Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MK I] 2004r. 2.0 16v aut. Nierówna praca oraz gaśnięcie  (Przeczytany 868 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysztof ADAMCZYK

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: Gdynia
  • Posiadany samochód: C5 2.0 16V SX Break Automat + LPG
  • Miejscowość: Gdynia
Witam, mam problem jak w temacie. Problem występuje tylko na ciepłym silniku (nie ma znaczenia czy mam przełączony na LPG czy benzynę). Początkowo obroty zaczynają falować od ok. 700 do ok. 400 później silnik gaśnie. Czasami potrafi zgasnąć podczas jazdy przy małych prędkościach (manewrowanie, przejazd po parkingu).
 
Cewka ok. świece nowe, olej (5W40) i filtr oleju wymieniony(kiedyś po jednym "ze zgaśnięć" pojawił się komunikat o niskim ciśnieniu oleju, ale pomiar niczego nie wykazał, płyn chłodzący ok., olej też trzymał stan i nie miał wody, żadnych wycieków na zewnątrz silnika, wymieniłem dla świętego spokoju).

Może ktoś z Was miał podobny problem, albo słyszał i może pomóc?
Nocą ludzie śpią spokojnie w swoich łóżkach tylko dlatego, że na straży stoją mężczyźni o surowych obliczach, gotowi stosować przemoc w ich imieniu...

Offline Grzegorz Sługocki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 018
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI 2001r// 2.0 B+LPG 2009r
  • Miejscowość: Zielona Góra
Re: [MK I 2004r. 2.0 16v aut.] Nierówna praca oraz gaśnięcie
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 23, 2011, 22:42:38 »
Nie wiem jak wygląda sprawa w silnikach benzynowych Citroena ale kiedyś w samochodach występowały silniczki krokowe,właśnie odpowiedzialne za trzymanie obrotów,tylko mówię nie wiem jak jest w obecnych silnikach benzynowych bo poruszam się dieslami przeważnie.Na pewno technika poszła do przodu ale coś za to odpowiedzialne jest i to by trzeba było sprawdzić,ale to już koledzy co mają benzynki muszą się wypowiedzieć.

Offline Sławomir Wolniak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 154
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: Citroen C2 1,1 2008
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: [MK I] 2004r. 2.0 16v aut. Nierówna praca oraz gaśnięcie
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 23, 2011, 22:48:38 »
Silniczka krokowego nie ma ale są  czujniki w kolektorze dolotowym może któryś z nich szwankuje ?
Były Xsara 1,4 1999r ,C5 1,8 16V 2004r