Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [Mk1] Wyłączene automatyki lusterek wstecznych  (Przeczytany 929 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grzegorz Zynek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 53
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Xantia II 1.8i '98r.
  • Miejscowość: Kraków
[Mk1] Wyłączene automatyki lusterek wstecznych
« dnia: Maj 04, 2011, 14:49:24 »
Witam serdecznie.
Posiadam C5 z 2007, 2,0 HDI, FAP. Ostatnio chciałem wyłączyć automatyczne składanie lusterek wstecznych przy zamykaniu samochodu z alarmem (zamontowanym fabrycznie) i ku mojemu zdziwieniu niestety nie potrafię znaleźć tej opcji w menu Lexii. Przejrzałem większość sekcji Lexii i nie znalazłem nic, co byłoby jednoznaczne z wyłączeniem automatu. Oczywiście da się wyłączyć całkowicie składanie lusterek (ręcznie i automatycznie), – ale przecież nie o to mi chodzi.
Jeśli ktoś posiada taką wiedzę proszę o podpowiedź.

Pozdrawiam

Offline Emil Uzunow

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 3 416
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2.2 BiTurbo BVA 2007 r. Exclusive
  • Zainteresowania: Od cytryny po ryby
  • Miejscowość: Pruszków
Re: C5 MKII Kombi Wyłączene automatyki lusterek wstecznych
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 04, 2011, 14:57:13 »
Cytuj

Grzegorz Zynek napisał:
Witam serdecznie.
Posiadam C5 z 2007, 2,0 HDI, FAP. Ostatnio chciałem wyłączyć automatyczne składanie lusterek wstecznych przy zamykaniu samochodu z alarmem (zamontowanym fabrycznie) i ku mojemu zdziwieniu niestety nie potrafię znaleźć tej opcji w menu Lexii. Przejrzałem większość sekcji Lexii i nie znalazłem nic, co byłoby jednoznaczne z wyłączeniem automatu. Oczywiście da się wyłączyć całkowicie składanie lusterek (ręcznie i automatycznie), – ale przecież nie o to mi chodzi.
Jeśli ktoś posiada taką wiedzę proszę o podpowiedź.

Pozdrawiam


W MkI składanie lusterek z pilota wyłączasz poprzez przytrzymanie przycisku składania lusterka przez 10 sek. Kluczyk oczywiście w pozycji akcesoria.
Może w MkII jest podobnie.

Offline Grzegorz Zynek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 53
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Xantia II 1.8i '98r.
  • Miejscowość: Kraków
Re: C5 MKII Kombi Wyłączene automatyki lusterek wstecznych
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 04, 2011, 15:33:10 »
Niestety w MKII trzeba z poziomu, Lexii - co jest absurdem. Nie bardzo wiem, o co chodziło inżynierom z Citroena pozbawiając dostępu do tej funkcji użytkownika samochodu. Jeśli nie wiadomo, o co chodzi – to chodzi o kasę …

  • Gość
Re: C5 MKII Kombi Wyłączene automatyki lusterek wstecznych
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 04, 2011, 19:43:36 »
Zgadza się !
Dobrze, że komputera nie przykręcili bezpośrednio do bloku silnika.

Offline Lesław Frasik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 84
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Mk III 2000 HDI 2012r.
  • Miejscowość: Kraków
Re: C5 MKII Kombi Wyłączene automatyki lusterek wstecznych
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 05, 2011, 18:59:02 »
Temat był wielokrotnie wałkowany. W MkII nie ma takiej opcji - L...ia nie pomoże - potwierdzone w ASO. Pozostaje możliwość zamknięcia auta szybkim, dwukrotnym naciśnięciem pilota ale do tego trzeba być wirtuozem. Mnie udaje się zamknąć auto bez złożenia lusterek raz na kilka prób.