Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: huczenie w skrzyni na luzie co to moze byc?  (Przeczytany 3798 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline robert swieczka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 82
  • Skąd: kozlica
  • Posiadany samochód: xsara 98r
  • Miejscowość: kozlica
huczenie w skrzyni na luzie co to moze byc?
« dnia: Marzec 11, 2011, 20:08:07 »
wczoraj zmieniłem skrzynie w mojej xsarze 14i poniewz most szlag trafił i po załozeniu innej urzywki oczywiscie- skrzynia na luzie huczy jak wcisne sprzegło to jest ok a jak puszcze to huczy i teraz dylemat poniewz nie płaciłem mu jeszcze za skrzynie i nie wiem co robic oddac czy co? mechanik sprawdził i mówił zeby pare dni pojezdzic i zobaczyc .
mozliwe ze olej np za gesty jes? 55w90 jakas tak ten co wlany
biegi wchodza tak jak powinny nie szarpie i jest ok tylko to huczenie łozysko na sprzegle tez zmienione

Offline Bogdan Gos

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 389
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara I 1.4 LPG 98r. break,fiat punto 1.7D 96r,opel astra g 2,0D
  • Zainteresowania: samochody,mechanika
  • Miejscowość: Warszawa
Re: huczenie w skrzyni na luzie co to moze byc?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 11, 2011, 20:32:36 »
Wygląda ,że ze skrzynią jest coś nie tak , a nie olej- musiało by go nie byc.Wlej gęstszy, jak się wyciszy ,to wszystko jasne, skrzynia szmelc.
A jak wrzucisz na luz przy 80 to "wyje"?

Offline robert swieczka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 82
  • Skąd: kozlica
  • Posiadany samochód: xsara 98r
  • Miejscowość: kozlica
Re: huczenie w skrzyni na luzie co to moze byc?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 11, 2011, 20:43:28 »
no przy 80 to nie wiem za bardzo nie słychac bo silnik pracuje jutro sprawdze dokładniej, no a czemu jak wleje gestszy i przestanie to skrzynia szmalec nie rozumie ?
skrzynia troche pewnie lezała olej w niej jakis był zmieniłem na mobila prawiw100zł za 2l myslałem ze bedzie oki a tu kiszka:(

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Re: huczenie w skrzyni na luzie co to moze byc?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 11, 2011, 22:27:18 »
co to za olej w skrzyni psa 55w90.To juz ta skrzynia jest do wywalenia.Kazdy inny olej niz 75w80 rozwali skrzynie i byly juz takie przypadki tu na forum ktos wlal castrola 75w90 chyba i po 3 tys km wysypalo sie wszystko.

Offline robert swieczka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 82
  • Skąd: kozlica
  • Posiadany samochód: xsara 98r
  • Miejscowość: kozlica
Re: huczenie w skrzyni na luzie co to moze byc?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 11, 2011, 22:49:09 »
przepraszam zle napisałem olej wlany to 75w90 syntetyk . Jesli tak powiadasz ja zrobiłem z 10km dopiero moze jak zmienie to bedzie ok

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Re: huczenie w skrzyni na luzie co to moze byc?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 11, 2011, 23:03:55 »
Zmien i jesli dalej bedzie halasowalo to oddaj skrzynie jak masz mozliwosc bo pewnie i tak juz w koszta oleju sie wpakowales - 2 wymiana.Kup 75w80 najlepiej motula ale moze i byc total lub inny spelniajacy te norme.

Offline robert swieczka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 82
  • Skąd: kozlica
  • Posiadany samochód: xsara 98r
  • Miejscowość: kozlica
Re: huczenie w skrzyni na luzie co to moze byc?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 11, 2011, 23:14:00 »
przepraszam pomyłka,olej wlany to 75w90 mobila syntetyk, myslisz ze jak zmienie to pomoze? skrzynia chodzi dobrze łozysko na sprzegle nowe ,sprzegło ok tylko huczy(a co do oleju to nie kupowałem szwagier miał go oczywiscie orginalnie zapakowany)

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Re: huczenie w skrzyni na luzie co to moze byc?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 12, 2011, 00:49:39 »
Szczerze powiem to nie wiem czy pomoze chociaz i tak to nie jest odpowiedni olej .Ale skoro po puszczeniu sprzegla na luzie cos huczy a na biegu jest dobrze to moze byc cos nie dokonca ze sprzeglem moze cos zle zlozone albo nieodpowiednie czesci uzyte.Ciezko powiedziec.Moze kolo zamachowe halasuje.

