Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [Mk1] Zawieszenie tył, naprawa/regeneracja siłownikow/czlindrow C5 Break  (Przeczytany 13344 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sławek Futyma

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 16
  • Skąd: Krosno
  • Posiadany samochód: C5 2,2 HDI NO FAP ;)
  • Miejscowość: Krosno
Re: [Mk1] Zawieszenie tył, naprawa/regeneracja siłownikow/czlindrow C5 Break
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 27, 2011, 22:58:02 »
Witaj!
Jeszcze nikt się nie zgłosił, więc nie ma problemu-masz rezerwację;)
Widzę, że jesteś z Krakowa, a ja się wybieram początkiem sierpnia o ile plany się nie zmienią to może się i uda zaoszczędzić na kosztach przesyłki:) jeśli potrzebujesz szybciej, to daj znać ...Tak jak pisałem wcześniej tarcze są OK grube i bez rantu, lecz trochę pordzewiałe (przetoczyć i będą eleganckie).Podeślij mi na prv numer tel. do Ciebie i uzgodnimy szczegóły...
Ps. Dziś odebrałem cytrynkę z wymienioną beleczką...
Wszystko pięknie działa i królowa znów płynie jak dawniej...
Myślę, że warto było kupić całą belkę, bo na nowych częściach nie zmieściłbym się w tej sumie, a mianowicie z robocizną, belką, płynem LDS wyszło wszystko 750 PLN...
Pozdrawiam

Offline Wieslaw Orlowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 129
  • Skąd: Nevers
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0HDI 03r, DS5 2.0 BlueHDI
  • Miejscowość: Nevers
Re: [Mk1] Zawieszenie tył, naprawa/regeneracja siłownikow/czlindrow C5 Break
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 02, 2011, 17:06:58 »
Witam. Jestem nowym forumowiczem! Pozdrawiam wszystkich :) a zarazem proszę o informacje odnosnie numeru jaki znajduje sie na uszczelniaczu, simeringu lozyska wachacza tylniego? Gdyby ktos posiadal taki wymontowany lub nowy to bardzo prosze o podanie numeru tej czesci za co juz dziekuje!                                                                                      Dodam jeszcze ze chodzi o rozmiar tego uszczelniacza.

Offline Marcin Serafin

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 750
  • Skąd: Wrocław/Nowa Sól/Międzyrzecz
  • Posiadany samochód: C5 2,2HDI 16V EXCLUSIVE 2002r.
  • Miejscowość: Wrocław/Nowa Sól/Międzyrzecz
Re: [Mk1] Zawieszenie tył, naprawa/regeneracja siłownikow/czlindrow C5 Break
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 30, 2011, 20:01:44 »
Witam.
Też mam problem z tylnym zawieszeniem, mianowicie gdy uciskam tył po dwóch naciśnięciach (dość silnych) tylny zderzak "całuje" ziemię. Do tego jak chociaż jedna osoba (ok80kg) usiądzie na tylnej kanapie auto mocno siądzie ale po chwili się podniesie. Dodam, że na przodzie się tak nie da zrobić.
I tu pytanie czy to oznacza, że mam do wymiany kule? Jeśli tak, to jak się je wymienia no i jakie oczywiście kupić?
Z góry wielkie dzięki za wszelkie odp.
Pozdrawiam
Swenson

Offline Stanisław Gwóźdź

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 34
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: C5 2,0 HDi 2002 r.
  • Zainteresowania: motoryzacja, komputery
  • Miejscowość: Poznań
Re: [Mk1] Zawieszenie tył, naprawa/regeneracja siłownikow/czlindrow C5 Break
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 01, 2011, 15:53:41 »
Wygląda mi to na uszkodzone siłowniki. Z tego co słyszałem to nikt tego skutecznie czyli dobrze nie regeneruje. Pozostaje ci kupno nowych (będzie bolało !) lub używanych ze szrotu, a tu ryzyko na jak długo wystarczą.
Ja kupiłem używane i na razie jest za wcześnie by wiedzieć czy wybór był słuszny. Wierzę, że tak. Tak na marginesie - wymiana bez warunków warsztatowych wydaje się trudna, ale może się mylę. Pozdr.
tex ;-)