GALANT
  • Zainteresowania: Wisełka :)
  • Miejscowość: Kraków
Re: uparł sie i nie chce odpalić - a przed chwilą jeździł
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 08, 2011, 21:41:10 »
Witam ponownie. Należy się wyjaśnienie. Diagnostyka wykazała błąd czujnika położenia wału korbowego + błąd świec żarowych + błąd immobilizera.  Padł czujnik -> pojawił się błąd świec ->  nie reagowała pompa -> ponieważ nie działała pompa wywalał błąd immo. Tak w skrócie wyjaśnił mi to mechanik. Ostatecznie po wymianie czujnika i skasowaniu błędów wszystko wróciło do normy. Przy okazji dowiedziałem się że w zbiorniku czysto. Pozdrawiam i dzięki za pomoc.
"Oh lá lá, vive la difference!"

Offline Arek Kasprzyk

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 705
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C3 II 2012 1.4 HDI 70
  • Miejscowość: Warszawa
Re: uparł sie i nie chce odpalić - a przed chwilą jeździł
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 08, 2011, 22:06:11 »
Cytuj

Bartosz Sipczyński napisał:
Witam ponownie. Należy się wyjaśnienie. Diagnostyka wykazała błąd czujnika położenia wału korbowego + błąd świec żarowych + błąd immobilizera.  Padł czujnik -> pojawił się błąd świec ->  nie reagowała pompa -> ponieważ nie działała pompa wywalał błąd immo. Tak w skrócie wyjaśnił mi to mechanik. Ostatecznie po wymianie czujnika i skasowaniu błędów wszystko wróciło do normy. Przy okazji dowiedziałem się że w zbiorniku czysto. Pozdrawiam i dzięki za pomoc.


ciekawą interpretacje miał twój mechanik


raczej IMO nie pozwalał na włączenie pompy i świec a czujnik położenia wału dorobił swoje

Offline Grzegorz Jasinowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 972
  • Skąd: Leipzig / Gorzow Wlkp.
  • Posiadany samochód: C4GP 2.0 HDi Aut. Excl. +Peugeot 301 1.6VTi
  • Miejscowość: Leipzig / Gorzow Wlkp.
Re: uparł sie i nie chce odpalić - a przed chwilą jeździł
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 09, 2011, 22:00:13 »
  • ]*]  ...... pokoj jego duszy  X)