Offline robert swieczka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 82
  • Skąd: kozlica
  • Posiadany samochód: xsara 98r
  • Miejscowość: kozlica
Re: huczenie w skrzyni na luzie co to moze byc?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 12, 2011, 10:17:27 »
dzis przejechałem sie cytryna przy otwartej szybie i przy predkosci 80 w góre i wrzuciłem na luz i nie huczało na wolnych obrotach huczy i to nie zawsze czasem sie uspokaja  i jest takie chrobotanie jakby zebatki sie ocierały łozysko oporowe nowe półosie nowe ,spróbuje ten olej jeszcze na 75w80 zmienic

Offline robert swieczka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 82
  • Skąd: kozlica
  • Posiadany samochód: xsara 98r
  • Miejscowość: kozlica
Re: huczenie w skrzyni na luzie co to moze byc?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 12, 2011, 10:40:14 »
a jeszcze chciałem zaznaczyc iz skrzynia jest włozona od 16v8 a ja mam 14v8 ale z tego co my sie dowiadywalismy to sa takie same skrzynie

Offline Tomasz Gąbka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 547
  • Skąd: Odolanów
  • Posiadany samochód: Peugeot 307, wcześniej Xsara II 1,4SX 2000r, Saxo 1,1i 5d 1997r i AX 1,0 TGE 5d 1991r
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Odolanów
Re: huczenie w skrzyni na luzie co to moze byc?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 12, 2011, 16:34:55 »
Czasami przy zakładaniu skrzyni na silnik łożysko oporowe sprzęgła może się wysunąć z widełek przy dźwigni wysprzęglania. Nie wiem czy wtedy działa sprzęgło. Opisane przez Kolegę objawy bardzo pasują na łożysko oporowe, ale przecież jest nowe. Olej radziłbym taki jak Koledzy piszą wyżej 75W/80. Też miałem problemy ze skrzynią, bawiłem się w używkę (nawet biegi nie wchodziły) i koniec końców zdecydowałem się na skrzynię regenerowaną.

Offline robert swieczka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 82
  • Skąd: kozlica
  • Posiadany samochód: xsara 98r
  • Miejscowość: kozlica
Re: huczenie w skrzyni na luzie co to moze byc?
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 14, 2011, 14:08:13 »
wjechałem dzis na kanał zeby zmienic olej i lipa to samo:) a pod spodem to chuczenie dochodzi ze spodu skrzyni kolo korka do spuszczania oleju . tam widac tez musi byc jkaies łozysko bo to własnie dak buczy jak łozysko jakies

Offline Bogdan Gos

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 389
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara I 1.4 LPG 98r. break,fiat punto 1.7D 96r,opel astra g 2,0D
  • Zainteresowania: samochody,mechanika
  • Miejscowość: Warszawa
Re: huczenie w skrzyni na luzie co to moze byc?
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 14, 2011, 17:31:39 »
No to wygląda na łożysko jednego z wałków jak odkręcisz ten dekiel to będzie go widac zastanawiam się czy da się go wymienic bez wyciągania skrzyni ,ale z drugiej strony po coś ten dekiel odkręcany zrobili

Offline Wojtek Korzeniecki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 562
  • Skąd: Białystok
  • Posiadany samochód: XSARA II 1.4 Break 2001
  • Zainteresowania: wędkarstwo,kickboxing
  • Miejscowość: Białystok
Re: huczenie w skrzyni na luzie co to moze byc?
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 14, 2011, 17:37:52 »
Oddaj skrzynkę temu który ci to wstawiał. Nie podejmuj się wymian i napraw bo będzie studnia bez dna. Niech naprawia, albo wymienia na sprawną.
"Polacy są najbardziej inteligentnym narodem ze wszystkich, z którymi spotkali się Niemcy podczas tej wojny w Europie." A.Hitler

Offline Bogdan Gos

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 389
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara I 1.4 LPG 98r. break,fiat punto 1.7D 96r,opel astra g 2,0D
  • Zainteresowania: samochody,mechanika
  • Miejscowość: Warszawa
Re: huczenie w skrzyni na luzie co to moze byc?
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 14, 2011, 17:52:57 »
A ,tak dokładnie, zapomniałem ,że on ją taką kupił, ja już się dałem zmanierowac i bym robił ,ale to już taki charakter.............

