Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Kontrolka Poduszki  (Przeczytany 2219 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adam Nawrocki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 175
  • Skąd: Tomaszów Maz.
  • Posiadany samochód: xsara picasso 1.8 16V LPi Vialle V-generacji 2001
  • Miejscowość: Tomaszów Maz.
Kontrolka Poduszki
« dnia: Luty 27, 2011, 22:10:04 »
Dzisiaj rano podczas jazdy zapaliła mi się kontrolka poduszki i za [color=ff0000]piii[/color]ę nie chce zgasnąć domyślam się że może jakaś wtyczka się poluzowała tylko gdzie one są pochowane od czego zacząć szukać?

Offline Ewa Krauze

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 866
  • Skąd: Słupsk
  • Posiadany samochód: XP 1.6 HDI 110KM bez FAP, A6 3.0TDI 233KM Quattro TipTronic
  • Miejscowość: Słupsk
Re: Kontrolka Poduszki
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 27, 2011, 23:09:47 »
Użyj szukajki, a jak Ci się nie chce, to poczekaj ze 2 dnia sama powinna zniknąć.
XP

jacekczewa1

  • Gość
Re: Kontrolka Poduszki
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 28, 2011, 07:16:33 »
złaczki pod fotelami , jesli nie to tasma airbagu w kierownicy uszkodzona....

Offline Adam Nawrocki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 175
  • Skąd: Tomaszów Maz.
  • Posiadany samochód: xsara picasso 1.8 16V LPi Vialle V-generacji 2001
  • Miejscowość: Tomaszów Maz.
Re: Kontrolka Poduszki
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 01, 2011, 20:18:25 »
Poczekałem i nawet dzisiaj się zapala nie zawsze odrazu czasami jak przejadę kilkanaście metrów to się zapali, w szukajce znalazłem że jak się świeci cały czas to taśma u mnie jest chyba  trochę inaczej, złączki pod fotelami są okey.

Offline Leszek Rygiel

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 80
  • Skąd: Przemyśl
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2,0 HDI
  • Miejscowość: Przemyśl
Re: Kontrolka Poduszki
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 01, 2011, 20:36:55 »
U mnie był taki sam objaw zapaliła sie i czasami jak było w aucie ciepło to kontrolka zgasła- przyczyna naderwana taśma w kierownicy

Offline Adam Nawrocki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 175
  • Skąd: Tomaszów Maz.
  • Posiadany samochód: xsara picasso 1.8 16V LPi Vialle V-generacji 2001
  • Miejscowość: Tomaszów Maz.
Re: Kontrolka Poduszki
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 01, 2011, 20:46:21 »
Czyli piszesz że jednak taśma i trzeba jej szukać tylko gdzie najlepiej?

Gachu

  • Gość
Re: Kontrolka Poduszki
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 01, 2011, 21:24:15 »
Cytuj

Adam Nawrocki napisał:
Czyli piszesz że jednak taśma i trzeba jej szukać tylko gdzie najlepiej?


najlepiej zacząć od WYSZUKIWARKI

http://www.klub.citroen.triger.com.pl/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=64952&forum=22&post_id=643459#forumpost643459

Offline Adam Nawrocki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 175
  • Skąd: Tomaszów Maz.
  • Posiadany samochód: xsara picasso 1.8 16V LPi Vialle V-generacji 2001
  • Miejscowość: Tomaszów Maz.
Re: Kontrolka Poduszki
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 01, 2011, 21:46:46 »
A co ma porada wymiany taśmy od mojego problemu czy ja tutaj pisze jak się to wymienia, ten temat już dawno znalazłem ale objawy tam opisane są trochę inne jak moje. Więc taka uwaga to nie ten temat.

Offline Ewa Krauze

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 866
  • Skąd: Słupsk
  • Posiadany samochód: XP 1.6 HDI 110KM bez FAP, A6 3.0TDI 233KM Quattro TipTronic
  • Miejscowość: Słupsk
Re: Kontrolka Poduszki
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 01, 2011, 22:34:08 »
Cytuj

Adam Nawrocki napisał:
Poczekałem i nawet dzisiaj się zapala nie zawsze odrazu czasami jak przejadę kilkanaście metrów to się zapali, w szukajce znalazłem że jak się świeci cały czas to taśma u mnie jest chyba  trochę inaczej, złączki pod fotelami są okey.


A nie mówiłam, żeby zaczekać ;) Jak nie chce ci się szukać w SZUKAJCE to olej temat i tyle, bo problem jest w zaśniedziałych stykach (nie taśmie).
Nie przesuwałeś ostatnio fotela? - to mogła być przyczyna poruszenia się zaśniedziałego styku.
XP

Offline Adam Nawrocki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 175
  • Skąd: Tomaszów Maz.
  • Posiadany samochód: xsara picasso 1.8 16V LPi Vialle V-generacji 2001
  • Miejscowość: Tomaszów Maz.
Re: Kontrolka Poduszki
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 06, 2011, 21:55:31 »
Niestety Ewa to nie styki bo je przeczyściłem i nic to samo.

