Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Xsara Picasso 1,6hdi 110 lokalizacja FAP  (Przeczytany 2568 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

  • Gość
Xsara Picasso 1,6hdi 110 lokalizacja FAP
« dnia: Marzec 15, 2011, 20:26:10 »
Witam, zamierzam zakupić Xsarę Picasso 1,6HDi 110 z 2005r. Problem polega na tym, że nikt nie potrafi odpowiedzieć czy ten akurat silnik posiada nieszczęsny filtr fap. W/g dokumentacji silnik posiada normę EURO3 dla której ponoć nie montowano Fapa, w serwisie po VIN powiedziano mi, że takowy jest. Jednak kierowany ciekawością dalej wyczytałem, że te silniki były z fapem i bez. Pojechałem do mechaników (garażowy i w serwisie renault) którzy szukali szukali i... fapa nie znaleźli, nie znaleźli także zbiorniczka do płynu do wypalania. W internecie ustaliłem, że w tym modelu fap montowany jest pomiędzy turbiną a katalizatorem, jednak nie znalazłem żadnego zdjęcia umiejscowienia tego filtra. Proszę jak by ktoś miał możliwość zrobienia zdjęcia tego fapa oraz zbiorniczka i wrzucenia na forum to będę niezmiernie wdzięczny. W chwili obecnej auto stoi u sprzedawcy. A decyzja zakupu zależy właśnie od tego czy auto fapa ma czy nie. Z góry dziękuję za pomoc,

Offline Ewa Krauze

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 866
  • Skąd: Słupsk
  • Posiadany samochód: XP 1.6 HDI 110KM bez FAP, A6 3.0TDI 233KM Quattro TipTronic
  • Miejscowość: Słupsk
Re: Xsara Picasso 1,6hdi 110 lokalizacja FAP
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 16, 2011, 06:55:10 »
Te silniki (1,6 HDi 110KM) w większości miały montowany FAP. W większość, czyli nie wszystkie - o czym niewiedzą nawet pracownicy niektórych ASO! Mój akurat jest pozbawiony tego "dobrodziejstwa". Jak najszybciej sprawdzić? Spisz VIN z auta, wrzuć na forum w odpowiednim dziale i po parunastu minutach zapewne, któryś z kolegów rozszyfruje ten VIN, gdzie na pewno będzie podane, czy jest to auto z FAPem czy bez!
XP

  • Gość
Re: Xsara Picasso 1,6hdi 110 lokalizacja FAP
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 16, 2011, 07:49:20 »
Witam, dziękuję za odpowiedź, po vinie sprawdzałem w ASO i wyszło, że ma ale nikt go nie może zlokalizować (paradoks), usłyszałem opinie, że tak jak nie które ASO nie wiedzą o tym, czy fab był czy nie, to tak samo nie do końca należy wierzyć informacjom zawartym w vin (tyczy się fap). Ale z Twojej rady skorzystam i wrzucę ten vin tu i ówdzie:). Ale najlepiej było by go zlokalizować wzrokowo i organoleptycznie aby mieć 100% pewności, więc proszę dodatkowo forumowiczów o wrzucenie fotki jego umiejscowienia, to mi bardzo pomoże. Pozdrawiam:)

Offline Arek Kasprzyk

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 705
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C3 II 2012 1.4 HDI 70
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Xsara Picasso 1,6hdi 110 lokalizacja FAP
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 16, 2011, 20:56:49 »
najlepiej wtargać się pod auto jak zobaczysz cos podobnego do katalizatora z czujnikami to bedzie fap

  • Gość
Re: Xsara Picasso 1,6hdi 110 lokalizacja FAP
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 16, 2011, 21:57:13 »
Po wielu dociekaniach i szperaniu po internecie udało mi się rozwikłać problem, mianowicie fap jest połączony obejmą z katalizatorem znajdującym sie za metalową osłoną za turbiną (wszystko jest w załączniku). Aby się tam dostać należy zdjąć osłonę katalizatora i dopiero tam wszystko można dokładnie zobaczyć. Mi się to udało i jak się okazało w moim silniku jest jedynie sam katalizator, nie ma fap!!!!!. A gdy ktoś z Was będzie chciał kiedyś sprawdzić po vinie w servisie u Pana serwisanta czy pojazd posiada fap to proszę go uprzedzić, że sens po Francusku oznacza "BEZ". (zapis "sens fap" oznacza bez fap) niestety u mnie w serwisie tego nie wiedzą i stąd całe zamieszanie. Dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam!!!

Offline Jarosław Plucha

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 074
  • Skąd: Kluczbork
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso Exclusive 2.0HDI 150KM 2014, C3 1.4i Furio 2005
  • Miejscowość: Kluczbork
Re: Xsara Picasso 1,6hdi 110 lokalizacja FAP
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 16, 2011, 22:53:42 »
Cytuj

Adam Chwedyk napisał:
 ...że sens po Francusku oznacza "BEZ"...


małe sprostowanie .Nie "sens" tylko "sans"
"Sens" w pewnym określeniu po francusku oznacza: popęd seksualny.
Ot taka drobna różnica ale wymawia się tak samo, i z tym samym akcentowaniem , tylko że "sans" jest przyimkiem a "sens" rzeczownikiem
Pozdrawiam Jarosław Plucha :evil:

  • Gość
Re: Xsara Picasso 1,6hdi 110 lokalizacja FAP
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 17, 2011, 09:02:12 »
I to ma SENS:) mała literówka a jak wielka różnica?! Pozdrawiam!

Offline Arek Kasprzyk

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 705
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C3 II 2012 1.4 HDI 70
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Xsara Picasso 1,6hdi 110 lokalizacja FAP
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 17, 2011, 11:55:01 »
Cytuj

Jarosław Plucha napisał:
Cytuj

Adam Chwedyk napisał:
 ...że sens po Francusku oznacza "BEZ"...


małe sprostowanie .Nie "sens" tylko "sans"
"Sens" w pewnym określeniu po francusku oznacza: popęd seksualny.
Ot taka drobna różnica ale wymawia się tak samo, i z tym samym akcentowaniem , tylko że "sans" jest przyimkiem a "sens" rzeczownikiem


wychodzi na to że auto które kolega zamierza kupić cierpi na brak popędu sexualnego
ja bym go nie kupił...
brak szans na sex w lesie czy przydrożnym parkingu mimo że wygodny w środku...

  • Gość
Re: Xsara Picasso 1,6hdi 110 lokalizacja FAP
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 17, 2011, 17:38:34 »
A ja go kupię:), muszę najpierw skodzinę swoją opchnąć, a z popędem nie będzie problemu, wystarczy wejść do auta a już ekstaza ........, Pozdrawiam forumowiczów.

Offline Dariusz Kulewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 431
  • Skąd: Police
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi '05, C-4 GP 1,6 HDi '10
  • Miejscowość: Police
Re: Xsara Picasso 1,6hdi 110 lokalizacja FAP
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 18, 2011, 12:38:32 »
Adam ale głos już możesz oddać na klub cytrynki i czekamy na nowego właściciela XP
Darek

  • Gość
Re: Xsara Picasso 1,6hdi 110 lokalizacja FAP
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 18, 2011, 14:00:30 »
Ok , głos już poszedł:), jak zakupię to się pochwalę:) Pozdrawiam!