Offline robert swieczka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 82
  • Skąd: kozlica
  • Posiadany samochód: xsara 98r
  • Miejscowość: kozlica
Re: huczenie w skrzyni na luzie co to moze byc?
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 14, 2011, 21:06:32 »
no ale luzów na wałku nie było bo sprawdzał mozliwe ze było np przytarte i chuczy?
A moze ktos wie czy dało by sie wymienic to bez wycigania skrzyni tak jak wspomniał Bogdan . panowie rzecz jest w tym ze auto mi jest w kazdej chwili potrzebne takto bym mu to wykrecił i oddał ale zbiłem go z ceny . Zonka na wylocie jest:) i auto potrzebne i takie zapytanko czy da sie z tym jezdzic i czy to moze sie rozwalic dostzretnie i uszkodzic skrzynie albo silnik?

Offline Wojtek Korzeniecki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 562
  • Skąd: Białystok
  • Posiadany samochód: XSARA II 1.4 Break 2001
  • Zainteresowania: wędkarstwo,kickboxing
  • Miejscowość: Białystok
Re: huczenie w skrzyni na luzie co to moze byc?
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 14, 2011, 23:55:46 »
Mam nie miłe doświadczenia z huczącą skrzynią. Mój T4 zrobił 4tyś i skrzynia na żyletki. Nikt nie przewidzi ile twoja jeszcze pojeździ. Jeżeli była przytarta to jeszcze gorzej. Na razie huczy jedno, naprawisz i wyjdzie drugie. I tak w kółko aż wymienisz wszystko i koszt to 3 inne dobre skrzynie. Taka hucząca skrzynia nie może być warta więcej niż 100zł, bo niby dlaczego więcej jak za 400zł kupisz sprawną? Skrzynia ma prawo się rozlecieć, tak samo jak w silniku wychodzi wał, tak i w skrzyni wałki przebiją obudowę i wtedy tylko laweta...
"Polacy są najbardziej inteligentnym narodem ze wszystkich, z którymi spotkali się Niemcy podczas tej wojny w Europie." A.Hitler

Offline Jan Ferde

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 207
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: AR 159, Xsara II 1.6 16v
  • Miejscowość: Wrocław
Re: huczenie w skrzyni na luzie co to moze byc?
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 15, 2011, 09:15:34 »
W skrzyni nie ma takiej siły, żeby wałki wyszły bokiem. W mojej pierwszej skrzyni biegów huczenie zaczęło się pod Grenoble i dojechałem do Stuttgartu. W międzyczasie przemieliło piąty i czwarty bieg, słyszałem jak części tych biegów wpadały w pozostałe działające zębatki i dalej dało się jechać i gdybym był samobójcą to na trzecim biegu pewnie jeszcze kilkaset kilometrów przejechałbym.

Co do tej konkretnej awarii - sprawdź dokładnie łożysko oporowe, czy nie wadliwe, czy poprawnie zamontowane. Kwestia oleju - to u mnie właśnie pod Grenoble rozsypała się skrzynia biegów 3000 km po tym jak wlałem do niej 75W90. Olej mógł nie mieć tutaj nic do czynienia, ale równie dobrze mógł być siłą sprawczą awarii.
 
Xsara
 

Offline Wojtek Korzeniecki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 562
  • Skąd: Białystok
  • Posiadany samochód: XSARA II 1.4 Break 2001
  • Zainteresowania: wędkarstwo,kickboxing
  • Miejscowość: Białystok
Re: huczenie w skrzyni na luzie co to moze byc?
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 15, 2011, 13:19:01 »
U mnie w T4 rozerwało obudowę, więc jednak siła jest.
"Polacy są najbardziej inteligentnym narodem ze wszystkich, z którymi spotkali się Niemcy podczas tej wojny w Europie." A.Hitler

Offline Tomasz Gąbka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 547
  • Skąd: Odolanów
  • Posiadany samochód: Peugeot 307, wcześniej Xsara II 1,4SX 2000r, Saxo 1,1i 5d 1997r i AX 1,0 TGE 5d 1991r
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Odolanów
Re: huczenie w skrzyni na luzie co to moze byc?
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 15, 2011, 19:09:42 »
Miałem okazję przeżyć rozsypkę skrzyni w aucie. Jak kupiłem Xsarę to chrobotała, poprzedni właściel mówił że jeździł tak ponad rok. Cieszyłem się autem aż jak jechałem około 70km/h zaczęło się dymić, chciałem skręcić na pobocze i wtedy się zblokowała na amen. Dym pochodził z oleju który kapał przez pękniętą obudowę na wydech, dodatkowo całe zaolejone sprzęgło itd. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Podsyłam fotki skrzyni po wyjęciu.