Offline Dariusz Kuźniak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 136
  • Posiadany samochód: c4 Picasso 1.6 e-hdi MCP 2012
Re: Kontrolka Poduszki
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 09, 2011, 08:37:11 »
Kolego, czy podczas akcji czyszczenia styków odłączyłes zasilanie z akumulatora, a następnie odczekałeś ok.15 min? Rozłączyłem kiedyś wtyczkę od airbagu i kontrolka zaczęła sie świecić. Komputer diagnostyczny załatwił sprawę - skasowanie błędu. Może rozłączyłeśwtyczkę, wyczyściłeś i załapałeś błąd.

jacekczewa1

  • Gość
Re: Kontrolka Poduszki
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 09, 2011, 20:30:31 »
w pikusiu błędy ai bagow kasują sie same tzn po usunięciu usterki kontrolka sama gasnie ( nie dotyczy oczywiscie crash data) - nic nie trzeba kasowac kompem ani odlaczaniem akumulatora

Offline Adam Nawrocki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 175
  • Skąd: Tomaszów Maz.
  • Posiadany samochód: xsara picasso 1.8 16V LPi Vialle V-generacji 2001
  • Miejscowość: Tomaszów Maz.
Re: Kontrolka Poduszki
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 11, 2011, 16:13:30 »
Cytuj

Dariusz Kuźniak napisał:
Kolego, czy podczas akcji czyszczenia styków odłączyłes zasilanie z akumulatora, a następnie odczekałeś ok.15 min? Rozłączyłem kiedyś wtyczkę od airbagu i kontrolka zaczęła sie świecić. Komputer diagnostyczny załatwił sprawę - skasowanie błędu. Może rozłączyłeś wtyczkę, wyczyściłeś i załapałeś błąd.

Odłączyłem plus akumulatora następnie rozpiąłem wtyczki popsikałem sprejem Kontakt odczekałem ponad 15 minut wpiąłem wtyczki podłączyłem akumulator i się już nie świeciło po około 2 km znowu się zaświecił gdy zagasiłem autko i zapaliłem ponownie znowu się nie świeciło ale po kilkuset metrach znowu świeci i tak przez 3 dni teraz świeci cały czas i przymierzam się do kupna taśmy.

Offline Marcin Stankowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 434
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 90 KM
  • Miejscowość: Kraków
Re: Kontrolka Poduszki
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 19, 2011, 16:10:24 »
A mnie zachcialo sie wymieniać żarówki w desce rozdzielczej i po wymianie okazało sie ze swieci sie cały czas komtrolka od AIRBAG-u. Wiec jak nie znajdę przyczyny to wyjmę albo wstawie spalona żarówkę aby mnie nie denerwowało swiecenie kontrolki - bo na pewno nie bede wymienieł tasmy.

jacekczewa1

  • Gość
Re: Kontrolka Poduszki
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 19, 2011, 17:52:30 »
no tak Marcinie ale wiesz ze w tej sytuacji uklad nadzoru - odpalania poduszek jest wyłaczony ( swiecąca kontrolka) wiec w razie tfu tfu zadna z poduszek nie zadziala.....

Offline Radosław Szymczycha

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Ciitroen Xara Picasso 2.0 HDI 2002 r.
  • Zainteresowania: elektronika
  • Miejscowość: Kraków
Re: Kontrolka Poduszki
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 20, 2011, 18:04:41 »
No to ja dorzucę coś od siebie.
Demontowałem poduszkę w kierownicy, celem ustawienia kółka idealnie po zbierzności na wieloklinie, ale efekt mizerny niestety, za duży skok wieloklinu. Po złożeniu wszystkiego było ok - nic nie świeciło w nadmiarze. Dzisiaj natomiast bawiłem sie w wymianę sprężynki drążka zmiany biegów, na włsnoręcznie wykonaną i rozebralem cały dół kokpitu. Poskręcałem wszystko i tu moje zdziwienie że AIR BAG świeci. No to na nowo porozkręcałem i szukam co mogłem uszkodzić, ale nic takiego nie znalazłem.
Przypomniałem sobie, że przy okazji demontażu kokpitu, warto wymienić żaróweczki od podświetlenia zapalniczki i popielniczki, a wziąłem je z deski rozdzielczej jedną od lampki poduszki pasażera, a drugą od świateł długich, bo nie miałem na stanie, a w zegarach łatwo i szybko się wymienia, no i były w dobrym stanie , bo malo używane.
Okazuje się że spalona żarówka włożona w kontrolkę poduchy pasażera generuje taki właśnie problem, że zapala się kontrolka AIR BAG. W sumie logiczne, bo tą poduchę można kluczykiem wyłączyć jak się wiezie dziecko.
Mam nauczkę że najpierw trzeba sprawdzić proste rzeczy, a później rozkręcać pół auta.