Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [mk1] Szybkie pytanie - szyba w klapie i problem z zamknięciem  (Przeczytany 1184 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Łukasz Czarny

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III 2.0HDI Exclusive, Citroen C4 Cactus 1.2 Shine
  • Miejscowość: Wrocław
Witajcie

Wiem że jest wątek (jak nie więcej) na temat "niezawodnej" szyby w klapie kombiaka ale potrzebuje szybkiej odpowiedzi, ew. jak znajde chwile to będę wertował wątek i wpis jeden za drugim.

Od dwóch dni podczas jazdy otwierała mi się szyba w klapie, zazwyczaj jak ruszałem to byłą zamknięta ale pierwsza dziura/zjazd z krawężnika na parkingu i trach, szyba otwarta.
Ze dwa miesiace temu miałem podobnie, rozebrałem plastikową osłone wycieraczki i troche tam poczyściłem, do przedwczoraj działała i sie nie otwierała.
Dzisiaj chciałem zrobić to samo, ściagnąłem obudowe, coś tam podczyściłem (specjalnie nic tam nie ma), pomimo iż nie naciskałem przycisku zamek kilkakrotnie próbował otworzyć szybke (ona sterczała otwarta), w końcu z braku czasu zamknąłem szybke, założyłem plastik...pojechałem w teren i co, nie otwiera się :D problem niestety zrobił się większy, na wyświetlaczu pokazana jest informacja o otwartej szybie i nie można zamknąć auta  :-| , oczywiscie jak na złość szyba już się nie otwiera, ani podczas jazdy ani po naciśnięciu przycisku, nic sie nie dzieje.
Wieczorem wyjeżdżam i auto musze zostawić pod chmurką, jednak nie będę spał spokojnie wiedząc ze auto jest otwarte.

Ktoś ma pomysł co z tym zrobić?

Offline Adam Sokal

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 113
  • Skąd: Mysłowice
  • Posiadany samochód: C5 2.0 HDi Break NO_FAP 2002r
  • Miejscowość: Mysłowice
Re: [mk1] Szybkie pytanie - szyba w klapie i problem z zamknięciem
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 25, 2011, 16:32:56 »
Miałem podobnie. Niestety nie znalazłem na forum wyjaśnienia tego fenomenu. Ostatecznie odłączyłem zasilanie od zamka, a do cięgna siłownika przymocowałem linkę którą wyprowadziłem na tapicerkę klapy. teraz mam otwieranie tylnej szybki ręczne :). Mankament taki że by otworzyć szybę muszę otworzyć wprzód klapę i pociągnąć linkę, ale działa.

Pozdrawiam
Adam

Offline Piotr Krawczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 375
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDi 2002r Kombi
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Re: [mk1] Szybkie pytanie - szyba w klapie i problem z zamknięciem
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 25, 2011, 16:34:46 »
Kolego nie robi się gdzieś czasami zwarcie ? Mam tak z klapą bagażnika tyle że ona czasami się nie otwiera

Offline Marcin Golonka

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 513
  • Skąd: Puławy
  • Posiadany samochód: Citroёn C5 SX Automatic 2.0 HDi Break 2003r
  • Miejscowość: Puławy
Re: [mk1] Szybkie pytanie - szyba w klapie i problem z zamknięciem
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 25, 2011, 17:38:21 »
Cytuj

Piotr Krawczyk napisał:
Kolego nie robi się gdzieś czasami zwarcie ? Mam tak z klapą bagażnika tyle że ona czasami się nie otwiera


mam tak samo czasem. Gdzie może robić się te zwarcie?

u mnie pomaga albo dłuższy postój albo zgaszenie i odpalenie auta ponownie.

Offline Piotr Krawczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 375
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDi 2002r Kombi
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Re: [mk1] Szybkie pytanie - szyba w klapie i problem z zamknięciem
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 25, 2011, 18:09:45 »
Myślę że gdzieś w klapie, może też być kabel ułamany i nie styka

Offline Paweł Szczepaniak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 831
  • Skąd: Poznań/Szczecin
  • Posiadany samochód: Skoda Octavia 2.0TDI 170KM/400Nm
  • Zainteresowania: Góry, wspin
  • Miejscowość: Poznań/Szczecin
Re: [mk1] Szybkie pytanie - szyba w klapie i problem z zamknięciem
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 26, 2011, 18:10:15 »
po otwarciu klapy, po lewej masz plastik  na wysokosci szyby -tam sa poprowadzone kable do gumowej oslony, przez ktora wchodza w auto.. warto poszukac tam. Dalszy ciag idzie przez gumowa oslone do wnetrza auta i lewym slupkiem bagaznika (tym co reflektor), schodzi do poziomu plastiku pod szyba i nim leci. na przod, schodzac wzdluz oparcia na poziom "podlogi". Demonataz slupka i plastiku pod boczna szyba bagaznika to chwila moment, jezeli dobrze kojarze, sa tam sruby jakies, ale wszystkie widoczne od razu.
Było: C5 MKI 2.0HDI break '02. Do tego obecnie 2 C5 w rodzinie: Mk I2.0 Pb '03 oraz C5 MkIII 1.6THP '08.
Skoda wygrała z Cytryna - brak hydro rekompensuje cala masa innych pozytywow ;)