Offline robert swieczka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 82
  • Skąd: kozlica
  • Posiadany samochód: xsara 98r
  • Miejscowość: kozlica
Re: huczenie w skrzyni na luzie co to moze byc?
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 20, 2011, 17:51:22 »
witam,mobilki wasze rady i przestrogi sie sprawdziły zadne zmiany oleju itp  nie pomogły skrzynia prawie padła .Auto ma znaczny spadek mocy jakby cos blokował w skrzyni chyba jakies łozysko sie rozsypało nie raz jak chodzi na wolnych obrotach to potrafi cos zgzytnac i auto gasnie ,piatka wchodzi za 2 razem czasie i nie raz przy redukcji potrafi skrzynia sie zablokowac ze biegu nie idzie wbic dopiero po kilkukrotnym wcisnieciu sprzegła cos pomaga, w srode zaworze auto do mechaniora no cóz porazka:(
pytanko czy zna ktos jakis szrot dobry w krakowie i okolicach i mniej wiecej ceny takiej skrzyni?

Offline Łukasz Masny

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 76
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara I 1,4 +LPG
  • Miejscowość: Warszawa
Re: huczenie w skrzyni na luzie co to moze byc?
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 20, 2011, 19:39:44 »
Jak jesteś z krakowa to Ci się upiekło :P. http://www.frans-auto.pl/ tu masz zakład który się zajmuje regeneracją skrzyń, znaczy zabierają Twoją i wkładają Ci swoją. Ktoś tam już na forum polecał. Za skrzynię biorą 600 + 250zł za wymianę do tego olej i jazda, jeszcze masz do tego 3 miesiące gwarancji. Ja w wawie płaciłem 650 za skrzynię ze szrotu + 450zł za robotę, 77 za uszczelniacze półosi, 38 za uszczelniacz wału i 78 za olej. razem 1300zł. Co prawda mogłem znaleźć tańszy zakład (450zł za robociznę to dość drogo), ale tu mi sami znaleźli i dopasowali skrzynię i wzięli za nią odpowiedzialność.

Offline bernard witkowski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: kłodzko
  • Posiadany samochód: citroen zx 1.4 1994
  • Miejscowość: kłodzko
Re: huczenie w skrzyni na luzie co to moze byc?
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 23, 2011, 16:08:26 »
witam kolegów klubowiczów
mam podobny problem ze skrzynią biegów. Na luzie tylko na postoju słychać że coś w skrzyni "piszczy" ale to raczej jakby dwie płaszczyzny ocierały się o siebie a nie szum łożyska .Czasami pisk prawie zanika. Biegi wchodzą bezproblemowo , przy szybkości 60 czy 80 km/h na luzie nic nie słychać przy wrzuconych biegach też nie.  Poziom oleju w normie. Jak go kupiłem 1.5 roku temu to musiałem dolać ponad 800 ml oleju do skrzyni .Czy ktoś wie w czym tkwi problem.
pozdrawiam

Offline Tomasz Gąbka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 547
  • Skąd: Odolanów
  • Posiadany samochód: Peugeot 307, wcześniej Xsara II 1,4SX 2000r, Saxo 1,1i 5d 1997r i AX 1,0 TGE 5d 1991r
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Odolanów
Re: huczenie w skrzyni na luzie co to moze byc?
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 23, 2011, 20:37:49 »
Moja skrzynia zanim padła to też miała kłopoty z biegami. Jak chciałem włączyć z 4 na 5 to czasem wchodziło "coś pomiędzy" i nie było przekazywania napędu, trzeba było kilka razy wrzucać biegi. Sama gałka latała we wszystkie strony, po wymianie skrzyni na regenerowaną gałka chodzi jak nówka, a nic przy mechanizmie gałki nie robiłem.

Offline robert swieczka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 82
  • Skąd: kozlica
  • Posiadany samochód: xsara 98r
  • Miejscowość: kozlica
Re: huczenie w skrzyni na luzie co to moze byc?
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 05, 2011, 21:16:04 »
miałem dosc tej skrzyni i roboty przy niej 3 razy w sumie wykrecałem skrzynie i w koncu mu ja oddałem poniewaz najprawdopodobniej wszystkke łozyska igiełkowe na biegach rozsypywane. zakupiłem inna równiez za 200zł i chodzi jak talala(jak narazie) teraz mam szyby elektryczne zakładac i nie wiem jak sie do tego zabrac