Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [Mk2] Naprawa automatycznej skrzyni biegów - gdzie ?  (Przeczytany 6987 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Wiesław Olszewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 69
  • Skąd: Kołobrzeg
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Picasso II
  • Zainteresowania: LB też
  • Miejscowość: Kołobrzeg
[Mk2] Naprawa automatycznej skrzyni biegów - gdzie ?
« dnia: Luty 09, 2011, 18:03:18 »
Witam,
Posiadam C5 2007r. ze skrzynia BVA AM6B. Niestety od dluzszego czasu nasilaja sie rozne nieprawidlowosci w jej dzialaniu: przede wszystkim zdarza jej nieregularnie nie wrzucic biegu podczas jazdy (tzn. przy zmianie biegu pojawia sie przez chwile bieg jalowy, obroty silnika rosna, a bieg zalaczany jest z 1-2s opoznieniem, co powoduje jego zalaczenie przy zwiekszonych obrotach i szarpniecie).

Pytanie jest przede wszystkim o polecany przez Was serwis w Warszawie naprawiajacy skrzynie automatyczne i najlepiej majacy doswiadczenia w Citroenach.
ASO nie stwierdzilo usterki, tzn. wykonalo jazde probna, podlaczylo komputer i nie wyszlo (rzeczywiscie mozna przejezdzic tydzien i jest OK, a innego dnia po kilka razy dziennie biegi nie chca wskakiwac prawidlowo i plynnie jak nalezy).

Bede tez wdzieczny za info, co to ewentualnie moze byc i czy bedzie drogo w naprawie :))

I ostatnia sprawa ktora mnie zaskoczyla:  w ASO powiedzili mi, ze w tej skrzyni nie kontroluje sie poziomu oleju ani go nie wymienia okresowo. Czy to prawda ?


Dzieki za pomoc!

Pozdrawiam

--
Kamil Olszewski
C5 '2007 excl. BVA
Warszawa / Kolobrzeg

Offline Marcin Golonka

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 513
  • Skąd: Puławy
  • Posiadany samochód: Citroёn C5 SX Automatic 2.0 HDi Break 2003r
  • Miejscowość: Puławy
Re: [Mk II] Naprawa automatycznej skrzyni biegów - gdzie ?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 09, 2011, 18:29:28 »
Co do serwisu to w warszawie znam i polecam tylko jeden: www.samko.pl jest naprawdę bardzo dobry w te klocki nie zależnie od producenta samochodu.

Offline Grzegorz Różycki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 972
  • Skąd: Puławy
  • Posiadany samochód: C5 V6 Exclusive '06 BVA LPG, C5 V6 Exclusive '02 BVA LPG
  • Zainteresowania: motoryzacja w każdej postaci :-)
  • Miejscowość: Puławy
Re: [Mk II] Naprawa automatycznej skrzyni biegów - gdzie ?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 09, 2011, 18:29:30 »
Cytuj

Wiesiek Olszewski napisał:
Witam,
Posiadam C5 2007r. ze skrzynia BVA AM6B. Niestety od dluzszego czasu nasilaja sie rozne nieprawidlowosci w jej dzialaniu: przede wszystkim zdarza jej nieregularnie nie wrzucic biegu podczas jazdy (tzn. przy zmianie biegu pojawia sie przez chwile bieg jalowy, obroty silnika rosna, a bieg zalaczany jest z 1-2s opoznieniem, co powoduje jego zalaczenie przy zwiekszonych obrotach i szarpniecie).

Bede tez wdzieczny za info, co to ewentualnie moze byc i czy bedzie drogo w naprawie :))

I ostatnia sprawa ktora mnie zaskoczyla:  w ASO powiedzili mi, ze w tej skrzyni nie kontroluje sie poziomu oleju ani go nie wymienia okresowo. Czy to prawda ?



Masz pewnie jakiś problem ze sterowaniem skrzyni. Warsztatu Ci konkretnego nie polecę. Ja jestem zadowolony z remontu skrzyni przeprowadzonego w ASB Płocheć pod Lublinem, ale różni ludzie mają różne zdanie o nim. Niestety gość się ceni i to mocno i zwykle ma szerokie spektrum działania żeby dane auto szybko do niego nie wróciło. Poza tym jest zakład w Strzyżewicach koło Ryk i ma też dobre opinie, ale ja nic o nich nie mogę powiedzieć.

