Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Demontaż poduszki kierowcy, ale...  (Przeczytany 4379 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin Kowalczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 275
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara 2 Break HDi 2.0 110 KM
  • Miejscowość: Warszawa
Demontaż poduszki kierowcy, ale...
« dnia: Maj 27, 2011, 22:40:05 »
Witam. Po paru ładnych miesiącach przyszedł czas aby wymienić nagrzewnice. Jak wszyscy wiemy, aby to zrobić trzeba zdjąć całą deskę rozdzielczą, koło kierownicy i jeszcze kilka mniej istotnych rzeczy. Zadowolony, wyposażony w narzędzia i chęci zacząłem wszystko demontować. Niestety jak to zazwyczaj bywa coś musi stanąć na przeszkodzie. Tym razem jest to właśnie poduszka powietrzna znajdująca się w kierownicy. Widziałem poradniki itd ale we wszystkich była to poduszka mocowana śrubami... u mnie ich nie ma. Zdziwiony zajrzałem na stronę citroena. Wg niej powinienem mieć poduszkę odkręcaną ale niestety samochodzik miał kiedyś dzwona i kierownice najwidoczniej założyli od modelu 03-04. Z tyłu koła kierownicy mam jedynie 3 otwory kwadratowe ale żadnych śrub tam nie widzę. Zajrzałem na allegro aby zobaczyć jak to wszystko jest mocowane i znalazłem...


Bardzo proszę o pomoc jak pozbyć się tej poduchy z tego mocowania... :(

Offline Bogdan Gos

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 389
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara I 1.4 LPG 98r. break,fiat punto 1.7D 96r,opel astra g 2,0D
  • Zainteresowania: samochody,mechanika
  • Miejscowość: Warszawa

Offline Marcin Kowalczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 275
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara 2 Break HDi 2.0 110 KM
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Demontaż poduszki kierowcy, ale...
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 28, 2011, 11:13:25 »
Hm niestety nie rozwiązuje to mojego problemu bo tam nie ma ani słowa o takim mocowaniu poduchy, a pozostałe rzeczy już wiedziałem :p...

Ktokolwiek... proszę :P ? Tylko kierownica mnie "trzyma". Wszystko inne odkręcone ... :(

EDIT: No i sie udało. Nawet chyba nic nie  połamałem. Kolejna niespodzianka to torx 50 od koła kierownicy... wieczorkiem wszystko napisze :)

Offline Marcin Kowalczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 275
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara 2 Break HDi 2.0 110 KM
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Demontaż poduszki kierowcy, ale...
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 29, 2011, 11:49:22 »
Witam ponownie :)
Wyjęcie poduchy która nie ma śrub:
-odwracamy kierownice, tak aby logo cytryny było do góry nogami
-odciągamy kierownice maksymalnie do siebie (na regulacji)
-wciskamy klakson do oporu w miejscu gdzie znajduje się pierwszy otwór (radze odłączyć akumulator)
-wkładamy w otwór cienki płaski śrubokręt i ruszamy nim lekko na boki. (cały czas trzymamy klakson)
Poduszka powinna odskoczyć w miejscu danego otworu. Czynność powtarzamy jeszcze dwa razy. Następnie odłączamy kabelki i poduszka jest wolna.
Jeżeli będzie jakiś problem z montażem oczywiście też wszystko opisze i temat będzie kompletny :) Pozdrawiam

Aha Bogdan. Ja też próbowałem luzować kolumne, nawet pozdejmowałem wszystkie jej mocowania ale to nic nie dało. Pozostały kable zapłonowe i różne inne. Moim celem było kompletne zdjęcie deski, odciąganie nic nie pomogło :(