Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Picasso 2.0 HDI - oznaczenia na podzespołach  (Przeczytany 1702 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasz Korcewicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 34
  • Skąd: Dąbrówka k/Poznania
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI `03
  • Miejscowość: Dąbrówka k/Poznania
Picasso 2.0 HDI - oznaczenia na podzespołach
« dnia: Marzec 12, 2011, 19:04:26 »
witam,
to mój pierwszy post na forum. kupiłem Xsare Picasso 2.0HDI 2003r. i mam pewien dylemat. sprzedający zapewnił mnie o oryginalnym przebiegu 120kkm - natomiast mechanik u którego wymieniałem rozrząd (łącznie z kołem pasowym, filtrami, olejem itp) poddał to pod wątpliwość. ta wątpliwość wyniknęła z faktu, że na napinaczach i pasku nie było żadnych danych o firmie która wyprodukowała te elementy, czyli zadnych znaczków citroena itp....
zaznacze jedynie, ze pompa wody ktora tez kazałem wymienić, miała zaznaczoną datę produkcji 2003 - wynika wiec z tego ze biega od poczatku.

Moje pytanie jest zatem krotkie, jak wynika z Waszego doswiadczenia, czy pasek i te napinacze zakładając ze są fabryczne powinny miec jakies znaczki wskazujace na pochodzenie (citroen czy renault czy cos w tym rodzaju...).
mechanik zasugerował, że skoro znaczków na napinaczach i pasku brak - to znaczy ze rozrząd raz juz był wymieniany, co prawda bez pompy wody, ale był. to oznacza ze moje 120kkm to bujda na resorach. zaznacze raz jeszcze, ze pompa była fabryczna `03.
proszę o ewentualny komentarz, bo kompletnie nie wiem jak to ugryść i troche mnie to gryzie :)
dzieki i pozdrawiam

Offline Kaśka Musielak

  • Administrator Honorowy
  • ******
  • Wiadomości: 4 966
  • Skąd: Wlkp
  • Miejscowość: Wlkp
Re: Picasso 2.0 HDI - kwestia wymienionego rozrządu
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 12, 2011, 19:10:42 »
A kto powiedział ze maja byc znaczki marki na napinaczach?Nie ma czegos takiego,a fakt jest taki ze przebieg 120 tys jest akurat na pierwsza wymiane rozrzadu dla silnika 2,0 HDi

Offline Dariusz Kulewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 431
  • Skąd: Police
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi '05, C-4 GP 1,6 HDi '10
  • Miejscowość: Police
Re: Picasso 2.0 HDI - kwestia wymienionego rozrządu
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 12, 2011, 19:45:29 »
Cytuj

Tomasz Korcewicz napisał:
witam,
to mój pierwszy post na forum. kupiłem Xsare Picasso 2.0HDI 2003r. i mam pewien dylemat. sprzedajacy zapewnił mnie o oryginalnym przebiegu 120kkm - natomiast mechanik u ktoreego wymieniałem rozrząd (łącznie z kołem pasowym, filtrami, olejem itp) poddał to pod wątpliwość. ta wątpliwość wyniknęła z faktu, że na napinaczach i pasku nie było żadnych danych o firmie ktora wyprodukowała te elementy, czyli zadnych znaczków citroena itp....
zaznacze jedynie, ze pompa wody ktora tez kazałem wymienić, miała zaznaczoną datę produkcji 2003 - wynika wiec z tego ze biega od poczatku.

Moje pytanie jest zatem krotkie, jak wynika z Waszego doswiadczenia, czy pasek i te napinacze zakładając ze są fabryczne powinny miec jakies znaczki wskazujace na pochodzenie (citroen czy renault czy cos w tym rodzaju...).
mechanik zasugerował, że skoro znaczków na napinaczach i pasku brak - to znaczy ze rozrząd raz juz był wymieniany, co prawda bez pompy wody, ale był. to oznacza ze moje 120kkm to bujda na resorach. zaznacze raz jeszcze, ze pompa była fabryczna `03.
proszę o ewentualny komentarz, bo kompletnie nie wiem jak to ugryść i troche mnie to gryzie :)
dzieki i pozdrawiam

Ale czy poprzedni właściciel twojego auta był pierwszym właścicielem ? Bo jak nie to nie masz pewności że nie było nic robione.
Darek

Offline Tomasz Korcewicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 34
  • Skąd: Dąbrówka k/Poznania
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI `03
  • Miejscowość: Dąbrówka k/Poznania
Re: Picasso 2.0 HDI - kwestia wymienionego rozrządu
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 12, 2011, 21:45:12 »
no wlasnie moi drodzy rzecz w tym, ze wlascicieli bylo dwoch. nigdy takiej pewnosci miec nie bede, no coz, to stare ryzyko zakupu auta uzywanego. niemniej, wlasnie u mechanika u ktorego wymienialem rozrząd zapodali mi ten temat, ze wlasnie na napinaczach i pasku powinny byc oryginalne znaczki citroena. wtedy to by oznaczalo, ze przy moim przebiegu 120kkm wczesniej nic nie bylo robione - z czego akurat w tym wypadku bym sie cieszyl :). no i niby wlasnie mi powiedzieli ze znakow oryginalu na napinaczach i pasku nie ma, wiec pewnie ktos juz wczesniej rozrzad robil, co by swiadczylo ze auto 120kkm nie ma tylko oczywiscie wiecej. no i to wlasnie cala historia. po prostu chcialem sie jakby dowiedziec jak to z Waszego doswiadczenia wynika, czy faktycznie napinacze i pasek sa jakos specjalnie "oryginalnie" znaczone a ewentualne pozniejsze zamienniki juz nie.........