Co do wymiany oleju to w ASO opowiadają bujdy na resorach. W każdej skrzyni automatycznej powinno się zmieniać olej. Czasem stan oleju jest ciężko sprawdzić, ale nie jest to niemożliwe. Do Twojej skrzyni olej jest niestety rzadki i dość drogi. Najlepiej w skrzyni olej wymieniać co ok. 60.000km. Dla spokoju własnego portfela :-).
C5 MkII V6 2,9i (210KM) Exclusive Automatic '06 91kkm
Toyota Prius II 1,5VVTi (110KM) ECVT '09 177kkm
Kueschall Advance '14 (0KM) 0,5kkm

Offline Mirosław Piechocki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 535
  • Skąd: Swiętochłowice
  • Posiadany samochód: miałem Cytrynki
  • Miejscowość: Swiętochłowice
Re: [Mk II] Naprawa automatycznej skrzyni biegów - gdzie ?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 09, 2011, 20:33:24 »
Cytuj

Wiesiek Olszewski napisał:
Witam,
Posiadam C5 2007r. ze skrzynia BVA AM6B. Niestety od dluzszego czasu nasilaja sie rozne nieprawidlowosci w jej dzialaniu: przede wszystkim zdarza jej nieregularnie nie wrzucic biegu podczas jazdy (tzn. przy zmianie biegu pojawia sie przez chwile bieg jalowy, obroty silnika rosna, a bieg zalaczany jest z 1-2s opoznieniem, co powoduje jego zalaczenie przy zwiekszonych obrotach i szarpniecie).

Pytanie jest przede wszystkim o polecany przez Was serwis w Warszawie naprawiajacy skrzynie automatyczne i najlepiej majacy doswiadczenia w Citroenach.
ASO nie stwierdzilo usterki, tzn. wykonalo jazde probna, podlaczylo komputer i nie wyszlo (rzeczywiscie mozna przejezdzic tydzien i jest OK, a innego dnia po kilka razy dziennie biegi nie chca wskakiwac prawidlowo i plynnie jak nalezy).

Bede tez wdzieczny za info, co to ewentualnie moze byc i czy bedzie drogo w naprawie :))

I ostatnia sprawa ktora mnie zaskoczyla:  w ASO powiedzili mi, ze w tej skrzyni nie kontroluje sie poziomu oleju ani go nie wymienia okresowo. Czy to prawda ?


Dzieki za pomoc!

Pozdrawiam

--
Kamil Olszewski
C5 '2007 excl. BVA
Warszawa / Kolobrzeg


Ten bardzo pobieżny opis może wskazywać na uszkodzenie konwertera.
Co do zaleceń Citroena o braku potrzeby wymiany oleju w AM6 wypowiadał się nie będę. Głupszego zalecenia nie znam.
Słyszałem o posiadaczu VW który zgodnie z zaleceniami serwisowymi oleju nie wymieniał, czego wynikiem było uszkodzenie ASB, który poszedł do sądu i wygrał sprawę z VW.
Olej do skrzyni AM6 to Mobil JWS 3309.

Offline Robert Komander

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 36
  • Skąd: Zabrze
  • Posiadany samochód: C5 2.0HDI 2006
  • Miejscowość: Zabrze
Re: [Mk II] Naprawa automatycznej skrzyni biegów - gdzie ?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 10, 2011, 22:36:10 »
ja otrzymałem odpowiedz z ASO że się nie wymienia tylko kontroluje stan i poziom oleju(robię tak co rok) a kontrola jest trochu czasochłonna bo nie ma typowego poziomowskazu

Offline Paweł Szczepaniak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 831
  • Skąd: Poznań/Szczecin
  • Posiadany samochód: Skoda Octavia 2.0TDI 170KM/400Nm
  • Zainteresowania: Góry, wspin
  • Miejscowość: Poznań/Szczecin
Re: [Mk II] Naprawa automatycznej skrzyni biegów - gdzie ?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 11, 2011, 08:38:54 »
Cytuj

Robert Komander napisał:
ja otrzymałem odpowiedz z ASO że się nie wymienia tylko kontroluje stan i poziom oleju(robię tak co rok) a kontrola jest trochu czasochłonna bo nie ma typowego poziomowskazu


W manualu może i owszem, choć jestem zdania, że warto wymienić olej przy wymianie sprzęgła, jak i tak trzeba zlać olej, a po 150-200tys nie zaszkodzi usunac syf i opilki.

W automacie nawet instrukcja podaje co ile TRZEBA wymienić olej. A to ze względu, że olej pracuje duużo bardziej niż w manualu.
Było: C5 MKI 2.0HDI break '02. Do tego obecnie 2 C5 w rodzinie: Mk I2.0 Pb '03 oraz C5 MkIII 1.6THP '08.
Skoda wygrała z Cytryna - brak hydro rekompensuje cala masa innych pozytywow ;)

Offline Mirosław Piechocki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 535
  • Skąd: Swiętochłowice
  • Posiadany samochód: miałem Cytrynki
  • Miejscowość: Swiętochłowice
Re: [Mk II] Naprawa automatycznej skrzyni biegów - gdzie ?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 11, 2011, 11:11:51 »
Cytuj

Robert Komander napisał:
ja otrzymałem odpowiedz z ASO że się nie wymienia tylko kontroluje stan i poziom oleju(robię tak co rok) a kontrola jest trochu czasochłonna bo nie ma typowego poziomowskazu


