Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Skóra z XM MKI do MKII  (Przeczytany 984 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jędrzej Piechota

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 255
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: C5 2.0 16V + LPG '04
  • Miejscowość: Gdańsk
Skóra z XM MKI do MKII
« dnia: Marzec 03, 2011, 20:27:42 »
W związku z tym, że poprzednia właścicielka, chyba woziła w samochodzie włączoną kosiarkę do trawy (tapicerka w niezbyt dobrym stanie, a fotel kierowcy rozpruty z tyłu), zastanawiam się, czy nie kupić kompletu skórzanego do samochodu. Wybrałem się dzisiaj na szrot w celu oględzin jednego XMa. Tapicerka jest skórzana z modelu MKI. Niestety zarówno drzwi od strony kierowcy, jak i pasażera zostały zakupione wcześniej, zatem brakuje dwóch boczków. Obejrzałem zarówno fotele, jak i kanapę i ich stan jest całkiem dobry (zważywszy, ze brak drzwi, a zima jest).

Rozmawiałem z właścicielem i mogę nabyć komplet za przystępną cenę. Pytanie tylko, czy warunki atmosferyczne mogły wpłynąć jakoś znacznie na stan foteli (elektryka i te sprawy), czy wystarczyło by je postawić w ciepłym miejscu i niech czekają na dobrą pogodę. Ogólnie rzecz biorąc jak to jest z tą skórą? Wiadomo, że ładnie się prezentuje, ale jak wygląda użytkowanie zimą i latem. Wiem, że w dużym fiacie był skaj i latem gorąc straszny, a zimą nie było czuć "siedzenia" :). No i najważniejsze pytanie, czy to wszystko z MKI, pasuje do MKII.

Offline Jurij Martyniuk

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 241
  • Skąd: Bialystok/Gródek
  • Posiadany samochód: C6 3.0 HDI 2010. C2 vtr 1.4 8v+gaz 2004. C4b7 1.6 vti+gaz 2010.
  • Miejscowość: Bialystok/Gródek
Re: Skóra z XM MKI do MKII
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 03, 2011, 23:48:16 »
Boczki drzwi różnią się kształtem, i przednie nie są zamienne bo nie pasują do deski, z tylnymi nie ma problemu.
Jeżeli na skórze nie ma przebarwień lub pleśni a jest tylko mokra to po wysuszeniu powinno być dobrze, elektryce nic nie będzie.
Moim zdaniem, nie ma to jak ładniutki mięciutki welur, a że doświadczenie ze skajem masz to sam wybieraj ;-)
Pozdrawiam, Jurek :-)
Był XM 2.0i, XM2.5td, ZX 1.9D, AX 1.5D, XM 2.1td

Offline Michal Pawlaczyk

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 518
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Laguna I PhII 1,9 dTi
  • Miejscowość: Poznań
Re: Skóra z XM MKI do MKII
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 04, 2011, 09:12:17 »
Skóra to przede wszystkim lans. Mają jeszcze jedną ważną zaletę. Jeżeli masz dzieciaki skóra jest nieoceniona. Przecierasz szmatką i po sprawię. No ale czarna skóra latem jest gorąca a zimą, zimna :P Ale to kwestia przyzwyczajenia. Latem klima ratuje a zimą po 5 minutach fotel jest ciepły.

Offline Jędrzej Piechota

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 255
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: C5 2.0 16V + LPG '04
  • Miejscowość: Gdańsk
Re: Skóra z XM MKI do MKII
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 11, 2011, 12:40:33 »
Teraz jeszcze jedna rzecz, bo z tego co widzę, to fotele są podgrzewane, a u siebie mam fotele bez podgrzewania, więc jak to teraz wygląda. Będzie trzeba jakieś dodatkowe zabawy w stylu przeciąganie kabli? Bo na panelu centralnym w tych zaślepkach są kostki, tylko by przyciski trzeba dokupić.

Offline Mateusz Kaczorek

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 406
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: XM 2.9V6 24v manual 2000r Exclusive 228KM, LPG , Orga:8578 ; CX Leader 2.5D 88r. ORGA 4369
  • Zainteresowania: hydro , muzyka
  • Miejscowość: Głogów
Re: Skóra z XM MKI do MKII
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 11, 2011, 12:58:51 »
Wystarczy przyciski jak masz poprowadzone kable.