Offline Jarosław Plucha

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 074
  • Skąd: Kluczbork
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso Exclusive 2.0HDI 150KM 2014, C3 1.4i Furio 2005
  • Miejscowość: Kluczbork
Re: Picasso 2.0 HDI - kwestia wymienionego rozrządu
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 12, 2011, 21:52:14 »
Twój  mechanik miał zbyt dużo do czynienia z niemieckimi pojazdami. Niemcy jeśli mogą to markują na wszystkich częściach. Szczególnie lubuje się mercedes. Pasek Gaets będzie miał swoje oznaczenia, a nie marki auta w jakim jest zamontowany.
Pozdrawiam Jarosław Plucha :evil:

Offline Tomasz Korcewicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 34
  • Skąd: Dąbrówka k/Poznania
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI `03
  • Miejscowość: Dąbrówka k/Poznania
Re: Picasso 2.0 HDI - kwestia wymienionego rozrządu
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 12, 2011, 22:09:22 »
no wlasnie, ale kurcze ten stary pasek był czysty, żadnych napisów. zasugerował mi wiec ze zostałem troche prawdopodobnie oszukany. a z kolei gdzies tam czytalem, ze pasek ktory pracuje pare lat no jakby gubi te wszytskie swoje oznaczenia bo zwyczajnie pracuje w roznych warunkach przeciez.

Offline Arek Kasprzyk

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 705
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C3 II 2012 1.4 HDI 70
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Picasso 2.0 HDI - kwestia wymienionego rozrządu
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 12, 2011, 22:46:30 »
myślę ze jeśli producent montuje części to wie od kogo je kupuje i nie muszą one mieć oznaczeń więc tym bym się nie martwił
jeśli piszą że należy wymienić rozrząd przy 160kkm to już niektórzy wymieniają przy np 120kkm
ale chyba nikt normalny nie wymienia dużo wcześniej no bo po co?
są też ludzie co wymieniają po zakupie bez względu kiedy był wcześniej wymieniony
wiec być może miałeś jeszcze fabryczny albo wymieniany ale przecież napisałeś że wymieniłeś więc w czym problem ???

Offline Tomasz Korcewicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 34
  • Skąd: Dąbrówka k/Poznania
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI `03
  • Miejscowość: Dąbrówka k/Poznania
Re: Picasso 2.0 HDI - kwestia wymienionego rozrządu
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 12, 2011, 23:25:25 »
nie no chodzi po prostu o to, ze ten moj mechanik zasugerował, ze skoro wg niego ten moj stary rozrzad ktory wymienil teraz na nowy nie jest fabryczny (oryginalny) to znaczy, ze auto nie ma przebiegu 120kkm tylko duzo wiecej. rozrząd kiedys juz tam wymieniono, a licznik zostal cofniety do tych 120kkm i tak sprzedany po prostu mnie.
tym jakby wyzznacznikiem wg mojego mechanika jest fakt, ze napinacze i pasek nie maja żadnych oznaczen czyli sa niefabryczne, nieoryginalne, czyli kiedys juz wymienione. jesli auto ma na liczniku 120kkm to znaczy wg niego ze licznik zostal cofniety bo nikt nie wymienia rozrzadu wczesniej niz po minimum tych 100-120kkm

Offline Tomasz Korcewicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 34
  • Skąd: Dąbrówka k/Poznania
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI `03
  • Miejscowość: Dąbrówka k/Poznania
Re: Picasso 2.0 HDI - kwestia wymienionego rozrządu
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 12, 2011, 23:30:21 »
wiec w sumei to pytanie do doswiadczonych uzytkowników, czy w Waszym przypadku podczas wymiany rozrządu ktos zauwazyl jakies szczegolne opisy na pasku i napinaczach, znaczki swiadczace o fabrycznym pochodzeniu itp.....
bo jesli nie, to znaczy ze nie mam nad czym myslec, a moj mechanik za duzo filozofuje i wymysla. przypomne tylko ze pompa wody ma nabite 2003r czyli rok produkcji mojego auta.
chodzi wlasnie o ewentualne napisy na pasku i wybite oznaczenia na tych rolkach.

Offline Kaśka Musielak

  • Administrator Honorowy
  • ******
  • Wiadomości: 4 966
  • Skąd: Wlkp
  • Miejscowość: Wlkp
Re: Picasso 2.0 HDI - kwestia wymienionego rozrządu
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 13, 2011, 02:45:50 »
Ile razy mam pisac ze nie ma zadnych znaczkow,mechanik szuka chyba dziury w całym a to ze pasek sie wytarł moze swiadczyc ze jest od nowoaci w samochodzie.

Offline Tomasz Korcewicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 34
  • Skąd: Dąbrówka k/Poznania
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI `03
  • Miejscowość: Dąbrówka k/Poznania
Re: Picasso 2.0 HDI - kwestia wymienionego rozrządu
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 13, 2011, 07:54:04 »
fajnie,dzięki.