No albo zmień ASO albo przestań im wierzyć.
Automaciarze tylko śmieją się z takich zaleceń i proszą o więcej bo dzięki nim mają więcej roboty. :-)

Offline Robert Komander

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 36
  • Skąd: Zabrze
  • Posiadany samochód: C5 2.0HDI 2006
  • Miejscowość: Zabrze
Re: [Mk II] Naprawa automatycznej skrzyni biegów - gdzie ?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 01, 2011, 22:17:22 »
a gdzie jakiś dobry automaciarz w okolicy ?(Śląsk)

Offline Piotr Śliwiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 27
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Citroen C5[MkII]
  • Miejscowość: Łódź
Re: [Mk II] Naprawa automatycznej skrzyni biegów - gdzie ?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 02, 2011, 10:32:38 »
W Konstantynowie łódzkim jest jeden z najlepszych warsztatów w kraju od takich rzeczy.

Koleś głównie robi automaty amerykańskie, ale odwalił kawał pięknej pracy przy skrzyni vw passata moje kumpla.

    * 95-050 Konstantynów Łódzki, Jana Pawła II 26
    * łódzkie
    * Tel.: 0 606 72 73 79

Pozdrawiam.
Lex 3 - pp-2 diagnostyka Łódź i okolice.

Szukasz tanio olej pisz, legalnie sprowadzam z Niemiec, paragon, faktura. Możliwa wymiana tylko w Łodzi / Bełchatów, w kosztach zakupu oleju.

Offline Marcin Lenda

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 34
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: citroen C5 2.0i 16v SX 2002r. kombi, automat, gaz BRC sequent 24
  • Zainteresowania: fotografia,akwarystyka
  • Miejscowość: Gdańsk
Re: [Mk II] Naprawa automatycznej skrzyni biegów - gdzie ?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 03, 2011, 11:07:29 »
Witam,
przeprowadziłem naprawę (a w zasadzie- remont generalny) całkowicie rozsypanej skrzyni automatycznej w Środzie Wielkopolskiej w Citroen-Musielak. Od tej pory- zero problemów.
Pozdrawiam, Marcin

Offline Marcin Golonka

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 513
  • Skąd: Puławy
  • Posiadany samochód: Citroёn C5 SX Automatic 2.0 HDi Break 2003r
  • Miejscowość: Puławy
Re: [Mk II] Naprawa automatycznej skrzyni biegów - gdzie ?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 03, 2011, 15:22:36 »
Cytuj

Marcin Lenda napisał:
Witam,
przeprowadziłem naprawę (a w zasadzie- remont generalny) całkowicie rozsypanej skrzyni automatycznej w Środzie Wielkopolskiej w Citroen-Musielak. Od tej pory- zero problemów.


jakie koszta poniosłeś?

Offline Marcin Lenda

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 34
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: citroen C5 2.0i 16v SX 2002r. kombi, automat, gaz BRC sequent 24
  • Zainteresowania: fotografia,akwarystyka
  • Miejscowość: Gdańsk
Re: [Mk II] Naprawa automatycznej skrzyni biegów - gdzie ?
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 11, 2011, 20:54:22 »
około 5100, bo jeszcze były inne prace.
tutaj to opisałem dokładniej
Pozdrawiam, Marcin

Offline Karol Kozłowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 945
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
  • Posiadany samochód: Citroen C5 3.0 V6 2004r. Renault Latitude 2.0DCi 2011r.
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Re: [Mk II] Naprawa automatycznej skrzyni biegów - gdzie ?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 08, 2011, 16:25:24 »
Cytuj

Robert Komander napisał:
a gdzie jakiś dobry automaciarz w okolicy ?(Śląsk)

no właśnie, zna ktoś kogoś godnego polecenia na śląsku



Offline Bartek Piechocki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 407
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Skoda Superb kombi 2.0 TSI 200 KM DSG
  • Miejscowość: Katowice
Re: [Mk II] Naprawa automatycznej skrzyni biegów - gdzie ?
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 08, 2011, 17:41:46 »
W Mysłowicach jest warsztat: http://www.asbpalka.eu/
Były: C5 MK1 2.0 16V, C5 MK2 2.0 HDi BVA i C5 MK3 2.0 HDi BVA. Jest: Skoda Superb kombi 2.0 TSI 200 KM DSG

Offline Karol Kozłowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 945
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
  • Posiadany samochód: Citroen C5 3.0 V6 2004r. Renault Latitude 2.0DCi 2011r.
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Re: [Mk II] Naprawa automatycznej skrzyni biegów - gdzie ?
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 08, 2011, 20:50:26 »
Cytuj

Bartłomiej Piechocki napisał:
W Mysłowicach jest warsztat: http://www.asbpalka.eu/

Dziękuje postoję - 750 zł za wymianę oleju