Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Moja pierwsza "cytrynka"  (Przeczytany 1297 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Waldemar Dercz

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Skąd: Dęblin
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara I 1.9D kombi
  • Miejscowość: Dęblin
Moja pierwsza "cytrynka"
« dnia: Maj 22, 2011, 21:09:41 »
Od niedawna jestem, jeszcze nie wiem czy szczęśliwym, posiadaczem Xsary 1.9D kombi z silnikiem DW8 z 1999 roku.Pojazd sprowadzony z Holandii. Po zakupie wymieniłem cały rozrząd ( z pompą wodną włącznie), olej, filtry, przednie tarcze hamulcowe i klocki, płyn chłodzący....uff to chyba wszystko. Drobiazgów, typu zapinki do tapicerki, nie liczę. Przejechałem  już około 1,5kkm i  pierwsze wrażenia są raczej pozytywne. Autko prowadzi się bardzo przyjemnie, mimo znanej jakości tego co w Polsce zwie się drogami. Miłym zaskoczeniem jest spalanie. Po pierwszym zatankowaniu, przed wymianą tego co wyżej, wynik mnie raczej nie zadowalał - 6l/100km. Zaznaczyć należy że:
1. jeżdżę ostrożnie i ekonomicznie tj. 90-100km/h, hamuję silnikiem, nie "szarpię", staram się utrzymywać stałą prędkość
2. zwykły mój przebieg w jedna stronę to około 110 km
3. na pokładzie mam 4 ( plus ja )facetów i niewielką ilość bagażu.
Po wymianie części zatankowałem " na full " i tu miłe zaskoczenie - pa przejechaniu prawie 0,5kkm średnie spalanie spadło do poziomu 5.0l/100km. Zawieszenie sprawuje się, na razie, całkiem przyzwoicie. Mam jeszcze kilka pomysłów, którymi, jeśli wypalą, podzielę się z innymi użytkownikami "Cytrynek".
Pozdrawiam

Offline Adam Harych

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 692
  • Skąd: Przygodzice
  • Posiadany samochód: E46 zastąpiło Xsare, Volvo S40 1.9Di 102km, E46 320D 136km, Mercedes A-class 1.7CDI 90k
  • Miejscowość: Przygodzice
Re: Moja pierwsza "cytrynka"
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 23, 2011, 07:53:29 »
opis raczej nie nakreśli samochodu który kupiłeś, może jakieś zdjęcie?


Będę za nią tęsknił :)

Offline Waldemar Dercz

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Skąd: Dęblin
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara I 1.9D kombi
  • Miejscowość: Dęblin
Re: Moja pierwsza "cytrynka"
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 25, 2011, 10:38:08 »
Nie ma sprawy, tylko JAK? 7 razy próbowałem i...nic. :-(